Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
wedrowiec Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #76
 
Moja skromna opinia na temat obecnych wyborów i partii politycznych.

Nie ma niestety partii idealnej. Trzeba wybrać "najmniejsze zło".

Ja planuje głosować na PiS. Program tej partii najbardziej mi odpowiada. Przemawia do mnie również postać lidera i załorzyciela tej partii. Od początku idzie w tym samym kierunku wyznaje te same zasady. Nie jest jak większość polityków tak zwanym "pływakiem" jak ja to nazywam, czyli nie zmienia partie i programu byle by odnieść jakieś korzyści, utrzymać się na arenie politycznej i znowu zagrzać sobie ciepłą posadkę. PiS jako partia nie przyjmuje pod swoje skrzydła "pływaków". Takie osoby omijają ich dużym łukiem, wstępując do innych partii. Lewica boi się PiSu jak ognia i możliwości dojścia PiSu do władzy (ciekawe czemu czyżby lewica miała na sumieniu jakieś afery :hm: ).

PO - mógł bym postawić na drugim miejscu ale nie odpowiada mi w ich programie wyborczym przede wszystkim 2 punkty:

- wprowadzeniem częściowej odpłatności za usługi medyczne w placówkach publicznych
Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem takiego stanu rzeczy. Najbardziej dotknie to osoby starsze które maja często małe emerytury. Teraz już nie starcza tym osobą pieniędzy na zakup wszystkich potrzebnych lekarstw, a co dopiero jak usługi medyczne będą częściowo odpłatne.

- wprowadzeniem częściowej odpłatności za studia państwowe?
Też jestem zdecydowanym przeciwnikiem teraz nie jest łatwo utrzymać się studentowi, a co dopiero gdy do swoich wydatków będą musieli doliczyć koszt studiów. Uważam że to może doprowadzić do sytuacji gdy na studia nie będą szli ludzie inteligentni i pragnący być dobrymi fachowcami ale tacyj którzy korzystają z zasobnego portfela rodziców.

Poza tym duża cześć ludzie którzy teraz tworzą PO wywodzi się m. in. z Unii Wolności więć mieli oni czas rządzić Polską i pokazali jak im to wychodzi tworząc koalicje wraz z AWS.
Moim zdaniem Po to partja bogatych.

LPR - do tej partii nie mam jakoś przekonania, czasem mam wrażenie że oni pod płaszczykiem głoszonego programu chcą nabić sobie elektorat wśród katolików, co zresztą jak widać w tym temacie jest skuteczne :wink: Roman Giertych wogóle do mnie nie przemawia i bał bym mu się powierzyć władze.

Na temat reszty partii biorących udział w wyborów szkoda strzępić języka.

ps. Bardzo ciekawi mnie piątkowa debata. Co o niej uważacie???
21-09-2005 19:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #77
 
Ja takze popieram PiS, ale nie mam nic jednak do LPR, jako grupy, natomiast Roman Giertych jest trochę takim człowiekiem,który robi wokoło siebie sporo szumu. Ale znacznie wolę jego niż tych z SLD i pokrewnych im. Myślę, że czas oddać władzę w inne ręce, niż tym, którzy do tej pory rządzili i robili tylko bałagan.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
21-09-2005 20:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #78
 
No cóż - zdaje się, że przekonaliście mnie Panowie Uśmiech
- widzę, że możemy założyć "klub PiS" Oczko
Ja chyba też jednak zdecyduję się na ta partię ... :coo:
Zobaczymy jeszcze tylko co przyniesie debata "Tusk- Rokita" ... :?:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
21-09-2005 21:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #79
 
wedrowiec napisał(a):Nie jest jak większość polityków tak zwanym "pływakiem" jak ja to nazywam, czyli nie zmienia partie i programu byle by odnieść jakieś korzyści, utrzymać się na arenie politycznej i znowu zagrzać sobie ciepłą posadkę


PC, AWS, a teraz PIS. Oczywiście, że nie jest pływakiem Duży uśmiech

Dla mnie jest cynikiem. Żadwm prawnik , który poważnie traktuje ludzi/wyborców/klientów w życiu nie postawiłby obok słowa prawo słówka sprawiedliwoś. Bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Dowodzi to bezczelności i jest typowym zagraniem pod publikę.
21-09-2005 21:18
Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #80
 
ddv napisał(a):Zobaczymy jeszcze tylko co przyniesie debata "Tusk- Rokita" ...

a co ona może przynieść? na pewno nie rozsądną walkę na argumenty, tylko nerwowa próba zwracania się do siebie po przyjacielsku, a później uporczywe łapanie za słówka konkurenta. to nie oni będą gadali, bo już dziś wkuwają na pamięć to, co im przygotowały ich sztaby..,

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
21-09-2005 21:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #81
 
ddv napisał(a):No cóż - zdaje się, że przekonaliście mnie Panowie Uśmiech
- widzę, że możemy założyć "klub PiS" Oczko
Ja chyba też jednak zdecyduję się na ta partię ... :coo:
Zobaczymy jeszcze tylko co przyniesie debata "Tusk- Rokita" ... :?:

Dobrze by było ddv, nigdy nie będzie pewności, ale trzeba coś zmienić by się o tym przekonać, trzeba pozwolić pokierować krajem także innym.
Zobaczymy jak będzie, czas pokaże, zawsze nas to czegoś nauczy.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
21-09-2005 22:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #82
 
semper_malus napisał(a):Dowodzi to bezczelności i jest typowym zagraniem pod publikę.
Ale przeciez z tego politycy się utrzymują - nie ma publiki - nie ma głośow - nie ma pracy.

Ja z kolei PiSu nie popieram, bo bardzo mnie irytuje to ich "socjalne państwo" - nie wiem po prostu skąd oni chcą wziąć na to pieniądze. Ale oni przynajmniej usiłują swoją koncepcję jakoś nazwać, w przeciwieństwie do Adrew L. który wszystkim obiecuje wszystko i nie wiadomo czemu ludzie mu wierzą.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
22-09-2005 00:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #83
 
msg napisał(a):Ale przeciez z tego politycy się utrzymują - nie ma publiki - nie ma głośow - nie ma pracy.

Ja z kolei PiSu nie popieram, bo bardzo mnie irytuje to ich "socjalne państwo" - nie wiem po prostu skąd oni chcą wziąć na to pieniądze. Ale oni przynajmniej usiłują swoją koncepcję jakoś nazwać, w przeciwieństwie do Adrew L. który wszystkim obiecuje wszystko i nie wiadomo czemu ludzie mu wierzą.


Nie chodzi o to . Jeżeli nauczyciel, filozof, etyk, rolnik, czy przedstawiciel jakiegokolwiek innego zawodu wyskoczył z nazwą prawo i sprawiedliwość to mógłbym może podejrzewać że robo to szczerze i chce naszego dobra, ale prawnik (dr hab. i dr! tak winno się tytułować braci) wie jakie są relacje względem prawa i s[rawiedliwości, a skoro wie i nie dzieli się tym z innym tylko powtarza jak mantrę ergo traktuje ludzi jak debili. a ludzie się na to łapią.,
22-09-2005 09:19
Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #84
 
Ale nie nazwali się przecież "sprawiedliwe prawo" czy "prawa sprawiedliwość" tylko jest prawo i sprawiedliwość, co nie oznacza ze prawo ma być sprawiedliwe i że sprawiedliwości musi towarzyszyć prawo. Ale to już jest relatywizowanie wszystkiego...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
22-09-2005 11:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #85
 
Każdy porządny człowiek – postawi słowo Prawo obok słowa Sprawiedliwość, i będzie żył według tej zasady.

Prawo stanowione ma być sprawiedliwe = zgodne z wolą Bożą, i sprawiedliwie realizowane.


Jeśli ktoś głosi inaczej:
«To mówi Pan do Szemajasza Nechelamity: Ponieważ Szemejasz prorokował wam, mimo że go nie powołałem, i utwierdzał waszą ufność w kłamstwo, dlatego to mówi Pan: Oto ukarzę Szemejasza Nechelamitę i jego potomstwo. Nie będzie miał nikogo, kto by mieszkał wśród tego ludu i kto by ujrzał pomyślność, jaką uczynię mojemu ludowi - wyrocznia Pana - gdyż głosił bunt przeciw Panu». Jr 29,31-32
_________________
- :!: do Senatu głosujemy na trzech kandydatów – tylko wówczas nasz glos jest ważny.
- od parlamentu i prezydenta oczekujemy gwarancji polityki prorodzinnej = sprawiedliwej.
22-09-2005 11:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #86
 
meta napisał(a):-:!: do Senatu głosujemy na trzech kandydatów – tylko wówczas nasz glos jest ważny.

Ja słyszałam, że do Sentu głosujemy na dwóch. Jeszcze się we wtorek o to spieraliśmy po spotkaniu odnowowym ;P

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-09-2005 11:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #87
 
Skąd macie informację.
A może zależy w którym okręgu???

"Bóg jest wielki!"
22-09-2005 11:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #88
 
Cytat: od parlamentu i prezydenta oczekujemy gwarancji polityki prorodzinnej = sprawiedliwej
A dlaczego uważasz że polityka prorodzinna jest polityką sprawiedliwą?? :coo:

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
22-09-2005 11:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #89
 
Cytat:Skąd macie informację.

Nie wiem. Mówiły to osoby dorosłe, więc się chyba znają.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-09-2005 11:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #90
 
Do Senatu głosuje się w zalezności od okręgu wyborczego, tak jak napisała meta, przynajmniej nie słyszałem żeby się coś zmieniło. Zresztą na pewno jutro i w niedzielę będzie jeszcze dużo w gazetach i tv o tym jak głosować

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
22-09-2005 12:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów