Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Franciszkańska CZYSTOŚĆ.
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #31
 
Skopro sam sprowadzasz ród męski do samców :] szkoda mi ciebei, bo nie spotkalam jeszcze kobiety, która by inne nazywala samicami :hahaha:

Ale fakt - wśród zwierząt zdrada nie jest niczym gorszącym, bo to tylko rozladowanie popędu Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
07-10-2005 11:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #32
 
wiesz człoweik to też zwirzę, i do tego ssak- widoczny jest dymorfizm płciowy - czym innym charakteryzuje się samiec, czym innym samica.

Z zasady szanuje bąrdziej zwierzęta niż ludzi więc określenie samiec i samica jest z mojej strony niezykle prestiżowe dla tego gatunku co najbardziej Boga przypomina
07-10-2005 12:16
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
Semper, powiedz czasem coś nowego, bo ciągle się powtarzasz [Obrazek: ziew.gif]
Skoro odnosisz się z taką pogardą dla ludzi to co Ty w ogóle jeszcze na tym świecie robisz???

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-10-2005 13:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #34
 
Post nie na temat . Trzeba zgłosić do moderatora.

Ale ci odpowiem- bo zabić się to nie jest taka prosta sprawa. Po za tym odpowoadałem na pytanie. Nie było ono zadane przez Ciebie.
07-10-2005 15:07
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
Nie szkodzi, że nie przeze mnie. Mam prawo do dyskutowania jak każdy inny. Więc wyraziłam swoje zdanie o Twoim pogardliwie odnoszącym się do człowieczeństwa. Finito.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-10-2005 15:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
voska Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 128
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Zabić się to bardzo prosta sprawa. Prostsza niż sie wydaje, ale prawda post nie na temat.

W każdym razie skoro uważasz siebie za zwierze, lub coś gorszego niż zwierze to cóż... Polecić Ci dobrego psychologa? Znam kilku, miałam z nimi wykłady. A zanizenie samooceny jest jednym ze skutków traktowania seksu jako czegos co "rozładowuje napięcie".

[you] Niech Ci? Pan b?ogos?awi i Strze?e
Niech Ci Pan swój pokój da
Niech mi?o?ci? nape?ni serce Twe
Zawsze z Tob? jest


Zapraszam na moje
FORUM
<><
07-10-2005 15:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #37
 
Każde zwierzę bierze ze świata to co mu potrzeba do pzeżycia i nic więcej, robi to co musi by przeżyć i nic więcej, Jego działalność, jego istnienie jest ścisle powioązane ze środowiskiem i dąży do równowagi w przyrodzie. Charalkterzyzuje to każdy jeden organizm na świecie - poza człowiekiem.

Człowiek za to napisał książkę z której wynika że zostął stworzony przez Boga na jego własne podobieństewo i ma boskie błogosławieństwo do tego aby z przyrody korzystać. Nie zdaje się zauważć, że jest częścią natury.

Generalnie ludzkość wychodzi na minus, co nie znaczy, że są ludzie tacy jak św. Franciszek, którzy są w porządku. Pycha człowieka względem otaczającego go świata jest to co mnie osobiście najbardziej mierzi w tym gatunku do którego chcąc nie chcąc się zaliczam. A zachowania seksualne nie mają z tym nic wspólnego.

Masz prawo się wypowiadac ofca, ale skoro odpowiadałem na post to bezsensowna jest twoja uwaga, że się powtarzam.
07-10-2005 15:43
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
semper_malus napisał(a):Generalnie ludzkość wychodzi na minus, co nie znaczy, że są ludzie tacy jak św. Franciszek, którzy są w porządku. Pycha człowieka względem otaczającego go świata jest to co mnie osobiście najbardziej mierzi w tym gatunku do którego chcąc nie chcąc się zaliczam. A zachowania seksualne nie mają z tym nic wspólnego.

A czy Ty myślisz, że my popieramy tą pychę? Mnie też to mierzi, bo jak chcę sobie wyjść na spacer do lasu, to nie mogę, bo od razu robi mi się niedobrze jak widzę składowisko śmieci i odpadów w rowach obok leśnej drogi. Dla mnie to jest już szczyt wszystkiego, a najbardziej szczyt ludzkiego lenistwa i głupoty. Bo jak zniszczymy wszystko wokół siebie, to za przeproszeniem g*w*o nam zostanie. To na temat przyrody i św. Franciszka. A zachowania seksualne w tym wypadku nie moają nic faktycznie do rzeczy, więc wróćmy może do tematu.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-10-2005 16:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #39
 
To co popieracie czy nie popieracie jest w tym wypadku kwestią całkowicie bez znaczenia. Ważne co robicie. Wszyscy w tym kraju jak tu siedzimy korzystamy ze środowiska i tyle. Bardzo dobrze, że istnieje coś takiego jak ochrona środowiska, LOP, czy Green Peace, ale na dłuższą metę to niczego nie zmienia. Wszyscy katolicy i niekatolicy niszczymy środowisko samą swoją egzystencją, a żadne inne zwierze mimo iż teoretycznie głupsze od człowieka tego nie robi.
11-10-2005 16:48
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Nie każdy niszczy semper, nie każdy. Ale jeśli nawet widzisz cos takiego to moze przedstawisz jakieś przykłady?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
12-10-2005 10:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #41
 
żyjesz? jesz? wydalasz? używasz kosmetyków?środków czystości? kupujesz rzeczy w opakowaniu? korzystasz z tworzyw sztucznych?jeżdzisz samochodem/autobusem?


kosz na śmieci jest w twoim domu non stop pusty? jak nie no to śmiecisz.
12-10-2005 13:53
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
Tak się składa semper, że śmiecenia nie jesteśmy w stanie niestety uniknąć. Zresztą chciałabym zauważyć, że mamy tu mówić o franciszkańskiej czystości, chyba, że zaśmiecanie środowiska też się do tego zalicza :roll:
Acha, i wydalania samego w sobie nie nazwałabym zaśmiecaniem czy niszczeniem środowiska, gdyż wydalanie jest zgodne z naturą Oczko Niemniej brzydko, jeśli ktoś to robi na środku trawnika w środku miasta. Drażnią mnie cholernie właściciele z psami w parku, czy nawet przy ruchliwej ulicy, których to pieski załatwiają się na samym widoku - chodniku lub trawce. I stoi taki właściciel i patrzy beztrosko jak jego piesek robi kupę. Za takie coś wlepiłabym od razu mandat 500zł. Drugi raz by tego nie zrobił, ale wyprowadził psa na łąkę, do lasu lub w jakieś bardziej ustronne miejsce. Ohyda, że ludzie nie mają w ogóle wyobraźni.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-10-2005 16:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #43
 
Offca napisał(a):Zresztą chciałabym zauważyć, że mamy tu mówić o franciszkańskiej czystości, chyba, że zaśmiecanie środowiska też się do tego zalicza

Ponad 5 mld mld ton (nie będą określał czego) dziennie (lekko licząc) to nie jest coś czemu matka natura jest rada. Każdy się w tym wypadku dokłada.

Co do reszty zgoda.

Co do czystości to oprócz zmiennych środowiskowych pragnę zwrócić uwagę na zmienne osobnicze, które wpływają na "czystość"
12-10-2005 17:49
Odpowiedz cytując ten post
Susane Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 57
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
Czystość jako jedna z trzech rad ewangelicznych i jednocześnie z nich najważniejsza w życiu konsekrowanym oznacza wyłączne oddanie umiłowanemu Bogu. Jezus jest moją jedyną Miłością, kocham Go czystym sercem i dla Niego pragne żyć.
31-10-2005 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów