Ankieta: Jak czesto medytujesz nad słowem Bożym?
Codziennie
W niedziele i w inne wolne dni
Nie umiem medytowac - nikt mnie nie nauczyl
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Franciszkańska MEDYTACJA
Autor Wiadomość
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Franciszkańska MEDYTACJA
Franciszkańska duchowosc posiada bardzo prosta metode medytacji.
Nazywa sie ona AMOR. Co ten skrót oznacza?

AMOR to po łacinie - MIŁOŚĆ.

A - Adoracja - Postawienie sie w Bozej obecnosci i uwielbienie Najwyzszego.
M - Medytacja - Duchowe pochylenie nad tekstem z Biblii lub jakiegos swietego (np. "Napomnienia" - sw. Franciszka ).
O - Oracja - Modlitwa do Boga w kontekscie przeczytanego slowa.
R - Rezolucja - (wnioski) - praktyczne postanowienia do wykonania w zyciu, bedace konsekwencja spotkania z Bogiem na modlitwie.
08-09-2005 08:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #2
 
Zazanaczyłam, że w niedzielę i dni powszednie, chociaż staram się codziennie modlić Liturgią Godzin, ale że te moje pierwsze kroki są bardzo nieporadne, to na wszelki wypadek zaznaczam, że rzadziej mi to wychodzi Duży uśmiech

Poznałam też na wakacjach metodę medytacji ignacjańskiej, ale to forma jest mi nadal zbyt obca. Mój kierownik nie bardzo mi pomógł, a sama niewiele się nauczyłam Smutny No w każdym razie za mało.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
08-09-2005 08:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Swiderek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 264
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ja codziennie czytam fragment Pisma na dany dzień i staram się nad Nim zatrzymać (choć przyznam szczerze że nie zawsze mi to wychodzi Smutny ) Jednak ciągle w tym trwam i próbuję coraz bardziej zagłębiać się w Pismo Uśmiech

"Rozmy?lam nad mi?o?ci?
co ?wiat znaczy?a moc?
i ucze si? pojmowa? j?" ^_^
08-09-2005 18:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Susane Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 57
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ta przedstawiona tutaj franciszkańska metoda medytacji AMOR jest w gruncie rzeczy podobna do innych poznanych przeze mnie: metod ignacjańskiej, karmelitańskiej, lectio divina, Namiot Spotkania. Chodzi o zastanowienie nad fragmentem Pisma Swiętego, co Bóg mówi mi w tym fragmencie Pisma Świętego.
01-11-2005 21:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paprotka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 183
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ja codziennie medytuje, ale nie moge zostawic swojego glosu, cos jest nie tak z moim programem. Wczesniej tez mialam ten problem.

Moja medytacja to czas przed Najswietszym Sacramentem i kiedy odmawiam "godzinki". Tak to nazywa moj syn. Czasem gdy czytam slowo Boze, zalewa mnie taka milosc, ze nie moge kontynuowac modlitwy. Oczywiscie czesto, jak wszystkim innym trudno mi sie modlic i tylko wolna wola moze mi w tym pomoc.

[ Dodano: Wto 01 Lis, 2005 23:24 ]
*Przed Najswietszym Sacramentem staram sie skupic tylko na kilku zdaniach z pisma Swietego.


Pozdrowienia z Canady,
lucynka
Uśmiech

[Obrazek: profile1.jpg]
02-11-2005 00:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
stysia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Franciszkańska MEDYTACJA
Ja zaznaczyłam, że w niedzielę i inne dni wolnego - wtedy mam najwięcej wolnego czasu kiedy w pełni mogę się nad medytacją skupić. Wolę zrobić to dobrze, niż np. codziennie kiedy wiem, że nie skupię się wystarczająco dobrze.

Medytacja
05-05-2016 16:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów