Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taniec uwielbienia w Kościele
Autor Wiadomość
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
inkwizytor napisał(a):Nie mam nic przeciwko tańcom i radosci ale nie na Mszy Świetej. Msza Świeta jest REALNA OFIARA CHRYSTUSA NA KRZYRZU. Jeżeli tańczycie na Mszy to tak jakbyście tańczyli w okół Krzyrza. A może powiecie że Chrystus tańczył podczas ostakniej wieczerzy a Maryja pod Krzyrzem? Co do uwielbienia należy czynic to stosownymi pieśniami i żarliwą modlitwą a nie dzikim pogo czy tańcem w okół ołtarza.

Chrystus umarł tylko raz. tańczymy nie z tego powodu, że umarł, ale dlatego, że zmartwychwstał i zmartwychwstaje.
dzikie pogo też jest przesadzone. nikt tu nie mówi o dzikich harcach, ale o łagodnym, bożym tańcu.
z Bogiem

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
21-09-2005 23:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
Cytat:Chrystus umarł tylko raz
Wypowiedz której protestant by się nie powstydził
Ja zawsze myslałem że Chrystus umiera codziennie w czasie każdej Mszy Świetej. Zaprzeczenie temu rówma się odrzuceniu realnej obecności Chrystusa w Eucharystji
21-09-2005 23:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
inkwizytor napisał(a):
Cytat:Chrystus umarł tylko raz
Wypowiedz której protestant by się nie powstydził
Ja zawsze myslałem że Chrystus umiera codziennie w czasie każdej Mszy Świetej. Zaprzeczenie temu rówma się odrzuceniu realnej obecności Chrystusa w Eucharystji

Przesadzasz, nikt tu nie zaprzecza, ale chodzi o to, co napisał Aslan: Chrystus umarł, ale zmartwychwstał i ztego się cieszymy, bo pokonał śmierć. I napewno nie ma nic przeciwko uwielbianiu Boga w taki sposób. Nie chce byśmy z powodu pokonania przez niego śmierci chodzli tak Smutny lecz tak Uśmiech .
Czy teraz rozumiesz?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
21-09-2005 23:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
inkwizytor napisał(a):a zawsze myslałem że Chrystus umiera codziennie w czasie każdej Mszy Świetej.
Każda msza jest pamiątką śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Ja właśnie nigdy nie pografiłem zrozumieć robienia ze mszy św. takiej martyrologii. Jak kapłan łamie opłatek, to jest to również symbolem pokonania śmierci, a chrześcijaństwo, katolicyzm, to przecież powinny tryskać radością, gdyż Pan zmartwychwstał, śmierć została pokonana. To ja sobie powinienem uświadamiać, że swoimi grzechami zabijam, zabiłem Jezusa, ale on pokonał śmierć, jego już nie ma na krzyżu.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
22-09-2005 00:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
Oczywiscie musimy się radować ze zmartwychstania, bo jak powiedział św. Paweł "Gdyby Chrystus nie zmartwychstał na nic jest nasza wiara", ale to że ktoś tańczy i klaska na mszy wcale nie musi oznaczać jego radości. Wiem z własnego doswiadczenbia że zazwyczaj takie zachwanie wywołują tą radość a nie jest jej efektem. Rodośni mamy byc w seru i okazywać tą radość w codziennym życiu.
Kalendarz liturgiczny jest podzielony na okresy radosci, smutku i oczekiwania. Własnie dlatego nie chodzimy na imprezy w czasie postu. Msza Świeta jest momentem w którym sam Bóg oddaje za nas swoje życie i dlatego powinniśmy uczestnicząc w niej okazywać nasz szacunek dla tej wielkiej tajemnicy.
Pozdrawiam
22-09-2005 00:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
inkwizytor napisał(a):Oczywiscie musimy się radować ze zmartwychstania, bo jak powiedział św. Paweł "Gdyby Chrystus nie zmartwychstał na nic jest nasza wiara", ale to że ktoś tańczy i klaska na mszy wcale nie musi oznaczać jego radości. Wiem z własnego doswiadczenbia że zazwyczaj takie zachwanie wywołują tą radość a nie jest jej efektem. Rodośni mamy byc w seru i okazywać tą radość w codziennym życiu.
Kalendarz liturgiczny jest podzielony na okresy radosci, smutku i oczekiwania. Własnie dlatego nie chodzimy na imprezy w czasie postu. Msza Świeta jest momentem w którym sam Bóg oddaje za nas swoje życie i dlatego powinniśmy uczestnicząc w niej okazywać nasz szacunek dla tej wielkiej tajemnicy.
Pozdrawiam

Gdyby Msza święta opierała się tylko na samej śmierci Chrystusa, to przez cały rok liturgiczny wypadało by śpiewać tylko pieśni Wielkopostne, a nie inne. Zauważ, ze np. w pieśni :

"Radośnie Panu hymn śpiewajmy
i jego dobroć wysławiajmy..."

nie ma nastroju żałobnego, ale jest zachęta by radośnie Pana wychwalać. Napewno powaga Eucharystii powinna być zachowana, ale nie do przesady, tym bardziej, ze nie mówimy tutaj o tańcu podczas samej Eucharystii, ale o chwili, kiedy kapłan już udzielił końcowego błogosławieństwa, a to jest już różnica.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-09-2005 00:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
inkwizytor napisał(a):latego powinniśmy uczestnicząc w niej okazywać nasz szacunek dla tej wielkiej tajemnicy.
To jest bardzo ciekawe co piszesz, bo wynika z tego, że nie można być radosnym i okazywać szacunek równocześnie. A nie wiem dlaczego nie?

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
22-09-2005 00:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
Bo widać musimy cały czas przeżywać śmierć Chrystusa, zapominając, ze możemy się radować z Jego zmartwychwstania?
Przynajmniej tak to według mnie wyglada.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-09-2005 00:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Nie wiem jak u Was ale u mnie ostatnimi słowami błogosławieństwa sa "idźcie w pokoju Chrystusa" a nie "tańczcie w okół ołtarza"
Po zakończeniu Mszy wyjdzcie z kościoła i okazujcie swoją radość.
Możecie to zrobić bardziej suptelnie poprzez uśmiech na tearzy, lub jeśli musiczie poprzez dzikie tańce, ale nie rubcie tego w kościele. Spójżcie jak zachowują się wierni kosciołów wschodnich. Jle jest w nich szacunku dla Boga, a napewno nie można ich oskarżyć o ponuractwo.
Skoro można tańczyc przed ołtarzem to po co przed nim przyklekać?
Poco adorować. A to właśnie adoracja jest najleprzym uwielbieniem Boga
22-09-2005 01:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
inkwizytor napisał(a):Skoro można tańczyc przed ołtarzem to po co przed nim przyklekać?
A dlaczego nie przyklękać skoro się przy nim tańczy? Nie wiem dlaczego rozumiesz nasze słowa w ten sposób, że żądamy wręcz umożliwienia tańca po mszy. Przeciez my nie chcemy żeby to było obligatoryjne, tylko zastanawiamy się czy nie mogłoby być. Przecież nawet we wspólnotach nie wszyscy tańczą i nikt nie ma do nich o to pretensji.
No i 'idźcie w pokoju Chrystusa' nie wyklucza tańczenia - człowiek który ma w sobie prawdziwy pokój, napełniony jest Duchem może tańczyć i nie będzie to wcale obrazoburcze dla Boga.

Zresztą - psalm 150:
Cytat:Alleluja.
Chwalcie Boga w Jego świątyni,
chwalcie Go na wyniosłym Jego nieboskłonie!*
2 Chwalcie Go za potężne Jego czyny,
chwalcie Go za wielką Jego potęgę!
3 Chwalcie Go dźwiękiem rogu,
chwalcie Go na harfie i cytrze!
4 Chwalcie Go bębnem i tańcem,
chwalcie Go na strunach i flecie!*
5 Chwalcie Go na cymbałach dźwięcznych,
chwalcie Go na cymbałach brzęczących:
6 Wszystko, co żyje, niech chwali Pana!
Alleluja.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
22-09-2005 11:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
inkwizytor napisał(a):
Cytat:Chrystus umarł tylko raz
Wypowiedz której protestant by się nie powstydził
Ja zawsze myslałem że Chrystus umiera codziennie w czasie każdej Mszy Świetej. Zaprzeczenie temu rówma się odrzuceniu realnej obecności Chrystusa w Eucharystji

A to ciekawe stwierdzenie, Jezus raz umarł i zmartwychwstał chwalebnie za nas 2ooo lat temu. Eucharystia jedynie to "uobecnia" Lecz MY każdego dnia "zabijamy Jezusa" swoimi grzechami. Nie przesadzaj z tym umieraniem - bo Ofiara już została dokonana. a To że my Katolicy ją sprawujemy to zupełnie inna sprawa, którą protestanci odrzucają.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
22-09-2005 12:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
Protestanci to tkwiący w błedach heretycy!!!
A to co piszesz wyraźnie pokazuje iż ofiarny charakter Mszy Świetej jest coraz bardziej zacierany i nie dotyczy to tylko rytu Mszy, ale również świadomości wiernych
Pozdrawiam
22-09-2005 12:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #58
 
Tu nie chodzi o zacieranie ofiarnego charaktery Mszy Św., tylko o zwrócenie uwagi na to co jest istota katolicyzmu - a jest nią ZMARTWYCHWSTANIE Jezusa, pokonanie śmierci. Gdyby nie zmartwychwstał to wszysto nie miało sensu.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
22-09-2005 12:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
inkwizytor napisał(a):Protestanci to tkwiący w błedach heretycy!!!
A to co piszesz wyraźnie pokazuje iż ofiarny charakter Mszy Świetej jest coraz bardziej zacierany i nie dotyczy to tylko rytu Mszy, ale również świadomości wiernych
Pozdrawiam

A kogo ty uważasz za protestantów? Nas? Tych, którzy pragną głosić Chrystusa Zmartwychwstałego?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-09-2005 13:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #60
 
A czy Inkwizytor przyjmuje zmarłego Chrystusa czy żywego, który przyjmuje nas do Siebie???

inkwizytor napisał(a):Protestanci to tkwiący w błedach heretycy!!!

Widzę, że ekumenizm jest ci obcy... :roll:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
22-09-2005 13:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów