Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #166
 
TOMASZ32 napisał(a):A czy możesz sprecyzować swoją wypowiedź, bo ja nie bardzo wiem co masz na myśli? Co takiego złego chce robić LPR?

Pozdrawiam

Wiesz, LPR może i swego czasu rokowała jakieś nadzieje. Pamiętam, że wyrosła ona ze środowiska tygodnika Myśl Polska, który był jednym z nielicznych w miarę sensownych gazet prawicowych. Niestety w samej partii górę wziął typowy dla polskiej prawicy infnantylizm i jarmarczny klerykalizm. Później, gdy szło na wybory do Parlamentu Europejskiego wydawać się zaczęło, że Giertychowi zależy na uczynieniu z Ligi porządnej partii chrześcijańsko-patriotycznych technokratów, pragmatyków o chrześcijańskim i narodowym systemie wartości.
Owszem, Liga ma dość konkretny wyrazisty program, co się w Polsce nieczęsto zdarza. Program mający swoje zalety jako pewna propozycja zbudowaniu Polski w oparciu o zasady solidaryzmu społecznego, dbania o polską rację stanu, zdrowy interwencjonizm państwowy etc. Do tego mają swoją markę i jako takie zaplecze intelektualne. Rzecz tylko w tym, że nie sztuka napisać kilkadziesiąt punktów zwanych programem, to dopiero fundament. Reszta, to musi być sposób prezentacji tegoż, trzeba mówić jak poszczególne postulaty rozmieć, jak to ma być realizowane. DO tego potrzebna jest porządna debata publiczna. A tu się niestety Liga specjalnie nie sprawdza, nie wyrasta ponad to, z czego słynie cała polska prawica.

Do tego jeszcze ostatnie manewry Giertycha, który de facto podporządkował partię Młodzieży Wszechpolskiej, a to już prymitywizm artystyczny.

Hallo napisał(a):Aha jasne, możliwe, naturalnie Ja nie lubię ich bo chcą z Polski zrobić drugą Białoruś.

A możesz to uzasadnić ? Białoruś to mi się kojarzy przedw wszystkim z państwem zamieszkałym przez naród o bardzo słabo wykształconej świadomości narodowej i narodowej odrębności, w którym mało który obywatel ( z prezydentem włącznie ) zna język białoruski, państwo bez własnych symboli narodowych ( Łukaszenko przywrócił symbole wzorowane na dawnej Białoruskiej SRR ). Do tego Łukaszenko współtworząc ZBIR ograniczył suwerenności Białorusi wobec tej organizacji a nawet chciał inkorporacji Republiki do Rosji.

Czy uważasz że LPR ma podobne dążenia jeśli chodzi o Polskę ?? CHyba nic głupszego już wymyślić nie mogłeś. Jak na razie to LPRowi się raczej zarzuca się nacjonalizm ui ksenofobię, kiedy Łukaszenko to zwykły kosmopolita.

No, oczywiście można się zastanawiać, jak wygląda Polska i Polacy w porówaniu z Białorusią i Białorusinami. Polska jak wiadomo jest mocno uzależniona od UE, wedle której wytycznych ma być kształtowane z 70 % ustawodastwa, kapitałowo uzależniamy się mocno od Zachodnich państw. Można zapytać do tego, ilu Polaków na prawdę czuje się Polakami a ilu to bezkształtna kosmopolityczna masa ? Język polski w Polsce jest jeszcze wprawdzie powszechnie używany, jest nawet jedynym urzędowym, ale pamiętamy o tym, że kilka lat temu trzeba było uchwalić specjalną ustawę o ochronie języka polskiego.

No więc, myślę że zarzut robienia z Polski drugiej Białorusi to akurat należy kierować w zupełnie inną stronę. Adres LPRu jest tu zupełnie nietrafiony Uśmiech

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
02-10-2005 18:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #167
 
Adam napisał(a):podporządkowując wszystko ciasnym ale posłusznym umysłowością Młodzieży Wszechpolskiej.
Pan Jezus wybrał opcję absolutnego posłuszeństwa, i to w dodatku posłuszeństwa wobec „beznadziejnego” Planu, który polegał na:
1 – słabym wejściu
2 – braku pieniędzy i układów
3 – przyjęciu nieuczonych uczniów
4 – przyjęciu inteligentnego zdrajcy
5 – brak reprezentacyjnej siedziby
6 – zrażaniu możnych
7 – przyjęciu Krzyża

Cytat:Reszta to już plaplapla o tym jak to trzeba obudzić w Polakach wiarę, która wyzwoli wielką energię. W sumie libaralny populizm.
Obudzić nadzieję, wielką energię, Ducha! – to wołanie J.P.II :jupi:


Cytat:chyba wolę ten PiS, bo choć niczego oryginalnego nie wymyślili jednak rokują jakąś tam szansę
Wg Pisma oryginalność nie jest konieczna:
„W końcu, bracia, wszystko, co jest prawdziwe, co godne, co sprawiedliwe, /miejcie na myśli. Czyńcie to, czego się nauczyliście, co przejęliście, co usłyszeliście i co zobaczyliście u mnie, a Bóg pokoju będzie z wami.

Podzielam opinię, że na dzisiaj PiS to najlepsza opcja.
_________________
"W końcu, bracia, wszystko, co jest prawdziwe, co godne, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co zasługuje na uznanie: jeśli jest cnotą i czynem chwalebnym, to miejcie na myśli",
02-10-2005 19:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hallo Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #168
 
Bo LPR chce aby Polska wyszła z UE, żeby się odizolowała od innych krajów prawie jak Białoruś. Ciekawe co by wtedy było z tą Polską, gdyby wprowadzili swoje moim zdaniem durne pomysły.

Kocham Ci? ?ycie!!!
02-10-2005 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #169
 
Hallo napisał(a):Bo LPR chce aby Polska wyszła z UE, żeby się odizolowała od innych krajów prawie jak Białoruś. Ciekawe co by wtedy było z tą Polską, gdyby wprowadzili swoje moim zdaniem durne pomysły.

A myślisz, że inni maja lepsze pomysły? Na przykład kto ma takie dobre pomysły?

Zauważ, ze w zawsze przed wyborami większość przedstawia swoje głupie plany, których nie realizują, obiecują gruszki na wierzbie, a co wychodzi?

Po za tym, nie wydaje mi się, by LPR mogło cokolwiek teraz zrobić, żeby Polska wyszła z UE, nie wiem, czy ktoś by się na to zgodził, więc nie krytykuj, bo to i tak nie ma sensu. Niczego tym nie zmienisz, a tylko sądzisz innych, moze nawet bezpodstawnie.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
02-10-2005 23:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #170
 
Cytat:Do tego jeszcze ostatnie manewry Giertycha, który de facto podporządkował partię Młodzieży Wszechpolskiej, a to już prymitywizm artystyczny
Nie zgodze się że jest to prymitywizm, wręcz przeciwnie. Osoby którym R. Giertych powierza odpowiedzialne funkcje, to osoby wykształcone, oczytane i sprawdzone, tak naprawdę wiele już zrobiły dla tej parti. Bardzo łatwo jest osądzać krytykować, ale wiedzcie że tak naprawdę mało wiemy.
Bardzo mnie bolą rozłamy czy to w kościele czy w tej partii do których ostanio doszło, myśle ze R.Giertych ufając młodym wie co robi. Ludzie nieprzychylni LPR i MW próbują stworzyć stereotypy posługując sie określoną retoryką wmawiają faszyzm, a posłuszeństwo stawiają jest na równi z bezmyślnością Krytykuje się w gazetach typy wyborcza podporzadkowanie, dyscyplinę, ale to jest jedyny środek do celu. Tak samo jest w kościele- hierarchia. Nie jest to ślepe posłuszeństwo bo z własnej woli się podporządkowujemy, chcemy osiągnąć jakiś cel, ale samemu nic nie zrobimy, musi być ktoś kto ma ostateczny głos.

Ludzie z MW to nie są ludzie którzy nie mają wykształcenia, proponuję przejżeć kandydatów którzy sie dostali do sejmu z MW ( jest ich 11)

Pozdrawiam

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
03-10-2005 08:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #171
 
Anies napisał(a):Nie zgodze się że jest to prymitywizm, wręcz przeciwnie. Osoby którym R. Giertych powierza odpowiedzialne funkcje, to osoby wykształcone, oczytane i sprawdzone, tak naprawdę wiele już zrobiły dla tej parti. Bardzo łatwo jest osądzać krytykować, ale wiedzcie że tak naprawdę mało wiemy.

Zdobyć wykształcenie formalne akurat nie jest trudno, gdy nie ma się szczęścia na państwowych uniwersytetach można jeszcze szukać dyplomu na prywatnych. Nie sztuka zakuć do sesji notatki z wykładu i odklepać swoje.
A przechodząc do meritum. Młodzież Wszechpolska miała albo nawet ma swoją rubrykę w Nowej Myśli Polskiej. Czytałem to swego czasu i poziom tej twórczości był żenujący - dzieci w gimnazjach piszą lepsze wypracowania zarówno pod względem treści jak i stylistyki. Również w Radiu Maryja kiedyś wszechpolacy prowadzili jakieś audycje dla młodzieży polegające na z trudem ukrywanym czytaniu z kartki różnych mało zresztą oryginalnych rzeczy.
I to ma być awangarda neoendecji ? Do zadym ? I komu one pożytek przynoszą ? Są jedynnie pretekstem dla lewicy i liberałów. Może pozytecznijeszą robotę uczynili rachując rachując bilbordy Tuska.
A wykształconych młodych gniwnych mają wszystkie partyjne młodzieżówki.


Cytat:Ludzie nieprzychylni LPR i MW próbują stworzyć stereotypy posługując sie określoną retoryką wmawiają faszyzm, a posłuszeństwo stawiają jest na równi z bezmyślnością Krytykuje się w gazetach typy wyborcza podporzadkowanie, dyscyplinę, ale to jest jedyny środek do celu.

Słowo faszym rzeczywiście jest nadużywane ( zwłaszca w ciągu ostatnich miesięcy ) podobnie jak słowo komunizm zresztą ( i to od wielu lat ). Ale nie da się ukryć, że w tradycji NDeckiej jakieś profaszystowskie ciągoty były zawsze, nb faszyzm to róznież a może przede wszystkim Mussolini i faszyzm włoski, więc jeśli coś, to należy jeszcze analizować pewne zachowania pod tym kontem.

Inna sprawa, że ja akurat nie jestem miłośnikiem NDecji. Owszem Dmowski był wielkim Polakiem, ma duże zasługi. Stworzył a przynajmniej rozwijał bardzo pożyteczną doktrynę pracy organicznej i pracy u podstaw, nawiązał do wspaniałem tradycji walki niepodległościowej metodami politycznymi, poprzez naukę, pracę, która zrodziła się w latach 30 XIX w. w Wielkopolsce jako przeciwwaga dla romantyzmu i programu nieudanych zrywów zbrojnych a jednocześnie oparta o wartości patriotyczne i nawet religijne, w odróżnieniu od klasycznego kospomolitycznego pozytywizmu. Gorzej, że NDcia nawet gdy mocarstwa zaczęły się chylić ku upadkowi, gdy akurat pojawiła się szansa na powodzenie walki zbrojnej w dalszym ciągu obstawała przy swoim sabotując politykę Piłsudskiego. Co gorsze widziała Polskę jako autonomiczna prowincję w ramach Imperium Rosyjskiego nawet po roku 1915 gdy wynik I wojny światowej był już na froncie wszchodnim przesądzony a co gorsze po władze szli bolszewicy.

Nie można odmówić Dmowskiemu zasług w dyplomacji, zwłaszcza jesli chodzi o miejsce mojego pochodzenia ( Śląsk, Wiekopolska ), bo właśnie Dmowski w Wersalu walczył o w miarę korzystną dla Poslki granicę zachodnią, również wielki śląski przywódca Wojciech Korfanty działał w orbicie ND. Chociaż na marginesie trzeba przyznać, że rola jaką Korfanty odegrał w powstaniach budzi kontrowersje, ponosi on winę za klęskę pod Górą św. Anny, która to klęska w powaznym stopniu uszczupliła sukces śląskich powstańców.
Wreszcie NDcia ponosi ( przecież kontrolowała dyplomację ) za fatalny traktat ryski ( traktat pokojowy między Polską i ZSRR ). Ten traktat spowodowal wręcz, że militarne zwycięstwo polskiego wojska nad Rosją Sowiecką zostało w ogromnej mierze zaprzepaszczone pod względem politycznym, a traktat ryski spowodował wszystkie konflikty etniczne II RP na kresach.

No i wreszcie największe grzechy NDeckiej spóścizny. Czyli antysemiyzm, i szerzej nacjonalizm bo ideologia NDecka była nacjonalistyczna, a nie po prostu patriotyczna. Tu szczególnie neoendecja powinna sie z tego rozliczyć.
No i wreszcie to o czym pisaliśmy - sekciarstwo polityczne, budowanie partii w oparcu o zindoktrynowaną młodzież, największa quasi-faszystowska ciągota.

Dmowski był wielkim człowiekiem, ale wady też miał i to bardzo dużo.

Cytat:posłuszeństwo stawiają jest na równi z bezmyślnością Krytykuje się w gazetach typy wyborcza podporzadkowanie, dyscyplinę, ale to jest jedyny środek do celu.

W tym rozumieniu słowa posłuszeństwo chyba mają rację. W partii musi być lojalność i dyscyplina ale przecież partia to nie jednostka wojskowa. Chociaż biorąc pod uwagę historię polskiej prawicy niestety, chyba inaczej nie można.

Cytat:Ludzie z MW to nie są ludzie którzy nie mają wykształcenia, proponuję przejżeć kandydatów którzy sie dostali do sejmu z MW ( jest ich 11)

To na szczęście nie dużo. Zresztą, zobaczymy, posłuchamy co i jak będą mówili podczas debat.

hallo napisał(a):Bo LPR chce aby Polska wyszła z UE, żeby się odizolowała od innych krajów prawie jak Białoruś. Ciekawe co by wtedy było z tą Polską, gdyby wprowadzili swoje moim zdaniem durne pomysły.

Nie widzę tu żadnych podobieństw do Białorusi. Czy Białoruś jest odizolowana ? Przecież należy do WNP i tego nieszczęsnego ZBIR tak jak Polska do UE. Przecież właśnie Traktat Akcesyjny z UE ograniczył naszą suwerenność wobec organów tej organizacji ( dokładnie Wspólnot Europejskich, bo UE to tylko nadbudowa do nich, w ogóle dziwny twór ). Proponuję lekturę art. 90 Konstytucji. Czym się to więc różni od polityki Łukaszenki, który uzależnia Białoruś od Rosji ? Róznica jest najwyżej taka, że Łukaszenko rządzi krajem, który jest powidzmy to sobie otwarcie - sztucznym tworem, a 2/3 jego obywateli nawet nie zna rodzimego języka używając rosyjskiego, swój uważając conajwyżej za dialekt. Białoruska świadomość narodowa jest słaba, co nie dziwi jeśli wziąźć, że historia tego kraju to najwyżej 80 lat, z czego niepodleglego bytu państwowego najwyżej jest 20 i to z przerwami.
Więc nie ma nawet co się obrażać na Łukaszenkę, że rządzi tak jak rządzi. W sumie to nawet żyje się tam w miarę nieźle w porównaniu z np Ukrainą czy nawet Litwą a nawet czasami przed-łukaszenkowymi. Tyle że za cenę ... totalnego wasalizmu wobec Rosji. Ale czy i my nie robimy sobie nadziei na w miarę dostatnie życie poprzez wasalizację wobec UE, której tak nie lubią w Lidze ? Tyle ze Polska w odróżnieniu od Białorusi nie jest sztucznym tworem tylko państwem o 1040 letniej historii, praktycznie wszyscy jej mieszkańcy znają i używają rodzimego języka...

Może rzeczywiście dzisiaj występowanie z UE nie jest najszczęśliwzym pomysłem, tymbardziej, że było w tej sprawie kiedyś referendum, lud zdecydował tak jak zdecydował. Więc cóż. Trzeba raczej budować program jak w tej Uni w miarę godnie przetrwać. Może nawet nie będzie on musiał byc specjalnie ambitny bo szczerze mówiąc nie wróże temu pokracznego tworowi zbyt długiego żywota. Chociaż to jest właśnie niebezpieczne, żeby ten eksperyment nie skończył się tak jak b. Jugosławia, Afganistan, Irak. Więc nie ma się co cieszyć, że Unia raczej długo nie pociągnie.

A jeśli już na prawdę chcesz dokuczyć LPRowi to nie pisz sloganów o Białorusi, o której nic nie wiesz. Lepiej napisz o Ukrainie z czasów Kuczmy i Krawczuka. Być może ta polityka bardziej przyopminała pomysły Ligi. Tam rzeczywiście był skrajny izolacjonizm, który przyniosł fatalne skutki. Bo do EU było im daleko a wobec Rosji podskakiwali.

Tam przy okazji, to należałoby się zapytać jeszcze , jaką winę za to co się dzieje na Ukrainie i Białorusi ponoszą rządy III RP ? Bo zdaje się że sekciarska fascynacja Zachodem i UE pp Wałęsy i Skubiszewskiego, którzy w swoim ślepym pędzie do UE zupełnie olali sobie politykę wobec wschodnich sąsiadów doprowadziła do bankructwa Ukrainy a dla Białorusi ratunkiem okazał się rusofilski kosmopolita Łukaszenko. Polska nie spełniła swoijego obowiązku stania się pomostem między Ukrainą i Białorusią a Europą. I stracili na tym wszyscy. A teraz płacz, że na Białorusi jest Łukaszenko i krnąbrny naród ( ?? ) nie robi nic, żeby go obalić.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
03-10-2005 20:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #172
 
Streszczenie powyższego postu:

Autor przyznaje, że Dmowski był wielkim Polakiem, i ma duże zasługi dla naszej ojczyzny:

- Stworzył doktrynę pracy organicznej i pracy u postaw,
- nawiązał do wspaniałej tradycji walki niepodległościowej metodami politycznymi, poprzez naukę i pracę, która zrodziła się w latach 30 XIX w. w Wielkopolsce, a jednocześnie w oparciu o wartości patriotyczne i religijne, w odróżnieniu od klasycznego kospomolitycznego pozytywizmu.

Słusznie też zauważa:
„ czy i my nie robimy sobie nadziei na w miarę dostatnie życie poprzez wasalizację wobec UE”, której nie wróży długiego żywota,

ale zaraz stara się zaraz straszyć konsekwencjami :
”Bo do EU było im daleko a wobec Rosji podskakiwali.”, a na „deser” - próbuje obwinić Polskę za problemy sąsiadów.

A potem już same negacje, negacje, negacje i pomówienia.

Odnośnie posłuszeństwa – nie rozumie prostej zasady, że gdy wilki napadają na owce, to jedynym mądrym działaniem jest posłuszeństwo pasterzowi – i tak właśnie musi być, a poza tym nie odniósł się zupełnie do chrześcijańskiej zasady posłuszeństwa jaką wskazał nam Chrystus.

W sumie w temacie „wybory” poczęstował nas kapką miodu dla i beczką dziegciu na prawych Polaków, no i brakiem pomysłu = beznadzieja.



Tymczasem J.P.II mówi nam, że mamy być ludźmi nadziei. :aniol: :jupi:
________________
- etymologia słowa nacjonalizm: nation = naród wskazuje, że nacjonalizm to tylko obcojęzyczne określenie patriotyzmu, a to co jest tak krytykowane i nazywane nie wiedzieć czemu nacjonalizmem, to „szowinizm”, czyli chorobliwa miłość ojczyzny polegająca na szkodzeniu innym, ale Polacy nigdy takiej wady nie mieli i nie mają.
05-10-2005 14:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #173
 
Adam napisał(a):Zdobyć wykształcenie formalne akurat nie jest trudno, gdy nie ma się szczęścia na państwowych uniwersytetach można jeszcze szukać dyplomu na prywatnych. Nie sztuka zakuć do sesji notatki z wykładu i odklepać swoje.
A przechodząc do meritum. Młodzież Wszechpolska miała albo nawet ma swoją rubrykę w Nowej Myśli Polskiej. Czytałem to swego czasu i poziom tej twórczości był żenujący - dzieci w gimnazjach piszą lepsze wypracowania zarówno pod względem treści jak i stylistyki. Również w Radiu Maryja kiedyś wszechpolacy prowadzili jakieś audycje dla młodzieży polegające na z trudem ukrywanym czytaniu z kartki różnych mało zresztą oryginalnych rzeczy.
I to ma być awangarda neoendecji ? Do zadym ? I komu one pożytek przynoszą ? Są jedynnie pretekstem dla lewicy i liberałów. Może pozytecznijeszą robotę uczynili rachując rachując bilbordy Tuska.
A wykształconych młodych gniwnych mają wszystkie partyjne młodzieżówki.


Nie podejrzewam Wszechpolaków że w taki sposób zdobyli wykształcenie.
Byłam na kilku debatach z ich udziałem i mogę Cię zapewnić, że poziom byl bardzo wysoki, widać ze są specjalistami w swoich dziedzinach. Podobne zdanie mam nt tego co piszą w gazetach, czy na stronach internetowych (zob wszechpolacy.pl czy prawy.pl ) To że "swego czasu" czytałeś czy słuchałeś w RM ( kiedy to było ? 93 rok???) nie oznacza że tak jest. Owszem może sie zdarzyć, że ktoś nie ma talentu do pisania, a pisze, ale po jedej osobie nie można oceniać wszystkich.
Do historii się nie odniosę bo historykiem nie jestem( pozatym przydługawy ten wywód) choć przyznam czytałam dzieła Dmowskiego ( myśli nowoczesnego Polaka) i uważam że to co pisał dziś też jest aktualne.

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
05-10-2005 23:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #174
 
Zobaczmy co mówi Pismo Św. na dzień wyborów prezydenckich 9 października:

W drugim czytaniu Pan zwraca się do braci:

Bracia: […]Bóg mój według swego bogactwa zaspokoi wspaniale w Chrystusie Jezusie każdą waszą potrzebę.”


W Ewangelii mówi o losie tych, którzy lekceważą zaproszenie:

„Lecz oni zlekceważyli to […] Na to król uniósł się gniewem. Posłał swe wojska i kazał wytracić owych zabójców, a miasto ich spalić.”

Myślę, że można te słowa odnieść do osób wierzących, które lekceważą obowiązek interesowania się polityką, i które uważają, że zaproszenie do wzięcia udziału w wyborach ich nie dotyczy.
________________
"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia." Uśmiech
07-10-2005 13:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #175
 
Każdy naród ma władzę na jaką zasługuje. Niestety. Ale nie sądziłem ż jestesmy aż tak beznadziejni.
07-10-2005 13:13
Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #176
 
Cytat:Każdy naród ma władzę na jaką zasługuje.
Święte słowa! Szczęśliwy


Cytat: Niestety.
Nonsens. To się właśnie nazywa sprawiedliwość.

Cytat: Ale nie sądziłem ż jestesmy aż tak beznadziejni.
"Strącił władców z tronu, a wywyższył pokornych."
07-10-2005 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #177
 
Kogo preferujecie :coo:
Po ostatnich debatach skłaniam się bardziej do rzeczowości "Kaczuszki" Oczko od retoryki Tuska ... :coo:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
08-10-2005 21:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #178
 
CISZA WYBORCZA
TEMAT ZAMKNIĘTY DO JEJ ZAKONCZENIA


oczekuje na zrozumienie :wink: :roll:

[ Dodano: Nie 09 Paź, 2005 ]
odblokowuje temat szybciej gdzy pozniej nie wiem kiedy bede Oczko
tymczasem prosze o wyrazanie swoich opini dopiero po godzinie 20.00 Uśmiech


mam nadzieje ze wszyscy wysluchaja moja prosbe Uśmiech
08-10-2005 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #179
 
No i Tusk wygrywa! \Duży uśmiech/ Bardzo się z tego cieszę.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-10-2005 20:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #180
 
A ja nie wiem czy mam sie z tego cieszyć, ale najważniejsze aby Polska była Polską, aby w naszym kraju były szanowane wartości ludzi, by wszyscy mogli żyć i byc traktowani jak ludzie.
By ta sytuacja w naszym kraju znacznie się poprawiła.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
09-10-2005 20:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów