Ankieta: Czy wierzysz w cuda Eucharystyczne?
Tak, wierzę
Nie, nie wierzę
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cuda Eucharystyczne - czy rzeczywiście miały i mają miejsce?
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Cuda Eucharystyczne - czy rzeczywiście miały i mają miejsce?
Dla mnie jest to temat bardzo ciekawy, a dla was? Czy rzeczywiście takie cuda miały miejsce i czy mają miejsce także w obecnych czasach? Może znacie przypadki takich cudów?
Ja jestem bardzo zainteresowany takimi przypadkami, więc ciekawi mnie czy wiecie coś na ten temat?

Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-09-2005 21:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #2
 
Wierzę w Cuda Eucharystyczne. A w ankiecie nie można zagłosować Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
15-09-2005 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #3
Hmm...
Patrzac troche filozoficznie - wiara dotyczy tego, czego sie nie widzi i czego nie mozna empirycznie zbadac.

Ten temat juz (filozoficznie) nie podlega wierze. Istnieja dowody (naukowo potwierdzone) po cudach Eucharystycznych:
link:
http://www.nasza-arka.pl/2002/numer.php?numer=6

A ogolnie patrzac - racjonalisci i sceptycy, chocby im sie Boga "na tacy" podalo - nie uwierza...
16-09-2005 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Annnika napisał(a):Wierzę w Cuda Eucharystyczne. A w ankiecie nie można zagłosować Smutny

Dlaczego nie można głosować? Czy jest coś nie tak w działaniu?
Jeśli tak, to napisz.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
16-09-2005 14:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ja też nie mogę zagłosować, widzę tylko wyniki. Może coś zaznaczyłeś przy tworzeniu ankiety, że moga głosować np. tylko użytkownicy o jakimś wyższym poziomie (moderatorzy, duchowni etc)??

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
16-09-2005 14:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Może spróbujcie się przelogować.Może napiszcie, czy w innych ankietach też nie możecie głosować, czy tylko w tej?
Groniu sprawdzał ta ankietę i twierdzi, ze jest ok, wiec warto sprawdzić u siebie.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
16-09-2005 16:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Teraz zalogowany jestem z innego komputera i juz moge glosowac, hmm. Nie wiem czemu tak było.
Ale skoro już mogę, to zagłosowałem. Chociaż nie jestem pewien, czy słowo "wierzyć" jest w tej ankiecie właściwe, ale to już inny temat.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
16-09-2005 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #8
Java
moze chodzi o jakies kruczki z JAVA?????

Piszcie o Eucharystii....
16-09-2005 20:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Nie wierzę, że są to Boże cuda.
Nigdy tego nie widziałem, ale jeśli rzeczywiście mają miejsce, to wierzę, że są inspirowane przez Diabła.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
16-09-2005 21:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
krzysiek_enoch napisał(a):Nie wierzę, że są to Boże cuda.
Nigdy tego nie widziałem, ale jeśli rzeczywiście mają miejsce, to wierzę, że są inspirowane przez Diabła.

A w Boga wierzysz? Jeśli tak to i w Cuda Eucharystyczne warto uwierzyć.

Cytat:"W miejscowości Lanciano w VIII w. żył zakonnik bardzo wykształcony, lecz pełen wątpliwości w sprawach wiary. Szczególnie nie dawała mu spokoju kwestia, czy Chrystus naprawdę jest obecny w Hostii i czy konsekrowane wino jest rzeczywiście Jego Krwią. Pewnego razu, po konsekracji w czasie Mszy św., wątpliwości odezwały się ze szczególną siłą. Zakonnikowi wydało się niemożliwe, żeby chleb i wino uległy przeistoczeniu. I wtedy na własne oczy zobaczył, że chleb rzeczywiście stał się Ciałem, a wino Krwią. Przeraził się, lecz po chwili poczuł radość z powodu łaski, jakiej doznał. Nie omieszkał opowiedzieć o tym zgromadzonym na Mszy św. braciom. Wszyscy przybliżyli się do ołtarza, aby zobaczyć cud.
Wieść o zdarzeniu wnet rozeszła się po okolicy. Do klasztoru przychodzili wierni pragnący spojrzeć na Ciało Chrystusa i na Jego Krew, która niebawem skrzepła, zamieniając się w pięć nieregularnych bryłek. Zarówno cudownie przemieniona Hostia jak i bryłki zakrzepłej Krwi otoczono w Lanciano wyjątkową czcią. Podjęto pierwsze próby badań fenomenu. "

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
16-09-2005 22:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
TOMASZ32 napisał(a):A w Boga wierzysz? Jeśli tak to i w Cuda Eucharystyczne warto uwierzyć.
A może od razu uwierzmy w VooDoo (czy jak to tam się pisze)
:-k

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
16-09-2005 22:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
krzysiek_enoch napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):A w Boga wierzysz? Jeśli tak to i w Cuda Eucharystyczne warto uwierzyć.
A może od razu uwierzmy w VooDoo (czy jak to tam się pisze)
:-k

Nie muszę wierzyć w VooDoo, ale takie cuda były udokumentowane i potwierdzone, więc nie ma powodów by w nie nie wierzyć.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
16-09-2005 22:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
TOMASZ32 napisał(a):takie cuda były udokumentowane i potwierdzone, więc nie ma powodów by w nie nie wierzyć.
Jednak (na szczescie) wiara lub niewiara w takie cuda nie jest sprzeczna z doktryna KK. Wiec dla Ciebie Tomaszu oznacza to, ze skoro byly udokumentowane to sie w nie wierzy, dla innych wcale nie musi to byc przekonujace.

Ale
krzysiek_enoch napisał(a):A może od razu uwierzmy w VooDoo (czy jak to tam się pisze)
to jednak troche nie na miejscu :?

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
16-09-2005 23:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
msg napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):takie cuda były udokumentowane i potwierdzone, więc nie ma powodów by w nie nie wierzyć.
Jednak (na szczescie) wiara lub niewiara w takie cuda nie jest sprzeczna z doktryna KK. Wiec dla Ciebie Tomaszu oznacza to, ze skoro byly udokumentowane to sie w nie wierzy, dla innych wcale nie musi to byc przekonujace.

Ale
krzysiek_enoch napisał(a):A może od razu uwierzmy w VooDoo (czy jak to tam się pisze)
to jednak troche nie na miejscu :?

msg
I nie jest. Nie wszyscy się sugerują tym, że takie cuda zostały potwierdzone przez Kościół. Ale maja prawo nie wierzyć.
Dla niektórych potwierdzenie czegoś przez Kościół nie jest powodem do wiary, np. w takie cuda czy objawienia.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
16-09-2005 23:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
czyli zgodziliśmy się ze sobą Uśmiech

ja widzę po sobie, że w takie cuda to wierzę, ale jest to trudna wiara, bo bardzo chciałbym to zrozumieć, a wiadomo, że nie jest łatwo pewnych spraw zrozumieć.

Dla mnie, moim malutkim i prywatnym "cudem eucharstycznym" jest to, że z wielką radością i pokorę chodzę na Eucharystie, że czuję w trakcie mszy obecność Boga.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
17-09-2005 18:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów