Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #46
 
Pewnie że media szukają niedomówień, że być moze mają rację, ale trzeba pamiętać że czasami jest coś mniej ważnego co zarzuca się politykowi, a czasami coś co ma wielkie znaczenie.
Dla mnie to wielkie znaczeniema to jak sie mówi o mojej ukochanej Polsce prawie tak ważne jak mówi się o Bogu ( zresztą on tez o Nim powiedział), boli mnie to Smutny
Przecież on ma walczyć o jej dobro..

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
17-09-2005 16:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #47
 
Anies napisał(a):Przecież on ma walczyć o jej dobro..

Myślę, że jest tego świadom. Jak zawali sprawę, więcej go nie wybiorą i wywalą z polityki. Wydaje mi się jednak, że Tusk ma w sobie trochę rozsądku i honoru, skoro startuje w wyborach.
Trzeba się modlić za wybory i później za prezydenta, który zostanie wybrany.

W każdym razie lepszy Tusk niż Kwach ;P

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-09-2005 16:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
Offca napisał(a):Trzeba się modlić za wybory i później za prezydenta, który zostanie wybrany.
Dokładnie, wybory prezydenckie odbywają się na płaszczyźnie wysokiego poziomu abstrakcji, ponieważ prezydent w Polsce pełni przede wszystkim funkcje reprezentacyjne, jego władza jest bardzo ograniczona. Dlatego ja uważam, że ważniejsza jest kwestia wyborów parlamentarnych.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
17-09-2005 16:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
Offca napisał(a):W każdym razie lepszy Tusk niż Kwach
Nie zgodzę się z Tobą, dla mnie to jedno i to samo, mysle ze Cimoszewicz zrezygnował dla Tuska.
Jeśli chodzi o modlitwę wiem ze LPR rozpoczeła nowennę
http://www.lpr.pl/?sr=!czytaj&id=3316&dz...pocz=0&gr=

ale nie wiem gdzie ją znaleźć, więc bedę sie modlić jakąs inna modlitwą..

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
17-09-2005 17:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
Anies napisał(a):Cimoszewicz zrezygnował dla Tuska
Lepiej będzie dla mnie jak to nie będzie prawdą... Przyznam się, że takiego rozwiązania to jeszcze nie wymyśliłem ani ja, ani moi znajomi, z którymi długo dyskutowalismy o ostatnich wydarzeniach.

Aż muszę to sam przemyśleć... :-k

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
17-09-2005 18:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #51
 
Offca napisał(a):
Anies napisał(a):Przecież on ma walczyć o jej dobro..

Myślę, że jest tego świadom. Jak zawali sprawę, więcej go nie wybiorą i wywalą z polityki. Wydaje mi się jednak, że Tusk ma w sobie trochę rozsądku i honoru, skoro startuje w wyborach.
Trzeba się modlić za wybory i później za prezydenta, który zostanie wybrany.

W każdym razie lepszy Tusk niż Kwach ;P

Tak sobie myśle o tym co napisałaś..super by było gdyby tak kazdego kto zawalił usuwało sie z polityki, ale niestety tak nie jest, Tusk zawali a społeczenstwo jeszcze bardziej pogłebi sobie pogląd ze polityka sie do niczego i jeszcze bardziej przestanie brać odpowiedzalnośc za nasz kraj..
Nie rozumiem dlaczego mi tak zalezy na Polsce..wam tez??

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
17-09-2005 19:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #52
 
Nie mam wyrobionego zdania co do polityki Smutny
Wydaje mi się coś jednak, że PiS ( i prezydent z tej partii wyłoniony) będzie najlepszym rozwiązaniem :coo:
LPR jest dla mnie "spalona" - po obejrzeniu jednego czy dwóch ogłoszeń komitetu wyborczego tej parti... Za dużo demagogii - i żadnych konkretów ... Smutny
Co o tym sądzicie :coo:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
17-09-2005 21:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #53
 
Lpr nie obiecuje gruszek na wierzbie, jesli chcesz wiedziec wiecej polecam ksiązke http://wybory2005.lpr.pl/program.htm jest wiele stron kandydatów do parlamentu np naszego lubuskiego Krzysztofa Bosaka www.bosak.lpr.pl
Ludzie jak macie internet macie wszystko, niestety nie da sie zawrzeć programu w jednym klipie.

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
17-09-2005 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Anies napisał(a):Nie rozumiem dlaczego mi tak zalezy na Polsce..wam tez??
Oczywiście, że tak. Strasznie mnie denerwuje co się tutaj dzieje. Do tego mam jeszcze uraz osobisty, gdyż miałem do czynienia bezpośrednio z politykami z pierwszych stron gazet i z lewa i z prawa i niestety każdy z nich ma coś na sumieniu. Dlatego m.in. uważam że do polityki to powinni iść ludzie zamożni, bo tych biednych to bardzo szybko polityka psuje.

Cytat:1. Poprawa bytu polskich rodzin polityka wspierania rodzin

2. Dbanie o dobry wizerunek Polski na świecie

3. Aktywne zwalczanie bezrobocia - praca w kraju dla polskiej młodzieży, nie zagranicą

4. Tanie i sprawne państwo; sprawiedliwe i oszczędne, radykalne ograniczenie biurokracji

5. Walka z wszechogarniającą korupcją

6. Skuteczne, dobre i sprawiedliwe prawo; bezwzględne dla aferzystów i złodziei mienia narodowego

7. Promowanie i wspieranie zdrowego polskiego rolnictwa

8. Rozliczenie wszystkich afer III Rzeczypospolitej powołanie wielkiej komisji śledczej ds. zbadania całości procesu prywatyzacji

9. Jawność życia politycznego całkowite odtajnienie i ujawnienie teczek bezpieki komunistycznej

10. Sprawiedliwy, uproszczony system podatkowy; niższe podatki.

To z tej strony co podalas link, umieszczam zeby kazdy mogl od razu przeczytac - przeciez to jest taki poziom ogolnosci, ze kazdy kandydat Tobie sie pod tym podpisze.

Ale jak czytam o czymś takim, jak "tanie państwo" oraz "polityka wspiernia rodzin" to dla mnie jak ogień i woda. Może to zboczenie zawodowe, ale dla mnie to sie wzajemnie wyklucza.

No i to są wybory prezydenckie, prezydent sam z siebie nic nie zrobi - nawet jak przedstawi projekty ustaw, to jeszcze musi miec poparcie w parlamencie.

A poza tym, nie wiem jak tam u Ciebie w miescie, ale u nas to sporo ludzi z LPRu to jednak ma rozne polityczne rzeczy na sumieniu i raczej zniechecajace niz zachecajace...

PS. Właśnie kliknalem sobie przypadkowo na zdjecie okladki i mi sie ksiazka otworzyla, wiec czym predzej ja czytam i moze cos napisze po lekturze

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
17-09-2005 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #55
 
LPR w Lublinie ma dobrych i znanych kandydatów. Znane są kłótnie w Sejmiku wojewódzkim, ale wynika on z braku dominującej partii i ich wielości.
17-09-2005 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
meritus napisał(a):LPR w Lublinie ma dobrych i znanych kandydatów.
Ja nie mówiłem, że kandydatów ma złych czy dobrych, bo trzeba pamietac ze partie to tworza ludzie, a kandydatow jest tylko kilku czy kilkunastu. No i sa tez osoby nie należące formalnie do danej partii, ale z nią jawnie sympatyzującymi. I taki folklor w sumie wyrabia opinię o danym ugrupowaniu (IMHO).

O tym co się w naszym sejmiku wojewódzkim wyprawia to nie będę pisał, żeby się nie denerwować i nie robić (anty)kampanii wyborczej jakiejkolwiek partii.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
17-09-2005 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #57
 
Przyznam, ze jestem pełen szacunku do dokonań P. Giertycha - jednak kampania wyborcza prowadzona obecnie przez LPR żywcem przypomina kampanie wyborczą "Alternatywy" sprzed kilku lat skierowaną nie na promocję własnego programu - lecz dość agresywnie atakującą głównie dokonania rządu J Buzka ... Smutny
Nieładnie Państwo z LPR, nieładnie ... Smutny
Coś niezgodne mi to z duchem chrześcijańskim... Smutny

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
18-09-2005 09:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #58
 
Przyznam szczerze że nie rozumiem o co Tobie chodzi..

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
18-09-2005 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
Pewnie ddv chodzi o to, że zmienia się w Polsce troche charakter prowadzenia kampani i wyborczej, że tak jak dopuszczona jest reklama porównawcza, tak partia nie mówi co proponuje, tylko deprecjonuje w oczach wyborów dotychczasowe osiągnięcia poprzednich ekip rządzących. I to się wydaje niechrześcijańskie.

PS. Czytam tę ksiązke Giertycha, ale poza oczywistościami, które tam są wymienione nie ma żadnych konkretnych propozycji jak problemom zaradzić, ale może pod koniec coś będzie...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
18-09-2005 14:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #60
 
Znalazłem coś ciekawego...
http://goscniedzielny.wiara.pl/?grupa=6&...1104764436
W ostatnim "Gosciu" jest równiez zamieszczony poradnik - skrótowy spis najważniejszych różnic w programach wyborczych ...
No cóż - najbardziej podoba mi się znów program PiS - u jednak - nie neguję programów innych partii ( w moim przekonaniu w kolejności:
- PO
- LPR
- PSL

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
18-09-2005 16:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów