Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego właśnie magia ?
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #16
 
Wojtek37 napisał(a):Tym samym kolego - nazwałeś po imienu , jak widzisz sprawę - dla mnie to wtopa!.

Tak się składa, że jestem otwarty nie tylko na poglądy katolickie, czy chrześjańskie.


Wojtek37 napisał(a):Ale masz do tego prawo, lecz , pamiętaj jesteś na Forum dla chrześcijan, a nie dla ....... !.

Zdaje się, że chciałeś coś powoedzieć.
06-09-2005 21:07
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
A nie dla satanistów czy innych sekt, które propagują zło. Moze o to Wojtkowi chodziło? Każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy, ale ważne jest by one nie zachęcały lub nawoływały do zła. Jeśli jesteś także otwarty na poglady katolickie to dobrze, jeśli na inne to takze dobrze - bo nikt tutaj nie zabrania uwzgledniania własnych pogladów. Warto tylko pamietać, że wszystko co dotyczy magii jest ryzykiem, że "może" doprowadzić to do zła.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
07-10-2005 23:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #18
 
TOMASZ32 napisał(a):Moze o to Wojtkowi chodziło?

Może? Kto wie? W końcu nie dokończył

Miło, że pozwalasz prezentować różne poglądy , ale raczej nie masz ani prawa ani kompetencji arbitralnego stwierdzania tego co jest dobre, z co złe. Dyskusja winna opierać sie na wymianie poglądów i argumentów po to by każdy jeden mógł sobie sam wyrobic opinię na podstawie możliwie najszerszego wachlarzu postaw.
07-10-2005 23:36
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Semper
A co ja moge pozwalać? Ja tylko uwzględniam fakty, jakie są na forum. Dyskusja powinna się opierać na wymianie pogladów, ale warto pamiętać, że namawianie do zła jest łamaniem regulaminu, tak więc można dostać ostrzeżenie. I o to mi chodziło.
Ja niczego nie stwierdzam, tylko piszę to co wiem i według własnych pogladów. Mój pogląd juz chyba znasz, więc nie bardzo wiem co ty mi zarzucasz? Uważam, że magia może prowadzić do zła i to jest mój pogląd, możesz się z tym zgodzić lub też nie, twój problem, a nie mój. Jeśli zauważymy, ze ktos łamie w tym kierunku regulamin to wtedy będziemy myślec jak to rozwiązać. Ale ja nie mówię ci co jest złe a co jest dobre. Sam to powinieneś wiedzieć, w końcu jesteś inteligentną osobą, przynajmniej w to wypada wierzyć.
Dla mnie magia jest tą stroną,która prowadzi do zła i swoje zdanie opiaram na Piśmie świętym. Twoje zdanie zapewne będzie inne.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
08-10-2005 00:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
TOMASZ32 napisał(a):Uważam, że magia może prowadzić do zła i to jest mój pogląd
Mogę się z tym zgodzić, ale z podkreśleniem słowa "może"...
Bo wcale nie musi. Zależy jeszcze jaka magia i co się z nią robi...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
29-10-2005 10:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #21
 
Każda magia jest zła. I nie ma od tego odwołania. To uciekanie sie do cholera wie jakich sił, zamiast do Boga i dlatego jest to całkowicie złe, szkodliwe i grzeszne. I tu nie ma rozgraniczenia - biała, czarna, zielona czy pstrokata magia Smutny W tej dziedzinie nie ma żadnego odstępstwa a ni złagodzenia.

Po co człowiekowi magia :?: Co to znaczy "zależy do czego" :?: No właśnie , do czego :?: Jeśli wierzę Bogu to nie potrzebuję durnych zaklęć "magicznych " pierdółek i zabaweczek, amulecików i innych gadżetów dla naiwnych.

Jak kogoś uraził ostry ton mojej wypowiediz, to od razu przepraszam, ale nie odwołam tego. Znam za dużo osób które "tylko się bawiły", a potem wyciąganie ich z kłopotów zajmowało miesiące albo lata... a oni "tak tylko"...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
29-10-2005 20:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #22
 
Annnika napisał(a):Po co człowiekowi magia Pytanie Co to znaczy "zależy do czego" Pytanie No właśnie , do czego Pytanie Jeśli wierzę Bogu to nie potrzebuję durnych zaklęć "magicznych " pierdółek i zabaweczek, amulecików i innych gadżetów dla naiwnych.

czyli modlitwy, monstrancji, ołtarzy, krzyżyków, różańców , chleba i innych pierdół tak?
29-10-2005 20:35
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #23
 
Nie skomentuję Oczko bo Twoje słowa są dla mnie w tym kontekście, na tym forum, po tym ostrzeżeniu, przy znajomo ści światopoglądu większości uzytkowników oraz moderatorów - po prostu nieudanym żartem. Ale skoro odpowiedziałeś atakiem na komentarz - to sprawdza się stare powiedzenie : "dotyka znaczy dotyczy" :mrgreen:

Pozdrawiam zupełnie nie urażona bardzo serdecznie Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
29-10-2005 20:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #24
 
Ja po prostu nie wiem dlaczego np. klepanie zaklęć podczas obrzedy magicznego jest złe, a np obrzęd chrztu i klepanie modlitw to jest coś fajnego i dobrego?

Danie na msze w intencji kogoś zmarłego ma wyjednać u kogoś na górze dla zmaełego jakis skutek- i to jest dobre. Odwalenie jakiegopś rytuału w magii np miłosnej to jest passe- nie kapuję tego.

Picie krwi Chrystusa i jedzenie jego ciała- dobre- picie krwi człowieka i obrzędowa defloracja dziewicy złe.

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
29-10-2005 20:52
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #25
 
Różniaca jest diametralna, Ty ją juz usłyszałeś wiele razy, ale że Ci sie nie podoba to nadal uważasz, ze jej nie było Oczko

No cóż, dla mnie jest prosta różnica... Odwołuję się do Boga, a nie jakiś cudów niewidów Duży uśmiech :lol2:

Ale Ty nie chcesz tego zrozumieć Uśmiech

Więc z mojej strony koniec tego offtopicu Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
29-10-2005 21:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
A co z wróżkami, które nie raz potrafiły wskazać miejsce morderstwa :?:
Potrafiły pomóc w odnalezieniu zaginionej osoby etc. :?:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
30-10-2005 00:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #27
 
Dary nadprzyrodzone mogą pochodzić od Boga, ale i od Szatana Smutny Kady dar powinien być zweryfikowany.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
30-10-2005 18:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
semper_malus napisał(a):Ja po prostu nie wiem dlaczego np. klepanie zaklęć podczas obrzedy magicznego jest złe, a np obrzęd chrztu i klepanie modlitw to jest coś fajnego i dobrego?

Danie na msze w intencji kogoś zmarłego ma wyjednać u kogoś na górze dla zmaełego jakis skutek- i to jest dobre. Odwalenie jakiegopś rytuału w magii np miłosnej to jest passe- nie kapuję tego.

Picie krwi Chrystusa i jedzenie jego ciała- dobre- picie krwi człowieka i obrzędowa defloracja dziewicy złe.

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Semper, a jaka jest różnica pomiedzy Bogiem i szatanem?
Dla mnie taka,ze Bóg to dobro a szatan to zło, a dla ciebie?
Modlitwa a zaklęcia także się różnią od siebie, a ta różnica polega na tym,że modlitwa jest zanoszona w dobrej intencji a zaklęcia są jakby przywoływaniem zła czyli taką prośbą w złej inetncji. [-X

Co do Ciała i Krwi Chrystusa, semper, to jest symbolika podczas Mszy, nikt nie je ciała człowieka jak kanibal. Jednak dla pogłębienia wiary Bóg dopuszczał takie cuda przemiany Hostii w prawdziwe ciało ludzkie i wina jako prawdziwej krwi człowieka, ale nikt tego nie spożywał. Pożywiamy się Hostią, która staje się symbolem Ciała Chrystusa, które zosało przybite do krzyża oraz przebite włócznią. Ale przyjmując komunie bierzemy do ust opłatek (komunikant, Hostia)po modlitwie eucharystycznej (czyli po tzw.przeistoczeniu). Nie wiem jednak, czy nawet jakbyś coś takiego zobaczył to czy byś uwierzył,ale takie przypadki były,także dla przypomnienia wszystkim wątpiącym w ten Symbol Męki Chrystusa i pamiatki tego wydarzenia, czym jest Hostia i wiino po przeistoczeniu, ze naprawdę przyjmujemy mistyczne Ciało i Krew Chrystusa.

Nie wiem czy to uda ci się zrozumieć, bo jest to sprawa wiary, a ty widzę,że raczej w Boga nie wierzysz, tak przynajmniej mi sie wydaje, mogę się jednak mylić - pamiętaj o tym,byś później nie pisał,że coś ci wmawiam lub piszę z całkowitą pewnością, jakbym cię znał.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
30-10-2005 19:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
TOMASZ32 napisał(a):Pożywiamy się Hostią, która staje się symbolem Ciała Chrystusa, które zosało przybite do krzyża oraz przebite włócznią. Ale przyjmując komunie bierzemy do ust opłatek (komunikant, Hostia)po modlitwie eucharystycznej (czyli po tzw.przeistoczeniu).

Ja też tego nie kumam czyli co Jezus jest realny czy symboliczny ,jeśli realny to znaczy opłatek nie zamienia się w ciało Jezusa tylko Jezus zamienia się w opłatek a ty go zjadasz czy tak ? A jeśli opłatek jest tylko symbolem to po co te "ceregiele" choćby z puryfikacją czy jakoś tak :roll:
TOMASZ32 napisał(a):Jednak dla pogłębienia wiary Bóg dopuszczał takie cuda przemiany Hostii w prawdziwe ciało ludzkie i wina jako prawdziwej krwi
No mojej wiary raczej by to nie pogłębiło chyba że w okultyzm. :zmieszany:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
30-10-2005 20:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Odnośnie postu Annniki...

A czy jeśli wróżka działa w dobrej wierze, to jest zdolność mo że pochodzić od Szatana :?:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
31-10-2005 16:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów