Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego właśnie magia ?
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #31
 
Tak, niestety tak. Bo to nie od dobrej woli zależy, ale od tego, co się robi [b]i [/b]skąd bierze siły i "moc".

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
31-10-2005 19:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
To w takim razie chyba nie ma nigdy stuprocentowej pewności skąd taka moc pochodzi :roll:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
01-11-2005 01:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #33
 
Annnika napisał(a):Tak, niestety tak. Bo to nie od dobrej woli zależy, ale od tego, co się robi i skąd bierze siły i "moc".

A ska brał moc ociec Klimuszko? Przecie to zakonnik był i typowy wróż. Satanista utajony :mrgreen: ?
01-11-2005 02:57
Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #34
 
Cytat:Semper, a jaka jest różnica pomiedzy Bogiem i szatanem?
Dla mnie taka,ze Bóg to dobro a szatan to zło, a dla ciebie?
Modlitwa a zaklęcia także się różnią od siebie, a ta różnica polega na tym,że modlitwa jest zanoszona w dobrej intencji a zaklęcia są jakby przywoływaniem zła czyli taką prośbą w złej inetncji. [-X
Hehehehe.Rozbrajacie mnie ludziska Duży uśmiech
Twierdzisz że modlitwa jest zanoszona w dobrej intencji,a zaklęcia w złej??Ciekawe,nigdy o tym nie słyszałem żeby zaklecia przynosiły tylko "złe" rzeczy/intencje.
Na jakiej podstawie śmiesz twierdzić,że zaklęcia są złe??AAA no tak,w bibli było tak napisane no nie.No tak biblia zawsze mówi 100% prawde.Jest "nieomylnie nieomylna".W niej tkwi cała prawda o wszystkim.
A tak na poważnie,to z tego co mi wiadomo to zaklęcia służa głownie w przyciąganiu szczęscia,pieniedzy miłosci,dobrobytu,ochronie,no i takrze CZynieniu ZUA :shock:

A zkąd masz pewność że zaklęcia przyciągaja złą moc??Z kąd masz 100% pewność że tam moc czasami nie pochodzi od nas samych??
Co i pewnie jak kązdy katolik zaraz bedziesz sie zasłaniał biblia albo jakimiś smiesznymi aczkowliek żenującymi artami na ten temat,pisanymi przeż równie żąłosne i głupie osoby które nie maja pojęcia o czym tak naprawde piszą.
Prosze bardzo chcem poznać prawdziwą prawde na ten temat.ALE NIE Z BIBLI!!






Cytat:Po co człowiekowi magia :?: Co to znaczy "zależy do czego" :?: No właśnie , do czego :?: Jeśli wierzę Bogu to nie potrzebuję durnych zaklęć "magicznych " pierdółek i zabaweczek, amulecików i innych gadżetów dla naiwnych.


Pytasz poco człowiekowi magia?Trudno mi znaleśc satysfakcjonującą odpowiedz na te pytanie ale postaram sie w miare sił odpowiedzieć.
Według wieszkości nurtów magicznych i ich praktykantów,Magię praktykuje sie nie po to by byc bogatym,czy super poteznym,ALE po to żeby dojść do pełnego stanu oświecenia.Dojść do tego stanu by poczuć w pełni w sobie pierwiastek boga.Choć innymi załorzeniami są jeszcze takie rzeczy jak chociażby,powodzenie ginansowe i wogóle w każdej dziedzinie życia,szczęscie,miłość itp.
To sie tyczy przedewszystkim tych prawych nórtów,Choć są i takie które w załorzeniach maja niszczenie,destrukcje i wszstko co "Złe".

No a teraz nalerzy Dokładnie przyjżeć sie i przeanalizowac pojecie dobra i zła.
Bo jak wiadomo dla kogoś może być dobre picie kawy,jeżdzenie samochodem,czy pomaganie bezrobotnym, a dla kogos innego to moze być złe,bo poco mam pic kawe która zawiera kofeine i powodóje uzalerzniena,poco mam jeżdzic samochodem skoro wtedy cierpi na tym moje zdrowie,przecierz mozna jeżdzic rowerem i wyjdzie nam to lepiej,poco pomagac takim bezrobotnym,poco mam im dawac czy pozyczac pieniadze na życie,przecierz pracy jest duzo,wystarczy poszukac.

w taki mniejwięcej sposób powinno sie spostrzegac pojęcie "dobro i zło".
Bo jak juz powiedziałem jedna rzecz moze dla kogoś byc dobra,a dla kogos innego odwrotnie.
warto sie nad tym zastanowić.
to sie tyczy takrze nawracania na siłe.Bo jeśli ktoś jest satanista(nie mylic z głupimi,pseudosatanistami którzy to morduja koty i dewastuja groby naszych bliskich),
to zaraz chcecie taka osobę na siłe nawrucic jek czesto sie okazuje w praktyce.Ale teraz zastanówcie sie,czy aby napewno taka osoba chce waszej pomocy i miłoscierdzia,czy ona chce byc chcrześcijaninem,czy jednak woli zostac satanista??
Bo jak nieraz obserwóje rózne fora katolickie to takie sytuacje nawracania na siłe np "mój synek czyta fnorda musimy go koniecznie nawrucić",przecierz jest to juz postepowanie karygodne.Jakim prawe wy ,katolicy,ludzie nażucacie komuś niechciana najczesciej wiare.
Nieraz słysze zeczy typu "módłmy sie za tak osobe by wruciła na dobra drogę,","trzeba mu pomuc powrócić na własciwą droge,na droge do pana boga","niech mi ktos pomoze nawrucić moja córke,ona teraz jest taka okropna,WYZNAJE SZATANA,i oddaliła sie od boga.Powiedzccie co mam zrobić by ja nawrócić na katolicyzm spowrotem" itp,co krok spotykam sie z takimi własnie zdaniami.A te które tutaj podałem sa z pewnych for bez zmienianej tresci,żywcem zkopiowane.
I to jest własnie czysty przykład tego jak wy katolicy staracie sie każdemu innowiercy nazucic "swoja jedyna,słuszna wiarę"

Przecież takie zabiegi typu nakłanianie jakiego rodzica by posłurzył sie jakimis organizacjami,czy innna pomoca w celu "nawrucenia syna/córki",są czystymi zagrywkami psychologicznymi,i są przedewszystkim nieetyczne,jest to wpływanie na czyjąś WOLNĄ WOLĘ!!!!!

Naprawde zastanówcie sie czasami co robicie i poco to robicie.

[/b]
10-09-2006 23:52
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #35
 
Tego bełkotu nie da się normalnie czytać, człowieku, naucz ty się pisać :!:

Poza tym powtarzasz takie slogany, że aż to śmieszne Duży uśmiech nie bardzo jest z czym polemizować... ja chyba robię pass :twisted:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-09-2006 13:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
m-s47 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
a ja dalem rade przeczytac i neisprawilo to mi wiekszej trudnosci?? pozatym chyba niemialas innych argumetow i dlatego napisalas ten poscik

no tak kolejny do statystyki !!
11-09-2006 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #37
 
Nie, po prost uz dzieciakami i ludźmi o kulturze dyskusji zbliżonej do nastolatka nie gadam Oczko bo z kim tu gadać :?: Z pieniaczem :?: Kimś kto z gazet dla małolatów albo innych "wartościowych" lekturek wiedzę złapał i myśli że profesor :?: Te opisy to nie do kogoś konkrentego tylko tak ogólnie.

W temacie o magii mam kilka wypowiedzi, jak zaintersoaany = poszukaj, nie będę sie dublować. EOOT

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-09-2006 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
igor napisał(a):Twierdzisz że modlitwa jest zanoszona w dobrej intencji,a zaklęcia w złej??Ciekawe,nigdy o tym nie słyszałem żeby zaklecia przynosiły tylko "złe" rzeczy/intencje.

Zaklęcie to działanie zawsze w wyniku ustawienia pewnych rzeczy wydarzeń i osób. To układanie się z jakimiś mocami, motywowane egoizmem.

Modlitwa chrześcijańska to chęć i wola zrozumienia, wniknięcia i poznania Bożej woli. To Rozmowa z Osobą, która chce wejśc ze mną w dialog. To w modlitwie często okazywać się będzie, ile drania we mnie i egoisty, a ile kogoś, kto spala się dla Pana i bliźnich

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-09-2006 23:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Ks.Marek napisał(a):Zaklęcie to działanie zawsze w wyniku ustawienia pewnych rzeczy wydarzeń i osób. To układanie się z jakimiś mocami, motywowane egoizmem.

Przecież egzorcyzm nie jest egoistycznym działaniem (przeprowadzany przez egzorcyste mianowanego przez biskupa).... A przecież etymologia wyrazu egzorcym oznacza "zaklinać" http://www.slownik-online.pl/kopalinski/...319418.php czy też "wyklinać" http://www.egzorcyzmy.katolik.pl//index....Itemid=157

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
13-09-2006 00:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
rachel napisał(a):A przecież etymologia wyrazu egzorcym oznacza "zaklinać"

I owszem, ale egzorcyzm jest w pierwszym rzędzie błogosławieństwem.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-09-2006 08:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Łukasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Ks.Marek napisał(a):I owszem, ale egzorcyzm jest w pierwszym rzędzie błogosławieństwem.

Ooo z takim określeniem się jeszcze nie spotkałem, a to mnie bardzo zaciekawiło. Czy ksiądz mógłby rozwiąć bardziej tą myśl?

Crux Sacra Sit Mihi Lux.
Non Draco Sit Mihi Dux.
17-09-2006 13:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #42
 
Ja nie ksiądz ale chyba mogę odpowiedzieć Oczko

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/...zatan.html

http://www.egzorcyzmy.katolik.pl//index....Itemid=157

Szczególnie polecam drugiego linka, w ogóle ten portal Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
17-09-2006 15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Łukasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
Link 1:

Autor tekstu zapomniał, że oprócz opętania, dręczenia, obsesji i nawiedzenia diabelskiego Gabriel Amorth wymienia też tzw. Dopust Boży, w którym Bóg celowo dopuszcza działanie złego ducha, aby kogoś umocnić w wierze (np. Hiob).

Link 2:

Dzięki, znalazlem tu sporo ciekawych treści.

Crux Sacra Sit Mihi Lux.
Non Draco Sit Mihi Dux.
17-09-2006 19:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Łukasz napisał(a):Ks.Marek napisał/a:
I owszem, ale egzorcyzm jest w pierwszym rzędzie błogosławieństwem.


Ooo z takim określeniem się jeszcze nie spotkałem,

podczas egzorcyzmu , czy tez modlitwy o uwolnienie objawia się ogrom Bożego miłosierdzie względem człowieka.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-09-2006 20:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Łukasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
rachel napisał(a):ogrom Bożego miłosierdzie względem człowieka

O! To już rozumiem, bo wiele czytałem na ten temat. Dzięki.

Crux Sacra Sit Mihi Lux.
Non Draco Sit Mihi Dux.
17-09-2006 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów