Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niby "zwykła" Eucharystia...
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Ks.Marek napisał :
Cytat:Przecież niszczenie umyślnie komuś życia, łamanie jego godności, wyszydzanie go, etc - to sprawy dokonujące się z czystą premedytacją.

Zatem strajki lekarzy to też niszczenie życia ... pacjentom, zawiść i prywata urzędników to niszczenie życia ... obywatelom and so on. Biorąc pod uwagę ogrom zła to sama ziemia chętnie by się zatrzęsła, by to zło z siebie rzucić.
26-10-2008 20:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
:offtopic: :patrzy:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-10-2008 20:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
Polonium napisał(a):Zatem strajki lekarzy to też niszczenie życia ... pacjentom, zawiść i prywata urzędników to niszczenie życia ... obywatelom and so on. Biorąc pod uwagę ogrom zła to sama ziemia chętnie by się zatrzęsła, by to zło z siebie rzucić.
O, Mów do mnie jeszcze 8)

Coś w tym jest z racji, niewątpliwie...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-10-2008 20:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #49
 
Polonium napisał(a):Biorąc pod uwagę ogrom zła to sama ziemia chętnie by się zatrzęsła, by to zło z siebie rzucić.
Ziemia zabiła więcej ludzi niż jakikolwiek dyktator. Niszczyła całe cywilizacje ... A podobno Stwórca odpowiada za swe dzieło ...

[ Dodano: Nie 26 Paź, 2008 21:27 ]
Ks.Marek napisał(a):Człowiek zaś, odrzucając tę prawdę po raz kolejny krzyżuje Chrystusa - za grzech. Tym razem to jednak za grzech konkrentego siebie, a nie innego Chrystusa. Zatem dziś mordercy Chrystusa są tym bardziej podli. Wszyscy grzesznicy, czyli my. Ja i ty i miliardy...
Przemyślałem to jeszcze raz. W takim postawieniu sprawy jednak masz rację, a ja się głupio czepiałem. Sorry.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
26-10-2008 21:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #50
 
Ajfen napisał(a):Temat "Niby zwykła Eucharystia" zachęcił mnie do podzielenia się pewnymi refleksjami

Ja też chciałam Wam pokazać,jak Bóg pewnego wieczoru poruszył moje serce.To była niesamowite! to była Msza w dzień powszedni, gdzie były ame starsze soby, a ona mnie tak bardzo wzruszyła... Uśmiech

Łatwiej będzie jak przytoczę bezpośredni zapis z tego dnia (17 paździerik 2008)


"W czwartek o godzinie 19:00 siedziałam przed komputerem, na monitorze „ Nasza- klasa” Moje palce biegały sprawnie po klawiaturze.
19 45 „A właśnie, dzisiaj o 20 mam liturgię. ..Eee nie chce mi się iść

Za pięć ósma biegłam w kierunku kościoła. Dlaczego? właśnie dlatego, bo miałam wielkiego lenia.. „ Dla Ciebie, Boże „
Usiadłam koło Marty i Grzesia, cieszyłam się że w końcu przyszłam.
Wracając z liturgii usłyszałam ,że jest śpiewany apel Jasnogórski. Razem z Jackiem weszłam do środka. Usiadłam z tyłu w ławce, było już dużo ludzi.
Organistka śpiewała pieśń „ Jest zakątek na tej ziemi”, wokół dużo obcych twarzy, jakiś pan przede mną ziewał namiętnie, ksiądz wygłaszał kazanie wyuczonym tonem, kolorowe witraże próbowały przedstawić Marię i Gabriela
A w moim sercu jakaś szalona tęsknota! Próbowałam ogarnąć Boga, znaleźć Go wśród tych wszystkich ludzi, w słowach kapłana,
Te słowa ludzkie, ten śpiew nie są w stanie pokazać potęgi Twe Miłości
„ Gdyby ludzie chcieli choć przez chwilę być tak blisko Ciebie, Panie podczas modlitwy „
Co niektórzy przyszli do kościoła ,aby zaliczyć nabożeństwo” i jak tu mówić o prawdziwym spotkaniu z Bogiem?.
Jaki ból pojawia się w moim sercu, kiedy mam świadomość ile razy ludzie przechodzoną obojętnie wobec Tej Miłości, ile razy pogardzano Bogiem!!!
Czułam że mi drżą usta.
Patrzyłam na tabernakulum, trudno mi było się skupić na słowach księdza.
Był tylko Bóg i ja. Kiedy ambona była pusta, puszczono nagranie przemówienia Ja na Pawła II z Lednicy, wraz z pieśnią „Nie bój się, wypłyń na głębię”. Zamknęłam oczy, żeby łzy mogły swobodnie spłynąć po policzkach
„ Nie lękaj się, pokonaj słabość i zniechęcenie i na nowo wypłyń na głębię, przyjmij słowa Chrystusa, zaufaj Mu i podejmij swą życiowa misję. Ludzie nowego wieku oczekują twojego świadectwa!!! Nie bój się, wypłyń na głębię, jest przy Tobie Chrystus”

Wytarłam oczy, zmówiłam dziesiątkę różańca, potem śpiewaliśmy „ Barkę”
Tego wieczoru Bóg poruszył moje serce.
I pomyśleć że chciałam ten czas spędzić w „ Naszej klasie” Uśmiech "


Jezu,dziękuję Ci,za to ,że jestes Miłóścią!!! Duży uśmiech

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
15-04-2009 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubertus Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #51
 
(ciach - papa kloniku)
25-08-2009 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów