Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego właśnie magia ?
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #121
 
Ks.Marek napisał(a):To jest nic innego, jak proszę ja ciebie theosis czyli przebóstwienie. To powrót do stanu sprzed grzechu pierworodnego:
Ale czy nie zatracisz samego siebie ? Czy Twoja "ja" jest dalej Twoim "ja" (ech, nie umiem tego lepiej ująć) ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
28-02-2007 22:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nevua999 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #122
 
W moim mniemaniu systemy ezoteryczne są sprzeczne z Prawem Boga, nie tylko ze względu na Biblię, ale też ze względu na ingerowanie w Wolę Pana. Pan wie co dla Nas najlepsze i nawet w ciężkim doświadczeniu dla Nas jest Jego wola doskonała i czysta.
Mag stara się nagiąć rzeczywistość, co jest niczym innym jak wynikiem egoizmu, chęcią władzy nad rzeczywistością. Przyznam Wam szczerze, że kiedyś w tym siedziałem, potrafiłem odczytać przyszłość, choć nie wchodziłem w ciemne systemy potrafiłem wiele, szybko znalazłem się na dnie duchowym. Bogu dziękuję że pomógł mi zmądrzeć.

Dzisiaj kiedy wiem, że wola Pana jest Święta ufam Mu całkowicie i z pokorą przyjmuję wszelkie doświadczenia. Bóg o mnie dba, wie co najlepsze i wiem że nie musze się martwić, bo nie pozwoli aby stało sie mi coś złego, On zadba o moją przyszłość.
Kiedy słyszę że ktoś w tym siedzi nachodzi mnie wielki smutek, bo wiem jakie moga być konskwencje dla tej osoby. Przeraża mnie też to, że ktoś próbuje poznać przyszłość na siłę, korzystając z różnych środków do tego pomocnych. To jest przykre, bo wiąże się z brakiem zaufania do Ojca, a nawet z niewiarą w Jego Wszechobecność.

[ Dodano: Sro 28 Lut, 2007 21:39 ]
Osobie wtym siedzące zadaje pytanie:
Czy wierzysz w Boga?
-odp. Tak
To czemu mu nie ufasz??

-odp. Nie
To skąd sę wziął wielki wybuch i skąd się wziałes ty?? Skoro nie wierzysz to jak możesz miec siebie za Boga, jakoś tego nie widać, żeyś nim był.

"Bóg jest Mi?o?ci?, a Mi?o?c Jego manifestacj?...
Wszystko zawiera si? w Prawie Bezinteresownej Mi?o?ci, o którym uczy? Chrystus... Przy nim znika? podzia? na religie, a poprzez jego Mi?o?? manifestowa? si? Stwórca. Poprzez Mi?o?? znie?my podzia?y..."
28-02-2007 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #123
 
Pokój luster ^^.
04-03-2007 10:54
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #124
 
heysel napisał(a):Czy Twoja "ja" jest dalej Twoim "ja" (ech, nie umiem tego lepiej ująć) ?
Ha, widzisz, i tu z pomocą mi przychodzi Słowo Boże: Już nie ja żyję, ale Chrystus we mnie.
Moje prawdziwe ja to eikon - obraz oraz homoiosis - podobieństwo do Boga. Wszystko, co nie nalezy do tego zbioru, jest po prostu konieczne do odrzucenia, do postawy odcięcia się od tych naleciałości
Ale to tak tylko z grzeczności w tym wątku. :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-03-2007 18:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #125
 
Annnika napisał(a):Jakie są Waszym zdaniem przyczyny, dla których coraz popularniejsze jest uciekanie sie do "usług" hiromantów, wróżek, tarocistów...
Moim zdaniem dlatego, że to po prostu skuteczne. Tysiące lat doświadczeń wielu ludzi zaowocowało bardzo konkretną wiedzą którą można przyswoić i wykorzystywać. Wreszcie dzięki internetowi i innym cywilizacyjnym wynalazkom dotarło to do europy. Wcześniej takie rzeczy znały osoby które urodziły się z konkretnym darem i po postu wiedziały, że jest coś ponad to co mówią w szkole i kościele. Teraz po prostu więcej ludzi ma możliwość samodzielnego wyboru jaki światopogląd mu bardziej pasuje. Mają wybór i go dokonują, zawsze lepsze to niż brak wyboru jak za komuny.
Po waszemu ten proces nazywa sie oddzielaniem ziarna od plew Uśmiech na szczęście na razie nie wiadomo jest plewami. Ta tajemnica nie została jeszcze odsłonięta. Czekamy więc na wyniki tego konkursu.
20-04-2007 08:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #126
 
Komzar napisał(a):Moim zdaniem dlatego, że to po prostu skuteczne. Tysiące lat doświadczeń wielu ludzi zaowocowało bardzo konkretną wiedzą którą można przyswoić i wykorzystywać.

To możew coś o "naukowości" tej "wiedzy" :coo: ??
Proszę bardzo ... - choćby na przykładzie "horoskopów":
http://www.staff.amu.edu.pl/~pkisz/samou...ouczek.htm

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
20-04-2007 23:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #127
 
ddv napisał(a):Proszę bardzo ... - choćby na przykładzie "horoskopów":
Jak nie masz nic do powiedzenie to sie nie odzywaj. Tu jest mowa o Reiki i bioenergoterapi na przykład a nie o horoskopach.
Pozatym podwazanie skutecznosci czegos w cowierzy znacznie wiecej ludzi niz jest katolikow jest conajmniej nie na miejscu. Ja ci mowie ze mi i mojemu bratu pomoglo wiec prosze udowodnij naukowo, ze tak nie bylo!

[ Dodano: Sob 21 Kwi, 2007 08:34 ]
Podsumowanie.

Jakiś czas temu sam byłem katolikiem i co niedziela biegałem do kościoła. Wiedziałem, że istnieje coś więcej niż tylko ciało fizyczne. Okazało się jednak, że kler z prawdziwą wiarą i tym co głosił Jezus ma niewiele wspólnego. Po prostu nie stosują się do zasad o których sami mówią. Zacząłem więc czytać różne rzeczy i okazało się, że właściwie każda wiara jest w swoich fundamentach identyczna a tego Boga i tak nikt naprawdę nie zna, tylko wyobrażają sobie jaki jest.
Okazało się również, że jest wiele ludzi którzy mają kontakt ze światem duchowym i mają sporą wiedzę na ten temat, jednak ci ludzie są już bardziej skromni i powściągliwi w wyciąganiu wniosków i nie odważyli się powiedzieć, że wiedzą dokładnie kim jest Bóg. Zgodnie jednak twierdzą, że dekalog jest słuszny.
Z czasem sam doświadczyłem takich rzeczy jak wyczuwanie dłonią ciała energetycznego i opinie innych w tej kwestii nie mają już dla mnie znaczenia bo wiem jak to jest.
Podziękowałem więc za współpracę klerowi który twierdzi, że to są zakazane praktyki i nie potrafi zaakceptować faktu, że takie zdolności ma każdy człowiek, wystarczy troszkę potrenować.
Zajrzałem na wasze forum, żeby się przekonać, czy moja decyzja o własnych dalszych poszukiwaniach była słuszna. Swoimi bezmyślnymi odpowiedziami i wrogim nastawieniem do wszystkiego co nie mieści się w kanonach wiary przekonaliście mnie, że podjąłem słuszną decyzję. Wielu z was w mojej ocenie nawet nie próbowało tak naprawdę sprawdzić tego co tak gorliwie krytykują. Uważam też, że wielu z Was brakuje czegoś takiego jak tolerancja. Sposób jaki oceniliście na przykład postulaty Własnowierstwa można nazwać jedynie zaślepieniem bo nie odbiegają one od Dekalogu!
Odpowiadając więc inaczej na pytanie postawione na początku tego wątku, to osobiste doświadczenie jest głównym powodem dla którego ludzie interesują się ezoteryką. A wyrabianie sobie zdania o horoskopach na podstawie tych gazetowych to po prostu pomyłka. Całą ta wiedza jest połączona, zarówno bioenergoterapia jak i chiromancja czy tarot mają wspólny mianownik a są nim energie subtelne. Rozpatrując każde zjawisko oddzielnie popełniamy swego rodzaju błąd.
Z resztą jak ktoś zechce to sam może do takich wniosków dojść.
Dziękuję za rozmową i szczerze życzę powodzenia na waszej drodze. Ja korzystając z prawa do wolnego wyboru pójdę sobie inną.
21-04-2007 07:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #128
 
Komzar napisał(a):Jak nie masz nic do powiedzenie to sie nie odzywaj. Tu jest mowa o Reiki i bioenergoterapi na przykład a nie o horoskopach.
autor Tematu napisał(a):Magia, sekty i wszystko inne » Dlaczego właśnie magia ?
Horoskopy (podobnie jak i wiele innych zajęć powiązanych z magią) z nauką mają tyle wspólnego że najczęściej zaprzeczają nauce - jak i zdrowemu rozsądkowi - choć często próbuje się "łapać" za naukę dla propagowania różnego rodzaju bzdur z nauką nie mających nic wspólnego - mających wiele wspólnego z okultyzmem ...
Co do podsumowania:
Takich "świadectw" jak napisałeś wiele można znaleźć na stronach antyklerykalnych - doskonale rozumiem, ze odchodzisz po tym, jak okazało się że bzdury które propagujesz nie mając nic wspólnego ani z nauką ani ze zdrowym rozsądkiem - zaś jedyną "logika" jest odrywanie ludzi od Kościoła.
Życzę Ci zatem by dobry Bóg okazał Ci łaskę i byś powrócił z powrotem na łono Kościoła - którym rządzi Duch święty i dlatego sam Kościół kieruje się zdrowym rozsądkiem daleko przekraczającym wyobrażenia ludzkie ...
Z Bogiem i Aniołami Uśmiech

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
21-04-2007 09:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #129
 
Komzar napisał(a):Pozatym podwazanie skutecznosci czegos w cowierzy znacznie wiecej ludzi niz jest katolikow jest conajmniej nie na miejscu.
Ależ ja sam wierze że to działa, ddv też...człowieku, przeczytaj sobie nasze posty zanim na nie odpiszesz...ehhh

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
21-04-2007 09:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Glowa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 83
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #130
Re: Dlaczego właśnie magia ?
Annnika napisał(a):Jakie są Waszym zdaniem przyczyny, dla których coraz popularniejsze jest uciekanie sie do "usług" hiromantów, wróżek, tarocistów... Ludzie buntujący sie przeciwko rzekomemu poddaństwu Bogu poddają sie pod decyzje jakiegoś gościa w dziwnych szatkach, gadajacego głupoty, ewentualnie i dodatkowo zbijającego na tym majatek...
To wszystko ma tyle z prawdziwą magią wspólnego co Crowley z tym forum.. Język

Dlaczego magia?

Bo działa.

Nie bój si? nieznanego.
07-02-2009 21:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #131
 
Obojętne jaką mocą?
Czyją mocą?
Jakim kosztem?
Ile za to zapłacisz???



Ufam Panu Bogu. Jego działanie jest potężne, Jego Moc trwa na wieki.
On kocha, troszczy się, przebacza, podnosi i darzy łaską.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
08-02-2009 00:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vedis Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #132
 
omy napisał(a):Obojętne jaką mocą?

Zawsze działamy z jednej i tej samej mocy, modląc się do Boga również.

omyk napisał(a):Czyją mocą?

Tego nikt nie wie, tak samo, jak nikt nie wie, kim tak naprawdę jest Bóg.

omyk napisał(a):Jakim kosztem?

Z mocy korzystamy w każdej chwili swojego życia, nawet gdy jemy obiad i rozmyślamy o jutrzejszej kartkówce. Wtedy jesteśmy narażeni na to, żeby ją źle napisać. A rytuały magiczne zostały stworzone po to, aby ochronić się przed negatywną energią.

omyk napisał(a):Ufam Panu Bogu. Jego działanie jest potężne, Jego Moc trwa na wieki.
On kocha, troszczy się, przebacza, podnosi i darzy łaską.

Wszyscy ufamy tej samej energii, której działanie jest potężne i której MOC trwa na wieki. Ona kocha (Bo nią jesteśmy my), troszczy się, nie przebacza, gdyż nie ma czego, doskonale rozumie naszą psychikę.
08-02-2009 01:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #133
 
Vedis napisał(a):Wszyscy ufamy tej samej energii
Mów za siebie. Ja ufam Osobie Boga.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
08-02-2009 16:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ghost Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #134
 
Jedyną mocą jaka nas uzdrawia jest siła Boga i świętych.
Możemy wierzyć w inne rzeczy, ale osobiście jestem przekonania, że tylko Bóg ma takie mocę, ewentualnie "zsyła" je na ludzi, ale ta magia jest przecież też za sprawą Boga..

To co nie jest chwiejne, jest nietrwa?e. Labiryntem ?wiata z wiar? i w?tpliwo?ciami.
08-02-2009 16:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #135
 
Magia nie jest dziełem Boga. Bóg uzdrawia, ale całkowicie nie tylko na poziomie fizycznym ale również psychicznym i duchowym.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
08-02-2009 16:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów