Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
JHWH moją miłością
Autor Wiadomość
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #1
JHWH moją miłością
Tak tylko króciótko.

Żyłem sobie kiedyś bez Boga, bez nadziei na przyszłość. Tejże właśnie przyszłości okropnie się bałem. Z tego wszystkiego stoczyłem się w niemoralność, wąchanie kleju, wódkę, papierosy... W szkole oblałem rok, drugi prawie że też.

W tej ciemności usłyszałem o Jezusie a potem także o jego Ojcu.

Mój Ojciec mnie uratował - wielokrotnie od śmierci ziemskiej a przede wszystkim od smierci wiecznej. Dał mi wiarę, nadzieję i miłość. Dał mi swój Zbór abym dojrzewał i tam nauczył sie pokonywac trudnosci tego świata.

Tak bardzo zakochałem sie w Jehowie i jego Chrystusie.

A juz niedługo mój Król przyjdzie po swój Kościół i wtedy Go spotkam twarzą w twarz. :jupi:

O jak bardzo do tej chwili tęsknię :!:

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
12-10-2005 18:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
krzysiek_enoch napisał(a):Tak bardzo zakochałem sie w Jehowie i jego Chrystusie.

Jesteś jehowitą?

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
12-10-2005 19:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #3
Re: JHWH moją miłością
krzysiek_enoch napisał(a):Tak bardzo zakochałem sie w Jehowie i jego Chrystusie.

Powiedz , co przez to rozumiesz?. Bo dla mnie to coś napisał, nie trzyma się gramatyki?!.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
12-10-2005 19:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #4
Re: JHWH moją miłością
Wojtek37 napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):Tak bardzo zakochałem sie w Jehowie i jego Chrystusie.

Powiedz , co przez to rozumiesz?. Bo dla mnie to coś napisał, nie trzyma się gramatyki?!.
Chrystus = Pomazaniec

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
12-10-2005 20:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #5
Re: JHWH moją miłością
krzysiek_enoch napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):Tak bardzo zakochałem sie w Jehowie i jego Chrystusie.

Powiedz , co przez to rozumiesz?. Bo dla mnie to coś napisał, nie trzyma się gramatyki?!.
Chrystus = Pomazaniec

To jasne , powinieneś napisać w "Jego Synu", a nie Pomazańcu. Bo znaczeniowo Syn , jest wyżej od funkcji, którą sprawuje. To proste.

To że jesteś senem swego Ojca i matki , jest ważniejsze od tego, że jesteś np. Dyrektorem, czy Ministrem. Choć - wielu stosuje tę pokrętną zasadę! Duży uśmiech

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
12-10-2005 20:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #6
Re: JHWH moją miłością
krzysiek_enoch napisał(a):O jak bardzo do tej chwili tęsknię :!:

Musisz wiec czuwac i sie modlic bo nie wiesz kiedy Pan przyjdzie.Czyn wszystko aby Pan okazal sie dla ciebie Milosiernym Krolem.Zachecam cie do przegladniecia ponizszego linku.Jest na czasie.

http://www.faustina.ch/index_pl.htm

Pozdrawiam Uśmiech

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
09-11-2005 00:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
krzysiek_enoch napisał(a):O jak bardzo do tej chwili tęsknię
Nie wiem co Wy o tym myslicie, ale ja mam juz dosc. Tak bardzo tesknie do spotkania z Nim. A rownoczesnie tak boje sie, ze w swoim zyciu nie wypelniam Jego woli, bo byc moze jej po prostu nie znam?

Smutno mi dzisiaj.
;(

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
26-08-2006 23:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
To jak Ty się boisz, to ja już powinnam dawno nie żyć ze strachu 8-[

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-08-2006 12:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
krzysiek_enoch napisał(a):Smutno mi dzisiaj ;(

nie rycz Przytulanie może jutro będzie lepiej

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-08-2006 23:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #10
 
Witaj Uśmiech
Z tego co widze jestes z Gliwic. Jezeli chcesz odezwij sie do mnie na gg - chetnie pogadam Uśmiech

Cytat:Tak bardzo tesknie do spotkania z Nim. A rownoczesnie tak boje sie, ze w swoim zyciu nie wypelniam Jego woli, bo byc moze jej po prostu nie znam?
Kazdy czlowiek jest grzeszny, upada - jestesmy tylko ludzmi. Dlatego nikt nie wypelnia Jego woli w 100%. Ale mamy sie tym zamartwiac - Bog jest milosierny i dobry. On ciebie kocha! Uśmiech

Futrzak napisał(a):Jesteś jehowitą?
Nie Futrzak, krzysiek_enoch nie jest Świadkiem Jehowy (jehowita to wyrazenie obrazliwe) - ŚJ nie wierza w zycie wieczne, a Krzysiek powiedzial, ze Bog wybawil go od smierci wieczniej. 'Tytul' uzytkownika wskazuje, ze nalezy on do Kosciola Ewangelicko-Reformowanego, ale tak naprawde, to nie jest sedno sprawy Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
01-11-2006 15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
krzysiek_enoch napisał(a):W tej ciemności usłyszałem o Jezusie a potem także o jego Ojcu.
krzysiek_enoch napisał(a):Tak bardzo zakochałem sie w Jehowie i jego Chrystusie.
krzysiek_enoch napisał(a):A juz niedługo mój Król przyjdzie po swój Kościół i wtedy Go spotkam twarzą w twarz.
krzysiek_enoch napisał(a):O jak bardzo do tej chwili tęsknię

Ciekawe są te cytaty, oj ciekawe...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-11-2006 09:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ks.Marek napisał(a):Ciekawe są te cytaty, oj ciekawe...
napisz coś więcej o swoim zaciekawieniu, bo znając Ciebie ...

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Czw 02 Lis, 2006 19:52 ]
To raczej miała być zachęta, byś ty Krzysztofie się "wytłumaczył" z tych cytatów, które wyjąłem z twej wcześniejszej wypowiedzi
02-11-2006 19:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Było to osobiste zwierzenie się z moich wspomnień, marzeń i obaw. Tęsknię do mego ukochanego Boga Jehowy - czy to źle?
03-11-2006 00:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
krzysiek_enoch napisał(a):Tęsknię do mego ukochanego Boga Jehowy - czy to źle?
http://online.biblia.pl/rozdzial.php?id=570 Tam są m.in takie słowa, że jest czas zasiewania i zbioru, rodzenia sie i umierania, i że generalnie wszystkie rzeczy pod słońcem mają swój czas i miejsce

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-11-2006 09:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #15
 
Ksieze Marku, alez oczywiscie, ze wszystko ma swoj czas, ale jedno to tesknic, a drugie to chciec przyspieszyc wydarzenia, niezgodnie z wola Boza ;-)
Ja TEZ tesknie za moim Panem, chociaz wiem, ze On jest przy mnie. Tesknie do tego momentu, kiedy bede mogla Go zobaczyc twarza w twarz jeszcze doskonalej, niz na Eucharystii. Nie znaczy to jednak, ze chce przykladowo popelnic samobojstwo - o nie, to byloby niezgodne z wola mojego Boga. Modle sie za to o dobra smierc wtedy, kiedy Bog zechce Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
03-11-2006 15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów