Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Feministki występują przeciwko małżeństwu
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #16
 
Jasne - wtedy ta strona, która w danym momencie akurat jest słabsza, może się oprzeć na tej w tejże chwili silniejszej i tak podział jest równy, a człowiek sam nie jest zdany na siebie Uśmiech

[ Dodano: Sro 14 Wrz, 2005 21:21 ]
Chyba że ktoś uważa życie jako ciągłą walkę o swoje terytorium, wtedy nie zrozumie potrzeby innych znalezienia wsparcia i oparcia w drugiej osobie. Feministki odbierają sobie szansę na doświadczenie wspólnoty, oparcia; ich modle kobiety to model herod-baby, silna, jak w socjalizmie - niezależna na traktorze, może to głupie , ale to moje pierwsze skojarzenie Duży uśmiech

Najpierw faktycznie był utarty modle kobiety bez prawa do własnego zdania, bez praw i równouprawnienia (mam na myśli ten zdrowy wymiar), tylko one chcąze skrajności popaść w drugą skrajność. Już kiedyś czytałam jedną książkę o świecie, w którym mężczyzna jest potrzebny jedynie do prokreacji i do służby... kończy się i tak wielką miłością, w której nie ma zwycięzców i pokonanych ale książka jest naprawde ekstra, tytuł "Nowy świat" czy jakoś tak Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
14-09-2005 21:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Homoseksualiści i feministki w Polsce próbują najpierw oswoić innych ze swoją obecnością ( od oswajania bardzo blisko do respektowania), stąd parady, ja się tylko cieszę że są protesty w trakce ich trwania( protesty skłaniają do refleksji, a nie biernego przyjmowania stanu rzeczy), bo niestety nie dla wszystkich jest to oczywiste ze zw homoseksualne są złe, a ruch feministyczny nie walczy o kobietę i jej dobro.

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
15-09-2005 23:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Wiadomo, że homoseksualistów jako ludzi nie powinno się potępiać, natomiast należy to czynić w stosunku do sposobu życia jaki lansują, bo o "reklamę' tutaj chodzi. Manifestowanie się ze swoją seksualnością uważam za niestosowne.

Anies napisał(a):...próbują najpierw oswoić innych ze swoją obecnością
oczywiście najpierw bardzo subtelnie w filmach, a potem coraz bardziej natarczywie. I w sumie im się nie dziwię, ale dziwię się wszystkim pozostałym, że nie widzą skutków takiego postępowania w przyszłości. Bo skoro można człowieka przekonać, że takie związki nie są złe, to dlaczego za 50 lat nie stwierdzi ktoś, że pedofilia też jest ok.

A co do feministek, to ostatnio gdzieś czytałem takie zdanie, że feminizm wymyślili mężczyźni żeby jeszcze bardziej wykorzystywać kobiety Uśmiech

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
16-09-2005 08:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NO Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Cytat:przyjąć do wiadomości fakt, że kobieta jest stworzona do rodzenia dzieci

Trudno z tym polemizować. Masz rację. Na pewno, póki co faceci nie będą rodzić dzieci... Jednak, chyba nie tylko do rodzenia dzieci jest kobieta stworzona, nie???

Cytat:i potrzebuje wsparcia, opieki mężczyzny

Ale do czego ??? Czy kobieta samotna, też ???

Niech ?yje gen Wojtek J.
19-09-2005 11:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Myślę, że ddv chodziło o to, że wychowanie dzieci należy do obojga rodziców, a nie tylko do jednego z nich. No i że rodzinę stanowią kobieta, mężczyzna i ich dzieci, a nie dwie kobiety czy dwaj mężczyźni.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
19-09-2005 14:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
Chodziło mi konkretnie o to, ze o ile w roli przekazywania życia role ojca i matki są rózne (mężczyzna zapładnia, kobieta rodzi) o tyle do własciwego wychowania dziecka potrzebni sa obydwoje Rodzice jako kobieta i mężczyzna.

Zatem - dokładnie tak, jak powiedział Msg Uśmiech

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
21-09-2005 19:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NO Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Teraz wszystko jasne ddv !!!

Niech ?yje gen Wojtek J.
22-09-2005 07:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Przypomina mi sie takie ciekawe pytanie kolegi :
- Dlaczego feministki nie walczą o to by na równi z mężczyznami ciężko pracować w kopalni, tylko szukają równości tam gdzie jest im to wygodne ?

Hmm... #-o Ciekawe pytanie. Duży uśmiech

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
22-09-2005 14:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Moze dlatego, ze nie we wszystkim czują się takie mocne jak mężczyźni i dobrze wiedzą o tym, a chcąc pokazać swoje możliwości przed mężczyznami tam akurat mogłyby sobie nie poradzić - przynajmniej moze tak same uważają. Ale patrząc się na niektóre kobiety to wiem, że mogłyby sobie poradzić, ale to raczej takie filmowe podejście.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-09-2005 18:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
No właśnie, ja bym chciała takie panie feministki zobaczyć w koplani. Na studiach swoich, przynajmniej na I roku spotkałam wśród wykładówców mnóstwo feministek ( i nawet jednego feministę :roll: ale to jest w ogóle odmienny przypadek :mrgreen: ) i musiałam czytać książki feministyczne, jako że były to moje lektury i na ten temat musiałam pisać pracę zaliczeniową :/ Na moje oko to prawie same bzdury, aczkolwiek było trochę tez, z którymi mogłabym się zgodzić, zwłaszcza jeśli chodzi o stereotypowe patrzenie na kobiety i mężczyzn no i kolosalne czasami różnice zarobkach :roll: . Niemniej zapewniam Was, że panie feministki zapewniają, że wcale nie są słabą płcią i dałyby sobie spokojnie radę z każdą profesją, w której pracują mężczyźni. Ja uważam co innego, one jednak twierdzą, że nie powinno istnieć coś takiego jak profesja typowo dla mężczyzn i typowo dla kobiet. Dlatego chciałabym zobaczyć te panie w kopalni. Koniecznie :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-09-2005 21:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Offco, ale po co?! Dla mnie to jest to po prostu pycha, w czystej postaci. Kobieta może pracować w kopalni, może kopać doły, ale po co? Do prac fizycznych to jednak lepsi są mężczyźni - nie da się zatrzeć różnic w budowie kobiety i mężczyzny, czegos co zostało stworzone dawno temu i do tej pory świetnie funkcjonuje.

Co do różnic w zarobkach, to wszyscy o tym piszą, że Polska jest akurat ewenementem na skalę światową, bowiem u nas najwięcej jest kobiet-przedsiębiorców, u nas kobiety często zarabiaja więcej niż mężczyźni, u nas w końcu kobiety często radzą sobie o wiele lepiej niż mężczyźni. Tylko, jak dla mnie, to nie ma żadnego znaczenia, bo nie widzę w tym nic dziwnego, bowiem zasada jest prosta - jak chcę, to zrobię wszystko, bez żadnych teorii i filozofii.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
22-09-2005 23:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
msg napisał(a):Offco, ale po co?! Dla mnie to jest to po prostu pycha, w czystej postaci. Kobieta może pracować w kopalni, może kopać doły, ale po co? Do prac fizycznych to jednak lepsi są mężczyźni - nie da się zatrzeć różnic w budowie kobiety i mężczyzny, czegos co zostało stworzone dawno temu i do tej pory świetnie funkcjonuje.

Jak najbardziej się zgadzam, ale skoro one są tak pewne siebie, niech spróbują!!! Może wtedy przestaną być takie pewne.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-09-2005 13:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Tak, niech spróbują, może szybciej zauważą przewagę siłową mężczyzn. Nie chodzi tu o stwierdzenie, ze kobieta jest bardzo słaba, bo mężczyźni także potrafią byc słabi, nawet słabsi od kobiet, ale tak nas Bóg stworzył, że kobieta jest istotą słabszą od mężczyzny i nic na to się nie poradzi. Będziemy się kłócić z naturą?

Ale niektórzy tak lubią, więc niech próbują,życzę im sukcesu, może im coś wyjdzie.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-09-2005 13:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
A wiecie co jest najśmieszniejsze??? :lol2: Podobało mi się, jak te feministki potrafią popadać w skrajności a propo natury :lol2: W jednej książce miały pretensje, że kobieta zawsze przy facecie była pokazywana jako istota bierna, delikatna, zawsze podlegająca mężczyźnie, a mężczyzna jako ten "mocarz", pan i władca... Hahaha i najśmieszniejsze, co mnie po prostu rozwaliło, to wielkie pretensje feministek, że te stereotypy są tak okropne, że nawet kobieca komórka jajowa jest bierna i uległa, a plemnik to ten ruchliwy zdobywca :lol2: Autorka książki (nota bene moja wykładowczyni) zarzuciła podręcznikom od biologii dyskryminację i stereotypowość :lol2: Kosmos! Więc jej napisałam w pracy co o tym wszystkim myślę i dostałam 5 za odwagę :lol2:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-09-2005 13:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Ale chyba dzięki temu,że dostałaś piątkę to w ślady feministek nie pójdziesz? Czasami tak fakt może prowokować do działania na wiekszą skalę. Szczęśliwy

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-09-2005 14:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów