Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NADUŻYCIA LITURGICZNE
Autor Wiadomość
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #1
NADUŻYCIA LITURGICZNE
Witam
Przegladając internet natknołem się na pare zdięć które mnie przeraziły. Ciekawe czy można to nazwać jeszcze Mszą Katolicką?
msza kowbojska
http://cathcon.blogspot.com/2005/08/mass...iests.html
msza klaunów
http://www.statveritas.com.ar/Los_Frutos...rdo-03.htm
Dzięki Bogu w Polsce nie dochodzi do tak drastycznych nadużyć ale widząc jak polski Kosciół chłonie nowinki z zachodu to chyba tylko kwestia czasu.
19-09-2005 16:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Wiesz, to że ksiądz w kapeluszu, to chyba nie taka tragedia, tylko pewien symbol dla kowboi Oczko Ale też uważam, że nie należy przesadzać. Msza to msza, a nie widowisko teatralne Oczko Jeden proboszcz urządził na dzień zwierząt mszę na którą mogli przyjść właściciele z braćmi mniejszymi (zwierzatkami). Nadużyć jednak chyba nie było. Pieski i kotki zachowywały się grzecznie Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-09-2005 21:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ja sądze, że to nie jest dobrze, kiedy podczas Liturgii Eucharystycznej stosujemy takie "gadżety", jak kapelusz, czy tym podobne. Nie podoba mi się to, ze względu na brak czci dla Ciała i Krwi Chrystusa. Kapłan nie ma żadnego nakrycia głowy. jedynie biskupi( chyba) mają mitry, ale to symbol władzy pasterskiej. Ale kapelusz kowbojski??? To gigantyczna pomyłka.

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
19-09-2005 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miriam Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Myśle, że nie ma co hiperbolizować. Kapelusz jest tu przejawem kultury i tradycji . Uważam ,że akurat kapelusz nie zachwieje fundametu Koscioła :wink: .A co do nowinek z Zachodu- społeczenstwo chlonie je jak gąbka, ale to nie znaczy, ze ten fakt trzeba generalizować Uśmiech .Czy pamietasz zdjecie papieża , na ktorym trzyma dziecko, a na głowie ma kowbojski kapelusz? Uśmiech . Nie nalezy popadać ze skrajnosci w skrajnosc Uśmiech .pozdrawiam

Shine on your Crazy Diamond.
19-09-2005 21:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Miriam napisał(a):, a na głowie ma kowbojski kapelusz?

A nie indiański pióropusz? Te foto mi się bardzo podobało :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-09-2005 21:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miriam Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
ps.:ale klauny to chyba lekka przesada Uśmiech

[ Dodano: Pon 19 Wrz, 2005 21:46 ]
Jest zdjęcie również z kowbojskim kapeluszem, zapewniam :mrgreen:

Shine on your Crazy Diamond.
19-09-2005 21:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Cytat:ps.:ale klauny to chyba lekka przesada

Dobrze, że ksiądz się na klauna nie pomalował :hahaha: Wtedy to byłoby już chyba nadużycie :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-09-2005 21:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ja bym tak nie dramatyzował. Jak ogladalem dni młodzieży w Kolonii i było spotkanie z papieżem, to tam był taki człowiek, co żonglował różnymi rzeczami. Jak ksiądz komentujący powiedział, że ten pan będzie teraz wielbił Boga swoim żonglowaniem to się skrzywiłem tylko, bo to dla mnie jakieś dziwaczne było (i chyba jest). Ale jednak najważniejsze to są intencje i czystość serca i zamiary, no nie wiem jak to nazwać. Nie popadajmy w faryzeizm. To jest tak jakby harcerze nie mogli być w mundurach jak służą do mszy (do to tych kowbojskich zjdec), a może jestem tutaj zbytnim liberałem...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
19-09-2005 21:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Cytat:Uważam ,że akurat kapelusz nie zachwieje fundametu Koscioła Oczko .A co do nowinek z Zachodu- społeczenstwo chlonie je jak gąbka, ale to nie znaczy, ze ten fakt trzeba generalizować
Nie masz racji. Kapelusz może i nie wstrząśnie fundamentem Kościoła, ale należny szacunek Ciału i Krwi Chrystusa należy okazać. Mi nie chodzi o to, że ksiądz nie może nosić kapelusza, ale o to, że kapelusz nie przystoi na Mszy świętej. Papież Benedykt XVI z pewnością by mnie poparł. On jest konserwatystą w tych sprawach i ja także. Nie można zmieniać liturgii na potrzeby kultury. A co, jeśli ksiądz odprawia mszę dla spólnoty Radia Maryja? Ma się przebrać za nadajnik radiowy??? Albo założyć na głowę moherowy beret? Głupota.
Co zaś tyczy się chłonięcia nowinek z zachodu, to i tej sprawy bagatelizować nie wolno. Czy zgadzamy się na aborcję czy eutanzję, na legalizację związków homoseksualistów? Nie.
Doktryna Kościoła Katolickiego jest niezmienna. Prawo kanoniczne jest niezmienne. Zmieniać go nie można. Takie "nowinki" nie są dobre.
Oczywiście, że msza nie może być prowadzona pod regułą ścisłą, ale też zbytnie rozluźnienie jest szkodliwe.

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
19-09-2005 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Witam
Mam kolejna porcje kwiatków liturgicznych :mrgreen:
Na początek msza siedząca (ksiedza też nogi moga rozboleć)
http://www.discoverpoland.com.pl/kiliman...iwa12.html
I cos dla miłosników tańca liturgicznego
http://www.chnonline.org/photoweek/photo_08_05.html
No i oczywiście dla zwolenników ciężkiego brzmienia
http://tiny.pl/hxkd
ksiadz idacy z duchem czasu
http://www.gwc-oberwallis.ch/segnung%20g...202004.htm
http://www.gwc-oberwallis.ch/segnung03.htm
Coś dla najmłodszych
http://www.gwc-oberwallis.ch/segnung03.htm
C.D.N.
Pozdrawiam
22-09-2005 15:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Inkwizytor widze ze wyszukujesz co sie da wiec jestem ciekaw jak bys zareagowal na Diecezjalne Dni Mlodziezy w mojej diecezji ktore sie odbywaly w zeszly weekend Język
otoz tam tez byl czas na taniec jak i na liturgie i jakos nie widzialem sprzeciwu Biskupa ktory tam przebywal Uśmiech
to co Ty teraz pokazujesz to mnie troche dziwi gdyz takie zachowanie jesli by bylo sprzeczne z Kosciolem to chyba by bylo nie tolerowane Uśmiech
pozatym widze ze wklejasz fotki na ktorych jest pokazywane przedstawienie czy uewielbienie czy to tez jest zle :shock: nie wszystko przedstawia sie za pomoca slow gesty tez moga wiele pomoc wiec ja bym proponowal lepije sie zastanowic zanim cokolwiek wkleisz tutaj nastepnym razem :hm:
22-09-2005 15:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ponownie widzę, ze w twoich wypowiedziach nie ma żadnego sensu, nie rozumiem co chciałeś przedstawić nam, zamieszczając te informacje? Czy ty chesz pokazać jakie Kościół błedy popełnia czy może chciałeś pokazać, że to wszystko jest typowo sekciarskie?
Może mi to wyjaśnisz?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-09-2005 15:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Małe pytanko do inkwizytora. Czemu w Kościele żołnierze stoją w hełmach, czy rogatywkach - a może to nadużycie :shock: Duży uśmiech

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
22-09-2005 16:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Chciałem pokazać do jakich nadurzyć liturgicznych dochodzi, niejednokrotnie z przyzwoleniem biskupów.
Radze zapoznać sie ze Wskazaniami Episkopatu Polski po ogłoszeniu nowego wydania Ogólnego wprowadzenia do Mszału Rzymskiego

http://www.kkbids.episkopat.pl/anamnesis/42/8.htm
22-09-2005 16:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
inkwizytor napisał(a):Chciałem pokazać do jakich nadurzyć liturgicznych dochodzi, niejednokrotnie z przyzwoleniem biskupów.
Radze zapoznać sie ze Wskazaniami Episkopatu Polski po ogłoszeniu nowego wydania Ogólnego wprowadzenia do Mszału Rzymskiego

http://www.kkbids.episkopat.pl/anamnesis/42/8.htm

O ile pamiętam z historii Kościoła za czaszów Trydentu i wcześniej też były nadużycia. One zawsze były obecne w Kościele, bo czynnik ludzki zawsze jest słabszy od Bożego.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
22-09-2005 16:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów