Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #241
 
TOMASZ32 napisał(a):Mam pochwalać takie debaty w których są takie wyrażenia?
Nie masz pochwalać takich wyrażeń, ale odnosze wrażenie, że przeciętny gimnazjalista potrafi wyrażać się gorzej niż przedstawieni menele. Poza tym politycy to normalni ludzie, czesto może nawet bardziej skorumpowani mentalnie, jak to ładnie ujął mój przyjaciel, niż zwykli ludzie, a to oznacza, że takim słownictwem się też posługują, raczej prywatnie niż publicznie, gdyz na szczęście jeszcze jakieś resztki kultury języka pozostały.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
19-10-2005 00:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #242
 
Cytat:msg :Dla mnie wciąż zastanawiające jest, dlaczego Kaczyński przegrał z Tuskiem w Warszawie.

Meta: Pan Jezus też "przegrał" z Barabaszem. Umiesz to wyjaśnić?
nie porównuję osób, tylko zadaję pytanie podobne do Twojego, abyś sam stwierdził, że tego typu pytania są, no właśnie - „retoryczne”. Żaden argument.



Cytat:Godunow: Bardzo niedobrze by się stało jakby Lechu wygrał Wybory..!! Groziłoby nam powołanie państwa wyznaniowego . Państwa katolickiego i to w radykalnym odcieniu.
Czego się boisz ? Konkretnie

"Bóg jest wielki!"
19-10-2005 00:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #243
 
Meta, bardzo dobre pytanie. Czego tu się bać? Skoro nasz obecny prezydent nic takiego nie zrobił, to co może zrobić nowy prezydent? Ten kto będzie wierzył w Boga, ten będzie wierzył, nikt nie będzie zmuszła do innej wiary, może sie zmienic tylko sytuacja polityczna w naszym kraju, ale co będzie to tylko jeden Bóg wie.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-10-2005 00:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #244
 
meta napisał(a):nie porównuję osób, tylko zadaję pytanie podobne do Twojego, abyś sam stwierdził, że tego typu pytania są, no właśnie - „retoryczne”. Żaden argument.
A dla mnie jednak nie jest to pytanie retoryczne, bo skoro pełni tam urząd prezydenta, a mimo to przegrywa, to znaczy że chyba ludzie nie są z niego zadowoleni, a tym samym nie chcą go jako prezydent kraju. Oczywiście tutaj lepiej by było gdyby frekwencja wyniosła ok 70-80% bo wtedy to jest to jakaś reprezentatywność, o której przy 50% frekwencji trudno mówić.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
19-10-2005 00:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #245
 
Warto jednak pamiętać, ze Warszawa to stolica i miasto, w którym rozgrywa się głowna walka polityczna. Działalność L.Kaczyńskiego mogłaby być bardziej zauważalna, gdyby był prezydentem np. Łodzi, Lublina, a nie Warszawy. Więc nie ma co tu porównywać.
Ale to i tak nie świadczy do końca o jego dobrej działalności.
Myślę, ze warto wziąc pod uwagę własnie okres, kiedy był ministrem sprawiedliwości, kiedy to oczyścił nasz kraj z tych wszystkich gangów, gdzie nie bał się ich powiązań z politykami wysko postawionymi. To zasługuje na szacunek dla niego.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-10-2005 01:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #246
 
Cytat
Cytat: Ja w prawdzie głosuję na Kaczyńskiego, ale Wszystkim krzewicielom państwa wyznaniowego pod rozwagę :

Wiesz Kaczyński nawet kupił hasło od Leppera Balcerowicz musi odejść ( w łagodniejszej nieco formie) Sam doskonale Wisz że Kaczyński w ostatnim czasie niesamowicie zradykalizował swoje poglądy . Do tego należy dodać radykalny nurt katolicyzmu w Polsce , który jawnie go popiera.. Gdy Kaczyński zastanie prezydentem rząd w rękach PiSu i w tle Ojciec Rydzyk. Coś takiego może to doprowadzić do eksperymentów niespotykanych od lat w Europie..
Zapewne nie stanie się to tak jak w Iranie ( artykuł ) . Ale staje się to groźne . Wizja Koalicji PiS LPR + Ojciec Rydzyk +Samoobrona może stać się rzeczywistością . Bardzo groźną rzeczywistością. Wybranie Tuska na prezydenta jest jakaś przeciw wagą dla takiego eksperymentu…Którego chyba zostaniemy świadkami
Cytat
Cytat: To co, mamy powiedzieć, ze to własciwe postępowanie jak na takich ludzi, którzy mają kierować naszym krajem. Mam pochwalać takie debaty w których są takie wyrażenia?
Moim zdaniem menele oddają obraz rzeczywistości.. Tak niestety jest w tej kampanii
Pozdrawiam

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
19-10-2005 09:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #247
 
godunow napisał(a):Cytat
Cytat: Ja w prawdzie głosuję na Kaczyńskiego, ale Wszystkim krzewicielom państwa wyznaniowego pod rozwagę :

Wiesz Kaczyński nawet kupił hasło od Leppera Balcerowicz musi odejść ( w łagodniejszej nieco formie) Sam doskonale Wisz że Kaczyński w ostatnim czasie niesamowicie zradykalizował swoje poglądy . Do tego należy dodać radykalny nurt katolicyzmu w Polsce , który jawnie go popiera.. Gdy Kaczyński zastanie prezydentem rząd w rękach PiSu i w tle Ojciec Rydzyk. Coś takiego może to doprowadzić do eksperymentów niespotykanych od lat w Europie..
Zapewne nie stanie się to tak jak w Iranie ( artykuł ) . Ale staje się to groźne . Wizja Koalicji PiS LPR + Ojciec Rydzyk +Samoobrona może stać się rzeczywistością . Bardzo groźną rzeczywistością. Wybranie Tuska na prezydenta jest jakaś przeciw wagą dla takiego eksperymentu…Którego chyba zostaniemy świadkami
Cytat
Cytat: To co, mamy powiedzieć, ze to własciwe postępowanie jak na takich ludzi, którzy mają kierować naszym krajem. Mam pochwalać takie debaty w których są takie wyrażenia?
Moim zdaniem menele oddają obraz rzeczywistości.. Tak niestety jest w tej kampanii
Pozdrawiam

A jaki jest według ciebie obraz tej rzeczywistości, którą przedstawiają menele?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-10-2005 13:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #248
 
cytat
Cytat: A jaki jest według ciebie obraz tej rzeczywistości, którą przedstawiają menele?
Rzeczywistośc językowa..

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
19-10-2005 15:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #249
 
godunow napisał(a):cytat
Cytat: A jaki jest według ciebie obraz tej rzeczywistości, którą przedstawiają menele?
Rzeczywistośc językowa..

Jakoś mi się to wszystko nie widzi, takie głupawe wzajemne odzywki na pograniczu młodzieży szkoły podstawowej i średniej.
Jak na ludzi, którzy mają świecić przykładem to nie najlepsza jest to rzeczywistość. I aż mnie ciarki przechodzą, gdy pomyślę, ze w takiej rzeczywistości moje dzieci mają dorastać. Koszmar.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-10-2005 15:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #250
 
Godunow napisał(a):Wiesz Kaczyński nawet kupił hasło od Leppera Balcerowicz musi odejść ( w łagodniejszej nieco formie)

Hm, ciekawe. Bo jak Cię pamiętam z innych forów, to nigdy nie wydawałeś mi się wielbicielem Balcerowicza. Czyżby zmiana poglądów, żeby móc zwalczać katoli ?

Cytat:Sam doskonale Wisz że Kaczyński w ostatnim czasie niesamowicie zradykalizował swoje poglądy . Do tego należy dodać radykalny nurt katolicyzmu w Polsce , który jawnie go popiera.. Gdy Kaczyński zastanie prezydentem rząd w rękach PiSu i w tle Ojciec Rydzyk. Coś takiego może to doprowadzić do eksperymentów niespotykanych od lat w Europie..

Zradykalizował poglądy w kampani wyborczej, to chyba sam widzisz, że nie należy traktować tego z przesadną powagą. A swoją drogą - czytałem projekt Konstytucji LPR i przyznam, że bardzo umiarkowany, a w kwestiach konfesyjnych oraz praw człowieka w ogóle nie odbiega od obecnej Konstytucji.

Zresztą, powiedzmy sobie szczerze - to wszystko tematy zastępcze i nawet żadnej zmiany Konstytucji nie będzie, wszystko pozostanie tak jak jest. Na zmianę Konstytucji już dawno miały ochotę AWS i ROP a ostatecznie nie dokonano nawet drobnej jej korekt, nawet komisji konstytucyjnej nie powołano. Konstytucji nie zmienia prezydent, chyba że w Rosji.

A jeśli chodzi o kwestie państwa wyznaniowego w rozumieniu polskiej nauki prawa konstytucyjnego ( reprezentowanego w kwestiach konfesyjnych przez profesorów R. Małajnego i jego śmiertelnego wroga ks. Krukowskiego z KULu. To za państwo wyznaniowe uważa się takie, w którego Konstytucji jest zapis dający jednemu z wyznań priotytet np tak jak było w II RP, gdzie zapisano, że wyznanie rzymskokatolickie zajmuje naczelne stanowisko w śród równouprawnionych wyznań. I nawet jeśli za tą formułką nie idą żadne konsekwencje. Takim sloganem można oczywiście ekstremistów zadowolić, w rzeczywistości nie robiąc nic. Papier, na którym pisze się Konstytucje w ogóle wykazuje niewyobrażaln a wręcz cierpliwość.

Oczywiście, można zadać pytanie, więc po co ten cyrk, przez który mamy zaszczyt być jednym z ostatnich ( przed Albanią ) państw Europy Śr. w którym uchwalono po 8 latch dysput nad problematyką konfesyjną Konstytucję.

Ponieważ przy całym moim religijnym konserwatyźmie należę jednak do liberałów jeśli chodzi i kwestie polityczne, odpowiadam, że nie wiem.

Iran to trochę inna bajka, bo tam ustanowiono nie tylko kilka sloganów w Konstytucji, ale również zagwarantowano mechanizmy i ch realizacji w tym bardzo szczelny system kontroli konstytucyjności prawa stanowionego, również pod względem zgodności prawa z islamem. I wreszcie uczeni teologowie ( ulemowie ) mają spory wpływ na politykę.

Cóż... nie budzi to mego entuzjazmu ( choć fajnie się o tym czyta ), nie sądzę że Irańczycy mają większe szanse na zbawienie niż żyjący w państwie świeckim Polacy. Wiele nawet wskazuje, że mniejsze.

Ale z drugiej strony mam trochę szacunku do Chomeiniego - bo był to przynajmniej chłop z charakterem, który wiedział czego chce. A co mu z tego wyszło, to już inna sprawa. My możemy tylko obserwować i wyciągać kontruktywne wnioski.

A na Kaczyńskiego głosuję jako na mniejsze zło. Ale o tym może później. Bo uważam, że nauka społeczna Kościoła jest tą, która może zapewnić sprawny rozwój takiemu średniej wielkości państwu po przejściach jak Polska. Balcerowicz się nie sprawdził. Ale KNS jako program polityczny nie jest specyficznie polskim wynalazkiem. Na razie tyle.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
19-10-2005 19:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #251
 
msg napisał(a):skoro pełni tam urząd prezydenta, a mimo to przegrywa, to znaczy że chyba ludzie nie są z niego zadowoleni, a tym samym nie chcą go jako prezydent kraju.
Przykro mi, ale odrzucenie przez tłum może świadczyć, że tłum się myli: "namówili tłumy, żeby prosiły o Barabasza"

"Bóg jest wielki!"
19-10-2005 20:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #252
 
meta napisał(a):
msg napisał(a):skoro pełni tam urząd prezydenta, a mimo to przegrywa, to znaczy że chyba ludzie nie są z niego zadowoleni, a tym samym nie chcą go jako prezydent kraju.
Przykro mi, ale odrzucenie przez tłum może świadczyć, że tłum się myli: "namówili tłumy, żeby prosiły o Barabasza"

Meta, ciekawe porównanie, ale może by się skupić na sytuacji politycznej. Rzecz w tym, ze mieszkańcom Warszawy może nie odpowiadać Kaczyński jako prezydent kraju,ale wiele osób z całej Polski stawia na Kaczyńskiego, może ma jeszcze mniejsze poparcie od Donalda, ale walka o stołek prezydenta jeszcze się nie skończyła. Mam nadzieję, ze ten stołek prezydenta Warszawy zamieni na stołek prezydenta Polski. W obecnej sytuacji to chyba dla mnie najlepsze rozwiązanie, by coś w naszym kraju się zmieniło.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-10-2005 20:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #253
 
meta napisał(a):Przykro mi, ale odrzucenie przez tłum może świadczyć, że tłum się myli
demokracja to demokracja, to jest tak że większość uchwaliła że zje mniejszość, ale jak z kolei ktos inny coś powiedział, nie wymyślono do tej pory nic lepszego. Mylić się można do każdego polityka.

TOMASZ32 napisał(a):W obecnej sytuacji to chyba dla mnie najlepsze rozwiązanie, by coś w naszym kraju się zmieniło.
Ja tutaj tylko przypomnę stare powiedzenie, że gdyby wybory miały coś zmienić, to już dawno temu by ich zakazano.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
19-10-2005 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #254
 
msg napisał(a):
meta napisał(a):Przykro mi, ale odrzucenie przez tłum może świadczyć, że tłum się myli
demokracja to demokracja, to jest tak że większość uchwaliła że zje mniejszość, ale jak z kolei ktos inny coś powiedział, nie wymyślono do tej pory nic lepszego. Mylić się można do każdego polityka.

TOMASZ32 napisał(a):W obecnej sytuacji to chyba dla mnie najlepsze rozwiązanie, by coś w naszym kraju się zmieniło.
Ja tutaj tylko przypomnę stare powiedzenie, że gdyby wybory miały coś zmienić, to już dawno temu by ich zakazano.

To może teraz przyszedł właściwy moment, by jednak coś zmienić,ale jak bedzie tak dalej,że większość będzie sie tych zmian obawiać, to nic z tego nie wyjdzie. A wiele trzeba zmienić, a wiem, ze Donald nie zrobi nic.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-10-2005 22:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #255
 
Ja naprawde nie wiem, skad w Tobie taka wiara, ze prezydent w Polsce może coś zmienić. Ważne jest, żeby już prezydent jakikolwiek był i żeby w końcu coś się zaczęło wyjasniać z rządem i wszystkimi sprawami, jest budżet do uchwalenia etc. A póki co nic nie wiadomo. A to nie jest dobrze.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
19-10-2005 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów