Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Patron dla dziecka
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Wybór imienia powinien być bardzo przemyślany, by nie narażać dziecko na drwiny ze strony rówieśników, wiem, że niektórzy zaczynają nadawać imiona nawet biblijne, ale trzba się nad takim wyborem zastanowić. Łatwo jest nadać imię, ale trzeba takze uwzglednić, czy dziecko później nie będzie miało do nas pretensji, że nadano mu takie imię, przez które potem może być wyśmiewane.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-09-2005 04:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #17
 
Typu Marajka ( za czorta nie dojdę jakie to miało być imięw pisowni, Maraike :?: ) albo inne Allany...

Moda minie, serial się skończy a imię dziecku zostanie przynajmniej do 18 r.ż.bo dopiero potem może je sądownie zmienić.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
20-09-2005 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Tylko ile dziecko może mieć przez ten czas nieprzyjemności ze strony rówieśników. To może dziecku zaszkodzić w relacjach z innymi.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-09-2005 23:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
śmieszne spostrzeżenie po przejrzeniu statystyk: za jakieś 7-8 lat, w klasach szkoły podstawowej będą same Wiktorie, Victorie, Amelie, Kubusie...
to najczęściej nadawane imiona w tym roku.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
21-09-2005 15:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Ciekawiej by było, gdyby w szkole było trochę Jeremiaszy, Jonatanów, Abrahamów itp.
Ciekawe, jakie wrażenie by to wywarło na innych?

Moi znajomi już tak robią od kilku lat, nadając dzieciom imienia biblijne, ale jeszcze nie pytałem się ich o działanie tych imion wśród ludzi.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
21-09-2005 15:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #21
 
Moi znajomi dali dziecku na imię Tymoteusz, też biblijnie, ale nowotestamentalnie, mi się strasznie podoba Uśmiech

A jak Wy dali(by)ście swoim dzieciom na imię :?:

JA ... zastanawiam się ... Natan, jak prorok ,jest ładne ,ale się nie zdrabnia Smutny

Brakuje mi kobiecych imion, Rebeka, też chyba ładnie , jak myślicie :?:

Wersja "Miriam" mi sie podoba, ale mogą głupio dzieci później przerabiać Smutny

A z takich zwykłych to lubię Katarzynę, Tomasza, Marię, Piotra.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
21-09-2005 21:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Annnika napisał(a):Moi znajomi dali dziecku na imię Tymoteusz, też biblijnie, ale nowotestamentalnie, mi się strasznie podoba Uśmiech

A jak Wy dali(by)ście swoim dzieciom na imię :?:

JA ... zastanawiam się ... Natan, jak prorok ,jest ładne ,ale się nie zdrabnia Smutny

Brakuje mi kobiecych imion, Rebeka, też chyba ładnie , jak myślicie :?:

Wersja "Miriam" mi sie podoba, ale mogą głupio dzieci później przerabiać Smutny

A z takich zwykłych to lubię Katarzynę, Tomasza, Marię, Piotra.

Ja się powstrzymuję od nadawania dzieciom imion biblijnych, jedyne co mi przychodzi do głowy imię biblijne to imię dla chłopaka - Daniel.

Miriam także mi sie podoba, tym bardziej, ze tak ma na imie patronka mojej córki. Rebeka też jest bardzo ładne.

Ja patrzę także na znaczenie imion.

Cieszę się, ze podoba ci się imię Tomasz, to moje drugie imię chrzcielne.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
21-09-2005 23:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Ja chciałam dać na imie mojej córce Rebeka ale zdrobnienie Rebeczka, Beczka nie przechodziło mi przez gardło.
Odnośnie ^dziwnych^ imion znam dziewczynkę o imieniu Fatima.
22-09-2005 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
Fatima jeszcze nie jest takim dziwnym imieniem. Mojej koleżanki prababcia nazywała się Nadzieja. Ludzie w ogóle teraz dziwne imiona dla swoich dzieci wymyślają... Nie chciałabym, żeby moje dziecko nazywało się od nazwy jakiejś stolicy (Paris) czy nazwy dzielnicy (Brooklyn)... :roll:
Niegdyś imiona odgrywałay niesłychaną ważną rolę i zawsze coś znaczyły ( np. imiona Izraelitów), a teraz? Byle wymyślniejsze i niecodzienne...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-09-2005 21:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Jak miałbym nazywać swoją córke Fatima, to wolałbym nazwac ją Krakowia, bo w końcu jestem Polakiem. Ludzie sami nie wiedzą już jak mają nazywać swoje dzieci, najlepiej, gdyby zajrzeli do leksykonu świętych, może bym im się rozjaśniło w głowach.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-09-2005 21:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #26
 
Ja wybrałam dla mojej creczki imie Patrycja, ale nie wiem czy jest taka patronka, napewno ja sama uwielbiam Faustynę Kowalską i Teresę z Avila, to moje dwie patronki. Mam nadzieję,że dla córeczki znajdę równie wspaniałe patronki jak moje.
27-11-2005 04:00
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów