Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taniec uwielbienia w Kościele
Autor Wiadomość
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #91
 
Cytat:nie przeszczepiać tego "drastycznie" na inne kultury gdzie mogło by to być źle odebrane przez ogół wiernych.
Niestety, ale źle odbierany jest taniec, czy "zabawy", przed ołtarzem, przez wielu polskich katolików, bo nie idzie to w parze z szacunkiem, należnym najważniejszemu dostojnikowi, zgodnie z polską tradycją. Nie wszyscy biorą to pod uwagę.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
25-08-2009 01:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #92
 
Masz rację. Dlatego z tego co wiem jet to dozwolone JEDYNIE na mszach "zamkniętych" - rekolekcje, kursy, msze wspólnotowe.

Ja generalnie jestem sceptyczna co do tej formy wyrazu, ale w konkretnych warunkach myślę, że to by przeszło Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
25-08-2009 22:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Soltys Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #93
 
http://www.youtube.com/watch?v=U3NGyZd12...re=related
25-08-2009 23:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #94
 
Opis może jakiś :?: Nie zawsze można wejść w linka (patrz: net w komórce, problemy z siecią).

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
25-08-2009 23:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #95
 
Wojtek37 napisał(a):No ja nie do końca jestem przekonany co do tańca podczas Eucharystii owszem, po za Liturgią można uwielbiać Pana tańcem, :aniol:

Ciekawe, bo o ile dobrze zrozumiełam Twoja wypowiedź : nie jestes do końca przekonany do tańczenie w czasie Eucharystii, tak?
A przecież w Neo(a widze że jesteś na DN) Msza kończy sie wspólnym tańcem braci przy Ołtarzu Eucharystycznym i to prawie za każdym razem za wyjątkiem Wielkiego Postu ;)To jak nie tańczysz wtedy z nimi?

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
25-04-2010 20:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
janeklew46 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jun 2010
Reputacja: 0
Post: #96
RE:
(12-09-2005 03:24 )TOMASZ32-SANCTI napisał(a):  Taki taniec dzięki któremu można wielbić Boga i dziękować mu za wszystko może zmienic trochę oblicze kościoła. Chodzi mi tutaj o atmosferę pomiędzy wiernymi. Taki taniec mógłby taką pustą atmosferę zamienić na atmosferę bardziej rodzinną czy też przyjacielską. Ludzie nie czuli by się tak wyobcowani, ale mogli by razem wielbic Boga, jak jedna rodzina. Dlatego mam nadzieję, że taki taniec kiedys zostanie wprowadzony do Mszy św, oczywiście na sam koniec.

Pozdrawiam


Taniec na zakonczenie to nic nowego.Obecnie kazda eucharystia sprawowana we wspólnotach neokatechumenalnych konczy sie tańcem i nie uważam,że to jest niewłasciwe.

janekl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-10-2011 21:42 przez janeklew46.)
26-10-2011 21:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #97
RE:
(26-10-2011 21:30 )janeklew46 napisał(a):  
(12-09-2005 03:24 )TOMASZ32-SANCTI napisał(a):  Taki taniec dzięki któremu można wielbić Boga i dziękować mu za wszystko może zmienic trochę oblicze kościoła. Chodzi mi tutaj o atmosferę pomiędzy wiernymi. Taki taniec mógłby taką pustą atmosferę zamienić na atmosferę bardziej rodzinną czy też przyjacielską. Ludzie nie czuli by się tak wyobcowani, ale mogli by razem wielbic Boga, jak jedna rodzina. Dlatego mam nadzieję, że taki taniec kiedys zostanie wprowadzony do Mszy św, oczywiście na sam koniec.

Pozdrawiam


Taniec na zakonczenie to nic nowego.Obecnie kazda eucharystia sprawowana we wspólnotach neokatechumenalnych konczy sie tańcem i nie uważam,że to jest niewłasciwe.

a dlaczego uważasz że to nie jest właściwe? po pierwsze Każda Eucharystia kończy się błogosławieństwem i finito.wspólnoty neokatechumenalne tańczą PO Mszy wokół stołu Eucharystycznego , nie w trakcie, więc nie łamia przy tym przepisów KK
co do samego tańca w czasie Mszy - jeden z Kościołów bodajże w Zairze, ma zatwierdzony swój ryt w którym taniec jest dozwolony

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
26-10-2011 23:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #98
RE: Taniec uwielbienia w Kościele
Basiu - z postu janeklewa46 wynika raczej, że potwierdza zdanie Tomasza. On uważa to za właściwe. Chyba źle zrozumiałaś. Zauważ, że on nie uważa za niewłaściwe, czyli uważa za właściwe.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
27-10-2011 08:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #99
RE: Taniec uwielbienia w Kościele
aa, masz racje, źle odczytałam posta.
fakt jednak że wielu ludzi odbiera taniec neokatechumenalny jako zakończenie Eucharystii, a ta jest przecież już zakończona błogosławieństwem.

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
27-10-2011 11:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #100
RE: Taniec uwielbienia w Kościele
Cytat:fakt jednak że wielu ludzi odbiera taniec neokatechumenalny jako zakończenie Eucharystii, a ta jest przecież już zakończona błogosławieństwem.
Wg mnie po błogosławieństwie (zakończenie "prawne") jest jej dalszy ciąg - radość i uwielbienie. Też swego rodzaju liturgia.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
27-10-2011 11:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów