Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy szatan może się nawrócić??
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #91
 
heysel napisał(a):"porta semper aperta est".
No nie wiem, ale wg mnie brama jest otwarta teraz. Zaś kiedy przyjdzie eschatologiczne pełnia, wówczas zasuwa zapadnie na wieki wieków amen.

Apostoł Paweł w 1 Liście do Koryntian napisał(a):15,20 Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli.
15,21 Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie.
15,22 I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni,
15,23 lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia.
15,24 Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc.
15,25 Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy.
15,26 Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-06-2007 22:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #92
 
Ks.Marek napisał(a):No nie wiem, ale wg mnie brama jest otwarta teraz. Zaś kiedy przyjdzie eschatologiczne pełnia, wówczas zasuwa zapadnie na wieki wieków amen.
Nie twierdze, że tak nie może być, ale w takim wypadku nie ma mowy o wszechogarniającej miłości.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
12-06-2007 13:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krystian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #93
 
Według mnie nawet gdyby „demon” miał taką możliwość to by Niechciał.

Teraz tak ode mnie: Dziwny temat poruszyliście to tak jak by zapytać czy bóg nawróci się ku złu. Mówicie że zło wywodzi się od boga, a może bóg wywodzi się od zła? Lub zarówno bóg jak i demon wywodzą się z innej nieznanej wam rzeczy?...
12-06-2007 16:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #94
 
Krystian napisał(a):Mówicie że zło wywodzi się od boga, a może bóg wywodzi się od zła?
Ciekawe kto i gdzie tak napisał. I na marginesie. Jeśli wyrażasz się o Bogu chrześcijańskim, pisz to z wielkiej litery. Niekoniecznie już z szacunku do Niego, ale z szacunku do nas i choćby z tego powodu, iż jest to nazwa własna. W innym przypadku nie wiem o jakim bogu mówisz.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-06-2007 18:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #95
 
Offca napisał(a):Krystian napisał/a:
Mówicie że zło wywodzi się od boga, a może bóg wywodzi się od zła?

Ciekawe kto i gdzie tak napisał.
No przecież Bóg jako stwórca wszystkiego stworzył także zło, jego pojęcie, cechy itp.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
12-06-2007 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #96
 
Krystian napisał(a):Mówicie że zło wywodzi się od boga
Oszczerco, gdzie tak mówimy?

[ Dodano: Wto 12 Cze, 2007 21:48 ]
Oszczerca to szatan. Oskarżyciel i ten, co dzieli.
Vade retro me, satana!

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-06-2007 21:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #97
 
Cytat:No przecież Bóg jako stwórca wszystkiego stworzył także zło, jego pojęcie, cechy itp.
Normalnie teolog pierwsza klasa :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-06-2007 21:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #98
 
Offca napisał(a):Normalnie teolog pierwsza klasa
Wiem. Błyskotliwy jestem. No to jak mi to wytłumaczysz. Tylko bez gadki o wolnej woli, itp. Jeżeli Bóg stworzył dobro, to musiał także stworzyć zło, gdyż w przeciwnym wypadku dobro nie miało by znaczenia. Jeżeli Bóg nie stworzył zła, to pewnie powiesz, że zło jest brakiem Boga, lub itp. Albo, że Szatan wybrał zło jako przeciwieństwo Boga. Jeżeli tak, to zaprzecza wszechmocności Boga, ponieważ istnieje drugi byt równie mocny - Szatan.

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Wto 12 Cze, 2007 21:59 ]
narbukil napisał(a):Wiem. Błyskotliwy jestem.
Raczej bystry. I to jak woda w klozecie. Proponuję przemyśleć to, co piszesz. W przeciwnym razie posty będa usuwane, a ty dostaniesz warna za spamowanie.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
12-06-2007 21:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #99
 
narbukil napisał(a):No to jak mi to wytłumaczysz.
Nie wytłumaczę, bo w przeciwieństwie do Ciebie jestem szarym, głupawym pedagogiem, który nic o życiu nie wie :diabelek:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-06-2007 22:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #100
 
narbukil napisał(a):Raczej bystry. I to jak woda w klozecie. Proponuję przemyśleć to, co piszesz. W przeciwnym razie posty będa usuwane, a ty dostaniesz warna za spamowanie.
No a co, źle piszę. Czy może brak ci argumentów, co? No jak się dostaje po dupie to dobrze chociaz mieć ostatnie słowo, nie?

Ogniu, krocz ze mn?!!!
12-06-2007 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #101
 
narbukil napisał(a):No jak się dostaje po dupie to dobrze chociaz mieć ostatnie słowo, nie?
Na Twoim miejscu zastanowiłabym się kto tu po dupie dostaje.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-06-2007 22:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #102
 
Offca napisał(a):Na Twoim miejscu zastanowiłabym się kto tu po dupie dostaje.
A ja nie. Wystawiłem pewną hipotezę i trudno znaleźć na nią odpowiedź. No i kto dostaje po dupie?

Ogniu, krocz ze mn?!!!
12-06-2007 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #103
 
narbukil napisał(a):No i kto dostaje po dupie?
Bynajmniej nie my.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-06-2007 22:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #104
 
narbukil napisał(a):to musiał także stworzyć zło,
Nie stworzył, a dopuścił. To raz. Dwa to, że aby to zrozumieć trzeba na czas rozważań przyjąć katolickie definicje dobra i zła. Inaczej wychodzi bełkot. I nawet ateusz może Ci powiedzieć, że bzdety wypisujesz. I to było trzy.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
12-06-2007 22:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #105
 
Offca napisał(a):Bynajmniej nie my.
A założymy się?

Ogniu, krocz ze mn?!!!
12-06-2007 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów