Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #121
 
no i mamy wyniki sondażu powyborczego- Pis na 1, PO na 2, SLD na 3 (!), Lpr, samoobrona... co wy na taką kolejność?

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
25-09-2005 20:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #122
 
widzieliście frekwencję?? TRAGEDIA...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
25-09-2005 20:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #123
 
Aslan napisał(a):no i mamy wyniki sondażu powyborczego- Pis na 1, PO na 2, SLD na 3 (!), Lpr, samoobrona... co wy na taką kolejność?

Nie jestem zachwycony, mogło by byc lepiej, ale cieszy mnie, że PiS wygrał z PO. Nie jestem zachwycony 3 miejscem SLD, ale trudno, widać tak musiało być.

Co do frekwencji: największy koszmar tych wyborów, i jak tu mówić o Polakach jako patriotach, jesli sobie olewają tak ważne wydarzenia, które wpływają na losy naszego kraju. Wypada tylko płakać nad takimi ludźmi, bi nie wiedzą co czynią. ;( ;(

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-09-2005 21:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #124
 
TOMASZ32 napisał(a):Co do frekwencji: największy koszmar tych wyborów, i jak tu mówić o Polakach jako patriotach,

Co racja to racja. Ponad 60 % społeczeństwa właśnie pozbawiło się prawa do krytyki odnośnie tego co się dzieje w naszym kraju. Do wyborów należy iść nawet jeżeli miałoby się oddać głos niewany.

Z drugiej strony znacie pewnie to powioedzenie- gdyby wybory mogły coś zmienić dawno byłyby zakazane. :krzywy:
25-09-2005 21:42
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #125
 
Ciekawe co powoduje, że ludzie nie chcą chodzić na wybory. Nie sądzę, że programy partii, bo na dobrą sprawę, każdy znajdzie coś dla siebie. Myślę, że to czyste lenistwo i zbyt luźne podejście do sprawy " jeden głos mniej, niczego nie zmieni". I tak sobie mówi ileś milionów ludzi w Polsce i później taka frekwencja. Żal serce ściska.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-09-2005 21:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #126
 
I skutek opłakany - ta liczba głosów, osób które nie głosowała mogła by zmienić trochę oblicze wyborów. Lenistwo naprawdę niszczy w ludziach poczucie odpowiedzialności za swój kraj,najgorsze jest dla mnie to, ze ci ludzie później narzekają, dlaczego w Polsce jest tak źle, dlaczego taki bałagan.
Odpowiedź jest prosta: lenistwo lenistwo lenistwo (tych, którzy nie głosują w wyborach).

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-09-2005 22:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #127
 
To gorzej niż lenistwo - to zniechęcenie, totalny brak wiary w możliwość zmiany. Siedzę jak nigdy przed TV oglądam wszędzie te same twarze, wszędzie te same rozmowy, ale w sumie coraz bardziej podoba mi się wynik wyborów. Co prawda nie moge się nadziwić jak to się stało, że SLD weszło i PSL, bo ja to bym widział sejm czteropartyjny :mrgreen:
Ale, ja zagłosowałem i mam świadomość tego, że mogę marudzić :hm:

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
25-09-2005 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hallo Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #128
 
No wygrało PiS, trochę lipaSmutny Mam nadzieję że gospodarka mimo to będzie szła do przodu w końcu PO niewiele brakujeUśmiech A z frekwencją to widze brak nadziei na lepsze jutro u ludzi. Nie dobrze bo nadzieja daje dużą siłę a jej brak wręcz przeciwnie.Cieszę się że są tacy co ją mają włącznie ze mną Szczęśliwy

Kocham Ci? ?ycie!!!
25-09-2005 23:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #129
 
Mnie natomiat martwi ten upadek odpowiedzialności w społeczeństwie polskim i to z tak banalnego powodu jak lenistwo czy też zniechęcenie (jak to ujął msg). Co będzie dalej z takim społeczeństwem? Mam nadzieję, że nie upadną jeszcze niżej, o ile sie da upaść?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-09-2005 23:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #130
 
Myślę, że to zmobilizuje ludzi do pójścia do wyborów prezydenckich. Pewnie motorem będzie, żeby nam się państwo nie zbliźniaczyło jak już widziałem wśród niektórych komentarzy. Zresztą tak naprawdę przeciez u nas nie ma czegoś takiego jak kampania na rzecz kampanii, czyli uświadamianie ludziom, że jesteśmy społeczeństwem obywatelskim. Na razie ludzie ograniczają się do własnej rodziny, najbliższego podwórka i chcą, żeby politycy i polityka były jak najdalej od nich

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
25-09-2005 23:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #131
 
I przez to niewłasciwi ludzie mogą robic co chcą, bo społeczeństwo to najmniej obchodzi, kto będzie kierował krajem.
Umycie od tego rąk niczego nie załatwi. Po zatym wybory to patriotyczny obowiązek kazdego Polaka. Jeśli nie dba o własny kraj to trudno mówić o takim człowieku - patriota.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-09-2005 00:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #132
 
TOMASZ32 napisał(a):I przez to niewłasciwi ludzie mogą robic co chcą, bo społeczeństwo to najmniej obchodzi, kto będzie kierował krajem.
Umycie od tego rąk niczego nie załatwi. Po zatym wybory to patriotyczny obowiązek kazdego Polaka. Jeśli nie dba o własny kraj to trudno mówić o takim człowieku - patriota.

Pozdrawiam
Trudno nazwać kogoś, kto głosuje patriotą. By się wykazać patriotyzmem trzeba wykazać trochę poświęcenia.

Ale co to za poświęcenie, żeby ruszyć tyłek i poturlać się do komisji wyborczej? To zwykły obywatelski obowoązek. Żaden patriotyzm odspawać cztery litery od fotela. Ale większości nawet na to nie stać. Smutny
26-09-2005 00:51
Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #133
 
TOMASZ32 napisał(a):Umycie od tego rąk niczego nie załatwi
Tylko że my tutaj o tym wiemy, innym to mówimy, ale oni i tak twierdzą, że to i tak nic nie zmieni, bo politycy i tak będą zajmować się sobą. Zresztą myślę że i my czasami takie przekonanie mamy.

TOMASZ32 napisał(a):Po zatym wybory to patriotyczny obowiązek kazdego Polaka.
Widzisz, zaznaczasz że jest to patriotyczny obowiązek, ale nie jest to obowiązek, tylko przywilej i to trzeba ludziom uświadamiać. Ja to jakiś taki przekorny jestem i jak mi ktoś mówi, że ja coś muszę, to mnie automatycznie odrzuca i zniechęca. Ale jak mam świadomość, że ja coś mogę, ale nic na siłę, to o wiele szybciej znajdę milion powodów dla których warto to coś zrobić i dokładnie tak samo jest z głosowaniem.

Wolność słowa to przywilej, wolność wyboru to przywilej, ale nie wszyscy o tym chcą wiedzieć i pamiętać.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
26-09-2005 00:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hallo Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #134
 
Dokładnie ,np. mieszkasz w USA i nie masz obywatelstwa to głosować nie możesz.A u nas sporo ludzi myśli że to coś powszechnego i mało wartego.Nie doceniają tego co mają.

Kocham Ci? ?ycie!!!
26-09-2005 08:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #135
 
Cytat:TOMASZ32-Nie jestem zachwycony, mogło by byc lepiej, ale cieszy mnie, że PiS wygrał z P
- I skutek opłakany/ ta liczba głosów, osób które nie głosowała
- Lenistwo
- upadek odpowiedzialności
- społeczeństwo to najmniej obchodzi, kto będzie kierował krajem
Cytat:OffcaMyślę, że to czyste lenistwo

Nie rozumiem dlaczego tak piszecie, skoro J.P.II mówi nam:
„Nie lękajcie się” Uśmiech,
a cytat z Pisma też możecie przeczytać i rozważyć.
- Pan nakazał odejść lękającym się.
26-09-2005 09:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów