Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedy się poddać ?
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #16
 
Dobra sluchajcie ludzie jak narazie nie bede mugl z wami podyskutowac poniewaz mam swoje Bardzo wazne sprawy Prosze was o modlitwe o spokojna dusze i kontrole nad moim gniewem zebym niepozwolil sie poniesc emocja i zebym nikomu niezrobil czasami krzywdy. Prosze was o to.
dzieki
15-12-2005 23:17
Odpowiedz cytując ten post
Emari Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #17
Kiedy się poddać?
Kiedy się poddać? Nigdy. To jedyna odpowiedź człowieka wierzącego. Bóg nigdy z nikogo nie rezygnuje. Jeśli nie da się dyskutować trzeba modlić się i pościć Uśmiech
-------
:arrow: Serwis świateczny, rozważania adwentowe, obrazki, kolędy mp3, propozycje życzeń
Uśmiech Anioł dobrze poinformowany - ANGELUS.pl
8) Serwis z prezentami. Ciekawe pomysły i promocje - Zapraszamy!
16-12-2005 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Misiek :o) napisał(a):Prosze was o modlitwe

OK
16-12-2005 18:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #19
Re: Kiedy się poddać?
Emari napisał(a):Kiedy się poddać? Nigdy. To jedyna odpowiedź człowieka wierzącego. Bóg nigdy z nikogo nie rezygnuje. Jeśli nie da się dyskutować trzeba modlić się i pościć Uśmiech

Chodziło o poddanie się tego typu, żeby nie aranżować rozmowy, jeśli zawsze prowadzi do kompletnie odwrotnych skutków, niż zamierzone... Nie mówię o przekreślaniu człowieka...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
16-12-2005 22:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Emari Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #20
???
Niezbyt rozumiem co rozumiesz pod: "nie aranżować rozmowy, jeśli zawsze prowadzi do kompletnie odwrotnych skutków, niż zamierzone". Jest dla mnie trudną do wyobrażenia sytuacja takiego rozmawiania z kimś, że nabierze wstrętu do rzeczy religijnych... Jeste mprzeciwniczką stylu "prozelickiego" w ogóle. :?
----------
:arrow: Serwis świateczny, rozważania adwentowe, obrazki, kolędy mp3, propozycje życzeń
Uśmiech Anioł dobrze poinformowany - ANGELUS.pl
8) Serwis z prezentami. Ciekawe pomysły i promocje - Zapraszamy!
17-12-2005 11:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #21
 
Nie wiem, co masz na myśli o "stylu prozelickim" Smutny

A miałam na myśli to, że ta osoba jest na etapie kompletnego buntu i rozmowa z nią na temat jej postępowania i Boga prowadzi do tego, że na złość bardziej się pogrąża... i chodzi mi o to, czy nie lepiej w tym momencie poprzestać na modlitwie za nią, bo w tym momencie moje próby doprowadzają do jej większego pogrążania się w grzechu....

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
17-12-2005 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Emari Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #22
Styl prozelicki
Annnika napisał(a):Nie wiem, co masz na myśli o "stylu prozelickim" Smutny
Definicja tutaj: Prozelityzm
Ewangelizowanie nie musi się operać li tylko na prezentowaniu argumentacji religijnej mającej na celu "nawrócenie" kogoś. Czasami lepiej z kimś być, okazać mu swoje przywiązanie, miłość, przyjaźń bez wygłaszania pouczeń. To też może być ewangelizowanie. Pan Jezus nie zawsze mówił do ludzi - czasami Jego gesty były dużo bardziej wymowne niż słowa.
----------
Ciekawe strony:
:arrow: Serwis świateczny, rozważania adwentowe, obrazki, kolędy mp3, propozycje życzeń
:arrow: Prezenty z anielskiego sklepu
Zajrzyj i tu:
Blog mniszki-pustelnicy św.Brunona
20-12-2005 14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Annnika napisał(a):miałam na myśli to, że ta osoba jest na etapie kompletnego buntu i rozmowa z nią na temat jej postępowania i Boga prowadzi do tego, że na złość bardziej się pogrąża... i chodzi mi o to, czy nie lepiej w tym momencie poprzestać na modlitwie za nią
imho, oczywiście że lepiej poprzestać na modlitwie

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
20-12-2005 14:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #24
 
Witam was ponownie no widze ze niezabardzo drazycie ten temat a wiec mysle ze wszystcy zrozumieli ze nigdy nie nalezy sie poddawac!
Pozdrwaiam wszystkich niech Pan bedzie z wami! Duży uśmiech :wink:
09-01-2006 22:06
Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #25
 
Bardzo ciekawe pytania, jak zwykle zresztą ze strony Anniki. Uśmiech

Otóż ze mną to jest tak, że mam takie rozeznanie jeszcze przed zagadaniem, czy ktoś jest choć trochę otwarty na głoszenie i wtedy warto zagaić. Ale jeśli widzę, że ktoś jest zamknięty Smutny to szkoda czasu na próżne gadanie. Lepiej go wykorzystać na co innego.

A rozmowę należy zakończyć wtedy kiedy ewangelizowany nie chce przejść przez kolejny punkt kerygmatu. Smutny
Żadne naleganie na nic tu się nie zda.
Lepiej przyjąć zasadę, że ewangelizowany ma zawsze rację i jego percepcja rzeczywistości jest najważniejsza. :wink:

A przekonuje w procesie ewangelizacji to Duch Św. :!:
Jeśli ewangelizator próbuje przejąć jego rolę to jest to bardzo szkodliwe i zazwyczaj tylko zniechęca taką ewangelizowaną osobę na długie lata. Czyli efektem takiego nazywanego popularnie w środowisku "siania" jest tylko kolejne zranienie.
A najtrudniej jest potem taką osobę zewangelizować ponownie, która została zraniona przez natrętnego ewangelizatora. Smutny
10-04-2008 11:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #26
 
Tak się z Wami chciałam podzielić jedną sytuacją Oczko

Jak niektórzy wiedzą, uczę w szkole, technikum, niemieckiego. Któregoś dnia na lekcje z grupy 15 osobowej przyszło 6 osób. Zaproponowali rozmowę , nie nowina Oczko - nie chcieli tematu Język

1. pytanie czy Pani wywołuje duchy :?:

Odpowiadam, że nie jestem tak głupia żeby ryzykować kontaktu z demonami. Oczywiście zaraz potem wyjaśniłam o co biega. Kolejne pytania padały jak z karabinu z ust jednego chłopca. Jedno z nich, to "co było przed Panem Bogiem" skoro wszystko ma początek i koniec. Odpowiedziałam zgodnie z moimi poglądami. Chłopak zbladł, stwierdził że dzień wcześniej na religii po kłótni z katechetą wstał i głośno rzucił wyzwanie Panu Bogu, żeby Ten mu się udowodnił. Chłopak uznał, że skoro germanistka mu to wyjaśniła i go p r z e k o n a ł a jest właśnie tym znakiem od Boga.

Poprosiłam o pomoc w opiece nad mocno pogubionym i w argumentacji bardzo agresywnym dzieciakiem rzeczonego katechetę. Niestety, na religii toczy z nimi wojnę podjazdową, klasa prowokuje, mój młody rozmówca wiedzie prym + jego dwaj koledzy. Z drugiej strony ja z jego strony czuję ogromy głód Prawdy. Zaproponowałam mu kurs "Filip" w ten weekend, ale za późno mogłam mu dać zgłoszenie i coś tam w rodzinie nie wyszło, jak mniemam nie są to ludzie wierzący. Nie może iść. Ale coś w nim pękło. Mam wrażenie, że gdzieś w środku mięknie. Z drugiej strony mimo moich koleżeńskich kontaktów z katechetą nie potrafię go do chłopca przekonać. Wczoraj nazwał go "tym twoim głupim M." Straszne. Jak tak dalej pójdzie to niedługo chłopak przyniesie kartkę, że nie będzie uczęszczał na katechezę, co katechetę bardzo ucieszy.

Straszne to, ale ja czuję, że nie mogę tego rzucić. Normalnie nie mogę. A do wakacji tak niewiele czasu...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-04-2008 16:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #27
 
Annnika napisał(a):. Ale coś w nim pękło. Mam wrażenie, że gdzieś w środku mięknie. [...] ja czuję, że nie mogę tego rzucić. Normalnie nie mogę.
Anniko taka okazja się może nie powtórzyć trzeba do niego śmiało z kerygmatem, a potem do wspólnoty, bo jeszcze się zdemoralizuje gorzej w międzyczasie.

Mojej mamy siostra też jest nauczycielką w szkole średniej i ewangelizuje swoich uczniów, głównie przez spotkania osobiste w cztery oczy, od lat. Już całe pokolenia wychowała na ludzi, a katechetką wcale nie jest. Uśmiech
10-04-2008 17:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
Nie rezygnuj... kurs Filip? Myślę, że to nie dla niego. Ja bym mu zaproponowała Szkołę Kontaktu z Bogiem.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
10-04-2008 17:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #29
 
Ja mam ochotę teraz się poddać, bo rozmawiam od niedawna z jednym gościem, który ma poglądy co najmniej dziwne, w ogóle głupoty jakieś wypisuje, nie mające związku logicznego i wynikającego z rozmowy. Nasze wypowiedzi się kompletnie rozmijają. Nie potrafię mu wytłumaczyć, że posługiwanie się wahadełkiem jest czymś bardzo niebezpiecznym, podobnie jak "dar", pochodzący rzekomo od Pana Boga, a polegający na czytaniu w cudzych myślach, takim "przenikaniu" zdaje się drugiej osoby. Moja koleżanka ma również takie zdolności. Mieszkam z nią to wiem, potrafi na przykład widzieć czyjąś "aurę". Powiedziała mi kiedyś, jak wygląda moja aura w czasie czy też moim stanie że tak powiem dobrym lub gorszym, ale ksiądz kiedyś zabronił jej tego "daru" używać (temu księdzu powiedziała coś o nim samym, co go podobno przeraziło). Ja wiem, że te zdolności bardzo zniewalają, sprawiając, że ktoś czuje się przez to wyjątkowy, może posiąść władzę nad drugim człowiekiem i przez to wyrządzić wielką krzywdę nie tylko tej osobie, ale także i sobie samemu. Nie wiem, jak rozmawiać z tym chłopakiem, gdyż żadne argumenty go nie przekonują, aczkolwiek nie wykorzystałam jeszcze wszystkich argumentów. I przekonana jestem, że on nie chce się wyrzec tych zdolności, uważając, że pochodzą od Boga. Kiedy mówię o modlitwie o uwolnienie i chęci odrzucenia tego daru zarzuca mi, że posądzam go o konszachty z szatanem. Cóż, no w pewnym sensie tak to wygląda.
10-04-2008 17:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #30
 
aga napisał(a):podobnie jak "dar", pochodzący rzekomo od Pana Boga, a polegający na czytaniu w cudzych myślach, takim "przenikaniu" zdaje się drugiej osoby. Moja koleżanka ma również takie zdolności. Mieszkam z nią to wiem, potrafi na przykład widzieć czyjąś "aurę". Powiedziała mi kiedyś, jak wygląda moja aura w czasie czy też moim stanie że tak powiem dobrym lub gorszym, ale ksiądz kiedyś zabronił jej tego "daru" używać (temu księdzu powiedziała coś o nim samym, co go podobno przeraziło.
To już od samego mieszkania z taką koleżanką okultystką możesz mieć wiele problemów natury duchowej.
A pytałaś się jej w jaki sposób nabyła te umiejętności?
10-04-2008 18:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów