Ankieta: Czy wierzysz w cuda Eucharystyczne?
Tak, wierzę
Nie, nie wierzę
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cuda Eucharystyczne - czy rzeczywiście miały i mają miejsce?
Autor Wiadomość
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #76
 
Ks.Marek napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):Pismo mówi: "Badajcie duchy..."
Lanciano z tego co mi wiadomo, nie budzi protestów Watykanu...
Co jednak jeśli Watykan się myli? :shock: :roll: Smutny
Ew. wg Mateusza 24:24 napisał(a):Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
21-11-2008 19:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #77
 
krzysiek_enoch napisał(a):Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.
A co, jeśli to słowa o tobie?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-11-2008 21:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #78
 
ks.Marek jak zwykle przechodzi do argumentów ad personam ...
ale cóż ma prawo, jest moderatorem, więc On stanowi tu regulamin :|

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
21-11-2008 22:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #79
 
Ks.Marek odpowiada na Twoje "argumenty" w taki sposób, w jaki Ty odpowiadasz na jego. Ma do tego prawo, podobnie jak Ty, prawda? Bądźmy sprawiedliwi.
21-11-2008 22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #80
 
krzysiek_enoch napisał(a):ale cóż ma prawo, jest moderatorem, więc On stanowi tu regulamin
Argumentum ad hitlerum :wink: :?: Spodziewałem się, że dasz z siebie więcej...

Krzysiek, gdybyś był luteraninem, kalwinem, czy należał do kościoła ewangelicko-augsburskiego, to może i bym się pokusił o dłuższe zatrzymanie się nad twoimi rozważaniami i opiniami, jednak ty reprezentujesz - jak się okazuje - dość dziwne poglądy, które faktycznie nie mają żadnego zakorzenienia w historii reformacji. Ot, ktoś sobie wydumał jakiś tam zbór, by okazać swą odmienność, kontestację, czy sam nie wiem co.

Z kolei katolicyzm, oraz cuda, które zdarzały się (i zdarzają?) w w Kościele to nic innego jak właśnie zanurzenie i to maksymalne w historii. To co zdarzyło się w Lanciano, miało miejsce 1200 lat temu. Możesz udać się tam i zobaczyć relikwie Chrystusa...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-11-2008 22:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #81
 
Ks.Marek napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.
A co, jeśli to słowa o tobie?
To biada mi ...

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
21-11-2008 23:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #82
 
krzysiek_enoch napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.
A co, jeśli to słowa o tobie?
To biada mi ...
Dlaczego zaraz "biada"? Trzeba mieć nadzieję, że:
po 1: będzie OK
po 2: że będę zawsze tak żyć, iż wszystko będę robić zawsze od początku do końca jak najlepiej - będę dobrym i konsekwentnym w tym dobru: chrześcijaninem, mężem, ojcem, forumowiczem 8) , pracownikiem, etc.

A, i jeszcze coś, taka małą wycieczka ad personam, a co mi tam Język A przy okazji i off topic

Wiem, że u protestantów jest różna polityka odnośnie aborcji i antykoncepcji. Powiedz mi, jak to jest u ciebie?

Żeby jednak to nie był taki bezczelny off topic, to mały cytacik:
Mateusz Ewangelista napisał(a):26,26 A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje.
26,27 Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy, 26,28 bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów.

Ten cud trwa nieustannie od 2 tysięcy lat.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-11-2008 01:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #83
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):
Hauer napisał(a):Tzw. "Cuda Eucharystyczne" zaliczam niestety do kategorii mistyfikacji.

Cud w Lanciano nie był żadną mistyfikacją. Tam był rzeczywiście cud, ciało, które zostało zbadane szczegółowo rzeczywiście zostało uznane za ciało pochodzące od człowieka - to wykazały badania.

Pozdrawiam
Ciało mięśnia sercowego
http://www.nasza-arka.pl/2002/rozdzial.p...rozdzial=3
http://www.ekumenizm.pl/content/article/...031934.htm
22-11-2008 17:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #84
 
alus napisał(a):Ciało mięśnia sercowego
Razem z DNA ? Ktoś badał to DNA Boga ? Jest takie samo w każdym z takich cudów ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
22-11-2008 17:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #85
 
krzysiek_enoch napisał(a):ks.Marek jak zwykle przechodzi do argumentów ad personam ...
ale cóż ma prawo, jest moderatorem, więc On stanowi tu regulamin :|

Nie stanowi tylko stara się go trzymać i działać w oparciu o regulamin jako moderator i osoba duchowna, która jakby nie patrzeć ma konkretną wiedzę, której wierni czy też świeccy często. nie posiadają. Oczywiście są tacy, którzy mają znacznie większą wiedzę, ale takich raczej jest znacznie mniej od tych, którzy takiej wiedzy nie posiadają.

Jak wiesz regulamin tworzyli administratorzy, moderatorzy pomagai tylko przy niektórych zmianach w regulaminie. Jak narazie to główni administratorzy trzymają rekę nad forum a my moderatorzy mamy utrzymywać porządek, co staramy się na miarę własnych możliwości robić.

krzysiek_enoch napisał(a):Co jednak jeśli Watykan się myli?

Jako, że głowa Kościoła wraz z kongregacjami to ludzie to myślę, że taka możliwość istnieje, ale raczej są to naprawdę sporadyczne przypadki. Raczej Watykan stara się bardzo dokładnie, szczegółowo i ostrożnie podchodzić do wszelkich zjawisk i do czasu ich dokładnego zbadania nie wypowiada się ani też nie zatwierdza takowych zjawisk od tak sobie. Tak więc pomyłki są bardzo rzadkie, raczej zatwierdza to co zostało dokładnie zbadane i potwierdzone wieloma dowodami, które świadczą o prawdziwości danego zjawiska czy cudu.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-11-2008 22:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #86
 
Offca napisał(a):krzysiek_enoch napisał/a:
Nie wierzę, że są to Boże cuda.
Nigdy tego nie widziałem, ale jeśli rzeczywiście mają miejsce, to wierzę, że są inspirowane przez Diabła.


O taaaak... Jezus też czynił cuda inspirowany przez diabła :lol2: Nawet Mu to zarzucano, ale jakoś się tym nie przejął. I dobrze Uśmiech Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli :aniol:
=D>
Ja wierze w cuda Eucharystyczne, jednak dla mnie największym cudem jest to, co czuje podczas Eucharystii wielką pokorę przed wielką,a zarazem delikatną Miłością Boga. OUśmiech
Dla mnie cuda Eucharystyczne nie są podstawą żeby wierzyć w prawdziwość Eucharystii, ponieważ to, co czuje w sercu podczas Mszy mówi samo za siebie =)
I tego nikt nie zmieni

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
28-04-2009 08:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #87
 
bashca napisał(a):
Offca napisał(a):krzysiek_enoch napisał/a:
Nie wierzę, że są to Boże cuda.
Nigdy tego nie widziałem, ale jeśli rzeczywiście mają miejsce, to wierzę, że są inspirowane przez Diabła.


O taaaak... Jezus też czynił cuda inspirowany przez diabła :lol2: Nawet Mu to zarzucano, ale jakoś się tym nie przejął. I dobrze Uśmiech Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli :aniol:
=D>
Ja wierze w cuda Eucharystyczne, jednak dla mnie największym cudem jest to, co czuje podczas Eucharystii wielką pokorę przed wielką,a zarazem delikatną Miłością Boga. OUśmiech
Dla mnie cuda Eucharystyczne nie są podstawą żeby wierzyć w prawdziwość Eucharystii, ponieważ to, co czuje w sercu podczas Mszy mówi samo za siebie =)
I tego nikt nie zmieni
Szanuję Twoje uczucia Basiu i mam nadzieję, że nie obrażę ich teraz swoją wypowiedzią.
Jesteś jeszcze bardzo młoda ale na pewno zauważyłaś już, że uczucia czasem wprowadzają w błąd. Są chwile kiedy czujesz się kimś wielkim a są chwile kiedy czujesz się najgorsza. Są chwile gdy czujesz, że kogoś kochasz a za kilka dni tą sama osobę nienawidzisz. Są chwile gdy czujesz się spełniona a są takie gdy nie widzisz sensu życia. Są chwile gdy doświadczasz wielkich rzeczy w modlitwie a są chwile gdy wątpisz, że jest Bóg.
Uczucia są ulotne. Trwają ledwie chwilkę i już ich nie ma.

Spotkałem kidtyś mormonów, którzy opowiadali mi o Księdze Mormona. Zapytałem ich skąd wiedzą, że jest ona prawdziwa. Odpowiedzieli mi, że poczuli to po jej przeczytaniu. Ja przeczytałem ją ale nie poczułem tego samego. Księga Mormona nie może być jednocześnie prawdziwa i nieprawdziwa. Uczucia nie mogą tego zweryfikować.

W relacji z Bogiem polegam na miłości, wierze, zaufaniu i posłuszeństwie. Kocham Go. Wierze, że Ojciec zaoferował mi zbawienie w swoim Synu. Ufam Jego miłosierdziu. Jestem posłuszny Jego Słowu.

Jego Słowo zakazuje mi oddawać Boskiej czci przedmiotom. Chleb i wino są takimi właśnie, zwyczajnymi przedmiotami. Nie istnieje coś takiego jak "przeistoczenie" - to ludzki wymysł. Słowo Boże nie mówi NIC o przeistoczeniu. A już zważenie i zmierzenie tego i nazwanie "transsubstancjają" to czyste szaleństwo.

Jeszcze raz przepraszam jeśli Cię uraziłem. :oops:

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
28-04-2009 17:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów