Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
Młodzież Wszechpolska z neonazistami nie ma nic wspólnego.
Nie wydaje mi się żeby LPR sobie "mordę" wycierało Kościołem, bo jakoś polityków LPR-u w okolicach sutann trudno dojrzeć.

Unia Wolności, a zwłaszcza Partia Demokratyczna są partiami lewicowo-centrowymi, gdyż ich politycy popierali zabijanie dzieci nienarodzonych, ich młodziezówka paradowała razem z homoseksualistami, a w programie mają finansowanie środków antykoncepcyjnych z budżetu. To, że sobie Ci panowie wycierają mordy Solidarnością nie znaczy, ze mają dużo z prawicą wspólnego.
12-09-2005 20:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Futrzak napisał(a):ten skinhead działa w MW, a nie w LPR, ale dla mnie to jedno i to samo
Wszystko się zgadza, przecież ludzie z MW startują w wyborach z list LPR.

Andr2ej napisał(a):Proszę o jakąś fachową ocene tego ugrupowania pod
względem wyznawanych wartości chrześcijańskich.
Z ludzi których znam i którzy są zaangażowani w politykę, i którzy działają w PO to tak w większości nie boję się o ich kręgosłup moralny i wyznawane wartości. Ale to moja opinia, a każdy powinien sam sobie stwierdzić kto mu odpowiada, a kto nie, bo przecież zaraz może ktos napisać o PO dokładnie odwrotnie niż ja.

meritus napisał(a):LPR, bo w kwestiach moralnych jest to według mnie wybó niezawodny.
Niestety dobry kręgosłup moralny nie jest gwarantem tego, że ktoś się zna na kierowaniu państwem i tworzeniu polityki gospodarczej. A z tego co słyszę z programów wyborczych to właśnie LPR i wszystkie ugrupowania lewicowe różnią tylko wyznawane wartości, a niestety jesteśmy za biednym narodem, żeby uprawiać rozdawnictwo naszych pieniędzy, ale w kampanii wyborczej można obiecać przecież wszystko Smutny

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
12-09-2005 20:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Panie Meritus - chyba mylisz lewicową Unię Pracy z Prawicowo-środkową Unią Wolności :!: Kardynalny błąd.
meritus napisał(a):Młodzież Wszechpolska z neonazistami nie ma nic wspólnego.

A ja nie mam nic wspólnego z katolicyzmem :diabelek:

Chyba dobrze wiem, który skinhead chciał mi wp**** na przystanku? A teraz jest on jednym z głównych działaczy MW! Chyba, że Ty rozróżniasz skinów "narodowców" i "nazistów", ale dla mnie skin to skin, i to jeszcze pół biedy, kiedy szuka tylko mordy do obicia, ale są i tacy, którzy działają aktywnie o "białą Polskę". To nie dla mnie [-X

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
12-09-2005 20:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
Mam inne zdanie o LPR i nie zgodze sie ze popiera sie katolicyzmem,raczej mówi o wartościach takich jak obrona życia itd.
Giertychowie od pokoleń służą Polsce polecam ksiązke "My nowe pokolenie" Jędrzeja Giertycha czy "Kontrewolucja młodych" R.Giertycha

www.mwjelenia.republika.pl/kontrrewolucja/index.html


Dla mnie PO to partia lewicowa wilki w owczej skórze, ale rozumiem ze masz inne zdanie i szanuje to.
Jesli chodzi o skinheada( mysle ze wiem o kogo chodzi) to jest na drodze do Boga ( był na kursie filipa) i proszę o modlitwe za niego bo ma trudny czas.

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
12-09-2005 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
co do LPR i MW to ja mam bardzo negatywne stosunki tez sie domyslam o kim mowisz Futrzaku i wiem co to za czlowiek ale zobaczymy moze jeszcze sie zmieni Uśmiech
a co do skinhedow i ich dzialalnosci w MW to jakos w naszym regionie jest to rozpowszechnione ale od jakiegos czasu moge powiedziec ze juz prawdziwego skinheda na osiedlu nie widzialem Duży uśmiech :jupi:

a sam jeszcze nie wiem na kogo bede glosowac pewnie zdecyduje dopiero przy urnie wyborczej
12-09-2005 20:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
meritus napisał(a):Młodzież Wszechpolska z neonazistami nie ma nic wspólnego.
Nie wydaje mi się żeby LPR sobie "mordę" wycierało Kościołem, bo jakoś polityków LPR-u w okolicach sutann trudno dojrzeć.

A to ciekawe, bo dziś w radiu łyszałem jak redaktor cytował jakiemuś gostkowi od nich, jakie piosenki śpiewali na swoich wypadach edukacyjnych. A mianowicie , pedały i lezbijki do gazu wraz z żydami.

To nie jest dosłowny cytat, ale odzwierciedla to co ony śpiew miał na celu przekazać. Gość, wił się i niepotrafił na to nic konkretnego odpowiedzieć , po za tym , że to były wygłupy.

A dla mnie to - totalna ściema, "Młodzież Wszehpolska " to wylęgarnia narodowego nazizmu, a z tąd już niedaleko do innych wypaczeń.[/list]

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
12-09-2005 20:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Mogę was zapewnić ze MW nie jest faszyzmem.
Nie ulegajcie propagandzie.

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
12-09-2005 23:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Futrzak
ja cały czas pisałem o Unii Wolności (niogolony Frasyniuk, Mazowiecki i spółka) - jest to partia mająca w programie finansowanie z budżetu antykoncepcji, jej młodzieżówka paradowała z homoseksualistami, a większość czołowych działaczy poparła w głosowaniach aborcję (będąc w UW lub SLD). PArtia Deomkratyczna jest partią lewicowo-centrową.

jednak nie odróżniasz narodowców od neonazistów
neonaziści nawiązują do idologii Narodowo Socjalistycznej Niemieckiej Partii Robotniczej (NSDAP) Adolfa Hitlera
narodowcy nawiązują do tradycji Narodowej Demokracji wielkiego Polaka Romana Dmowskiego
neonaziści to organizacje rewolucyjne, szowinistyczne, totalitarne
narodowcy to organizacja konserwatywna, kontrrewolucyjna, chrześcijańska, nacjonalistyczno-patriotyczna, demokratyczna

Tak więc Wojtku Futrzaku proponuję troszeczkę poznać teorii polityki.
12-09-2005 23:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
a może zeby uniknac zbyt ostrych wymian zdan na tematy polityczne, po prostu zrobic ankiete z partii politycznych i kandydatow na prezydenta z proba, zeby nic nie komentowac, ot takie forumowe prawybory?! What d'ya think?

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
13-09-2005 00:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
No to dla waszej oceny mały cytacik jak to MW nie jest antyżydowska....

color=brown]"Czwarty numer biuletynu Młodzieży Wszechpolskiej „Walka” zamieszcza artykuł Grzegorza Sielatyckiego pt. „W walce o polskie słowo”. W artykule tym autor postuluje „odżydzenie” polskiej literatury. Sielatycki dopytuje, dlaczego pod szyldem polskiej literatury narodowej w podręcznikach umieszcza się takich „żydowskich twórców” jak: Juliana Tuwima, Brunona Schulza, Bolesława Leśmiana, Tadeusza Peipera, Romana Brandstaettera, Andrzeja Szczypiorskiego i innych. „Czyż nie można więc mówić o zażydzeniu polskiej literatury narodowej? – pyta autor artykułu. Dlaczego literaturę żydowską w języku polskim uznaje się za naszą?”[21] Wspomniani literaci deklarują co prawda polskość, ale to jedynie maska, która ma służyć szkodzeniu prawdziwie polskiej literaturze – uważa Sielatycki. Psychika polska różni się od psychiki żydowskiej – ta druga bowiem jest to psychika „kaleka, chora, zdezintegrowana i nienormalna. Przesądza o tym fakt, ze jej charakter ukształtował się bez łączności z ziemią i naturą ojczystą, wieczny wędrowiec, Żyd jest człowiekiem o wykorzenionej psychice, skłonnym do relatywistycznego traktowania rzeczywistości. Sceptyczny wobec wszelkich jej stałych, niezmiennych, idealistycznych aspektów jest anarchistą, rewolucjonistą, niezdolnym do twórczości, genialnym tylko w aktach niszczenia dorobku innych narodów”[22] – pisze Sielatycki. Uznaje on ponadto, iż Żydzi naśladują cudzą kulturę i pasożytują na jej dorobku. Żydzi „kaleczą polski język”, czego szczególnym przykładem ma być m.in. poezja Bolesława Leśmiana."[/color]

[21] G. Sielatycki. W walce o polskie słowo. „Walka” nr 4.

[22] Tamże.

I co teraz powiecie?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
13-09-2005 17:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
Wojtek37 napisał(a):I co teraz powiecie?.

Powiemy, że wygląda na to iż w Polsce powstaje chyba jakiś neofaszyzm i to na dodatek wśród ludzi, którzy nazywają siebie katolikami. O zgrozo! 8-[ Żeby to przypadkiem znów do czegoś złego nie doprowadziło :shock:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-09-2005 17:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Cytat:„Czyż nie można więc mówić o zażydzeniu polskiej literatury narodowej? – pyta autor artykułu. Dlaczego literaturę żydowską w języku polskim uznaje się za naszą?”
(...)
„kaleka, chora, zdezintegrowana i nienormalna. Przesądza o tym fakt, ze jej charakter ukształtował się bez łączności z ziemią i naturą ojczystą, wieczny wędrowiec, Żyd jest człowiekiem o wykorzenionej psychice, skłonnym do relatywistycznego traktowania rzeczywistości. Sceptyczny wobec wszelkich jej stałych, niezmiennych, idealistycznych aspektów jest anarchistą, rewolucjonistą, niezdolnym do twórczości, genialnym tylko w aktach niszczenia dorobku innych narodów”
Co złego w tym co napisał pan Sielatycki (nie startuje zresztą w wyborach) ? Reszta to jadowity komentarz do którego nie będę się odnosił, bo świadczy o jego autorze, a nie o panu Sielatyckim. Zdania są wyrwane z kontekstu zresztą i wstawione w nowy. Jak mi podasz w oryginale tekst pana Sielatyckiego to się będę mógł do niego odnieść.
13-09-2005 19:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Anies napisał(a):Mogę was zapewnić ze MW nie jest faszyzmem.
Nie ulegajcie propagandzie.

I kto tutaj ulega propagandzie?

meritus napisał(a):narodowcy nawiązują do tradycji Narodowej Demokracji wielkiego Polaka Romana Dmowskiego (...)
narodowcy to organizacja konserwatywna, kontrrewolucyjna, chrześcijańska, nacjonalistyczno-patriotyczna, demokratyczna

Nazywaj to jak chcesz, ale to narodowcy chcieli mi wp*** na pekaesie za to, że miałem dziwną fryzurę, plecak "kostkę", glany i za krótkie spodnie. O to, czy jestem Polakiem, czy katolikiem nie pytali. Gdzie tu jest chociaż cień chrześcijaństwa?
meritus napisał(a):nacjonalistyczno-patriotyczna,
pojęcie dla mnie absurdalne: patriotyzm to jest uczucie - piękne uczucie miłości do ojczyzny, a nacjonalizm to światopogląd, w którym wywyższany jest własny naród.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nacjonalizm - poczytaj bracie Meritus.
Nacjonalizm w założeniach odrzuca Jezusowy nakaz miłości bliźnich, nie mówiąc już o miłości nieprzyjaciół.

Swoją drogą w LPR coraz częściej można zauważyć rozpady - wielu członków odchodzi z LPR, bo Roman G. preferuje działaczy MW na listach wyborczych.

"Jezus, znając ich myśli, rzekł do nich: «Każde królestwo, wewnętrznie skłócone, pustoszeje. I żadne miasto ani dom, wewnętrznie skłócony, się nie ostoi." Mt 12,25

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
13-09-2005 19:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
Futrzaku może chcieli Cie zbic skini nie wiem, na pewno nikt nie miał napisane na czole MW. PO drugie nie oceniaj, rozumiem ze przemawia przez Ciebie gorycz bo sie wystraszyłes itd jednak nie wiesz jak ten człowiek był wychowywany jaką ma sytuację. Pomodlięłs sie za nich ?? Do MW przyjmowani są różni ludzie z tego co wiem nie ma tam dyskryminacji " Ty jestes tak ubrany to nie mozesz chodzić na spotkania", oczywisce nie wszystko jest tolerowane i część ludzi wylatuje.
Jesli chodzi o nacjonalizm to pojęcie dla nas negatywne, ale jest tez cos takiego jak nacjonalizm pozytywny tak naprawdę każdy go w sobie nosi, jest on zdrowy zakładający ze najpierw zapewniasz dobro swojej rodzinie ojczyznie, a później innym.
Patriotyzm porównuje do miłości wiec dla mnie samo uczucie bez czynu nic nie znaczy, nie lubie postawy emocjonalnej, uczucia są zmienne.

Boje sie by ta dyskusja nie przerodziła sie w jakies kłótnie bo nie o to chodzi, więc proszę tych którzy zbyt emocjonalnie podchodza do tematu nie gniewajcie się Oczko
Pamiętajcie że są ludzie, którzy chcą wam może powiedzieć coś co innego co jest powszechnie znane..

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
13-09-2005 19:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #30
 
Nacjonalizm w Polsce przekształcił się w radykalny patriotyzm dlatego napisałem nacjonalizm-patriotyzm. Dokonało się to pod wpływem nauczania Kościoła w latach 20-tych. Po tym czasie nastąpił podział Narodowej Demokracji na Stronnictwo Narodowe (Dmowski, do której nawiązuje Liga Polskich Rodzin) i Obóz Narodowo-Radykalny (faszyzujący, rewolucyjny, do której nawiązuje Narodowe Odrodzenie Polski). Sta ów nacjonalizm nie podlega już pod raczej szowinistyczne znaczenie słownikowe, lecz raczej ku patriotyzm.
13-09-2005 20:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów