Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polak -katolik, ale jaki katolik?
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #61
 
jswiec napisał(a):ymczasem w XVIII w. w okresie rozbiorów Polski RzoN była państwem prawie jednolicie katolickim - poza Pomorzem. Wtedy papież też postanowił nas niszczyć ?

Jednolicioe katolickim? A Ruś? A Ormianie? Bracia Polscy?Tatarzy?. Wiesz nie chce mi się grzebać w źródłach, ale jak ty zaczniesz dokumentować swe światłe wypowiedzi źródłami to i ja się przemogę. I gdzie ja napisałem, że papież chciał nas zniszczyć?
Pragnę rówież zwrócić uwagę że w Rzeczypospolitej było maksymalnie 40% Polaków, tak więc mówienie wtedy O Polsce mając na myśli całą Rzeczypospolitą to gruba przesada.


jswiec napisał(a):Czy ci się to aby nie pomyliło z wpisaniem warszawskiej starówki na listę dziedzictwa kultury UNESCO ? Nie słyszałem, aby istniała takowa lista dla traktatów historycznych... Gdzie mogę się tym więcej dowiedzieć ?

nie nie pomyliło i się. Jak nie wiesz gdzie się o tym dowiedzieć i nie wiesz czym jest Unesco to nie wiem- spróbuj może w kurii.
13-10-2005 15:19
Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #62
 
semper_malus napisał(a):nie nie pomyliło i się. Jak nie wiesz gdzie się o tym dowiedzieć i nie wiesz czym jest Unesco to nie wiem- spróbuj może w kurii.

Semper!!!!!!!! Ktoś zadaje pytanie Ty odpowiadasz. A co tu mamy typową złośliwość. Jeśli masz wiedzę o UNESCO to czekamy na twoje wyjaśnienia w tej sprawie. Zacznij traktowac poważnie adwersarzy. Twoja antypatia w stosunku do wszystkiego co katolickie jest nam znana ale nie oznacza to, że będziemy prowadzic dyskusję na takim poziomie. Jeśli ci nie odpowiada nasza obecność to są jeszcze inne fora!!! Póki co możesz zmienić trochę swój ton i wypowiedzi. Nie miałbym nic przeciwko :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
13-10-2005 16:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #63
 
Gregoriano napisał(a):Nie miałbym nic przeciwko Oczko

No to daj mi bana i po sprawie.

A tłumaczenie czegokolwiek człowiekowi , który nie odróżnia konfederacji warszawskiej od warszawskiej starówki wydaje mi się stratą czasu .
13-10-2005 16:40
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #64
 
Czego Ty właściwie chcesz , semper :?: Przecież mówimy żebyś nie był taki ... niekulturalny i zakamieniale antypatyczny :twisted: a nie żebys spadał :!:

Robisz z siebie ofiarę czy co :?:

Po prostu albo przyjmujesz zasady, jakie tu rządzą, albo sam pokazujesz, ze nie chcesz tu być...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-10-2005 16:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #65
 
Jak rozumiem nazwanie kogoś bezczelnym kłamcą to bardzo grzeczny sposób na zwrócenie uwagi innej osobie oraz argument rozstrzygający wszystko na korzyść przedstawiciela Jedynej Słusznej Religii.

Jak rozumiem żaden z kulturalnych forumowiczów nie obraziłby się i nie miał nic przeciwko nazwaniu go bezczelnym kłamcą.
13-10-2005 16:59
Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #66
 
Nie - to co podajesz nie ma żadnego zwiazku z prawdą, Semper - a ty tymczasem rozmywasz temat wciskając swoje złośliwe i niczym nie poparte insytuacje - na dodatek pisząc zupełnie nie na temat ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
13-10-2005 17:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
semper_malus napisał(a):Jednolicioe katolickim? A Ruś? A Ormianie? Bracia Polscy?Tatarzy?.
W XVIII w. braci polskich [arian] już nie było, Ruś była w kościele greko-katolickim w unii z Rzymem, Ormiania też przystąpili do podobnej unii, a Tatarów to było kilka wiosek [2 jeszcze przetrwały przy granicy z Białorusią, reszta jest na obecnej Białorusi]. Kalwini pozostali w stanie szczątkowym tu i ówdzie, a luteranie byli tylko na Pomorzu. Problem stanowili jedynie prawosławni na obszarze Wielkiego Księstwa, bardzo aktywnie wspierani przez Moskwę.

[ Dodano: Czw 13 Paź, 2005 18:10 ]
semper_malus napisał(a):człowiekowi , który nie odróżnia konfederacji warszawskiej od warszawskiej starówki
Powtarzam pytanie: Jak nazywa się rzekoma lista UNESCO wymieniająca traktaty historyczne jako dziedzictwo ludzkości i gdzie ją można znaleźć w Sieci ?

[ Dodano: Czw 13 Paź, 2005 18:17 ]
Tu jest link do listy, którą mam na myśli:lista UNESCO
Zobacz, czy jest na niej Twoja umiłowana konfederacja warszawska, czy też może co innego... =P~ =P~ =P~

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
13-10-2005 18:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #68
 
http://pl.wikipedia.org/wiki/Konfederacja_warszawska
13-10-2005 19:23
Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #69
 
A zatem chodzi o listę Pamięć świata [Memory of the World / Memoire du Monde]

Rzeczywiście nie wiedziałem, że to teraz projekt pod patronatem UNESCO, kiedyś była to niezależna inicjatywa.

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
14-10-2005 10:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #70
 
Na ten temat proponuję tekst:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/...7V_02.html

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
14-10-2005 17:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów