Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
www.przeznaczeni.pl
Autor Wiadomość
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
No może nie od razu jak kogoś by ktoś chciał tam poznać, to widzi w tej osobie swojego przyszłego męża i pod tym kątem go weryfikuje.
Ale raczej tu chodzi o to, że nie będziemy tam szukać np. laski na numerek, z góry założonych przelotnych znajomości aby się tylko trochę zabawić.
Chodzi tu wg mnie o poznanie kogoś raczej w celu kontynuowania znajomości w odpowiedzialny sposób.
Przecież wiadomo, że aby planować z kimś rodzinę, to trzeba się wpierw bardzo dobrze poznać.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
01-10-2005 01:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
baranka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 214
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
No wlasnie, zbey od razu kogos brac za potencjalnego meza/zone..
Kiedys ktos mnie spytal, czy kobiety juz w pewnym wieku jak widza mezczyzne to zaraz patrza na obraczke, pierwsze pare minut to jest weryfikacja czy bylby z niego dobry mąż etc
Zlapalam sie za glowe, kolezanka (30letnia) odpowiedziala ze cos w tym jest, ze ona tak ma
No ibyc moze cos w tym stylu jest, w pewnym wieku-dowiemy sie, jesli do tego wieku dotrzemy i nie bedziemy mieli tej 2ej połówki.
Natomiast odn.Daidossa, to slyszalam swiadectwo zalozyciela tej strony i pomysl jest raczej 'pelniejszy' tzn. nie tylko jakies miejsce w sieci, gdzie by sie ludzie poznawali, taki worek, ale wlasnie serwis, rozne tematy, specjalisci-powazne miejsce.
Tez chce dodac, ze osoba, ktora rozeznala juz swoje powolanie, inaczej szuka, inaczej patrzy na spotykanych ludzi, jesli jest juz pewna, ze np.malzenstwo to jest to, czego Bog chce od niej.
06-10-2005 09:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Ja tylko kilka słów: Pomysł takiego serwisu, wcale mi się nie podoba, może dlatego, że być może jestem jeszcze na to za młoda... Ale takie internetowe poznawanie się wcale by mi nie odpowiadało. Jest się wtedy narażonym na wiele porażek i rozczarowań... Czasami na zbyt wiele...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
29-10-2005 10:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Harpoon napisał(a):Jest się wtedy narażonym na wiele porażek i rozczarowań... Czasami na zbyt wiele...
Wydaje mi się, że istnieje oczywiście ryzyko zbytniej kreatywności osób siedzących po drugiej stronie monitora, że oni mogą kreować taki obraz siebie, jaki by sami chcieli widzieć, ale co do porażek i rozczarowań, myślę że to jest tak samo z ludzmi poznawanymi na żywo i w sieci.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
31-10-2005 11:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Jednak "na żywo" szczupła blondynka nie okazuje się grubą rudą...
Dla niektórych wygląd ma duże znaczenie niestety, a i dochodzi kwestia kłamstwa...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
31-10-2005 16:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
No ale jeżeli szuka się kogoś na serio, to raczej nie będzie się robić z siebie pięknej blondynki czy brunetki, jeżeli taką się nie jest. Pewnie dlatego powstał ten serwis, żeby byl dla ludzi, którzy jednak mają pewne fundamenty podobne co powinno ograniczać problem kłamstwa. A czy tak jest w rzeczywistości to najlepiej wiedzą twórcy serwisu i ewentualni jego użytkownicy.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
31-10-2005 16:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
msg, widzisz.. to właśnie ci, którzy na powaznie szukają znajomości na tami serwisie, mogą przeżyć rozczarowanie, jeśli trafią na kogoś, kto się tylko zabawia ich kosztem :roll:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
31-10-2005 16:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Cytat:to właśnie ci, którzy na powaznie szukają znajomości na tami serwisie, mogą przeżyć rozczarowanie, jeśli trafią na kogoś, kto się tylko zabawia ich kosztem

Całkowicie się z Tobą zgadzamUśmiech Serwis jest otwarty dla wszystkich i tak naprawde nigdy nie wiesz na kogo trafisz...Jest tak jak każdy inny tylko ma inne idee...ale ludzie są wciąż tacy samiSmutny Nawet zaryzykuje stwierdzenie,że Ci, którzy na codzień korzystaj z serwisów pt."randka" mogli by miec z tego niezłą pożywkę!NiestetySmutny
Chciałabym,zeby taki serwis mógł powstać naprawde; ale wątpie,że to mozliwe! Zresztą ja uznaje tylko "real"..po co potem jakieś rozczarowania!!!

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
31-10-2005 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
No... ja chłopaka poznałam przez interenet, ale żeby być ze sobą długo spotykaliśmy się "na realu"...
Tak więc, osobiste spotkania ponad wszystko :!:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
31-10-2005 17:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
ale w realu też mozna się rozczarować jeśli ktoś chce być kimś innym niż jest w rzeczywistści i to zdarza sie nie tylko w sieci. ale nie wszyscy w sieci sa tacy że nastawiiają sie tylko na wykorzystanie drugiej strony... tak jak w życiu Uśmiech

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
31-10-2005 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Julio masz racje! troche źle to napisałam!Ja wole się rozczarowywać w realu niż w necieOczko

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
31-10-2005 22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Taki servis może się stac także narażeniem kogoś zdrowia lub nawet życia.

Ostatnio jestesmy ostrzegani, przed pedofilią w internecie w stylu: "Cześć jestem ania i mam 15 lat" a po drugiej stronie monitora 40letni mężczyzna odpisuje jej: "cześć jestem Adam i mam także 15 lat".

Sam chyba 3 labo 4 lata temu słyszałem świadectwo na pielgrzymce jak chłopak sie umówił z dziewczyna przez internet. Okazało sie, że umówił się z dorosłym męzczyzną, od którego cudem udało mu się uciec.

Niestety ale takie przypadki się zdarzają. Nie mamy 100% pewności kto sie kryje za monitorem naprawdę.
01-11-2005 09:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Susane Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 57
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Bardzo sceptycznie i niechętnie odnosiłam się zawsze do czatów i serwisów randkowych (np. onet, wp) bo ich cechą są nieczyste wirtualne kontakty.
Jednak serwis przeznaczeni.pl nie jest zwykłym serwisem randkowym, uważam że jego cel i założenie jest dobre, ma umożliwić spotkanie osób żyjących podobnymi wartościami zgodnymi z wiarą katolicką. Zestaw pytań umożliwia poznanie światopoglądu na co spotykając się w realu potrzeba było by więcej czasu. Można i w realu np na dyskotece przez przypadkowo zawartą znajomość wkopać się w bagno.

Jezus jest moj? jedyn? Mi?o?ci?.
01-11-2005 09:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
Ja aby lepiej poznać ten servis zalogowałem się. Juz same logowanie było pozytywne dla mnie, bo w pytali o wartości chrześcijańskie.
01-11-2005 10:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #30
 
Szukasz swojego przeznaczenia , Daidoss :?: :mrgreen: Myśłałam, że znalazłeś Oczko A tak dobrze się zapowiadało...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-11-2005 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów