Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #301
 
godunow napisał(a):Z matki zrodzon bez ojca.. ???

Może ojciec nie żyje?
godunow napisał(a):Podobno jego ojciec to był zagorzały komunista...
A synalki buntownicy :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-10-2005 18:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #302
 
I znowu się sprawdza stara prawda - nieszczęścia chodzą parami :diabelek:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
24-10-2005 18:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #303
 
Cóż, prawda jest taka, że obaj kandydaci byli siebie warci, oba programy były pisane na kolanie na krótko przed kampanią wyborczą stanowiąc ledwie popłuczynę czy to liberalizmu czy to czegoś, co trochę w uproszczeniu zwykłem nazywać solidaryzmem-keynesizmem.

Jednak mimo że nie lubię polskiej prawicy i miałem do końca dylemat czy zostać w domu czy zagłosować na Lecha, zdecydowałem się choć bez przekonania zagłosować na Kaczyńskiego, choć może poniekąd dlatego, że nie bardzo wierzyłem w jego szanse. Raczej traktowałem to jako plebiscyt.

W każdym razie, w debacie o sposobach rozwoju Polski nie bardzo wierzę w skuteczność liberalizmu ekonomicznego jako dobrej drogi rozwoju średniej wielkości kraju po przejściach jakim jest Polska. To co zadziałało w Irlandii i Estoni niekoniecznie musi zadziałać w Polsce ( popatrzcie na mape ). Mając ponad to w pamięci czasy, gdy debata polityczna w Polsce stała jeszcze na jako takim poziomie bardziej skłaniam się w kierunku poglądów solidarystyczno-keynesowskich. Wiem, młodych ludzi może dziwić, że w Polsce kiedyś o polityce i gospodarce rozmawiano na jako takim poziomie... Ach, te złote czasy sprzed czterech pięciu lat Uśmiech.

Tusk mi się poza tym nie podobał. I to ze względu na przeszłość ( patronowanie KLD zwanemu ,,aferałami" bardzo paskudny epizod III RP ). I wreszcie dlatego, że bez urazy - ale jak na mnie to po prostu marketingowa kukła wykreowana przez media. Nawet ta farsa ze ślubem kościelnym w przede dniu kampani. Nie chodzi mi o religię, bo nie mam nic przeciw niewierzącym. Ale na Boga i Allaha - jawnej hipokryzji nie lubię. I dlatego może zdecydowałem zagłosowac na Kaczke - żeby się nie nazywało, że wygrana w wyborach zależy tylko od ilości plakatów i bilbordów i ogólnie przychylności mediów. Swoją drogą - dużo się tu pisze o poparciu przez Leppera czy Radio Maryja... a czy poparcie przez wszystkie inne media, i do tego prymitywnie fałszowane sondaże to niby OK ? A co ma poparcie Gierka ? Tamten Gierek i tak już nie żyje. To inny Gierek.

Owszem, Kaczyński jak cała prawica polska nie jest ideałem. Ciągłe grzebanie w przeszłości, jarmarczny klerykalizm, nawet program gospodarczy - nawet jeśli gdzieś słuszny to podawany w dość mało przekonujący sposób. Nie mówię - jestem katolikiem i to wcale nie postępowym, również patriotyzm jest mi drogą wartością. Szkoda tylko, że podawany jest w tak niestrawny, jarmarczny sposób. Ale jeśli niektórzy uważają, że głosowanie to obowiązek nawet jeśli o decyzji na kogo głosować przesądza rzut monetą - to dlaczego nie głosować jako na mniejsze zło na Kaczyńskiego ?
A czy autorzy jednolinijkowców na Forach internetowych są w czymkolwiek lepsji od moherowych beretów ?

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
24-10-2005 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #304
 
Adam napisał(a):Ale jeśli niektórzy uważają, że głosowanie to obowiązek nawet jeśli o decyzji na kogo głosować przesądza rzut monetą

Głosowanie to faktycznie obowiązek, ale niekoniecznie trzeba wybierać między syfilisem, a kiłą- można wtedy oddać głos nie ważny- to też jest jakis przekaz w stronę rządzących. Ważne jest aby człowiek pojawił się na wyborach i oddał głos.
24-10-2005 22:02
Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #305
 
Gonzo napisał(a):
meta napisał(a):
Cytat:Gonzo
_________________
Lubię Cię meta

Gonzo - musisz wybierać –
Albo zmieniasz opis, albo lubisz Kaczyńskiego.
W przeciwnym razie twój opis jest fałszywy.
/

moj opis nie jest falszywy /
Wchodzi Lech Kaczyński na forum, a Gonzo go wita:
_________________
Lubię Cię Lechu Uśmiech
25-10-2005 15:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #306
 
semper_malus napisał(a):można wtedy oddać głos nie ważny- to też jest jakis przekaz w stronę rządzących
Jak ostatnio przeczytałem w lokalnej gazecie, jak mlodzi Ukraińcy obserwowali nasze wybory i mówili o swoich spostrzeżeniach, to właśnie zaciekawiło mnie zdanie jednego z nich, że u nich na karcie do glosowania pod nazwiskami jest jeszcze jedno pole, które można zaznaczyć, a mianowicie "nie odpowiada mi żaden kandydat". I myślę, że to dobry pomysł umieszczenie tego pola.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
25-10-2005 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #307
 
msg napisał(a):Jak ostatnio przeczytałem w lokalnej gazecie, jak mlodzi Ukraińcy obserwowali nasze wybory i mówili o swoich spostrzeżeniach, to właśnie zaciekawiło mnie zdanie jednego z nich, że u nich na karcie do glosowania pod nazwiskami jest jeszcze jedno pole, które można zaznaczyć, a mianowicie "nie odpowiada mi żaden kandydat". I myślę, że to dobry pomysł umieszczenie tego pola.

Pomys jest dobry, ale mam wrażenie , że wtedy nikogo by nie wybrano :krzywy:
25-10-2005 20:25
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #308
 
semper_malus napisał(a):
msg napisał(a):Jak ostatnio przeczytałem w lokalnej gazecie, jak mlodzi Ukraińcy obserwowali nasze wybory i mówili o swoich spostrzeżeniach, to właśnie zaciekawiło mnie zdanie jednego z nich, że u nich na karcie do glosowania pod nazwiskami jest jeszcze jedno pole, które można zaznaczyć, a mianowicie "nie odpowiada mi żaden kandydat". I myślę, że to dobry pomysł umieszczenie tego pola.

Pomys jest dobry, ale mam wrażenie , że wtedy nikogo by nie wybrano :krzywy:

Dokładnie semper, to byłoby bez sensu, jak trzeba wybrać jednego z dwóch kandydatów, to po co taka opcja? W końcu jak sa wybory to trzeba głosować, a jak miała by być taka opcja dla takich ludzi to przecież nie muszą wogóle głosować.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-10-2005 22:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #309
 
TOMASZ32 napisał(a):jak miała by być taka opcja dla takich ludzi to przecież nie muszą wogóle głosować.


I tu się nie zgodzę. Ważne jest by człowiek-obywatel ruszył tyłek sprzed TV i pofatygował się do lokalu wyborczego. Dowód na to, że zrobił co do niego należało, a to że nie ma na kogo głosować to już nie jego wina.
25-10-2005 22:51
Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #310
 
TOMASZ32 napisał(a):jak trzeba wybrać jednego z dwóch kandydatów, to po co taka opcja
Oni mówili o wyborach parlamentarnych, a nie prezydenckich, ale nawet to nie ma znaczenia czy wybierasz jednego ze 100 czy jednego z dwóch. Ważne jest że masz możliwość wypowiedzenia się na dany temat, czym przeciez sa wybory. Przecież te 50% ludzi co nie poszło do głosowania, to właśnie to powiedzieli, że nie odpowiada im żaden kandydat, tylko nie mieli możliwości wyrażenia tego w wyboarch, a taka dodatkowa kratka rozwiązuje ten problem.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
25-10-2005 23:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #311
 
semper_malus napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):jak miała by być taka opcja dla takich ludzi to przecież nie muszą wogóle głosować.


I tu się nie zgodzę. Ważne jest by człowiek-obywatel ruszył tyłek sprzed TV i pofatygował się do lokalu wyborczego. Dowód na to, że zrobił co do niego należało, a to że nie ma na kogo głosować to już nie jego wina.

Nie zrozumiałeś mnie semper. Mi nie chodziło o to, że człowiek nie powinin głosować, tylko o porównanie głosowania z taką opcją do niegłosowania, to jest to samo.
Uważam, ze każdy powinien głosować, kto ma do tego prawo i to jest obowiązek jako obywatela danego kraju, inaczej nie ma co mówić o żadnym patriotyźmie.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-10-2005 23:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #312
 
TOMASZ32 napisał(a):Mi nie chodziło o to, że człowiek nie powinin głosować, tylko o porównanie głosowania z taką opcją do niegłosowania, to jest to samo.


Tomaszu to nie jest to samo. Bo jak ktoś już ruszy si do lokalu to nie to samo jakby został w domu. Ruszył się chciał głosować, ale nie ma na kogo. Postawa obywatelska połączona z biernym oporem i bezsilnością. A jak ktoś nie ruszy się z domu w ogóle to moim zdaniem nie zasługuje na prawa obywatelskie. Oddanie głosu nieważnego to gest w stronę rządzących, a zostanie w domu to totalne położenie lachy (przepraszam za kolokwializm).

[ Dodano: Sro 26 Paź, 2005 01:06 ]
TOMASZ32 napisał(a):Uważam, ze każdy powinien głosować, kto ma do tego prawo i to jest obowiązek jako obywatela danego kraju, inaczej nie ma co mówić o żadnym patriotyźmie.

A z tym się zgadzam w 100 %
26-10-2005 01:05
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #313
 
semper_malus napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):Mi nie chodziło o to, że człowiek nie powinin głosować, tylko o porównanie głosowania z taką opcją do niegłosowania, to jest to samo.


Tomaszu to nie jest to samo. Bo jak ktoś już ruszy si do lokalu to nie to samo jakby został w domu. Ruszył się chciał głosować, ale nie ma na kogo. Postawa obywatelska połączona z biernym oporem i bezsilnością. A jak ktoś nie ruszy się z domu w ogóle to moim zdaniem nie zasługuje na prawa obywatelskie. Oddanie głosu nieważnego to gest w stronę rządzących, a zostanie w domu to totalne położenie lachy (przepraszam za kolokwializm).

[ Dodano: Sro 26 Paź, 2005 01:06 ]
TOMASZ32 napisał(a):Uważam, ze każdy powinien głosować, kto ma do tego prawo i to jest obowiązek jako obywatela danego kraju, inaczej nie ma co mówić o żadnym patriotyźmie.

A z tym się zgadzam w 100 %

Ale co daje taka opcja w karcie do głosowania, zupełnie nic, moze tylko to poczucie obowiązku, że człowiek wstał i poszedł.
Ale na kogo głosował? Na nikogo. Co swoim głosem chciał zmienić? Nic, zupełnie nic. Dlatego uważam ją bez sensu.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-10-2005 01:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #314
 
TOMASZ32 napisał(a):Ale co daje taka opcja w karcie do głosowania, zupełnie nic, moze tylko to poczucie obowiązku, że człowiek wstał i poszedł.
Ale na kogo głosował? Na nikogo. Co swoim głosem chciał zmienić? Nic, zupełnie nic. Dlatego uważam ją bez sensu.
No ale właśnie o to chodzi o poczucie obowiązku - wziąłem udział w wyborach. TO nie jest tylko takie wstanie i pójście - to jest świadome pójście do urny i powiedzenie politykom - ja wam nie wierze, mam was w głębokim poważaniu, to wszystko idzie w złym kierunku.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
26-10-2005 01:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #315
 
msg napisał(a):No ale właśnie o to chodzi o poczucie obowiązku - wziąłem udział w wyborach. TO nie jest tylko takie wstanie i pójście - to jest świadome pójście do urny i powiedzenie politykom - ja wam nie wierze, mam was w głębokim poważaniu, to wszystko idzie w złym kierunku.

I co to zmieni? Ilu tak zrobiło??? Ci, którzy nie poszli, to nie są ludzie nie mający swojego kandydata, zapewne w ich mniemaniu każdy jest zły, bo zła jest ogólnie polityka państwa. Jest ciężko i będzie, jednak co dla niektórych oznacza to odrazu dewaluację znaczenia polityki. Dla mnie to normalne, ludzie są niezadowoleni z sytuacji gospodarczej i zapewne dla nich wszyscy politycy niczego nie zmieną.

Tak apropos, kto ma być takim dobrym kandydatem??? Proszę o konkrety :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
26-10-2005 09:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów