Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #151
 
Gonzo - ta eMPeTrójka... tandeta z kiosku ruchu, za przeproszeniem. To chyba miało być śmieszne, ale kolesiowi nie poszło.

Hallo - bajka z górnej półki nie jest.

A wracając do wyborów - najtragiczniejsza była frekwencja, ale miejmy nadzieję, że kiedyś będzie lepiej.

Trochę mnie zaskoczył PiS, że wygrał. Osobiście wolałbym PO, bo miałem nadzieję, że gospodarka ruszy z kopyta, ale mam nadzieję, że koalicja PiS-PO się dogada i będą razem rządzić długo i szczęśliwie (dla obywateli).

Mam nadzieję, że prezydentem jednak zostanie Donald Tusk.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
27-09-2005 12:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #152
 
Futrzak napisał(a):A wracając do wyborów - najtragiczniejsza była frekwencja, ale miejmy nadzieję, że kiedyś będzie lepiej.

Trochę mnie zaskoczył PiS, że wygrał. Osobiście wolałbym PO, bo miałem nadzieję, że gospodarka ruszy z kopyta, ale mam nadzieję, że koalicja PiS-PO się dogada i będą razem rządzić długo i szczęśliwie (dla obywateli).

Mam nadzieję, że prezydentem jednak zostanie Donald Tusk.


No to tu sie w 1000% zgadzamy.

A nabijanie sie z Pisma Świętego uważam za poniżej wszelkiej krytyki Smutny Przykro mi , meto, ale tak właśnie uważam Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-09-2005 22:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #153
 
Nie uważacie, że J. Kaczyński nie jest kandydatem na premiera, żeby nie utrudniać wygranej w wyborach prezydenckich brata? Ze właśnie, żeby uniknąć dwu-kaczynienia ważnych stanowisk w państwie? No i czy nie będzie to powtórka z AWS-owskiego kierowania z tylnego siedzenia (co oczywiscie wszyscy zaprzeczaja)??

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
28-09-2005 00:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #154
 
Pewnie wlaśnie o to chodziło.

Za to bawi mnir to ciągłe podkreślanie Leppera -że on też sie nadal liczy i to bardzo, bo w ścisłej trójce jest Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-09-2005 20:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #155
 
Annnika napisał(a):
Futrzak napisał(a):A wracając do wyborów - najtragiczniejsza była frekwencja, ale miejmy nadzieję, że kiedyś będzie lepiej.

Trochę mnie zaskoczył PiS, że wygrał. Osobiście wolałbym PO, bo miałem nadzieję, że gospodarka ruszy z kopyta, ale mam nadzieję, że koalicja PiS-PO się dogada i będą razem rządzić długo i szczęśliwie (dla obywateli).

Mam nadzieję, że prezydentem jednak zostanie Donald Tusk.


No to tu sie w 1000% zgadzamy.

A nabijanie sie z Pisma Świętego uważam za poniżej wszelkiej krytyki Smutny Przykro mi , meto, ale tak właśnie uważam Smutny

Mnie nie zaskoczył PIS, ciesze się, że PO nie wygrała, tez ciesze sie ze mój typowany kandydat sie dostał do sejmu ( jest najmłodszym posłemUśmiechUśmiech)

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
28-09-2005 20:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hallo Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #156
 
Anies napisała:tez ciesze sie ze mój typowany kandydat sie dostał do sejmu ( jest najmłodszym posłemUśmiech)Pewnie chodziło ci o pana Bosaka z LPR. Dziwię się jak można LPR popierać, przecież to oszo**** :mrgreen:





fragment na czerowono zostal edytowany przez Gonzo Uśmiech
kolejna taka ocena moze doprowadzic do ostrzezenia :evil:
prosze o zachowwanie kultury, mozna oceniac innych ale nie lamac praw kultury

Kocham Ci? ?ycie!!!
28-09-2005 22:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #157
 
Hallo napisał(a):Anies napisała:tez ciesze sie ze mój typowany kandydat sie dostał do sejmu ( jest najmłodszym posłemUśmiech)Pewnie chodziło ci o pana Bosaka z LPR. Dziwię się jak można LPR popierać, przecież to oszo**** :mrgreen:





to sie dziw dalej, nie wszyscy wszystko moga pojąć..Oczko :mrgreen: [-X nie wszystki jest to dane ...

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
28-09-2005 23:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #158
 
Annnika napisał(a):Pewnie wlaśnie o to chodziło.

Za to bawi mnir to ciągłe podkreślanie Leppera -że on też sie nadal liczy i to bardzo, bo w ścisłej trójce jest Duży uśmiech

Anniko, kto to podkresla to podkreśla, ważniejsze jest, że na prezydenta to on nie ma żadnych szans, tutaj walka sie rozegra pomiędzy dwoma kaczorami, a który wygra to trudno powiedzieć, bo obydwaj mają duże poparcia. Dla mnie najgorsze było by to, gdyby Borowski wygrał, to byłaby dopiero tragedia. A co do Leppera : gdyby on wygrał, to Polska miała by prawdziwego prezydenta komika - nie wiadomo tylko czy by wypadało się śmiać czy płakać nad losem naszego kraju?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
29-09-2005 02:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hallo Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #159
 
Anies pisu:
Cytat:to sie dziw dalej, nie wszyscy wszystko moga pojąć.. nie wszystki jest to dane ...
. To się podziel Anies z łaski swojej może się czegoś dowiemy Duży uśmiech

Kocham Ci? ?ycie!!!
29-09-2005 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #160
 
Ja widzę, ze krytykuje się taką LPR,czy tez inne grupy lub osoby, ale tak naprawdę my sami nie wiele lepszego byśmy zrobili.
By naprawić sytuację w naszym kraju, to potrzeba by było zrobić selekcję wśród tych wszystkich ludzi i wybrać takich, którzy postępują zgodnie z prawem moralnym, bo raczej takich, którzy postepują zgodnie z wolą Boga to nie było by chyba zbyt wielu(może nawet można by było policzyć ich na palcach).
Dlatego prawie każdy kandydat nie będzie na tyle dobry, by się nadawał na głowę państwa i tych, którzy będą w tym kierowaniu pomagać. Ja bynajmniej takiego kandydata nie znam. Każdy ma za sobą jakąś przeszłość, która jest mniej lub bardziej bulwersująca.

Moze lepiej się zastanowić nad tym,jakie zmiany rzeczywiście w naszym kraju powinny być wprowadzone, a dopiero potem poszukać własciwego kandydata. A może lepiej się pomodlić, by Bóg pokierował tymi wyborami prezydenckimi, by to było zgodne z jego wola a nie naszą?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
30-09-2005 02:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #161
 
msg napisał(a):Ponieważ to tak śmiesznie by wyglądało, że PiS walczy z nepotyzmem w polityce, a tutaj rodzina jakby nie było obsadza dwa najważniejsze stanowiska w kraju - chociaż w wyniku demokratycznych wyborów.

Wybacz ale to nie nic wspólnego z nepotyzmem. Chyba pomyliłeś pojęcia?! Jeżeli są kompetentni to przecież nie ma problemu. Nie ważne czy to jest rodzina - jeśli jest to zgodne z prawem i służy dobru ogólnemu to wszystko jest w porządku.

Annnika napisał(a):Poza tym w przypadku tylko jednego z braci zawsze większa możłiwość konfrontacji róznych poglądów, w rodzinie inaczej się dochodzi do porozumienia, za duza mozliwość ukłądów

Postaraj się to dostosować do rzeczywistości. Zresztą twój wniosek nie musi być prawdziwy. Wystarczy jak pokażesz co oni zrobili i jak to się ma dla Polski i tyle.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
30-09-2005 10:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #162
 
Hallo napisał(a):Anies pisu:
Cytat:to sie dziw dalej, nie wszyscy wszystko moga pojąć.. nie wszystki jest to dane ...
. To się podziel Anies z łaski swojej może się czegoś dowiemy Duży uśmiech

Nie wiem czym mam się z toba dzielić. Dziwisz się ze popieram LPR, popieram gdyż uważam że jest to partia która chce bronic wartości katolickich i narodowych. Dla mnie to najważniejsze, ale czy to zrozumiesz?

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
30-09-2005 15:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #163
 
Futrzak napisał(a):A wracając do wyborów - najtragiczniejsza była frekwencja, ale miejmy nadzieję, że kiedyś będzie lepiej.

To nie frekwencja była najtragiczniejsza, ona jest odbiciem tragicznej sytuacji w kraju, którego większość obywateli nie ma z kim się identyfikować politycznie a na scenie politycznej nie ma żadnej sensownej opcji ani dla ludzi z lewa ani prawa.
Przyznam, że nie lubię prawicy bo drażni ona jarmarcznością, gdzie najważniejsze są teczki i rozliczenia a ewentualny program jest conajwyżej ukłutym na kolanie w przededniu kampani wyborczej stekiem wzajemnie sprzecznych sloganów. Do tego taki PiS jak łatwo zauważyć składa się z szarych eminencji niesławnej pamięci buzkorządu ( tzw pampersy ), którzy widząc dryfowanie AWSowskiej łajby na dno opierając się na autorytecie świeżowskrzeszonego mocą stryczka Lecha Kaczyńskiego poczuli możliwość jakiegoś przestwania do następnych wyborów. LPR to naiwna absurdalizacja może i słusznych haseł chadecko-patriotycznych, ciągłe życie teczkami ( choć niegdyś Myśl Polska i Stronnictwo-Nardowo - Demokratyczne postulowało z tym skończyć ), tym bardziej gdy wielki wódz Roman G. zapragnął ucznić ze swego klubu pół - sektę podporządkowując wszystko ciasnym ale posłusznym umysłowością Młodzieży Wszechpolskiej. A to pierwsze krok do katastrofy. Nie spełniły się oczekiwania ani na desant pragmatyków z PSL czy b.SND jak Dariusz Grabowski, Pęk, Dobrosz, których odstrzelono albo zmarginalizowano.

Na lewicy jeszcze gorzej, jeśli coś takiego w ogóle istnieje, skoro oba rządy lewicy i prezydent słyną głownież z nawrócenia na neoliberalizm, a ostatni premier tej formacji nawet skończył karierę jako ... polityk Partii Demokratycznej ( swoją drogą czym się to różni od PO ? ). Do tego lewica przynajmniej oficjalnie chce legalizacji aborcji i związków homoseksualnych, co dla nas jest nie do przyjęcia. Chociaż przez cztery lata swoch rządów w przyjaxni z prezydentem jakos nie kwapili się do realizacji tu swoich obietnic. Więc wciąż trudno ocenić, kto tu jest właściwie mniejszym złem.


Cytat:Trochę mnie zaskoczył PiS, że wygrał. Osobiście wolałbym PO, bo miałem nadzieję, że gospodarka ruszy z kopyta, ale mam nadzieję, że koalicja PiS-PO się dogada i będą razem rządzić długo i szczęśliwie (dla obywateli).

Mam nadzieję, że prezydentem jednak zostanie Donald Tusk.

Jejku, co oni takiego w sobie mają ? Ich ,,program" to już zupełna sieczka, jedyny konkret to ten nieszczęsny przereklamowany podatek liniowy, tylko że mnie jakoś wciaż nikt nie przekonał, że on przyniesie jakieś korzyści gospodarce ( opisałem moje wątpliwości kiedyś w taki sposób ):

Cytat:A tak w ogóle - znowu zaczynamy dyskusję na zasadzie kto zyska, kto straci, jak to wspaniale będzie bogatym i jak źle biednym pod rządami podatku liniowego. Apologeci PL oczywiście zyskują argument - że podatek liniowy przyczyni się do ożywienia gospodarki więc skorzystają na tym wszyscy. A podnoszona nieraz jego niesprawiedliwość jest conajwyżej pozorna.

Otóż, na razie nikt z przeciwników podatku liniowego nie zaprzeczył temu twierdzeniu, a przecież najłatwiej pokonań przeciwnika jego własną bronią.

A być może ta broń nie jest wcale skomplikowana - bo przyznam, że wśród ochów i achów nad podatkiem liniowym nikt nie udowodnił, że rzeczywiście wprowadzenie PL przyniesie jakieś korzyści gospodarce. W miarę konstruktywna dyskusja na temat podatków toczyła się w latach 1998 - 2000, kiedy Balcerowicz próbował obniżać podatki ( docelowo miał być wprowadzony podatek liniowy ). Pamiętam - dość żywo obserwowałem tę dyskusję, miałem wtedy również stosunkowo dużo wolnego czasu, aby śledzić dyskusje w Sejmie, parasie, telewizyjnych programach publicystycznych i wcale argumenty zwolenników obniżenia podatku dochodowego mnie nie przekonały.

Bo czym właściwie jest podatek dochodowy ? Czy wysokość podatku dochodowego uiszczana jest od tych środków pieniężnych , które służą przedsiebiorcy do prowadzenia przezeń działalności gospodarczo-inwestycyjnej ? Czy dopiero od tego, co po odliczeniu wszelkich tego rodzaju kosztów pozostaje mu w kieszeni do jego swobodnej dyspozycji ? To rozróżnienie i tak jak mi się zdaje, dotyczy jedynie przedsiębiorców drobnokapitałowych, u których trudno jest odróżnić ich prywatny kapitał od kapitału przedsiębiorstwa. W obrocie wielkokapitałowym to wszystko jest precyzyjnie oddzielone, tak więc osoba płacąca podatek dochodowy, a prowadząca działalność gospodarczą w formie spółki kapitałowej, podatek płaci z zupełnie innej ,,kupki" niż wydaje na koszty swojego biznesu.
Jaki więc wpływ ma tu podatek dochodowy od osób fizycznych na prowadzoną działalność gospodarczą i związane z tym inwestycje ?

A co wreszcie z kolejną grupą podatników, którzy w ogóle nie mają żadnego związku z prowadzeniem działalności gospodarczej, a więc w żaden sposób nie przyczyniają się do rozwoju, ale jednocześnie osiagają spore dochody, sytuujące ich w najwyższej grupie podatkowej ?
CHodzi mi o chociażby posłów, senatorów, pracowników administracji pubklicznej, dyrektorów przedsiębiorstw państwowych, sędziow, prokuratorów przynajmniej od okręgu w zwyż ?
Są wreszcie pracownicy prywatni, którzy jednak też spore dochody mają. Adwokaci, asystenci w firmach, radcowie prawni, księgowi, którzy nie wykonują działalności gospodarczej prowadzonej na własny rachunek, są po prostu zatrudnieni jako pracownicy najemni w wielkich przedsiębiorstwach ?

No i tu rodzi się pytanie, w jaki sposób obniżenie podatków dla tych grup podatników może korzystnie wpłynąć na rozwój gospodarczy ? Co poza uszczupleniem dochodów budżetu dadzą niższe podatki płacone przez posła czy prezydenta miasta ?

I wreeszcie, wprowadzenie podatku liniowego ma wiązać się ze szlabanem na wszelkie ulgi, odpisy . Czy to nie uderzy w tę przedsiębiorczość drobnokapitałową ? Jesli ja będę prowadził działalność gospodarczą jako powiedzmy przedsiębiorca jednoosobowy albo jako wspólnuk spółki cywilnej ( co na jedno wychodzi ). Jeżeli poniosę koszty np na szynsz za wynajem lokalu, na beznynę ( w której jest akcyza ) , na przejazd autostradą ( np w celu zakupu towaru ), załatwiania wszelkich czynności urzędwoych, od których pobierane są opłaty i potem tego nie będę mógł odpisać sobie od dochou - to pytam - czy na prawdę moje koszty ponoszone na prowadzoną działalnośc gospodarczą staną się mniejsze ?
A co z podatkami pośrednimi ? Czy nie dojdzie tu poniekąd od wielokrotnego opodatkowania ? Przypomina mi się tu pewien casus, którego świadkiem byłem w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gliwicach. Rozpatrywano skargę pani, która odwołała się od decyzji nakładającej na nią obowiązek zapłacenia podatku od alimentów. Ona wywodziła, że skoro alimenty płaci jej mąż emeryt, który otrzymuje emeryturę pomniejszoną już o podatek i z niej płaci alimenty, to ona nie powinna płacić podatku gdyż następuje wtedy podwójne opodatkowanie. Czy podatek liniowy wyeliminuje tego typu patologie czy jedynie je pogłębi
I czy rzeczywiście ( biorąc pod uwagę podatki pośrednie, gdyby nie można ich odpisywać ) fiskalizm państwa w istocie nie wzrośnie ?
Bo wracając nawet do Balcerowicza i jego usiłowania reformy podatkowej w latach 1998-2000. Wtedy też miał być obniżony podatek dochodowy, ale wzrosnąć miały VAT i akcyza. Inny zaś liberał miłościwie nam premierujący Belka dzisiaj z PD też zaczął swoją karierę od opodatkowania dochodów z lokat bankowych. No a potem wszystko się zaprawia populistycznym sloganem o liniowym podatku i to 15 % i obiecuje krainę mlekiem i miodem płynącą...
Wierzyć czy nie wierzyć ?

Reszta to już plaplapla o tym jak to trzeba obudzić w Polakach wiarę, która wyzwoli wielką energię. W sumie libaralny populizm.

W sumie to z dziewięciorga złego to już chyba wolę ten PiS, bo choć niczego oryginalnego nie wymyślili, ale może jednak rokują jakąś tam szansę, że z tego pokracznego tworu w przyszłości wyrośnie jakaś sensowna partia prawicowa o profilu chrześcijańsko-demokratycznym, wiedząca czego chce.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
30-09-2005 16:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hallo Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #164
 
Anies mówi
Cytat:Nie wiem czym mam się z toba dzielić. Dziwisz się ze popieram LPR, popieram gdyż uważam że jest to partia która chce bronic wartości katolickich i narodowych. Dla mnie to najważniejsze, ale czy to zrozumiesz?

Aha jasne, możliwe, naturalnie :mrgreen: Ja nie lubię ich bo chcą z Polski zrobić drugą Białoruś.

Kocham Ci? ?ycie!!!
01-10-2005 21:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #165
 
A czy możesz sprecyzować swoją wypowiedź, bo ja nie bardzo wiem co masz na myśli? Co takiego złego chce robić LPR?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
01-10-2005 23:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów