Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taniec uwielbienia w Kościele
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Tak msg, masz rację, ale nie myślisz, ze własnie taka atmosfera wspólnego tańca mogła by tą sytuację przekazywania pokoju pomału przemieniać. Właśnie miedzy innymi z tego powodu jestem za takim tańcem w kościele, nie tylko na Eucharystiach wspólnotowych.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
12-09-2005 17:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
z młodzieżą to nie ma żadnego problemu, ale ze starszymi osobami może już być, oni mogą to odbierać jako obrazę świętego miejsca jakim jest kościół, a wpólnota to jednak wspólnota, troche inne relacje, troche inna duchowość

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
12-09-2005 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #18
 
Na wspólnoci to ja wiem, że to spokojnie przechodzi, ale właśnie zastanawiam się jak by to było na "oficjalnej" Mszy... Zastanówmy się, na młodzieżowej by było mniej zgorszenia, a za to więcej skarg do proboszcza... nie, jednak to by chyba nie wyszło, chyba że na miesiąc wcześniej w kazaniach by była poruszona kwestia uwielbienia całym ciałem Duży uśmiech ... w formie tańca oczywiście Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-09-2005 21:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
a ja mam tez taka praktyke z tancu na mszy ale w czasie mszy pielgrzymkowej i jakos nie wiedzialem w srod ludzi zgorszenia a chodze juz na pielgrzymke 4 lata i co rok to sie powtarza i jest calkiem milo Uśmiech
ja nawet bym sie cieszyl jak by cos takiego bylo rowniez i w mojej parafi Uśmiech
12-09-2005 21:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
To niech , ktoś mi uzasadni liturgicznie, z uzasadnieniem Magisterium Kościo
    a, na potrzebę zmiany, czy wprowadzenia takiego "znaku" . Bo ja jeszcze o takowy nie słyszałem. Czy to nie jest przypadkiem za daleko idąca nadinterpretacja Sacrum Eucharystii?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
12-09-2005 21:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #21
 
Nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi :shock:

Mozesz wyjaśnić Uśmiech :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-09-2005 22:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
katharsis Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Bardzo fajnie byloby potanczyc...radując się i ciesząc ze wszystkimi Uśmiech moze warto zacząć od zespołu na mszy dla młodziezy w każdą niedzielę w naszej Parafi. Duży uśmiech Ale takiego "żywego" zespołu :wink:

To co robi?...chc? robi? z mi?o?ci, dla mi?o?ci i w mi?o?ci...
12-09-2005 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Eucharystia, nie jest zbiorem jakichś bliżej nie sprecyzowanych form liturgicznych, lecz wynika z tego jak ją sprawowano za czasów Jezusa. Owszem przez wieki nieco za sprawą Tradycji zmieniła ona pewne ryty. Lecz zasadniczo tak naprawdę nic się nie zmieniło. Lecz dodawanie sobie jak leci jakichś nowych elementów, jest tylko w gestii Magisterium Kościoła. Więc pytam się gdzie takie wyjaśnienie wprowadzenia tańca podcvzas Eucharystii istnieje. Bo o ile pamiętam, kapłan nie ma prawa dowolnie zmieniać porządku Mszy świętej.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
13-09-2005 16:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #24
 
Ale o ile wiem, to Żydzi także czczą i czcili Boga tańcem :?: Dawid, chociażby... to by nie było dodawanie czegoś nowego, ale jedynie powrót do korzeni, chyba, że źle rozumuję Uśmiech :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-09-2005 16:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Annnika napisał(a):Ale o ile wiem, to Żydzi także czczą i czcili Boga tańcem :?: Dawid, chociażby... to by nie było dodawanie czegoś nowego, ale jedynie powrót do korzeni, chyba, że źle rozumuję Uśmiech :?:

:shock: Duży uśmiech [-X To przechszcij się na Żyda, bo chyba nie wiesz o czym piszesz. Taniec żydowski ni jak się ma do Eucharystii . Nawiasem mówiąc nie tańczy się podczas Liturgii Żydowskiej, lecz na jej zakończenie, o ile mniew pamięć nie myli.

A JEŚLI CHCESZ NAPRAWDĘ- powrotu do korzeni, to raczej do tego co czynili pierwsi apostołowie, a Oni na pewno nie tańczyli. Temat o Eucharystii już gdzieś wkleiłem, jak to było w trzech pierwszych wiekach, więc sobie poczytaj.

[ Dodano: Wto 13 Wrz, 2005 17:09 ]
Oczywiście pisząc o tańcu Dawida - i to przed Arką - może jedynie mieć odniesienie do tańca jako takiego w Kościele, jako część uwielbienia, ale nie podczas sprawowania Eucharystii.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
13-09-2005 17:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #26
 
Spokojnie, nie najeżaj się, przecież nic złego nie chciałam Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-09-2005 17:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Wojtek37 napisał(a):To przechszcij się na Żyda, bo chyba nie wiesz o czym piszesz. Taniec żydowski ni jak się ma do Eucharystii . Nawiasem mówiąc nie tańczy się podczas Liturgii Żydowskiej, lecz na jej zakończenie, o ile mniew pamięć nie myli.

Annika nie miała przecież na myśli wielbienia Boga tańcem bezpośrednio w czasie Eucharystii :!: Podobnie jak ja wcześniej, mówiła o ogólnym wielbieniu Boga tańcem i Żydzi to właśnie robią :!:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-09-2005 17:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #28
 
To chyba częściowo moja wina, bo skaczemy po róznych aspektach i wątek Eucharystii jako taki gdzieś się pojawił.

Ale faktycznie, to o tańcu żydowskim podrzuciłam jako dowód, że jet to forma uwielbienia, nie mam zamiaru od razu lecieć i przy Ofiarowaniu kozaka łupać :?

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-09-2005 17:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Siostrzyczko, nie przejmój sie mną zbytnio, ale net na to, że czasem się nie precyzyjnie wyrażamy, więc , jak by co wszystko można wyjaśnić. Dla tego ja nie uważam takiej opcji za dobrą, bo wynikała by ona z "nadgorliwości" kapłana, lecz nie zzakceptowana przez Magisterium Kościoła. A to jest jedynie kanoniczna odpowiedź w tym temacie - nie wiem czy jasno się wyraziłem?. Lecz nie róbmy z Ko

[ Dodano: Wto 13 Wrz, 2005 20:39 ]
....z kościoła cyrku, bo to już tchnie nieci wpływami protestanckimi.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
13-09-2005 20:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #30
 
Nie bardzo wiem, dlaczego taniec miałby oznaczać cyrk Uśmiech

I o co chodziło w tym fragmencie :?:



Cytat:Dla tego ja nie uważam takiej opcji za dobrą, bo wynikała by ona z "nadgorliwości" kapłana, lecz nie zzakceptowana przez Magisterium Kościoła.

I gdzie taniec naruszałby naukę Magisterium :?:

Na marginesie - nie gniewam się na Ciebie, Wojtku, ale chyba ten pomysł o "przechrzczeniu się na Żyda" ( dosyć zabawne ujecie, oksymoron Ci powstał Duży uśmiech ) - to chyba nie była kwestia złego zrozumienia się ale ktoś dał się ponieść emocjom Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
14-09-2005 20:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów