Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego właśnie magia ?
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #106
 
Dla niektórych Freud to teorie ^^
Proponuje zapoznanie się z lekturą najpierw ^^


Ależ prosze, poprawione.
21-02-2007 23:29
Odpowiedz cytując ten post
67-85-21 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 44
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #107
 
Wielu fizyków neguje istnieie zjawisk paranormalnych a one jedna istnieja wielu psychologów neguje parapsychologiczne zdolnosci czlowieka a one jednak istnieja, krytozoologia tez jest preznie rozwijajacym sie dzialem zoologi... Panda do poczatku XXw byla uwazana za mitycznego stwora, az Francuzi ja znaleźli...

Gdy ktos nazywa cie glupcem to tak naprawde próbuje ukryc swoja wade...
21-02-2007 23:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #108
 
Cytat:Proponuje zapoznanie się z lektórą najpierw ^^
A ja ze słownikiem ortograficznym Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-02-2007 23:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #109
 
67-85-21 napisał(a):parapsychologiczne
czyli niby-psychologiczne. Proszę mi to zatem zdefiniować.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-02-2007 23:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #110
 
Parapsychologiczne w tym odniesieniu oznacza oddziaływania pozazmysłowe umysłu. Nie miewał ksiądz proroczych snów na przykład?
21-02-2007 23:40
Odpowiedz cytując ten post
67-85-21 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 44
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #111
 
para z greckiego obok czyli obok psychologi... Gdy na kongresie w ktorym zatwierdzono psychologie wiekszosc z psychologów nie uznalo paru zjawisk, a czesc je uznalo... Wiec zeby nie tworzyc sprzeczki stworzyli tzw parapsychologie... np jasnowidzenie jest tam zaliczane albo teleobserwacja(technika opracowana przez naukowców podczas zimnej wojny) Parapsychologia to cos coraz bardziej namacalnego wraz z postepem techniki i wiedzy o czlowieku zaczynamy coraz bardziej rozumiec moc drzemiaca w nas. Coraz wiecej psychologów sklania sie w kierunku parapsychologii poniewaz nie dosc ze jest tajemnicza i ciagnie to coraz wiecej jest dowodów na jej istnienie

Gdy ktos nazywa cie glupcem to tak naprawde próbuje ukryc swoja wade...
21-02-2007 23:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #112
 
Musashii napisał(a):Parapsychologiczne w tym odniesieniu oznacza oddziaływania pozazmysłowe umysłu. Nie miewał ksiądz proroczych snów na przykład?

Tylko o proroczych snach mówi Biblia, a o telekinezie np. nie Duży uśmiech

A dla katolika Biblia to ważne kryterium.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-02-2007 00:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
67-85-21 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 44
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #113
 
O telekinezie nie mowi bo nie bylo to znane zjawisko podczas spisywania Bibli do tej pory jest zadkie mimo rozwoju ludzkosci i ich potencjalu i jeszcze troche czasu minie nim tak naprawde bedzie mozna tak czesto spotykac zjawisko telekinezy co prorocze sny czy cos podobnego.

Gdy ktos nazywa cie glupcem to tak naprawde próbuje ukryc swoja wade...
22-02-2007 00:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #114
 
Musashii napisał(a):1. Parapsychologiczne w tym odniesieniu oznacza oddziaływania pozazmysłowe umysłu.
2.Nie miewał ksiądz proroczych snów na przykład?
Ad 1. A w innym?
Ad. 2 Nie

[ Dodano: Pią 23 Lut, 2007 00:05 ]
67-85-21 napisał(a):para z greckiego obok czyli obok psychologi

OK. Ale psychologia to nauka a nie "rzecz" taka jak duch, dusza, etc.

[ Dodano: Pią 23 Lut, 2007 00:07 ]
67-85-21 napisał(a):Parapsychologia to cos coraz bardziej namacalnego
Tiaaa
A organizacje paramilitarne są bardziej prawe i sprawiedliwe, ni z jednostki militarne tak?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-02-2007 01:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
67-85-21 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 44
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #115
 
Ks.Marek napisał(a):OK. Ale psychologia to nauka a nie "rzecz" taka jak duch, dusza, etc.

...ale slowo psychologia tak samo jak duch albo dusza jest rzeczownikiem Duży uśmiech Parapsychologia odnosi sie do zagadnien ktore w prawdzie powinny byc analizowane w zakresie psychologi ale zostały wyrzucone na margines

Ks.Marek napisał(a):Tiaaa
A organizacje paramilitarne są bardziej prawe i sprawiedliwe, ni z jednostki militarne tak?

Szczerze to ja nie widze w tym miejscu zwiazku... owszem znajomosc psychologi pomaga wyszkolic zolnierz tak aby nie wachali sie oddac strzału do czlowieka. W tym caly militaryzm Uśmiech Nauka da nam dostep do wiedzy ale nikt nie nauczy nas moralnosci... Jezeli zaklada sie ze okultysta jest zlym czlowiekiem i korzysta z swych zdolnosci tylko do krzywdzenia no i jego moce niesie mu szatan to wszystkie pozostale religie, a raczej ich wyznawców powinno spalic sie na stosie bo modla sie do innych bogow/Boga niz chrzescijanie ??

Gdy ktos nazywa cie glupcem to tak naprawde próbuje ukryc swoja wade...
23-02-2007 13:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eris Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #116
 
Ks.Marek napisał(a):[ Dodano: Pią 23 Lut, 2007 00:07 ]
67-85-21 napisał(a):Parapsychologia to cos coraz bardziej namacalnego
Tiaaa
A organizacje paramilitarne są bardziej prawe i sprawiedliwe, ni z jednostki militarne tak?

Ja myśle że Ks. Marek jednak doskonale wie o co chodzi. Parapsychologia zajmuje się nie do końca poznanymi (ale jednak) możliwościami ludzkiego umysłu. A z rozwojem techniki poznaje się mechanizmy tych zjawisk.

Kościół na przestrzeni wieków musiał zweryfikować stanowisko dotyczące paru tematów, z czasem i na temat parapsychologi będzie zmuszony to zrobić.
23-02-2007 21:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #117
 
67-85-21 napisał(a):Nauka da nam dostep do wiedzy ale nikt nie nauczy nas moralnosci...
Moralności uczy własnie Wiara, Cyferko
67-85-21 napisał(a):Jezeli zaklada sie ze okultysta jest zlym czlowiekiem i korzysta z swych zdolnosci tylko do krzywdzenia no i jego moce niesie mu szatan(...)
Ależ - okultyści niejednokrotnie byli bardzo dobrymi ludźmi
Tylko ...jakoś praktyka wykazała, że zeszli oni stopniowo na drogę zła ..
Dlaczego ? Smutny
67-85-21 napisał(a):krzywdzenia no i jego moce niesie mu szatan to wszystkie pozostale religie, a raczej ich wyznawców powinno spalic sie na stosie bo modla sie do innych bogow/Boga niz chrzescijanie ??
1. Tak się składa, ze wiara w wielu "bogów" kończyła sie zwykle kultem zła i przemocy - a jedynie chrzścijaństwo zapewnia coś innego
2. Jeżlei myślałas pisząc ten tekst io Inkwizycji kościelnej to jesteś w baaardzo grubym błędzie - nikt w chrzesciajaństwiw nie palił na stosie za to, ze "ktoś wierzył inaczej" ...
NIe takie byly zadania Inkwizycji ....

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
27-02-2007 20:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #118
 
ddv napisał(a):Moralności uczy własnie Wiara, Cyferko
Ponieważ jest tak, że naturalnym owocem wiary jest moralność. Jaka wiara, taka moralność.
Kolejnym znamieniem wiary jest to, że jest ukierunkowana na wzrost. Często jest on dodatkowo naznaczony radykalizmem. Finalnie można powiedzieć tak: Już nie ja żyję, lecz Chrystus we mnie. Pełnić Jego wolę, to krótko: mistycym, który jest chyba najwyższą normą, możliwa do osiągnięcia na ziemskim padole. A że jest to ciężka sprawa, wymagająca milionów wyrzeczeń, stą należy do rzadkości.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-02-2007 21:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #119
 
Ks.Marek napisał(a):Finalnie można powiedzieć tak: Już nie ja żyję, lecz Chrystus we mnie.
Więc czym to tak de facto różni się od śmierci ? Skoro ja to nie ja, to brzmi jak jakieś opętanie...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
27-02-2007 22:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #120
 
heysel napisał(a):Skoro ja to nie ja, to brzmi jak jakieś opętanie...
To jest nic innego, jak proszę ja ciebie theosis czyli przebóstwienie. To powrót do stanu sprzed grzechu pierworodnego:
To jest teologia Pawłowa:
Paweł w Liście do Efezjan 1,1-23 napisał(a):1,1 Paweł, z woli Bożej apostoł Chrystusa Jezusa - do świętych, którzy są <w Efezie>, i do wiernych w Chrystusie Jezusie:
1,2 Łaska wam i pokój od Boga Ojca naszego i od Pana Jezusa Chrystusa!
1,3 Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa; który napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym na wyżynach niebieskich - w Chrystusie.
1,4 W Nim bowiem wybrał nas przez założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem.
1,5 Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, według postanowienia swej woli,
1,6 ku chwale majestatu swej łaski, którą obdarzył nas w Umiłowanym.
1,7 W Nim mamy odkupienie przez Jego krew - odpuszczenie występków, według bogactwa Jego łaski.
1,8 Szczodrze ją na nas wylał w postaci wszelkiej mądrości i zrozumienia,
1,9 przez to, że nam oznajmił tajemnicę swej woli według swego postanowienia, które przedtem w Nim powziął
1,10 dla dokonania pełni czasów, aby wszystko na nowo zjednoczyć w Chrystusie jako Głowie: to, co w niebiosach, i to, co na ziemi.
1,11 W Nim dostąpiliśmy udziału my również, z góry przeznaczeni zamiarem Tego, który dokonuje wszystkiego zgodnie z zamysłem swej woli
1,12 po to, byśmy istnieli ku chwale Jego majestatu - my, którzyśmy już przedtem nadzieję złożyli w Chrystusie.
1,13 W Nim także i wy usłyszeliście słowo prawdy, Dobrą Nowinę o waszym zbawieniu. W Nim również uwierzyliście i zostaliście opatrzeni pieczęcią Ducha Świętego, który był obiecany.
1,14 On jest zadatkiem naszego dziedzictwa w oczekiwaniu na odkupienie, które nas uczyni własnością [Boga], ku chwale Jego majestatu.
1,15 Przeto i ja, usłyszawszy o waszej wierze w Pana Jezusa i o miłości względem wszystkich świętych,
1,16 nie zaprzestaję dziękczynienia, wspominając was w moich modlitwach.
1,17 [Proszę w nich], aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia w głębszym poznaniu Jego samego.
1,18 [Niech da] wam światłe oczy serca tak, byście wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania, czym bogactwo chwały Jego dziedzictwa wśród świętych
1,19 i czym przemożny ogrom Jego mocy względem nas wierzących - na podstawie działania Jego potęgi i siły.
1,20 Wykazał On je, gdy wskrzesił Go z martwych i posadził po swojej prawicy na wyżynach niebieskich,
1,21 ponad wszelką Zwierzchnością i Władzą, i Mocą, i Panowaniem, i ponad wszelkim innym imieniem wzywanym nie tylko w tym wieku, ale i w przyszłym.
1,22 I wszystko poddał pod Jego stopy, a Jego samego ustanowił nade wszystko Głową dla Kościoła,
1,23 który jest Jego Ciałem, Pełnią Tego, który napełnia wszystko wszelkimi sposobami.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-02-2007 23:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów