Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #106
 
Tak, 20zl to może nie jest jakaś wygórowana kwota, ale pamiętaj, że na uczelniach studiują osoby spoza miejscowości w której jest uczelnia. Muszą zapłacić co miesiąc za stancję tudzież akademik, muszą mieć pieniądze, aby się czymż żywić, muszą mieć pieniądze na dojazdy do uczelni (bilety autobusowe lub bilecty miesięczne. w Olsztynie bilet ulgowy kosztuje 1,05, a sieciówka na wszystkie linie 43 zł!!! 1,05 to może nie jest strasznie dużo, ale proszę policzyć, jeśli taki student musi jeździć na drugi koniec miasta do biblioteki, do sali gimnastycznej, do Xero, czy po zwykłe większe zakupy! W koszta wchodzą przesiadki w autobusach i za każdym razem potrzebny jest nowy bilet, zakładając, że nie ma miesięcznego, czy kilkudniowego), na Xero bo niestety większość książek określanych jako lektury obowiązkowe dostępnych jest tylko w jednym, 2 lub 3 egzemplarzach i siłą rzeczy trzeba iść do xero, by każdy mógł z takiej książki skorzystać. Mieszkam w Olsztynie i tutaj też studiuję i mimo, że nie muszę wydawać na stancję i jedzenie, to i tak sporo kasy miesięcznie moi rodzice musieli na mnie wydawać jesli chodzi o studia. Najwięcej chyba na xerówki. W jednym semestrze musiałam co tydzień xerować po ok 100 stron książki, czasem więcej. I to zaznaczam, że z jednego przedmiotu! A są jeszcze inne. Więc dla studenta, którego rodzice mają znacznie niższe zarobki od moich. 20zł to może być naprwdę dużo.
Jestem i bedę przeciwna opłatom za studia. Pieniądze mogą znaleźć się w inny sposób na edukację. Uczelnie otrzymują je od państwa, niech więc państwo zwiększy dawki na edukację, a nie na pierdoły.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-09-2005 12:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #107
 
No ja patrzyłem na to jak z Lublina, a tutaj uczelnie są tak raczej skupione, że nie trzeba za duzo się najeździć.
Myślę, że 95% studentów wydaje dużo ponad 20 zł miesięczie na różne używki, których można nie wydawać.

Offca napisał(a):niech więc państwo zwiększy dawki na edukację, a nie na pierdoły.
A ja to bym powiedział, że niech państwo się odczepi od tego wszystkiego. Bo jak państwo ma coś zwiększyć, to oznacza to tylko tyle, że będzie więcej zabierać mi. Ja bym chciał zarabiać na rękę tyle ile mam w umowie napisane brutto i się sam zatroszczę o edukację, zdrowie i inne rzeczy, a nie płacę za coś z czego nie korzystam, bo jak chcę pójść do lekarza to i tak musze płacić, chcę się dobrze kształcić, to muszę chodzić na korki czy do różnych dodatkowych szkół.
No i to, co dla ciebie jest pierdołą, dla kogoś może być bardzo ważne.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
23-09-2005 15:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hallo Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #108
 
Płatne sratne a co mają teraz powiedzieć zaoczni studenci??? Oni już teraz bulą i to nie mało kasy.

Kocham Ci? ?ycie!!!
23-09-2005 23:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #109
 
No właśnie powinni się albo domagać zwolnienia z opłat (co jest nierealne, bo oni tak naprawde utrzymuja uczelnie), albo domagać się wprowadzenia opłat za wszystkie studia, żeby było "sprawiedliwie". No i teoretycznie jest taka ewentualnosc, ze gdyby placili wszyscy, to by ceny byly nizsze, poniewaz uczelenie i tak musialby ze soba konkurowac, zeby uczeszczalo do nich jak najwiecej studentow.

Zreszta tak szczerze, to ja bym chcial zeby jakas partia przedstawila konkrety. Bo na razie zostal rzucony temat, wszyscy dookola sie bulwersuja, wymieniaja sie na teorie, a o wiele latwiej byloby dyskutowac na konkretnych propozycjach.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
24-09-2005 00:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #110
 
msg napisał(a):Zreszta tak szczerze, to ja bym chcial zeby jakas partia przedstawila konkrety.

Konkret najkonkretniejszy, to "Gdzie Pan Bóg na pierwszym miejscu, tam wszystko na swoim miejscu" :aniol:
24-09-2005 09:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #111
 
meta napisał(a):
msg napisał(a):Zreszta tak szczerze, to ja bym chcial zeby jakas partia przedstawila konkrety.

Konkret najkonkretniejszy, to "Gdzie Pan Bóg na pierwszym miejscu, tam wszystko na swoim miejscu" :aniol:

Tak Meta, to jest piękny tekst, tylko moze warto spróbować go przedstawić tym w rządzie: tym, których teraz się ma wybierać.
Nie sądzę by wszyscy sie tym kierowali, raczej swoim tyłkiem, bo to jest u nich podstawa. A gdzie ludzie? Proponują jakies wymyślne programy, których i tak nie zrealizują, bo musieli by mieć wyłączność w kierowaniu, a tak raczej się nie stanie, ponieważ nie ma takiej grupy politycznej, która miała by zdecydowana większość głosów, więc będa musieli stworzyć koalicję, a ona nie jest sprzyjajaca dla realizacji całego programu grupy. Tak więc lipa. Znowu będą walki między sobą i wielki bałagan.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-09-2005 00:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #112
 
No i bardzo dobrze, bo na tym właśnie polega demokracja - nie jest wskazana zdecyowana dominacja jednego ugrupowania politycznego, chociaż wersja amerykańskiej demokracji jest dosyć kusząca. Ale wracając na nasze podwórko, to bardzo bym się cieszył gdyby przez najbliższe 4 lata ani PiS ani PO się nie rozpadły na mniejsze ugrupowania, ale to może być marzenie ściętej głowy...

meta napisał(a):Konkret najkonkretniejszy, to "Gdzie Pan Bóg na pierwszym miejscu, tam wszystko na swoim miejscu"
Zgadza się, tylko z punktu widzenia polityki gospodarczej i społecznej kraju, to tego nie rozumiem...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
25-09-2005 10:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hallo Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #113
Dziś wybory.
Niech wygra lepszy!!! Uśmiech

Kocham Ci? ?ycie!!!
25-09-2005 11:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #114
 
niech wygra PiS Duży uśmiech

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
25-09-2005 11:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #115
 
PiS powinien wygrać ze względu na swoją stanowczość w kwiestiach moralności(homoseksualizm i aborcja)- trzymam kciuki za Kaczyńskiego i jego partię!

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
25-09-2005 12:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #116
 
a ja trzymam kciuki za tych ktorzy obiecuja i maja zamia dotrzymac slowa Uśmiech
no oczywiscie licza sie tez wzgledy jaki jest ten program Oczko
ale prosze tutaj bez agitacji dzisiejszego dni Oczko

[ Dodano: Nie 25 Wrz, 2005 ]
scalilem tematy zeby nie robic niepotrzebnego zamieszania na forum Oczko
nie ma sensu tworzyc tematu na jeden dzien Oczko
25-09-2005 12:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #117
 
Ajfen napisał(a):PiS powinien wygrać ze względu na swoją stanowczość w kwiestiach moralności(homoseksualizm i aborcja)- trzymam kciuki za Kaczyńskiego i jego partię!

Podobno niedokońca jest w tych kwestiach sanowczy bo pozwala by homoseksualiści mogli być nauczycielami..

Ja juz zagłosowałam .. Miłek, Chrzanowski i Jesionowski na senatorów, a na posła Krzysztof Bosak. Modlę sie by Bóg dokonał swego.

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
25-09-2005 14:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #118
 
A ja będę się modlił za tych, którzy oparli swój program w oparciu o dobro innych,na Bogu i będą ten program realizować oraz za tych, którzy będą głosować, aby swój wybór także oparli na woli Boga oraz na rozsądku a nie jakichś wymyślnych kategoriach w stylu: który jest przystojny, który jest łysy lub się podoba. To są wybory,od których zależy bardzo wiele, a przede wszystkim nasza przyszłość, więc trzeba wybierać zgodnie z naszym sumieniem a nie jakimiś mrzonkami.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-09-2005 14:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #119
 
A ja sobie właśnie przypomniałem, że przecież to dzisiaj są wybory #-o, dobrze że jeszcze mam tyle czasu na zagłosowanie...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
25-09-2005 15:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #120
 
Cytat:Tak Meta, to jest piękny tekst, tylko moze warto spróbować go przedstawić tym w rządzie
Modlitwa – „aby chcieli i potrafili roztropnie troszczyć się o dobro wspólne” > proponują Biskupi w Komunikacie Konferencji Episkopatu Polski - Jasna Góra/ 26 sierpień 2005.




Cytat:- musieli by mieć wyłączność w kierowaniu
- nie ma takiej grupy politycznej, która miała by zdecydowana większość głosów, więc będa musieli stworzyć koalicję
-Tak więc lipa
Wyprawa wojenna Gedeona / Księga Sędziów, 7:
"2 Pan rzekł do Gedeona: «Zbyt liczny jest lud przy tobie, abym w jego ręce wydał Madianitów, gdyż Izrael mógłby przywłaszczyć sobie chwałę z pominięciem Mnie i mówić: "Moja ręka wybawiła mnie"

4 Rzekł Pan do Gedeona: «Jeszcze zbyt liczny jest lud.
Zaprowadź go nad wodę, gdzie ci go wypróbuję. Będzie tak: o którym powiem: Ten pójdzie z tobą! - on pójdzie z tobą.

7 Rzekł wówczas Pan do Gedeona: «Przy pomocy tych trzystu mężów[…], wybawię was i w ręce twoje wydam Madianitów. Wszyscy inni mężowie niech wracają do siebie."




Cytat:z punktu widzenia polityki gospodarczej i społecznej kraju, to tego nie rozumiem...
"Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane."




Cytat:ale prosze tutaj bez agitacji dzisiejszego dni
:aniol: :jupi: :aniol: Przytulanie :aniol: :mrgreen: :aniol: [-o< :aniol:
- 25 IX 2005
- PIERWSZE CZYTANIE Dzisiaj:
"jeśli bezbożny odstąpi od bezbożności, której się oddawał, i postępuje według prawa i sprawiedliwości, to zachowa duszę swoją przy życiu."Ez 18.

:aniol: :jupi: :aniol: :jupi: :aniol: :jupi: :aniol:
______________

[ Dodano: Nie 25 Wrz, 2005 20:23 ]
Cytat:A ja będę się modlił za tych, którzy oparli swój program w oparciu o dobro innych,na Bogu i będą ten program realizować oraz za tych, którzy będą głosować, aby swój wybór także oparli na woli Boga
Ja też [-o< [-o< :jupi:
25-09-2005 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów