Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy szatan może się nawrócić??
Autor Wiadomość
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Czy szatan może się nawrócić??
Przegladajac rozne strony i FORA natknalem sie na pytanie, ktore juz dawno wzbudzilo we mnie ciekawosc.
Czy Sztan ma jeszcze szanse u Boga?
13-06-2004 22:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Izunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
hmm... sama sie nad tym niedawno zastanawialam... sadze ze szatan nawet jesli ma szanse na nawrocenie, to sam by tego nie chcial i sa one bardzo marne... po pierwsze: postawil sie on na rowni z Bogiem za co podbno "wylecial" z Krolestwa Niebieskiego. po drugie: zrobil naprawde wiele zlego, ludzi odciaga od Boga, jest max zly, kusi... to wydaje mi sie sa ciezkie przewinienia, ale sadze ze Bog bylby w stanie jeszcze je wybaczyc... z drugiej jednak strony, wydaje mi sie, ze szatan robil wiele innych ZLYCH rzeczy, o ktorych nie wiem (jakies zabojstwa czy cos w tym stylu). wiec chyba zasluguje na pieklo. tak poza tym nie sadze, zeby on kiedykolwiek chciala sie nawrocic, mu chyba dobrze tak jak jest... areszta chyba duma nie pozwolilaby mu na skruche przed Panem...

A tak nawiasem mowiac, czy moj emblemat cos oznacza??
13-06-2004 23:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
Hmmm
Odpowiedź magisterium Kościoła jest jedna odnośnie twojego pytania: "szatan sie nie nawróci nigdy" :!: Wybrał kiedyś swoją drogę, stanął w opozycji do Boga i to sie nie zmieni. Jego decyzja ma charakter nieodwołalny. /odsyłam do Katechizmu Kościoła Katolickiego --> 391, 392, 393 = rozdział zatytułowany "Upadek Aniołów" strona 98/. Tylko nie można tego mylić z sytuacją człowieka przed śmiercią, który ma wybór. Osobiście zachęcam do wyboru JEZUSA!!!!!!!!!!

Pozdrawiam. Język
14-06-2004 14:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #4
Re: Hmmm
Gregoriano napisał(a):Odpowiedź magisterium Kościoła jest jedna odnośnie twojego pytania: "szatan sie nie nawróci nigdy" :!: Wybrał kiedyś swoją drogę, stanął w opozycji do Boga i to sie nie zmieni. Jego decyzja ma charakter nieodwołalny. /odsyłam do Katechizmu Kościoła Katolickiego --> 391, 392, 393 = rozdział zatytułowany "Upadek Aniołów" strona 98/. Tylko nie można tego mylić z sytuacją człowieka przed śmiercią, który ma wybór. Osobiście zachęcam do wyboru JEZUSA!!!!!!!!!!

Pozdrawiam. Język

Mowisz o angelologii jesli sie nie myle (ale dzisiaj cwaniacze Język). Wg tejze (angelologia=nauka o aniolach Oczko ) aniol (Lucyfer tez jest aniolem) jako istota istniejaca poza czasem ma mozliwosc jednego i definitrywnego wyboru (w przeciwienstwie do czlowieka, ktory ze wzgledu na istnienie w wymiarze czasowym moze wybierac w kazdej chwili).
Tak wiec z oficjalnej nauki Kosciola wynika, ze Rogaty jest juz stracony. Inna sprawa, ze wg mnie Bog bylby gotowy mu przebaczyc - ostatecznie Szatan tez stworzenie Boze...
25-07-2004 21:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bl4ck_St4r Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #5
he...
aż mi sie gorąco zrobiło ;p
tak ladnie mi szło pisanie na ten temat a tu rach ciach booom i wcieło dobre 1,5 strony literek :/ A to juz trzeci raz ;/
Ale ja to napisze Język

Przez wielu pot?piani zajmójemy sie rzeczami nazywami grzechami...
czynami z których b?dziemy rozliczni i os?dzani, a przecie? nie rodzimy sie z tymi samymi szansami...
Bo?e przebacz samobujcom którzy ju? s? pochowani...
26-07-2004 16:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
No Szatan sie nie moze nawrocic. On juz wybral. Zostal stworzony jako doskonalosc. Jednak Bog w swej milosci dal mu wole. I on wybral. Powiedzial, ze nie bedzie sluzyl nam, ludzia. I zostal stracony do piekla.
22-08-2004 13:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Nie tyle, zeby sluzyc ludziom, ale nie potrafił znieść tego, że nie mógł mieć takiej władzy jak Bóg. Odwrócił się całkowicie od Bożej Miłości. A wiecie chyba sami, co mówił Bóg na temat tego, co się stanie z nieszczęśniekim, który odrzuci na zawsze Miłość Boga... Nie ma, że tak powiem, zmiłuj się. Szatan nie może się nawrócić i otrzymać przebaczenia, bo tą Miłością raz na zawsze pogardził.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-09-2004 23:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bl4ck_St4r Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #8
:)
Dawno dawno mnie nie było, a ten temat ciągle mnie irytuje. Napisałem po części odpowiedź na ten post w sposób troszq sprzeczny do waszego myślenia. Wżuce go tu ale informuje że jest nie dokończony, a niezamierzam go dokańczać bo jest to mega stara odpowiedź i kontynuowanie jej może zepsuć cały sęs....

[ Dodano: Sro Paź 06, 2004 9:11 pm ]
Przedstawię wam moje spojrzenie na ten temat, a co wy o tym sądzicie to na pewno skomentujecie.
Zacznę od tego że jest tutaj, a mianowicie utożsamienie Lucyfera z Szatanem . Niektóre źródła podają, że to Szatan zbuntował się przeciwko złożeniu pokłonu Adamowi; inne mówią, że Lucyfer po upadku stał się Szatanem. Lucyfer i Szatan to dwie różne istoty. Lucyfer był Aniołem Światła (słowo lucifer po łacinie znaczy dosłownie niosący światło - od słów lux, lucis - światło i fero, ferre - nieść), w islamie nazywany jest Azazelem. Natomiast Szatan (słowo pochodzenia hebrajskiego, oznacza przeciwnika) był innym aniołem; nazywany Aniołem Pana (Samael), określenie Szatan opisywało jedynie jego funkcję, nie było zaś imieniem . Jak mówi jeden z mitów, to właśnie Szatan skusił Ewę przybrawszy postać węża , współżył z nią i spłodził Kaina . Przed swoim upadkiem był aniołem chóru Serafinów, najwyższym rangą pośród wszystkich aniołów.
Po pierwsze na taką istotę można spojrzeć jako na wymysł ludzkości… czemu?? Na kogoś trzeba zwalić całe zło świata problemy i miliony zabitych. Tzw. kuszenie diabelskie. Jednak szatana stworzył Bóg, a że skoro jest największy i najsilniejszy to jest w stanie zniszczyć go jednym pstryknięciem palca. W piśmie jest napisane że szatan to największy wróg Boga więc czemu go nie zniszczy?? No ale fakt nasze umysły nie ogarniają planu Bożego.
Gdyby jednak pewnego dnia znikło zło naszego świata hehe… co by się stało ?? Okazały by się zbędne przykazania i nakazy Boże bo wkońcu niema zła. Wszystko by się okazało zbędne.
To może być odpowiedź czemu wg. Katechizmu Kościoła Katolickiego --> 391, 392, 393 = rozdział zatytułowany "Upadek Aniołów" strona 98 Szatan nie może się nawrócić. Gdyby jednak była taka możliwość to byśmy musieli się modlić o nawrócenie pana ciemności… A wtedy by to było zastanawiające.
Natomiast co do uzasadnień gerwaz’ego:

aniol (Lucyfer tez jest aniolem) jako istota istniejaca poza czasem ma mozliwosc jednego i definitrywnego wyboru (w przeciwienstwie do czlowieka, ktory ze wzgledu na istnienie w wymiarze czasowym moze wybierac w kazdej chwili).

Ten kawałek tekstu zaprzecza sobie i faktom który uznajecie za prawdziwe. Lucyfer który został stworzony do niesienia pomocy był kiedyś dobry i posłuszny Panu. To było jego pierwsze postanowienie. No i po pewnym zdarzeniu zmienił swoje postanowienie. Więc wszystko wskazuje że demony etc. Są w stanie wybierać. Nie chodzi mi tu tylko o duże wybory jak np. Czy być dobrym czy złym?? Ale i o te drobne…

środa, 6 października 2004
No i miałem tu zamiar dopisać pare albo i więcej informacji o tym… ale to może następnym razem :>

Przez wielu pot?piani zajmójemy sie rzeczami nazywami grzechami...
czynami z których b?dziemy rozliczni i os?dzani, a przecie? nie rodzimy sie z tymi samymi szansami...
Bo?e przebacz samobujcom którzy ju? s? pochowani...
06-10-2004 22:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #9
Re: :)
Bl4ck_St4r napisał(a):Natomiast co do uzasadnień gerwaz’ego:

aniol (Lucyfer tez jest aniolem) jako istota istniejaca poza czasem ma mozliwosc jednego i definitrywnego wyboru (w przeciwienstwie do czlowieka, ktory ze wzgledu na istnienie w wymiarze czasowym moze wybierac w kazdej chwili).
Zgadzam się z tym w zupełności :!:

Bl4ck_St4r napisał(a):Ten kawałek tekstu zaprzecza sobie i faktom który uznajecie za prawdziwe. Lucyfer który został stworzony do niesienia pomocy był kiedyś dobry i posłuszny Panu. To było jego pierwsze postanowienie. No i po pewnym zdarzeniu zmienił swoje postanowienie. Więc wszystko wskazuje że demony etc. Są w stanie wybierać. Nie chodzi mi tu tylko o duże wybory jak np. Czy być dobrym czy złym?? Ale i o te drobne...

NO i extra. Zgadza sie. Wybral, tak jak Gerwaznapisal. Ale juz nie moze sie zmienic. Mial wieksze poznanie dobra i zal niz czlowiek. I koniec. Ma jeden wybor. A wiec Gerwaz sie nie zaprzeczyl :!:
07-10-2004 06:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Cytat:Gdyby jednak pewnego dnia znikło zło naszego świata hehe… co by się stało ?? Okazały by się zbędne przykazania i nakazy Boże bo wkońcu niema zła. Wszystko by się okazało zbędne.

1. Założenie nie zgodne z Objawieniem! Możesz się z tym nie zgodzić, ale czy wierzysz w to, ze zło nagle od tak sobie zniknie? Chyba to czysta naiwność!

2. Czy przykazania byłyby zbędne? Opis z księgi Rodzaju, temu zaprzecza! Wtedy ludzie byli w stanie pierwotnej szczęśliwości (nie było zła), a jednak stało się! Mieli przykazania, ustalone prawa przez Boga np.: "z drzewa poznania dobra i zła nie wolno wam zrywać.." Przykazania Pana zawsze obowiązują, bo są dobre, są idealne :!: Duży uśmiech Jak powiedział Jezus "Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą".

Cytat:aniol (Lucyfer tez jest aniolem) jako istota istniejaca poza czasem ma mozliwosc jednego i definitrywnego wyboru (w przeciwienstwie do czlowieka, ktory ze wzgledu na istnienie w wymiarze czasowym moze wybierac w kazdej chwili).

Te stwierdzenia są jasne i w przeciwieństwie do tego co piszesz nie ma tu sprzeczności. Czysty duch, a więc szatan ma wiekszy wgląd w rzeczywistość niż my. Choć w tym miejscu należałoby wytłumaczyć odwieczny plan Ojca wobec nas i wszystko stałoby się bardziej jasne....

3. Rozróżnienia pomiędzy szatanem i Lucyferem wg mnie jest bezzasadne. 8) Raczej czynisz to pod swoją teorię, aby pokazać jakąs dobroć Lucyfera. Może masz inne objawienie, pokói co trzymam się tego katolickiego. Lucyfer i szatan bądź belzebub albo diabeł z tego co wiem w Biblii zawsze były utożsamiane z oskarżycielem, księciem tego świata czyli złem osobowym i tyle.

4. Mity o Ewie nas nie interesują, rozmawiajmy o Objawieniu. :wink:

5. To, że etymologicznie Lucyfer oznacza niosący światło, nie oznacza, że jest dobry bądź moze być. Tak a propos to chyba też funkcja, co niby udowadniasz w przypadku szatana Pomysł Dlatego nie rozumiem po co to przeciwwstawienie.... Jeśli był aniołem to musiał być dobry, ale w pewnym momencie stwierdził, że Bóg mu do szczęścia nie jest potrzebny :!: Niestety każdy kto tak myśli jest w jego drużynie i czeka go taki sam los :evil: :evil: Tragiczne, nie? W końcu jesteśmy wolni. Ja tam bynajmniej wybieram plan Ojca Duży uśmiech Duży uśmiech

6. Jeśli chodzi o znaleźienie kozła ofiarnego w postaci szatana, to tak nie jest do końca. On jest głównym sprawcą grzechu, ale nie jedynym. Jego sprawstwo polega bardziej na zachęcaniu, a to my juz sami wybieramy.... Zresztą nasza natura tez jest trochę zepsuta i bez jego "pmocy" coś tam nabroimy. Zresztą Jezus usprawiedliwiał tylko tych,którzy wyznawali własne grzechy, a nie tych, którzy sie tłumaczyli a bo to np. wina szatana, mojej babci itd.... :o

PS. No właśnie dawno Ciebie nie było Smutny ale widzę, że nie znikłeś całkowicie :wink: Duży uśmiech
:wink: Duży uśmiech

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
07-10-2004 08:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
No, musze rzec, że Lucyfer na określenie szatana jest błędem. Ludzie mówią LucyFER zamiast LucyPER. Lucyper to ten zły, a oni dalej swoje Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-10-2004 17:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Szatan wszystko może, tylko po co miałby się nawracać?? Trzebabyło tak sformuować pytanie...
On by tego nawet nie chciał!

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
03-03-2005 01:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
error1101 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Oj nie zgodze sie z tobą... Szatan wszytkiego nie może... To jakbyś szatana z Bogiem porównywał wg mnie :?
03-03-2005 18:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marysia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 41
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
w istocie szatana jest bycie szatanem...nie sadze, ze prawidlowym jest w ogole mowienie o "nawroceniu szatana" :|
03-03-2005 20:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Na religii ksiądz nam dokładnie o tym mówił:
Szatan wybierając bunt przeciw Bogu, wybrał własną klęskę w dniu ostatecznym. Nie może się nawrócić, ponieważ miał większe niż człowiek poznanie "przyszłości", i mimo to, że wiedział jakie są konsekwencje takiego buntu - wybrał tę drogę.
To może jest napisane niejasno, ale nauka Kościoła mówi jasno:

SZATAN NIE MOŻE SIĘ NAWRÓCIĆ.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
03-03-2005 22:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów