Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Franciszkańska CZYSTOŚĆ.
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
Semper niestety myśli dalej stereotypowo i trzeba się już do tego przyzwyczaić Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-10-2005 20:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #17
 
To moze zostawmy cielesną czystość i spróbujmy zdefiniować, jak my rozumiemy dbanie o np. emocjonalną, duchową czystość :?: psychiczną :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-10-2005 21:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #18
 
Offca napisał(a):Semper, dalej mylisz wierzącego i praktykującego chrześcijanina z kimś, kto jest nim tylko z nazwy i wcale nie stosuje się do nauk chrześcijańskich.

Chrzesjanie to nie jest jakaś bogobojna grupka ludzi tylko to są setki milionów ludzi wśród których są dziesiątki tysięcy sadystów, morderców, gwałciceli, złodziei, pedofilów i innych kreatur, które obecne sa w każdej grupie społecznej.


Offca napisał(a):Słyszałeś o czymś takim jak zszywanie warg sromowych kobietom? Więc nie ma w ogóle o czym tu dyskutować.

voska napisał(a):czynią to niektóre plemiona afrykańskie, nie wycinamy im też łechtaczki, czy mniejszych warg sromowych.

Tak , wiem o tym, ale po pierwsze nie mówimy tu o plemionach afrykańskich, po drugie czy okrucieństwo niechrześćjan tłumaczy w jakikolwiek występkichrześćjan? To argument z rodzaju tych "a u was biją czarnuchów".


voska napisał(a):Tak jak nie jem surowego ciasta, tak chcę zachowywać czystość przed ślubem.


Zabraniam ci? Z ciastem trochę pokręcona metafora bo surowe cisto lepiej mi smakuje niż pieczone.

W zasadzie do czystości mam stosunek ambiwalentny , tak samo zresztą jak do zachowań promiskuitycznych (które jednak czasem dają dużo frajdy). Tylko nie uważam iż małżenstwo to warunek konieczny do tego by móc się seksić.

Nie lubię jedynie jak się kogoś zmusza na siłe czy to chodzi o czystość, czy do promiskuetyzmu.

[ Dodano: Sro 05 Paź, 2005 21:44 ]
Annnika napisał(a):To moze zostawmy cielesną czystość i spróbujmy zdefiniować, jak my rozumiemy dbanie o np. emocjonalną, duchową czystość Pytanie psychiczną

no ja w każdym razie jestem bardzo ciekawy o co chodzi .
05-10-2005 21:41
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
semper_malus napisał(a):Nie lubię jedynie jak się kogoś zmusza na siłe czy to chodzi o czystość, czy do promiskuetyzmu.

Tak się składa, że nikt nikogo nie zmusza. To wolny wybór.


semper_malus napisał(a):Chrzesjanie to nie jest jakaś bogobojna grupka ludzi tylko to są setki milionów ludzi wśród których są dziesiątki tysięcy sadystów, morderców, gwałciceli, złodziei, pedofilów i innych kreatur, które obecne sa w każdej grupie społecznej.

Nie szkodzi!!! Co ma piernik do wiatraka??? Jeśli ktos siebie nazywa nudystą, a nie chodzi nago po plaży, to jest to nudysta czy nie?! Jeśli nie postępuje tak, jak naucza chrześciajństwo, to ŻADEN z niego chrześciajnin, choćby nie wiem jak się deklarował i zapamiętaj sobie to raz na zawsze! Bo chrzanisz głupoty człowieku.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-10-2005 21:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
semper_malus napisał(a):Z ciastem trochę pokręcona metafora bo surowe cisto lepiej mi smakuje niż pieczone.

ale ma się po nim wzdęcia.
do zobaczenia.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
05-10-2005 21:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #21
 
Offca napisał(a):Nie szkodzi!!! Co ma piernik do wiatraka??? Jeśli ktos siebie nazywa nudystą, a nie chodzi nago po plaży, to jest to nudysta czy nie?! Jeśli nie postępuje tak, jak naucza chrześciajństwo, to ŻADEN z niego chrześciajnin, choćby nie wiem jak się deklarował i zapamiętaj sobie to raz na zawsze! Bo chrzanisz głupoty człowieku.


Nie patrzę na chrześćjaństwo jedynie przez wymiar religijny to też zjawisko kulturowe i społeczne. A jak widzę tłum ludzi przed kościołem to określam ich zbiorczą nazwą chrześjanie bo nie wnikam , który jest złodziejem, który mordercą, a który gwałci własne dzieci.
05-10-2005 21:51
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Cytat:Nie patrzę na chrześćjaństwo jedynie przez wymiar religijny to też zjawisko kulturowe i społeczne. A jak widzę tłum ludzi przed kościołem to określam ich zbiorczą nazwą chrześjanie bo nie wnikam , który jest złodziejem, który mordercą, a który gwałci własne dzieci.

Widzisz... Życie składa się niestety ze szczegółów a nie ogółów.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-10-2005 21:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
voska Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 128
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
semper_malus napisał(a):Z ciastem trochę pokręcona metafora bo surowe cisto lepiej mi smakuje niż pieczone

Tak jak wielu innym i metafora jest bardzo dobra bo sex przedmałżeński czy pozamałżeński też wielu smakuje lepiej. A że można po surowym cieście sie pochorowac... Po seksie pozamałżeńskim też. Widać to choćby po sposobie w jaki niektórzy podchodza do spraw seksu, traktując go nie jako zespolenie ciał, stawanie siejednością, akt miłości, ale jako że zacytuję seksienie się. Czynnosc fizjologiczna. Czym w takim razie różnimy sięod zwierząt? One też mają orgazm.

[you] Niech Ci? Pan b?ogos?awi i Strze?e
Niech Ci Pan swój pokój da
Niech mi?o?ci? nape?ni serce Twe
Zawsze z Tob? jest


Zapraszam na moje
FORUM
<><
05-10-2005 22:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #24
 
Cytat:Czym w takim razie różnimy sięod zwierząt? One też mają orgazm.

Znaczy nie wiem, czy zwierzęta mają orgazm , ale człowiek uprawia sex dla przyjemności, zwierzęta jedynie dla prokreacji.

Z tym ciastem to chciałem powiedzieć poważnie i bez żadnych metafor związanych z kwestiami łóżkowymi- nie wyszło. Grunt w tym iż uważasz każde zachowanie seksualne przed lub poza małżeńskie za zachowanie promiskuityczne a z tym nie mogę się zgodzić.

Uważam też na podstawie dokonanych obserwacji iż seks pozamałżeński (ten ściesle powiązany z prostytucją ) nie raz i nie dwa ratuje małżeństwa oraz całość rodziny.

Tak samo nie uznaję za coś złego seks wśtród ludzi którzy są parą a nie są małżeństwem. Małżeństwo wcale nie musi gwarantować tego, że stosunki między małzonkami nie będą wcale zespoleniem ciał i załatwianiem czynności fizjologicznych.

Aż się boje zapytać skąd taka znajomość rzeczy co do orgazmu zwierzęcego :krzywy:





Offca napisał(a):Widzisz... Życie składa się niestety ze szczegółów a nie ogółów.

Sama na to wpadłaś ? Czy to było w jakiejś encyklice papieskiej? :hahaha: :roll2: :krzywy:
05-10-2005 22:56
Odpowiedz cytując ten post
voska Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 128
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
semper_malus napisał(a):Uważam też na podstawie dokonanych obserwacji iż seks pozamałżeński (ten ściesle powiązany z prostytucją ) nie raz i nie dwa ratuje małżeństwa oraz całość rodziny.
Daj przykład bo ja znam tylko takie w których było to przyczyną rozwodu.

semper_malus napisał(a):Grunt w tym iż uważasz każde zachowanie seksualne przed lub poza małżeńskie za zachowanie promiskuityczne a z tym nie mogę się zgodzić.

A gdzie tak napisałam? Uważam ze można życ z jedną osobą i tylko z nia mieć stosunki seksualne. (Tylko dlaczego jeśli sie tak strasznie kocha drugą osobę nie pobrać się :zmieszany: ) A że wg mojej moralności jest to grzech to moja sprawa i tych, którzy myślą podobnie. Jeszcze inną kwestią są ślady w psychice jakie zostawiają stosunki przypadkowe (i tu faktycznie można mówić o promiskuityzmie), jeszcze inną kwestia braku poczucia bezpieczeństwa w zwiazkach niesakramentalnych, utrata poczucia własnej wartości, bądź utrata szacunku do płci przeciwnej, oziębłośc zarówno uczuciowa jak i płciowa po większej liczbie partnerów itd. Temat rzeka.

semper_malus napisał(a):Aż się boje zapytać skąd taka znajomość rzeczy co do orgazmu zwierzęcego
Z obserwacji. Orgazm u kobiety objawia się skurczami u psów tak samo. Miałam psa i sukę w domu... Poza tym gdziesik wyczytałam o małpach to samo.

[you] Niech Ci? Pan b?ogos?awi i Strze?e
Niech Ci Pan swój pokój da
Niech mi?o?ci? nape?ni serce Twe
Zawsze z Tob? jest


Zapraszam na moje
FORUM
<><
06-10-2005 00:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #26
 
voska napisał(a):Daj przykład bo ja znam tylko takie w których było to przyczyną rozwodu.


Facet może spełniać swe fantazje seksualne te na które nie pozwala mu żona a także te przed którymi wstydzi przed żoną się przyznać. Względnie żona traci ochotę nasex (bo np jest w ciąży). W takim przypadku korzystanie z usług prostytutek jest lepsze niż np wdawanie się w romanse, czy tłumienie w sobie frustracji. Układ jest prosty - prostytutka świadczy usługi za określoną cenę. A ze względu na to, że trwa to raczej krótko , oraz specyfika pracy prostytutki raczej uniemożliwia głębszą więź emocjonalną. Facet robi co trzeba i wraca do żony. Ani tego nie zalecam , ano do nikogo nie mam pretensji ale jest to fakt , że nawet jeśli małżeństwa nie są zbyt szczęśliwe to są stabilne.


voska napisał(a):Tylko dlaczego jeśli sie tak strasznie kocha drugą osobę nie pobrać się

Bo po pierwsze może jest dpoobrze tak jak jest, po drugie ślub może cośzmienić (i z reguły zmienia), ale niekoniecznie musi znmieniać związek na lepsze i po trzecie jakby na to nie patrzeć jest to bardzo poważne zobowiązanie, i po czwarte niektórzy w małżeństwie widzą nie tylko szczęście ale i smycz. Z drugiej strony jak ludzie się kochają i jest dobrze to po jaką cholere się pobierać?


voska napisał(a):Z obserwacji. Orgazm u kobiety objawia się skurczami u psów tak samo. Miałam psa i sukę w domu... Poza tym gdziesik wyczytałam o małpach to samo.

Naukowo dowiedziono jak dotąd, że jedynym zwierzęciem oprócz czlowieka , które uprawia seks dla przyjemności jest delfin (niejest to pewne na 100%). Jeśli chodzi o psy, w grę wchodzi raczej instynkt. Skurcze można zaobserwować nawet u pierwotniaków podczas koniugacji :krzywy:
06-10-2005 00:52
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #27
 
semper_malus napisał(a):Naukowo dowiedziono jak dotąd, że jedynym zwierzęciem oprócz czlowieka , które uprawia seks dla przyjemności jest delfin (niejest to pewne na 100%).

Za to pewne jest u szympansów - szczególnie pewnego małego gatunku na Madagaskarze zdaje się Oczko nie jestem pewna wyspy Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-10-2005 12:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
semper_malus napisał(a):Naukowo dowiedziono jak dotąd, że jedynym zwierzęciem oprócz czlowieka , które uprawia seks dla przyjemności jest delfin (niejest to pewne na 100%).

Tylko, że delfiny nie noszą prezerwatyw, a delfinice nie biorą pigułek. Nawet jak uprawiają seks dla przyjemności - co i tak jak napisałeś, nie jest pewne na 100% - to nie grzeszą, bo sfera grzechu zwierząt nie obejmuje :krzywy: Nie ma co tu porównywać więc zwierząt z ludźmi.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-10-2005 16:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
voska Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 128
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
semper_malus napisał(a):cet może spełniać swe fantazje seksualne te na które nie pozwala mu żona a także te przed którymi wstydzi przed żoną się przyznać. Względnie żona traci ochotę nasex (bo np jest w ciąży). W takim przypadku korzystanie z usług prostytutek jest lepsze niż np wdawanie się w romanse, czy tłumienie w sobie frustracji.

Wiec lepiej ją zdradzić bo facet nie jest niczym innym jak tylko czymś co do życia potrzebuje seksu i to jeszcze z perwersjami... Gratuluję opinii o swojej płci.

[you] Niech Ci? Pan b?ogos?awi i Strze?e
Niech Ci Pan swój pokój da
Niech mi?o?ci? nape?ni serce Twe
Zawsze z Tob? jest


Zapraszam na moje
FORUM
<><
06-10-2005 19:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #30
 
voska napisał(a):Wiec lepiej ją zdradzić bo facet nie jest niczym innym jak tylko czymś co do życia potrzebuje seksu i to jeszcze z perwersjami... Gratuluję opinii o swojej płci.


Nie wszystkich samców to dotyczy, ale sytuację którą przedstawiłem wcale też nie należą do rzadkości.
06-10-2005 20:07
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów