Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #286
 
Właśnie wóciłam z komisji..
Jestem zadodowlona z wyniku Uśmiech

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
23-10-2005 22:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #287
 
Ja także Anies, wynik jest naprawdę zadowalający. Miałem obawy, czy Kaczyński naprawdę wygra, ale na szczęście stało się tak, jak chciałem. Czy dobrze się stało, tego nie wiem, ale mam świadomość, ze przynajmniej coś będzie nowy prezydent robił, a nie tylko siedział i liczył pieniadze, które z tego stanowiska będa mu się należały. Wierzę, że ten człowiek coś zrobi dla naszego kraju, nawet, gdyby nie było by to wiele.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-10-2005 23:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #288
 
tylko ludzie co to jest IV RP :-k :coo:
z tego co ja sie orientuje numery sa po to zeby bylo wiadomo ile razy Polska odzyskala nie podleglosc a tu co :?: [-X
juz sama ta nazwa mnie odpychala od Lecha a ciekawe co zrobi dalej Smutny czyzby jakas rewolucja i stworzenie IV totalitarnej RP :zmieszany:
24-10-2005 07:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #289
 
Gonzo napisał(a):z tego co ja sie orientuje numery sa po to zeby bylo wiadomo ile razy Polska odzyskala nie podleglosc a tu co
juz sama ta nazwa mnie odpychala od Lecha a ciekawe co zrobi dalej czyzby jakas rewolucja i stworzenie IV totalitarnej RP

Gonzo chyba coś ci się pomyliło z tą oceną... Jaka totalitarna IV RP? Formalnie do tego potrzeba zmiany konstytucji a w obecnej sytuacji odbieram to jako chęć dokonania nowej jakości w polityce. Chodzi przede wszystkim o korupcję wśród polityków, różne afery itd. Czy to się uda to już inna sprawa. Natomiast powyższe opinie bądź podobne są chyba efektem emocji.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
24-10-2005 10:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #290
 
Cytat:Gonzo
_________________
Lubię Cię meta

Gonzo - musisz wybierać –
Albo zmieniasz opis, albo lubisz Kaczyńskiego.
W przeciwnym razie twój opis jest fałszywy.
Nie musisz mnie lubić – Pozdrawiam Cię i tak Uśmiech

"Bóg jest wielki!"
24-10-2005 11:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #291
 
Idea IV RP, to wcale nie jest pomysł PiS-u. O IV RP mówi się już od dobrych kilku lat, a zdecydowanie intensywaniej od momentu afery Rywina i kolejnych komisji śledczych.

Chodzi oczywiście o odnowę moralną państwa, ponieważ skala afer, nepotyzmu, korupcji itd. osiągnęła poziom przerażający bodajże największych optymistów. Parę lat temu dyskusję na ten temat rozpoczęła "Rzeczpospolita", potem chyba kontynuowana była na łamach "Gazety Wyborczej", a że temat jest wciąż aktualny, i że stał się jednym z haseł wyborczych L. Kaczyńskiego, to już inna sprawa.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
24-10-2005 11:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #292
 
Ja się BARDZO nie cieszę, że Kaczyński wygrał, ale cuż... naród wybrał. Mam nadzieję, że będzie dobrym prezydentem. Ale właśnie najbardziej teraz mi się nie podoba wizja IV RP. Moim zdaniem powinna zostać III RP, bo to się wiąże z BARDZO ważnym wydarzeniem z historii Polski - z obaleniem komunizmu. A wybór Kaczyńskiego na prezydenta to dla mnie za mało w porównaniu z przełomem '89. Chyba pan Lech chce się wpisać na karty historii naszego narodu... (zresztą i tak się zapisze jako pierwszy prezydent RP z wyższym wykształceniem Język ale to chyba dla niego za mało)

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
24-10-2005 12:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #293
 
No tak, komunizm został obalony, ale historia toczy się dalej. Cóż z tego, że został obalony, jak państwo w swych fundamentach pozostało niestety chore i mentalnie wciąz komunistyczne, szczególnie w aspekcie wyobrażenia polityków o sprawowaniu władzy.

No i nie należy mylić wyboru kaczyńskiego z IV RP, to dwie różne sprawy, a jak to w rzeczywistości będzie wyglądać, to zobaczymy, przecież to operacja na żywym organizmie bez znieczulenia Uśmiech

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
24-10-2005 12:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #294
 
meta napisał(a):
Cytat:Gonzo
_________________
Lubię Cię meta

Gonzo - musisz wybierać –
Albo zmieniasz opis, albo lubisz Kaczyńskiego.
W przeciwnym razie twój opis jest fałszywy.
Nie musisz mnie lubić – Pozdrawiam Cię i tak Uśmiech

moj opis nie jest falszywy a pozatym nie musze wszystkich lubic niektorych musze jedynie tolerowac
ja nie glosowalem na Lecha Kaczynskiego ale jednak wiekszosc tak zdecydowala, wiec jak to powiedzial J.M. Rokita on jest rowniez i moim prezydentem (nie wiem czy doslownie przytoczylem tekst, pisze z pamieci)
wiec moge lubic osoby ktore sa tutaj na forum ale nie musze lubic wszystkich, musze ich kochac miloscia blizniego, a w ten sposob kocham wszystkich



Gregoriano napisał(a):
Gonzo napisał(a):z tego co ja sie orientuje numery sa po to zeby bylo wiadomo ile razy Polska odzyskala nie podleglosc a tu co
juz sama ta nazwa mnie odpychala od Lecha a ciekawe co zrobi dalej czyzby jakas rewolucja i stworzenie IV totalitarnej RP
Gonzo chyba coś ci się pomyliło z tą oceną... Jaka totalitarna IV RP? Formalnie do tego potrzeba zmiany konstytucji a w obecnej sytuacji odbieram to jako chęć dokonania nowej jakości w polityce. Chodzi przede wszystkim o korupcję wśród polityków, różne afery itd. Czy to się uda to już inna sprawa. Natomiast powyższe opinie bądź podobne są chyba efektem emocji.
tutaj jest http://www.pis.org.pl/dokumenty/12tez.htm na temat wlasnie tego co chce zrboic Lech przynajmniej o tym mwoil przed wyborami wiec czekam czy to sie stanie a jak tak to wtedy mozecie zmieniac nazwe na IV ale czy to cos zmieni :coo: :-k

[ Dodano: Pon 24 Paź, 2005 ]
jedyne co mnie zadowala to ze minimalnie wzrosla frekwencja Uśmiech ale czy 50,99% to duzo, :-s moglo by byc troche wiecej :-#
24-10-2005 14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #295
 
msg napisał(a):No tak, komunizm został obalony, ale historia toczy się dalej. Cóż z tego, że został obalony, jak państwo w swych fundamentach pozostało niestety chore i mentalnie wciąz komunistyczne, szczególnie w aspekcie wyobrażenia polityków o sprawowaniu władzy.

No i nie należy mylić wyboru kaczyńskiego z IV RP, to dwie różne sprawy, a jak to w rzeczywistości będzie wyglądać, to zobaczymy, przecież to operacja na żywym organizmie bez znieczulenia Uśmiech

Komunizm został obalony a historia Polski toczy się dalej.
Nie trudno skrytykować kogokolwiek za jego działanie i zawsze mozna zdążyć to zrobić, ale trduniej jest właśnie coś zrobić, ja widzę, że L.Kaczyński nie boi się działać, dlatego wypada wierzyć,że coś jednak zmieni w naszym kraju i oby na lepsze.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
24-10-2005 14:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #296
 
TOMASZ32 napisał(a):wypada wierzyć,że coś jednak zmieni w naszym kraju
Na razie z wszelakich opinii na forach dyskusyjnych, komentarzach w portalach, opisach w gg itd. wynika, że przede wszystkim zmieni się liczba Polaków mieszkających w kraju (zmniejszy się) oraz zwiększy się ich liczba za granicą ;P

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
24-10-2005 15:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #297
 
Jedna rzecz mnie głęboko zastanawia: Zwycięstwo Kaczora nad Donaldem było po prostu przytłaczające, a ŻADEN instytut badania opinii publicznej nie byłw stanie tego przeiwdzieć. Na giełdzie tylko JEDNO biuro maklerskie stwierdziło, że wygrana Kaczyńskiego jest bardziej prawdopodobna.
Tu nie mogło chodzić o zwykłe pomyłki, należy raczej założyć, że sonderami sterowało zwykłe "chciejstwo", a błędy metodologiczne jakie poczyniono były tak skandaliczne, że właściwie 80% z tych instytutów powinna się albo rozwiązać, albo zupełnie zmienić zarząd.

Nie twierdzę wcale, że to było "na zamówienie PO", bo równie dobrze mogło by na odwrót: zbyt dobre sondaże uśpiły obóz Tuska i zdemobilizowały jego elektorat. Przyznam, że we Francji taka pomyłka mogłaby wstrząsnąć podstawami systemu politycznego, natomiast w Polsce mało kto dyskutuje o tym na serio... =; =; =;


Futrzak napisał(a):najbardziej teraz mi się nie podoba wizja IV RP. Moim zdaniem powinna zostać III RP, bo to się wiąże z BARDZO ważnym wydarzeniem z historii Polski - z obaleniem komunizmu. A wybór Kaczyńskiego na prezydenta to dla mnie za mało w porównaniu z przełomem '89.
OK, tylko, że zmiana numerku Republiki nie musi się wiązać z wydarzeniem historycznym, ale być po prostu głęboką zmianą ustrojową. Gdy de Gaulle w 1958 r, zmienił konstytucję Francji, wprowadził kompletnie nowe reguły gry. I wtedy symbolicznie IV Republika została zastąpiona przez Vtą, trwającą do tej pory.

Obecna polska konstytucja jest obłędna:
- wprowadza dwuwładzę Sejm / Prezydent
- do każdej izby głosuje się wg innej ordynacji, a na prezydenta jeszcze inaczej [w 2ch turach]
- uniemożliwia utworzenie stabilnej władzy w Sejmie, sprzyja zakulisowym manewrom koalicyjnym
- daje Prezydentowi ogromne możliwości przeszkadzania rządowi, który wreszcie udało się sklecić w kruchej koalicji
- czyni państwo odpowiedzialnym za stan zdrowia obywateli w stopniu uzurpującym Boską Opatrzność
- jest zdecydowanie za długa i pełna wyświechtanych frazesów.

Dlatego ten właśnie postulat PiSu uważam za szczególnie uzasadniony. Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Co prawda nie wiem, kto w nowej konstytucji miałby być "jednolitym ośrodkiem władzy" Sejm, czy też Prezydent [bo o tym projekt nie wspomina].
Gdyby miał byc Sejm, to powinien być wybierany większościowo w 2ch turach [jak we Francji i we Włoszech], a Senat powinien być ograniczony do 30 osób max i to tylko z byłych posłów.
Jeśli prezydent - to można pozostawić obecny system bez zmian, ale zlikwidować Senat. Wtedy też rząd byłby powoływany przez prezydenta i odpowiadał tylko przed nim. Sejm byłby wtedy tylko "wolną trybuną", miałby inicjatywę ustawodawczą, ale nie mógłby wnosić poprawek do uchwał z inicjatywy prezydenta [tak ja w konstytucji kwietniowej 1935]. Natomiast prezydent miałby prawo weta jak dotychczas w sprawach ustaw z inicjatywy Sejmu.

System prezydencki jest w Europie nieznany, bo nawet Francja nie ustrzegła się "kohabitacji". Wiadomo zaś, że sytuacja w której parlament i prezydent są sobie przeciwstawne i dzielą się władzą grozi w każdej chwili paraliżem państwa. No i do takiego paraliżu prowadzi nasza miłościwie nam obowiązująca konstytucja...
Niestety Polski nie stać na podobny chaos, ktoś musi głośno powiedzieć [tak jak PiS], że król jest nagi...

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
24-10-2005 16:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #298
 
msg napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):wypada wierzyć,że coś jednak zmieni w naszym kraju
Na razie z wszelakich opinii na forach dyskusyjnych, komentarzach w portalach, opisach w gg itd. wynika, że przede wszystkim zmieni się liczba Polaków mieszkających w kraju (zmniejszy się) oraz zwiększy się ich liczba za granicą ;P

Ja uważam ze przynajmniej sie nie pogorszy sytuacja Polski pod względem moralnym.
Jeśli ktoś chce uciekać - proszę bardzo, jak kocham Polskę i chcę tu zostać i będę się dalej modlić za nią.

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
24-10-2005 16:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #299
 
Aha, w systemie prezydenckim próg 5% też nie ma sensu: rozdział mandatów mógłby być ściśle proporcjonalny.

[ Dodano: Pon 24 Paź, 2005 16:44 ]
Anies napisał(a):Ja uważam ze przynajmniej sie nie pogorszy sytuacja Polski pod względem moralnym.
Nędza sprzyja łamaniu i wypaczaniu sumień - to chybiony argument ! :shock: :shock: :shock:

Ale za rządów PiSu nędzy nie będzie, ponieważ:
- oni też chcą obniżyć podatki, tylko nie tak bardzo jak PO i w inny sposób
- wyprostowanie prawa i obiżenie poziomu korupcji zwiększy atrakcyjność inwestycyjną Polski [NB. Finlandia ma bardzo wysokie podatki, ale inwestorów to nie zraża, bo to jest najuczciwszy kraj na świecie, a podstawy prawa są solidne i niezmienne]
- zwiększenie demografii i dodatków pro-rodzinnych może w warunkach UE [choc nie musi] napędzić boom w budownictwie, a to jest klucz do koniunktury gospodarczej.

Program PO jest lepszy gospodarczo, ale niestety za mało bierze pod uwagę realia mentalnościowe naszej drogiej Ojczyzny ](*,) ](*,)
No i niewiele przejmuje się spadkiem demografii, bo w końcu "w razie czego" będziemy przez pewien czas mieć jeszcze uciekinierów z Białorusi, Ukrainy i Kazachstanu, a nie rzesze muzułmanów, tak jak gdzie indziej w Ue 8)
Idealnie byłoby, aby jednak PO miał lekką przewagę w Sejmie, a wtedy Kaczyński jako prezydent też byłby znośny, bo zająłby się sprawami zasadniczymi [w tym jest niewątpliwie lepszy od Tuska]. A tak powstaje pokusa gry politycznej z LePeRami [-X [-X
Co prawda PiS się zastrzega, że nigdy do tego nie dojdzie, ale jak wiadomo "okazja czyni złodzieja".

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
24-10-2005 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #300
 
Ciekawi mnie jedna rzecz ..
Kaczyński po wygraniu wyborów dziękuje matce...


Czyżby pierszy taki a drugi cud nad Wisła .Z matki zrodzon bez ojca.. ???
Podobno jego ojciec to był zagorzały komunista...
Prawda to czy fałsz....??

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
24-10-2005 18:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów