Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy szatan może się nawrócić??
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Świnia napisał(a):One nie istnieją
raj i piekło istnieją
i czekają na Ciebie

Świnia napisał(a):Ale jak mówiłem chrześcijaństwo jest fajne. Takie... ujarzmione z jednej strony -

i bojowe z drugiej http://www.nop.org.pl/
jeśli już NOP no to koniecznie i Zadruga

a jaki stąd wniosek? a taki, że chrześcijaństwo to taki akuratnie nacjonalizm, jak z Wojtusia Olejniczaka "wicemarszałek z ramienia PiSu" :diabelek:

Świnia napisał(a):reklama Twego produktu mnie nie przekonała
nie była to reklama, a ostrzeżenie; teraz spokojnie mogę już otrzepać proch z nóg moich - zadanie proroka wykonałem

Świnia napisał(a):Ja nie mówię - porzuć i choć. Si? Chciałbyś, by Tobie tak czyniono? Jeśli nie, to mnie też tak nie czyń :]
jak chcesz to mów; zasadniczo mi to obojętne, gdyż tam gdzie najwyraźniej zmierzasz [wspominałeś coś o otchłani...] bynajmniej mnie nie ciągnie

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-05-2007 00:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Świnia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #62
 
heysel napisał(a):Świnia napisał/a:
zakazywanie mi nienawiści,

A ja mimo moich satanistycznych poglądów stwierdzam, że nienawiść tylko niszczy i do niczego nie jest potrzebna.

ale nie chodzi o to jaka ona jest i do czego prowadzi. mi na przykład pomogła. Chodzi o możliwość wyboru tej ścieżki bez opcji -> źle czynisz <- narzuconej z góry

nienawiść jest rzeczą ludzką, więc nie jest mi obca, tak btw

heysel napisał(a):Świnia napisał/a:
wybrałem śmierć dla winnych mej lub mych bliskich krzywdy,

Śmierć tym, którzy zagrażają życiu mojemu lub moich bliskich, w każdym innym wypadku to morderstwo.

no przecież to napisałem 8)

[ Dodano: Nie 27 Maj, 2007 00:49 ]
M. Ink. * napisał(a):Świnia napisał/a:
Ja nie mówię - porzuć i choć. Si? Chciałbyś, by Tobie tak czyniono? Jeśli nie, to mnie też tak nie czyń :]

jak chcesz to mów; zasadniczo mi to obojętne, gdyż tam gdzie najwyraźniej zmierzasz [wspominałeś coś o otchłani...] bynajmniej mnie nie ciągnie

mnie także 8)
27-05-2007 00:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #63
 
Świnia napisał(a):Chodzi o możliwość wyboru tej ścieżki bez opcji -> źle czynisz <- narzuconej z góry
Jakoś nie zauważyłem, aby ktokolwiek miał mi bronić czegoś czy narzucać z góry cokolwiek w takich sprawach.
Świnia napisał(a):nienawiść jest rzeczą ludzką, więc nie jest mi obca, tak btw
Dobrze, mi też nie jest obca. Ale jest niszczącą siłą wg mnie (oczywiście mówię tu o prawdziwej nienawiści, a nie byle deklaracjach).

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
27-05-2007 00:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Świnia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #64
 
heysel napisał(a):Świnia napisał/a:
Chodzi o możliwość wyboru tej ścieżki bez opcji -> źle czynisz <- narzuconej z góry

Jakoś nie zauważyłem, aby ktokolwiek miał mi bronić czegoś czy narzucać z góry cokolwiek w takich sprawach.

ja od 11 lat także 80

heysel napisał(a):Dobrze, mi też nie jest obca. Ale jest niszczącą siłą wg mnie (oczywiście mówię tu o prawdziwej nienawiści, a nie byle deklaracjach).

sama deklaratywność w kwestii uczuć chyba nie wystracza, nie? :]
27-05-2007 01:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #65
 
M. Ink. * napisał(a):raj i piekło istnieją
i czekają na Ciebie
Prove it.
swinia napisał(a):ja od 11 lat także 80
Mnie nigdy nic nie narzucano. Raczej tylko przestrzegano. Chyba nie chcesz powiedzieć, że jesteś wolny bo deklarujesz się jako satanista ?
swinia napisał(a):sama deklaratywność w kwestii uczuć chyba nie wystracza, nie?
Zależy co chcesz osiągnąć.

[ Dodano: Nie 27 Maj, 2007 13:43 ]
M. Ink. * napisał(a):teraz spokojnie mogę już otrzepać proch z nóg moich - zadanie proroka wykonałem
"Pierwszym prorokiem był pierwszy nikczemnik, który spotkał grupę frajerów."
Wolter
Przedstaw coś na poparcie swoich proroctw.

[ Dodano: Nie 27 Maj, 2007 14:00 ]
M. Ink. * napisał(a):zasadniczo mi to obojętne, gdyż tam gdzie najwyraźniej zmierzasz [wspominałeś coś o otchłani...] bynajmniej mnie nie ciągnie
Hiehie, ale Ink wszyscy od początku jesteśmy w otchłani :krzywy: . "Żyjemy na spokojnej wyspie ignorancji pośród czarnych mórz nieskończoności i wcale nie jest powiedziane, że w swej podróży zawędrujemy daleko."

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
27-05-2007 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #66
 
heysel napisał(a):Przedstaw coś na poparcie swoich proroctw
moim oparciem jest Ewangelia Chrystusa
opierałem się również na "Księdze Ezechiela"

Cytat:"Pierwszym prorokiem był pierwszy nikczemnik, który spotkał grupę frajerów."
Wolter
Wolter się myli, albo inaczej: inkryminuje, choć nie potrafi tego udowodnić

heysel napisał(a):Hiehie, ale Ink wszyscy od początku jesteśmy w otchłani :krzywy: .
:lol2: chyba zapominasz, że słowa "otchłań" używam tu w znaczeniu biblijnym :lol2:

heysel napisał(a):"Żyjemy na spokojnej wyspie ignorancji pośród czarnych mórz nieskończoności i wcale nie jest powiedziane, że w swej podróży zawędrujemy daleko."
jeśli na poparcie swoich tez masz tylko wiersze i cytaty
osób uprzedzonych względem chrześcijaństwa
to - jak dla mnie - ciut za mało

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-05-2007 19:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #67
 
M. Ink. * napisał(a):chyba zapominasz, że słowa "otchłań" używam tu w znaczeniu biblijnym
Chyba znowu nie załapałeś aluzji :krzywy: .
M. Ink. * napisał(a):jeśli na poparcie swoich tez masz tylko wiersze i cytaty
osób uprzedzonych względem chrześcijaństwa
1. Jakie znowu wiersze :zmieszany: ?
2. W tym cytacie akurat nie ma nic wyrażonego nic przeciwko chrześcijaństwu. Jego sens jest głębszy niż myślisz.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
27-05-2007 20:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Świnia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #68
 
heysel napisał(a):Mnie nigdy nic nie narzucano. Raczej tylko przestrzegano. Chyba nie chcesz powiedzieć, że jesteś wolny bo deklarujesz się jako satanista ?
To kim jestem wynika z moich upodobań, a nie te są kształtowane przez przynależność do CoS. Więc nie jestem wolny dlatego, ze jestem satanistą, tylko dlatego, ze o wolność walczę. Nie konstytuuje mnie religia. A zrestą - jestem nałogowym palaczem z chęcią trwania w szponach uzależnienia - więc z tą wolnością to nie do końca Oczko

heysel napisał(a):Zależy co chcesz osiągnąć.

to nie handel - nie mam ochoty kłamać :] Albo podkolorować rzeczywistości. Sama deklaracja uczuć jest niepełna. Trzeba czynić :]

M. Ink. * napisał(a):moim oparciem jest Ewangelia Chrystusa
opierałem się również na "Księdze Ezechiela"

A co człowiek żyjący tyle wieków temu ma do powiedzenia na temat czasów współczesnych nam? Tyle co Nostradamus? Bo jak sie domyślam Peylot nie rośnie w Azji. Czy może trans spowodowany hiperwentylacją, transowym tańcem, muzyką? Otwierają się wtedy nowe podkłady podświadomości, mamy dostęp do nadświadomości. Prof. Leary proponuje LSD by otworzyć drzwi percepcji... Proponował, nie żyje już... za stary był Smutny

Dyskordianie mówią (jak i chaoci czy Thelemici, choć ci nieco inaczej) o koincydencji
232323

M. Ink. * napisał(a):Cytat:
"Pierwszym prorokiem był pierwszy nikczemnik, który spotkał grupę frajerów."
Wolter

Wolter się myli, albo inaczej: inkryminuje, choć nie potrafi tego udowodnić

Ale angielski humor, w przeciwieństwie do francuskiego, działa na wyższej płaszczyźnie absurdu, dlatego też lepiej pobudza szyszynkę. Jest bardziej... intymny :] Żywot Briana jest nijako potwierdzeniem słów Woltera.


M. Ink. * napisał(a):heysel napisał/a:
"Żyjemy na spokojnej wyspie ignorancji pośród czarnych mórz nieskończoności i wcale nie jest powiedziane, że w swej podróży zawędrujemy daleko."

jeśli na poparcie swoich tez masz tylko wiersze i cytaty
osób uprzedzonych względem chrześcijaństwa
to - jak dla mnie - ciut za mało

i vice versa - także używasz stronniczych pism :]
28-05-2007 10:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #69
 
Świnia napisał(a):Nie konstytuuje mnie religia.
Zatem - i nakazy moralne wynikające z religii ? :hm:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
29-05-2007 22:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Świnia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #70
 
ddv napisał(a):Świnia napisał/a:
Nie konstytuuje mnie religia.

Zatem - i nakazy moralne wynikające z religii ?

moja religia mówi: "kształtuj SAM swoją moralność". Mówienie innym, że to jest takie, a to takie i należy sie tak, a tak zachowywać, to udowadnianie im, że są głupcami i ubezwłasnowolnymi lalkami a lalkarz sobie gdzieś tam siedzi i bawi palcami. Prowadzenie na smyczy to niewolnictwo. Niewolnicy winni służyć.

Immoralność. Święte słowo.
30-05-2007 09:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #71
 
Świnia napisał(a):Immoralność. Święte słowo.
Owszem. Tylko, że niewiele jest osób, które są w stanie osiągnąć w pełni immoralność i nie zrobić sobie przy tym krzywdy.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
30-05-2007 11:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Świnia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #72
 
Za młody jestem - ale ścieżka wiedzie w miarę prosto. Ścieżkowanie w celu wyeliminowania wyuczonych za szczyla nawyków jest ciężką pracą. Ale owocną Uśmiech
A jakby Szatan istniał jako byt metafizyczny, to nie nawróciłby sie. Wybrał siebie, nie JHWH. Immoralista wzór :] Zresztą immoralność odnosi sie do narzucoej moralności. Nie do tej ukształtowanej przez siebie. I tu jest pułapka. Bo trzeba sobie tak ukształtować owa moralność, by była rzeczywiście Twoja i byś mógł z niej korzystać. Bo ktoś, kto nie jest zabójcą, a zabiera się za ten "fach", to może skończyć w więzieniu albo na krześle, a nie z kasą, kobietami i bogatym doświadczeniem. Wojen jest dużo, a najemnicy są w cenie :diabelek:
30-05-2007 13:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #73
 
Świnia napisał(a):ale ścieżka wiedzie w miarę prosto.
Prosto ? Jak dla mnie to kręta droga z mnóstwem ślepych odnóg ... Już parę razy nieźle się przejechałem. Najwyraźniej jesteś master albo nie masz "drgającej duszy".
Świnia napisał(a):Ścieżkowanie w celu wyeliminowania wyuczonych za szczyla nawyków jest ciężką pracą.
Zgadza się.
Świnia napisał(a):Ale owocną
I dającą satysfakcję.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
30-05-2007 14:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Świnia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #74
 
Cytat:Prosto ? Jak dla mnie to kręta droga z mnóstwem ślepych odnóg ... Już parę razy nieźle się przejechałem. Najwyraźniej jesteś master albo nie masz "drgającej duszy".

Ale ja jestem ignorant Oczko I leję akurat na te slepe Oczko

heysel napisał(a):Świnia napisał/a:
Ścieżkowanie w celu wyeliminowania wyuczonych za szczyla nawyków jest ciężką pracą.

Zgadza się.

Świnia napisał/a:
Ale owocną

I dającą satysfakcję.

Dlatego wartą zachodu.
30-05-2007 14:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #75
 
Świnia napisał(a):Niewolnicy winni służyć.
Gorzej jak Ty będziesz musiał służyć bo znajdziesz silniejszego nad sobą ...
Z Miłością i wolnością takie postępowanie jak proponujesz nie ma nic wspólnego wręcz odwrotnie :?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
30-05-2007 19:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów