Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzieci katowane przez rodziców
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #46
 
Ajfen napisał(a):Mamy tu na myśli modlitwę. Semper najwyraźniej znów przejawia skłonności do obrażania Katolików i nie wierzy w moc modlitwy.


Ajfen czy wyrażenie watpliwości co do skuteczności modlitwy jest obrazą katolików ? Dla mnie człowiek który widzi człowieka w potrzenie i oprócz modlenia się nic nie przedsięweźmie to tak jakby nic nie zrobił bo ja nie wierzę w skuteczność modlitwy.
Wystraczy,że napiszę kościół,bóg, to obraza świątobliwych katolików! Teraz muszę napisać, że słowa bóg użyłem w znaczeniu potocznym a nie katolickiego najwyższego bo zaraz bym jakiegoś przewrażliwionego fanatyka obraził!
Ajfen napisał(a):Błogosławieństwo Boga jest w sakramencie małżeństwa oficjalnym stwierdzeniem miłości tychże dwóch osób. Nic więcej, ponad to, może tylko, że jest jeszcze wyrazem Bożej radości z miłości.

Naj jakim Ty świecie żyjesz? Przecież małżeństwa przed Bogiem nie zawiera się tylko z miłości!
Ajfen napisał(a):"Ufaj tak, jakby wszystko zależało od Boga, ale działaj tak, jakby wszsytko zależało od Ciebie."
Czyli: Ufaj tak jakby wszystko zależało od Boga a działaj tak jakby Go nie było.
26-09-2005 15:12
Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
Te twoje docinki o Bogu jakoś mnie nie ruszają, ale innych mogą. Poza tym pisząc Bóg z małej litery popełniasz błąd ortograficzny Szczęśliwy
Cytat:Naj jakim Ty świecie żyjesz? Przecież małżeństwa przed Bogiem nie zawiera się tylko z miłości!
A z czego??? Z pieniędzy, czy dla codziennych "ćwiczeń w łóżku" fanatyku???
Cytat:Czyli: Ufaj tak jakby wszystko zależało od Boga a działaj tak jakby Go nie było.
Nie powiedziałbym. Skoro jesteś ateistą masz prawo tak mówić. Ja raczej mówię: Ufaj tak, jakby od Boga wszystko zależało, ale działaj tak, jakbyś był Jego narzędziem.

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
26-09-2005 16:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #48
 
Ajfen napisał(a):Poza tym pisząc Bóg z małej litery popełniasz błąd ortograficzny


a jakbym napisał o bogu Perkunie to też nym popełnił błąd ortograficzny? Bóg w sensie Bóg-ojciec to co innego niż bóg w sensie bóstwo. Więc nie ucz mnie ortografii.
Ajfen napisał(a):A z czego??? Z pieniędzy, czy dla codziennych "ćwiczeń w łóżku" fanatyku???

Małżeństwa z miłości to stosunkowo niedawny wynalazek. Wcześniej przez wieki to rodzice wybierali małżonków dla swoich dzieci i bynajmniej nie zawsze , ale i nawet nie często kierowli się miłością. Czy jesteś pewny, że na 100 par ślubuhjących przed ołtarzem kazdy ze współmałżonków co do jednego nakłada małżeńskie chomąto z miłości fanatyku?


Ajfen napisał(a):Nie powiedziałbym. Skoro jesteś ateistą masz prawo tak mówić. Ja raczej mówię: Ufaj tak, jakby od Boga wszystko zależało, ale działaj tak, jakbyś był Jego narzędziem.
Wiem co mówisz. Ale ja osobiście jestem człowiekiem a nie żadnym narzędziem.
26-09-2005 16:33
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
To nie miejsce na naukę ortografii, starajcie się trzymać tematu, sprawy pisowni omawiajcie Tutaj

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-09-2005 19:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #50
 
A poza tym chyba mówimy o krzywdzonych dzieciach, a nie czy się komuś małżeństwo podoba czy nie :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-09-2005 19:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #51
 
A zaczęło się niby od tematu Smutny

To moze zajmijmy się trochę innym aspektem.

Może sie ze mną nie zgadzacie, ale u nas w naszym kraju za mało rozwinięta jest pomoc rodzinom z problemem agresji. Przecież terapii powinny podlegać wszystkkie osoby, nie tylko sam agresor Smutny To może by pomogło usunąć szablon, że dzieci bite wchodzą w związki, gdzie albo biją, albo sa znowu bite Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-09-2005 20:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #52
 
nie mam sily przekopywać sie przez te wszystkie strony, pokusze się jednak o takie ogólne podsumowanie, napisałam je już na początku, ale złośliwa technika pochłonęła mi to... być moze było to już wcześniej powiedziane... jeśli powtórzę to, to przepraszam Smutny

Przemoc czyli działanie przeciwko mocy, ma na celu osłabienie przeciwnika.

Dużo mówi sie o przemocy w rodzinie... jednak najczęściej na myśli ma się przemoc fizyczną... dzieci są bite, chodzą posiniaczone do przedszkola czy do szkoły. Sąsiedzi słyszą odgłosy awantur czy bijatyki. Jednak nie koniecznie tylko taka przemoc występuje w rodzinie. Część form przemocy jest naprawdę trudna do stwierdzenia "na oko" przez laika. Dzieci np. są grzeczne, ciche, spokojne... nic nie wskazuje na występowanie przemocy w domu.
Pracując z młodzieżą i dziećmi w różnym wieku, ale także spotykająć się z dorosłymi w różnym wieku dostrzegam coraz częściej w nich ofiary przemocy domowej. Najczęściej jest to przemoc fizyczna, ale tak że psychiczna. Wśród dorosłych często są to Dorosłe Dzieci, jednak ne wszyscy z nich zdaja sobie z tego sprawę. Jest to najczęściej naturalna konsekwencja doświadczanej w najmłodszych latach przemocy.
Może zacznę od przemocy fizycznej, która jest najbnardziej znana i najczęściej właśnie o niej się myśli, mówiąc o przemocy. Często uważa się, że istnieje taka ścisła zależność pomiędzy tym czy było się bitym w dzieciństwie, a tym czy bije się własne dzieci. "Bici-biją". Często tak jest, ale nie jest prawdą, że wszyscy bici biją, i wszyscy bijący byli bici.
Z czego wynika to, że stosuje się przemoc fizyczna w rodzinie? Dlaczego dzieci są bite przez rodziców? Dlaczego rodzice biją? Może to wynikać z tego, że sami byli bici. Poprostu nie znają innych metod wychowawczych i przenosząc schematy z domu rodzinnego na swoja rodzinę zachowują się tak jak wcześniej ich rodzice. W przypadkach, kiedy nie byli bici... być może w ten sposób chcą pokazać swoją przewagę, gdyż czują się słabi...
Często przemoc fizyczna występuje w rodzinach, gdzie w grę wchodzą uazleżnienia. rodzic pod wpływem używek robi się agresywny, bije dzieci, by pokazać swoją siłę (jednocześnie chce sobie udowodnić, że jest silny -> bo ma albo jeszcze do końca nie ma tej świadomości, z jest słaby, bo ulega uzależnieniu). Często wracając do domu w stanie upojenia budzi dzieci w środku nocy... bo akurat w tym momencie ma ochotę na rozmowę z nimi.
Dochodzi tu także problem przemocy emocjonalnej. Dzieci w takiej rodzinie doświadczają także przemocy emocjonalnej. Są zastraszone, często mają poczucie winy za problemy i uzależnienie rodzica (lub rodziców). Jednak o takiej formie przemocy mówi się naprawdę mniej.
Przemoc seksualna, czyli gwałty czy molestowanie. Może się zdarzyć w najlepszej rodzinie. Nie koneicznie musi to być rodzina uważana za otoczenie za patologiczną. O tym sie raczej nie mówi na zewnątrz, bo... wstyd i lęk. Poza tym dziecko (jeśli jest niepełnoletnie i zależne od rodziców) nie opuści domu rodzinnego. Poza tym może być tak wychowywane, że o tym, co sie dzeje w domu nie mówi się na zewnątrz (dochodzi w tym momencie jeszcze element przemocy emocjonalnej) nie wspomina o tym co sie stało, lub co się dzieje nikomu... może się boi, albo jeśli jest to mniejsze dziecko, może uważać, że to jest normalne... (jeśli nie wie, że może być inaczej, bo nie miało możliwościo poznania życia i sytuacji w innych rodzinach).
Kolejna forma przemocy, o której się nie mówi, jako o przemocy... to zaniedbanie. Mówi się o zaniedbaniach, ale raczej nie wiąże się tego z problemem przemocy. łasnie na skutek zaniedbań wyrastają dorosli ne radzący sobie w dorosłym życiu, tzw. Dorosłe Dzieci. zaniedbania mogą być w sferze potrzeb biologicznych jak również emocjonalnych. Każdy człowiek (dziecko również) ma prawo do zaspokojenia wszystkich podstawowych potrzeb, by móc się prawidłowo rozwijać. Jednak na skutek zaniedbań rozwój ten jest najczęściej zaburzony, a nawet opóźniony.

Poniżej zamieszczam materiały znalezione na stronie LCPRiOU

Cytat:FORMY PRZEMOCY

Przemoc fizyczna
bicie ręką i różnymi przedmiotami, kopanie, szarpanie, popychanie itp.

- objawy stosowania jej wobec dziecka:
* siniaki, ślady uderzeń i cięć na ciele dziecka (twarz, klatka piersiowa, plecy, pośladki)
* ślady poparzeń (szczególnie oparzenia papierosem)
* rany głowy
* rany w różnych fazach gojenia
* powtarzające się złamania i zwichnięcia
* obrzęki
* specyficzne zachowania dziecka:
* lęk przed rozbieraniem się przed lekcją wf,
* lęk przed nagłym dotknięciem (unik, skulenie się)
* strój niestosowny do pogody (zakrywanie ubraniem zranień)
* agresywność lub apatyczność
* nadmierna "ostrożność", kłamliwość
* lęk przed rodzicami, opiekunami
* niechęć do ujawniania informacji o sytuacji rodzinnej


Przemoc emocjonalna
wyśmiewanie, agresja słowna, wrogość, zastraszanie, wymuszanie, szykanowanie, wywoływanie poczucia winy itp.

- objawy:
* zaburzenia mowy
* dolegliwości psychosomatyczne (bóle brzucha, głowy, mdłości)
* moczenie i zanieczyszczanie się bez wyraźnych przyczyn organicznych
* tiki
* brak pewności siebie, wycofanie się
* depresja
* zachowania destrukcyjne i autodestrukcyjne
* nadmierne podporządkowywanie się dorosłym
* kłamliwość


Wykorzystywanie seksualne
różnego rodzaju zachowania seksualne wobec dziecka, których celem jest uzyskiwanie własnej przyjemności seksualnej, dokonywanie na ogól przy pomocy przekupywania, uwodzenia, siły, straszenia i szantażowania.

Objawy specyficzne:
* obrzęk w okolicach genitalnych
* otarcia naskórka, bolesność okolic narządów płciowych i odbytu
* ból podczas oddawania moczu, ból przy chodzeniu, siadaniu
* rany w ustach
* zapalenie pochwy, upławy
* nadmierna pobudliwość seksualna
* nieadekwatna do wieku znajomość zachowań seksualnych oraz anatomii narządów płciowych

Objawy niespecyficzne:
* nadpobudliwość psychoruchowa
* zaburzenia koncentracji
* zachowania destrukcyjne i autodestrukcyjne
* wyraźne inne zaburzenia zachowania


Zaniedbywanie
długotrwale niezaspokajanie podstawowych biologicznych i psychicznych potrzeb dziecka

- objawy:
* zaburzenia rozwoju fizycznego (waga i wzrost poniżej normy)
* zaniedbany wygląd (brak czystości osobistej, brudny i niestosowny ubiór)
* nie wyleczone zranienia
* choroby zębów i jamy ustnej
* zmęczenie, apatia


(Oprac. wg materiału Fundacji "Dzieci Niczyje")

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
28-09-2005 12:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #53
 
No właśnie: zaniedbanie może być równie złe co katowanie, bo niezauważane przez otoczenie, nie ingeruje się,bo przecież aż tak źle nie jest Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-09-2005 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #54
 
Annnika napisał(a):zaniedbanie może być równie złe co katowanie

zaniedbanie dziecka jest rzeczą karygodną, ale nie stawiałbym to na jednym miejscu z katowaniem.
28-09-2005 21:06
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #55
 
Czasem łatwiej usunać skutki katowania ,bo to wychodzi na jaw ( mam nadzieję, że i szybciej będzie sie bestialstwo wykrywać, i mniej będzie przypadków ) a zaniedbanie moze nigdy nikomu nie wpaść w oko Smutny Znieczulica panuje, niestety Smutny To miałam na myśli, wiem, że bestialstwo szczególnie fizyczne jest niewyobrażalne i straszne Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-09-2005 21:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
Annnika napisał(a):Czasem łatwiej usunać skutki katowania ,bo to wychodzi na jaw ( mam nadzieję, że i szybciej będzie sie bestialstwo wykrywać, i mniej będzie przypadków ) a zaniedbanie moze nigdy nikomu nie wpaść w oko Smutny Znieczulica panuje, niestety Smutny To miałam na myśli, wiem, że bestialstwo szczególnie fizyczne jest niewyobrażalne i straszne Smutny

Ja Anniko do końca bym się z tym nie zgodził. Skutki katowania moze zewnętrznego można usunąć, chociaż takze nie zawsze, ale warto pamiętać, ze pozostaje kwestia psychiki, która może być uszkodzona znacznie poważniej i nie tak łatwo będzie można ją wyleczyć czy usunąć.Jeżeli chodzi o same przypadki to katowanie napewno łatwiej jest z tym walczyć, ponieważ jest bardziej widoczne, oczywiście jeśli się coś niepokojącego zauważy u dzieci.
Dlatego warto być czujnym na takie zachowania dzieci i ich nie lekceważyć. Wtedy rzeczywiście można zminimalizować ryzyko zaburzeń w psychice takiego dziecka.

Mogę się jednak zgodzić, ze znieczulica panuje, ludzie nie chcą się wtrącać w cudze problemy uznając, ze ich one nie dotyczą, że maja wiele swoich problemów. Ale narażają tym życie dziecka - szkoda, ze z tego nie zdają sobie sprawy.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-09-2005 22:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #57
 
Poniżej zamieszczam kilka prawd o przemocy domowej

Cytat:Prawda o przemocy

* Nie trzeba mieć siniaków i złamanych kości, aby być ofiarą przemocy domowej.
* Poniżanie i obelgi bolą tak samo jak bicie - jest to przemoc psychiczna i moralna.
* Przemoc w rodzinie jest przestępstwem. Każdy ma prawo zapobiedz przestępstwu.
* Nikt nie ma prawa bić i poniżać kogokolwiek bez względu na to, co zrobił czy powiedział.
* Przemoc nie kończy się sama z siebie. Pierwszym krokiem do jej przerwania jest przełamanie izolacji i milczenia.
* Uzależnienie od alkoholu nie zwalnia od odpowiedzialności za czyny. Należy karać sprawcę przemocy i leczyć jego chorobę alkoholową.
* Nawet po wielu latach kobieta może przerwać przemoc. Nigdy nie jest za późno, aby powiedzieć nie! Każdy ma prawo bronić siebie i dzieci przed przemocą.
* Przemoc domowa zdarza się we wszystkich grupach społecznych niezależnie od poziomu wykształcenia i sytuacji ekonomicznej.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
28-09-2005 22:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #58
 
Tak, to jest podstawa jesli chodzi o przemoc, tylko biorąc pod uwage sam fakt katowania dzieci, a o takich tu mowa, to co do pierwszego punktu to siniaki, ślady bicia widać będzie napewno, natomiast napewno nie trzeba mieć siniaków by być ofiarą takiej przemocy w domu, tu są kwestie znecania się takze psychicznego, seksualnego i wiele innych sposobów, także jest to zrozumiałe.

Tylko teraz ważną rzeczą jest, jak to wprowadzać wszystko w zycie, jak powiedziec ludziom by reagowali na to?
Przeciez ludzie oglądaja takie sytuacje na codzień, oglądaja w telewizji i mimo wszystko nie reagują, przynajmniej nie wszyscy, a ile dzieci w ten sposób można by uratować. Ta znieczulica na cierpienie człowieka nie pozwala na ratowanie życia bezbronnych dzieci. Żyjemy w jednym kraju, jesteśmy wszyscy Polakami a przede wszystkim jestesmy ludźmi, więc warto się zastanowić nad sobą, co mogę zrobić dla innych, by nie cierpieli?, co mogę zrobic dlatakich dzieci, by nie były tak katowane? Mozna zrobić bardzo wiele, tylko wystarczy chcieć im pomóc.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-09-2005 23:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
TOMASZ32 napisał(a):co mogę zrobic dlatakich dzieci, by nie były tak katowane?

Zastosować przemoc wobec kata [-X ?
05-10-2005 19:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #60
 
Wychwytywać takie przypadki w otoczeniu i zadbać, żeby dzieci nie powieliy tego wątku...

To juz bardzo duzo Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-10-2005 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów