Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W co wierzy ateista?
Autor Wiadomość
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #3
Moja ocena
Semper_malus przeczytałem ten artykuł i powiem tylko jedno słowo - dno.....Nie powiem dwa : Kompletne Dno. Na codzień staram się nie czytać ani nie tracić czasu na coś tak beznadziejnie bezsensownego ale dla ciebie zrobiłem wyjątek.

Artykuł "W co wierzy ateista" to pieśń pochwalna ateistów, taki miód na uszy. Żeby się dobrze czuli i sumienie ich nie gryzło.

Cytat:Ateista nie jest skłonny stawiać ludziom zbyt wygórowanych wymagań ,na przykład nie żąda, by człowiek ; kochał bliźnich jak samego siebie. Wystarczy, jeśli będzie ich traktował przyzwoicie, nie czyniąc innym tego, czego nie chciałby, by jemu czyniono, i pomagając innym w sytuacjach, w których sam chciałby, aby ktoś przyszedł mu z pomocą ; mówi.; Nie widzę powodu, dla którego taką postawę miałoby się uważać za amoralną.

Zastanawiam się czy ateista jest z swej natury naiwny. Nie stawia wymagań, nie żąda, wystarczy przyzwoite traktowanie, pomaga gdy i jemu pomogą. Nie widzę żadnych podstaw dla takiej postawy. Nie widzę motywacji. Z jakiej przyczyny człowiek ma być dobry ? Bo oczekuje tego od innych ?

Cytat:Mama wymuszała na mnie, żebym chodził na mszę. A ja kręciłem się w tym czasie po okolicy i potem mówiłem, że byłem wspomina. I przekonuje, że jego dzieci pod tym względem mają absolutną swobodę. Do niczego ich nie przekonuje. Najstarsza córka się nie ochrzciła, syn tak.

Piękne świadectwo nie ma co. Przeraża mnie gdy ludzie głupio postępują ale gdy chwalą się tym przed innymi albo publicznie to już normalnie zgroza.

Z drugiej strony jest to tragedia gdy rodzic zmusza dziecko do chodzenia na msze a nie potrafi przekazać mu kim jest Bóg i dlaczego powinno się chodzić do kościoła. Suchy nakaz zawsze budzi sprzeciw, dlatego tak ważne jest aby najpierw zrozumieć i pokochać Boga.

Cytat:Nudziłam się potwornie podczas mszy, zwłaszcza kazania wydawały mi się prymitywne i głupie, mówi. To był mój pierwszy krok do ateizmu. Teraz w rodzinie o ateizmie dla świętego spokoju nie rozmawiamy.

Kolejne piękne świadectwo nie ma co. Tym razem niepodobało się kazanie. O joj. Cóż gdybym miał w ten sposób oceniać np. polityków to już dawno musiałbym porzucić Polskę i wyemigrować do ciepłych krajów.

Cytat:Najczęściej stajemy się ateistami pod wpływem uświadomienia sobie sprzeczności między religijną a naukową wizją świata. Sprzeczności, którą współcześni rzecznicy wizji religijnej starają się ukryć ; mówi prof. Stanosz.

Jestem w szoku. Normalnie jakiś proferor i taki ignorant. Gdzie on widzi jakieś sprzeczności. Czasem jak słyszę tych wysokokształconych profesorów zwyczajnych i nadzwyczajnych głoszących bzdurne poglądy to myśle że zmarnowali sobie życie. Tyle lat nauki, habilitacje i tytuły naukowe a najprostszych rzczy nie potrafią zrozumieć.

Cytat: Kieruję się bardzo prostą zasadą: w swoim postępowaniu maksymalnie ograniczam ból innych ludzi i własny ; mówi Tomek Żukowski. ; Tymczasem człowiek wierzący kieruje się systemem zakazów i nakazów, które często wchodzą w konflikt z laicką instytucją moralną. Dekalogiem, który często nie przystaje do rzeczywistości. Na przykład dlaczego mam czcić swoich rodziców? Szanować, i owszem, podobnie, jak każdego. Albo ; nie zabijaj. Norma jak najbardziej słuszna. Ale historia pokazała już nieraz, że ludzkość ma olbrzymie problemy z jej przestrzeganiem. Tym bardziej gdy zabija się w tzw. słusznej sprawie.

Nie wiem dlaczego ale gdy czytam takie teksty to przed oczami widzę rasowego egoiste. Odrzuca wszelkie zakazy i nakazy i stwarza sobie swoje własne dopasowane do swoich potrzeb. Byle tylko życie spędzić łatwo, lekko i przyjemnie. Nie przemęczać się i żeby nic nie bolało. Cora bardziej wyłania się obraz ateisty jako naiwniaka który nie chce widzieć rzeczywistości jaka jest. Buduje swój własny świat wartości i usiłuje się w nim ukryć przed całym światem.

Cytat:Czechy lub Estonia, gdzie ludzie wierzący stanowią niewiele ponad 20% społeczeństwa, powinny być krajami rozpasanego bezprawia i rozpusty, a za kraje najbardziej spustoszone przez komunistyczną propagandę trzeba by uznać np. Japonię, Szwecję i Holandię, gdzie religia nie ma wpływu na stanowione prawo ani obyczaje polityczne

Niestety jak ma się fatalne poglądy to i do takich fatalnych wniosków się dochodzi. Według takie rozumowania Polska w której jest 95% katolików powinna być krajem o idealnym profilu. Cóż z tego skoro katolikami rządzą ludzie niewierzący.

Cytat:Gabriela Zaborowska mówi, że jest za aborcją, eutanazją, przeciw Kościołowi, ma lewicowe poglądy. I w żadnym wypadku nie uważam się za gorszego człowieka od tych ludzi, którzy myślą inaczej niż ja ; przekonuje.

Taaaak. Mieć fatalne poglądy i nie uważać się za gorszego od innych. Całkiem fajnie to sobie wykombinowała. Być za zabijaniem nienarodzonych dzieci, być za zabijaniem staruszków i chorych ,być przeciwko temu co mówi Chrystus. Tak zabić jeszcze tylko swoje sumienie i można chwalić się tym przed innymi.

Cytat:Nie sądzę, by wiara dodawała coś do życia społecznego, choć niewątpliwie jest ważna w sferze życia prywatnego, w odpowiedzi na pytania egzystencjalne wierzących. Ale ateiści też dają sobie radę z własną egzystencją, mimo że nie mają gotowych recept na sens życia ; dodaje minister Środa.

Normalnie jak słyszę wypowiedzi pani Środy to mnie skręca. Że też ktoś ją wybrał na ministra. ??? Kto nami rządzi ???

Cytat:Przemek Sieradzan, student Nauk Politycznych UW, który uważa Kościół za mentalne więzienie.Przeszkadza mi dogmatyzm katolików, ich brak skłonności do jakiejkolwiek refleksji. Odrzucam chrześcijańskie epatowanie winą i czynienie z pokory etycznego ideału ; mówi. Nie potrzebuję autorytetu mesjaszy ani duchownych. Uznaję tylko zasady, które nadaję sobie sam. Jeśli zaś chodzi o dekalog, akceptuję tylko trzy jego przykazania: nie zabijaj, nie kradnij i nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu

No i obraz ateisty jako rasowego egoisty w pełni się wyostrzył.Teraz już nie mam żadnych wątpliwości. Ateista neguje inne zasady (może ich nie rozumiejąc a może nikt go do nich dostatecznie dobrze nie przekonał) i tworzy swoje własne żeby jakoś funcjonować. Ale popełnia błąd bo zasady nie są tworzone dla wygody życia. Dziesięć przykazań to droga do nieba.

Cytat:W końcu Kościół będzie też musiał uznać, że w Polsce są ateiści. Ludzie moralni, uczciwi, mądrzy. Tyle że niewierzący w Boga, Kościół i w sens trwania tej instytucji.

No i dobrneliśmy do końca tej fascynującej lektury. Piękne posumowanie. Dziwne że Ci mądrzy, uczciwi i moralni postępują głupio, nieuczciwie i niemoralnie.

Dla mnie największą głupotą jest nie wierzyć w Boga.
Nieuczciwością jest twierdzić że z takimi podlądami można być uczciwym.
Niemoralne to że uznając aborcje,eutanacje i nne zabijanie za moralnie słuszne.

Jednego mnie nauczyła ta lektura. Jeżeli następnym raze semper_malus będzie mnie zachęcał do lektury jakiegoś artykułu to zafunduje mu ignora bo naprawdę szkoda czasu i zdrowia.

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
08-09-2005 02:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
W co wierzy ateista? - Anonymous - 07-09-2005, 19:07
[] - Futrzak - 07-09-2005, 22:43
Moja ocena - Andr2ej - 08-09-2005 02:09
[] - TOMASZ32-SANCTI - 08-09-2005, 02:21
[] - Anonymous - 08-09-2005, 02:26
[] - TOMASZ32-SANCTI - 08-09-2005, 02:45
[] - msg - 08-09-2005, 10:01
[] - Gregoriano - 08-09-2005, 11:14
[] - Anonymous - 08-09-2005, 11:32
[] - Offca - 08-09-2005, 12:45
[] - Gregoriano - 08-09-2005, 14:05
[] - TOMASZ32-SANCTI - 08-09-2005, 15:04
[] - msg - 08-09-2005, 18:04
Oburzenie. - Andr2ej - 10-09-2005, 21:24
[] - msg - 10-09-2005, 22:37
Wyjeśnienia. - Andr2ej - 11-09-2005, 00:46
[] - msg - 11-09-2005, 01:22
[] - Andr2ej - 11-09-2005, 01:59
[] - msg - 11-09-2005, 11:05
Katechizm - Andr2ej - 11-09-2005, 12:14
[] - msg - 14-09-2005, 21:45
[] - Anonymous - 15-09-2005, 16:48
[] - Offca - 15-09-2005, 17:40
[] - Annnika - 15-09-2005, 22:08
[] - msg - 16-09-2005, 08:01
[] - Annnika - 16-09-2005, 11:10
[] - msg - 16-09-2005, 11:29
[] - Annnika - 16-09-2005, 11:43
[] - msg - 16-09-2005, 11:51
[] - o. Pacyfik - 16-09-2005, 11:52
[] - Aslan - 16-09-2005, 16:31
[] - msg - 16-09-2005, 19:48
[] - Annnika - 17-09-2005, 21:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów