Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #91
 
msg napisał(a):Zresztą na pewno jutro i w niedzielę będzie jeszcze dużo w gazetach i tv o tym jak głosować

a nie wystarczy wam ze na karcie do glosowania bedzie instrukcja obslgi Oczko :roll2:
22-09-2005 13:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #92
 
Ja jestem w komisji, to mogę się wypowiedzieć Uśmiech

U nas (lubuskie) można oddać głos na najwięcej trzech kandydatów na senatora. Można też zagłosować na dwóch, lub na jednego i głos też będzie ważny.

A wracając do partii politycznych: PiS byłby w porządku, gdzyby nie:
1. Popieranie kary śmierci;
2. Państwo socjalne (skąd na to kasa? - to już ktoś pisał);
3. Ataki na PO i Tuska.

Obserwując całą kampanię wyborczą, to tylko komitet PO nie atakuje innych, ale przedstawia swój program. Ja w wyborach poprę tę partię.

Donald Tusk i PO mówią głośno: biorę\bierzemy za to odpowiedzialność. W końcu mamy szanse, aby partia realizowała to, o czym mówi w kampanii, a nie dawała tylko pustych obietnic (jak propozycje pana po solarium Oczko ).

LPR nie poprę z kilku powodów:
1. Demagogia;
2. MW;
3. Izolowanie się od UE (chociaż sami z UE biorą kasę).

Cytat:Zobaczymy jeszcze tylko co przyniesie debata "Tusk- Rokita"

Chyba chodziło o debatę Tusk - Kaczyński, bo ten pierwszy i Rokita są z tej samej partii Duży uśmiech
Ale tej debaty nie będzie, nie wiem dlaczego.

A co do wyborów do senatu, to w każdym okręgu są inne osoby. A ja zagłosuję na pana Mariana Miłka, bo to pożądny człowiek i, moim zdaniem godny zaufania. Poza tym ma syna księdza :diabelek:
Nie wiem, czy poprę jakiegoś jeszcze kandydata.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
22-09-2005 20:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #93
 
A jak wygląda sprawa z głosowaniem do Sejmu :co:
Przyznam, ze znów mam "wodę z mózgu" - szczególnie po tym, jak się dowiedziałem, że w moim okręgu startuje P. Andrzej Sośnierz - "twórca" najbardziej prężnej spośród Kas Chorych (Śl. RKCh.) i "twórca" najlepszego w Polsce systemu rozliczeń za lekarstwa (tzw. "kart chipowych") - strasznie "poniewierany" za swoją działalność ...
Czy zatem - istnieje mozliwość oddania głosu np. na dwie partie na raz ( lub na dwóch kandydatów) :?:
Prosze o radę - nie znam się na polityce ... :-(

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
22-09-2005 21:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #94
 
Ważny głos to jeden kandydat na jednej liście, czyli zaznaczasz znakiem X kratkę przy nazwisku jednego kandydata na danej liście. Jeśli zaznaczysz kandytatów na różnych listach - głos będzie nieważny. Jeśli na jednej liście zaznaczysz kilku kandydatów, to głos będzie ważny, a dostanie go ten z zaznaczonych, który ma najwyższą pozycję.

Ale jeśli to, co napisałem jest za bardzo zamieszane (ba ja mam tendencje do mieszania Oczko ), to streszczę:
ważny głos - zaznaczenie jednego nazwiska w ogóle.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
22-09-2005 21:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #95
 
PiS może sobie popierać karę śmierci, ale raczej nic im to nie da, bo nawet jeśli wygrał by wybory to i tak nie będzie mógł jej wprowadzić, ponieważ nie uważam by większość Polaków się na to zgodzi by była kara śmierci. Już wcześniej była taka sytuacja z głosowaniem za czy przeciw karze śmierci i niestety się nie powiodła jej zwolennikom.

Ja do samego końca nie wiem na kogo głosować, ale jak już wspominałem PiS jako grupa nie za bardzo mi odpowiada, ale podobało mi się działanie Kaczyńskiego jak robił porządek, gdy był ministrem sprawiedliwości. Wcale się nie cackał z tymi wszystkimi gangami czy mafiami. Ale co do kary śmierci jestem jej przeciwny.

Tak naprawdę to wszystko okaże się po wyborach, bo przed wyborami to jak już pisałem, wszyscy obiecują tylko potem nic z tego nie realizują.

Warto zauważyć, ze gdy były wybory prezydenckie, to najpierw Wałęsa obiecywał dla każdego Polaka po 100 mln, a później Kwaśniewski obiecywał mieszkania dla młodych małżeństw - nie wiem czy cokolwiek było z tego zrealizowane(?).

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-09-2005 21:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #96
 
TOMASZ32 napisał(a):PiS może sobie popierać karę śmierci, ale raczej nic im to nie da, bo nawet jeśli wygrał by wybory to i tak nie będzie mógł jej wprowadzić, ponieważ nie uważam by większość Polaków się na to zgodzi by była kara śmierci. Już wcześniej była taka sytuacja z głosowaniem za czy przeciw karze śmierci i niestety się nie powiodła jej zwolennikom.

Żebys się nie zdziwił. Jeśli oni mają swój plan dla Polski, to na pewno będą go chcieli za wszelką cenę zrealizować i nie wiem czy będzie do tego potrzebne głosowanie narodu.

[ Dodano: Czw 22 Wrz, 2005 ]
Jak się zdenerwuję to nie pójdę wcale głosować do Sejmu. Nie podoba mi się w sumie żaden program żadnej partii. :/

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-09-2005 21:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #97
 
Dzięki za wyjaśnienia, Futrzaku Uśmiech

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
22-09-2005 21:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #98
 
Offca napisał(a):Jak się zdenerwuję to nie pójdę wcale głosować do Sejmu. Nie podoba mi się w sumie żaden program żadnej partii.
Popatrz na to z tej strony: jak pójdziesz i zagłosujesz, to będziesz mogła sobie w spokoju marudzić na sytuację, a jak nie zagłosujesz, to nie powinnaś marudzić, że coś jest nie tak. Abstrahując już od tego, że to nie po katolicku nie pójść do głosowania i marudzić Uśmiech

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
22-09-2005 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #99
 
Futrzak napisał(a):Chyba chodziło o debatę Tusk - Kaczyński, bo ten pierwszy i Rokita są z tej samej partii
Ale tej debaty nie będzie, nie wiem dlaczego.
w tym miesjcu poprostu odezwali sie czlonkowie innych partii ktorzy takze chcieli sie wypowiedziec w takiej debacie ale jakos zostali pominieci :?
i w ten sposob taka mozliwosc upadla Język moze jeszcze do niej ktos wroci jesli dojdzie do drugiej tury wyborow prezydenckich ale to sie zobaczy Oczko

ja juz sam nie wiem na kogo mam glosowac w wyborach parlamentarnych Smutny jak ogladam debaty ktore sa przez TVP1 prowadzone w roznych miastach to calkowicie trace glowe kiedy politycy przekrzykuja sie nawzajem i krytykuja kazde slowo Smutny nie podoba mi sie rowniez jak niektorzy z nich maja jedna odpowiedz w danym programie na kazde pytanie :-k to mnie troche dziwi



jesli chodzi o senatora to owazam tak jak Futrzak
Futrzak napisał(a):A co do wyborów do senatu, to w każdym okręgu są inne osoby. A ja zagłosuję na pana Mariana Miłka, bo to pożądny człowiek i, moim zdaniem godny zaufania.
wiec jednego kandydata mam czy jeszcze kogos wybiore to sie okaze Uśmiech
22-09-2005 23:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #100
 
Gonzo napisał(a):a nie wystarczy wam ze na karcie do glosowania bedzie instrukcja obslgi
Masz w końcu prawo nie pamiętać, że obecny skład Senatu jest wynikiem "analfabetyzmu" głosujących. Nikt nie czyta najczęściej instrukcji, a twórcy ordynacji informują zawczasu kogo trzeba - pozostali - wbłogiej nie \Duży uśmiech/świadomości, budzą się po czasie z..." ręką w nocniku"




Cytat:Jak się zdenerwuję to nie pójdę wcale głosować do Sejmu. Nie podoba mi się w sumie żaden program żadnej partii.
Ani mowy [-X
"Niech więc wszyscy obywatele pamietają o swoim prawie i obowiazku brania udziału w wolnych wyborach na pożytek dobra wspólnego" - Gaudium et spes, n.75 Przytulanie J.P.II

[ Dodano: Czw 22 Wrz, 2005 23:22 ]
Ordynacja wyborcza - jaka jest naprawdę/
22-09-2005 23:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #101
 
meta napisał(a):
Gonzo napisał(a):a nie wystarczy wam ze na karcie do glosowania bedzie instrukcja obslgi
Masz w końcu prawo nie pamiętać, że obecny skład Senatu jest wynikiem "analfabetyzmu" głosujących. Nikt nie czyta najczęściej instrukcji, a twórcy ordynacji informują zawczasu kogo trzeba - pozostali - wbłogiej nie \Duży uśmiech/świadomości, budzą się po czasie z..." ręką w nocniku"
nie wszyscy ale ja zazwyczaj wole sie zawsze upewnic przed czyms co mam zrobic czy oby na pewno robie to dobrze Uśmiech
no chyba ze robie to ktorys juz raz i wiem jak to robic to jest co innego Oczko
22-09-2005 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #102
 
- :!: do Senatu głosujemy na kilku kandydatów – zależnie od okręgu. Mam nadzieję, że mogą być każdy z innej partii, ale nie wolno nam stracić ani jednego głosu, bo:


"Jeśli głosujemy tylko na jednego, pozbawamy sie głosu. Wiele osób o tym nie wie i koniecznie trzeba ich o tym informować. Z tego właśnie powodu w ostatniej kadencji mielismy "czerwony" Senat, bo lewica w pełnej dyscyplinie oddawała 3 głosy, a pozostali wyborcy tylko jeden."


- od parlamentu i prezydenta oczekujemy gwarancji polityki prorodzinnej = sprawiedliwej.
22-09-2005 23:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #103
 
D.Tusk jest za płatnymi studiami http://platne-studia-platforma.prv.pl/

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
22-09-2005 23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #104
 
msg napisał(a):A dlaczego uważasz że polityka prorodzinna jest polityką sprawiedliwą?? :coo:
Żartujesz?




Lewica wykorzysta wszystkie głosy, a my?

"Bóg jest wielki!"
22-09-2005 23:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #105
 
Ludzie, nie ma co panikowac na platne studia. Na razie nikt nie mowi zadnych konkretow. Jak wyglada nasza nauka, to wszyscy co studiuja to wiedza, ze jest niedofinansowana i to bardzo - nie ma papier do xero, nie ma na nowe podreczniki, nie ma na nic. I cos trzeba z tym zrobic. I maja racje ci, co mowia ze na bezplatnych studiach jest bardzo duzo tych, ktorych jest stac placic za studia, a ci biedni ida do prywatnych uczelni, bo sie nie dostali na panstwowe bezplatne (poniewaz nie bylo ich stac na korpetecycje u 10 profesorow przed egzaminami, czy cos takieg). Wiec wprowadzenie oplaty za studia np. 20 zł za semestr, to daje 20 x 10 semestrow, to jest 200 zł i to x np. 5000 studentów co ma średni uczelnia (tak mi się wydaje) to jest 1.000.000,- zł w ciągu 5 lat, czyli po 200.000 tys. rocznie do rozdysponowania wśród studentów, wiec zalozyc ze stypendium naukowe wynosiloby np. 1.000 pln to oznacza ze 20 studentow bez problemu utrzymuje sie na studiach przez 10 miesięcy

To tak sobie wymyslilem kwoty zebysmy sobie to policzyli i nie panikowali tak. Nie wiem jakie mialyby byc te odplatnosci bo jeszcze zadna partia nie powiedziala o jakich kwotach mowi.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
22-09-2005 23:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów