Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NADUŻYCIA LITURGICZNE
Autor Wiadomość
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
Z pozdrowieniami dla Tomasza
http://breviarium.blogspot.com/2005_10_0...chive.html

http://breviarium.blogspot.com/2005_09_0...chive.html

http://breviarium.blogspot.com/2005_10_0...chive.html

Pozdrawiam
PS. nie oglądajcie w nocy bo wam się koszmary przyśnią
26-10-2005 00:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
inkwizytor napisał(a):Z pozdrowieniami dla Tomasza
http://breviarium.blogspot.com/2005_10_0...chive.html

http://breviarium.blogspot.com/2005_09_0...chive.html

http://breviarium.blogspot.com/2005_10_0...chive.html

Pozdrawiam
PS. nie oglądajcie w nocy bo wam się koszmary przyśnią

Teraz to rozumiem, dzięki za wyjaśnienie, to naprawdę przykre, ale jak sam napisałeś, trzeba się za takich ludzi-kapłanów modlić, bo nie wiedzą, co czynią.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-10-2005 00:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
Poczytałem sobie co tam jest napisane, poogladalem zdjecia, ale dla mnie to juz nie sa naduzycia liturgiczne, to cos o wiele wiekszego - to po prostu błądzenie ludzi. Koszmary pewnie nie beda mi sie z tego powodu snic, ale moze to byc dla niektorych gorszace, to prawda.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
26-10-2005 01:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Swiderek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 264
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
Dobra ja się trochę zgubiłam a oglądając zdjęcia widziałam tam też zdjęcia z Lednicy i jeśli dobrze pamiętam to tam tańce na mszy są dozwolone. A poza tym Ojciec Święty zgodził się na to i był bardzo szczęśliwy widząc tych ludzi. A o co tam chodzi z tym umywaniem nóg :?: Byłam na tegorocznym DDM-ie i to był dla mnie pewnego rodzaju głęboki symbol i nie widziałam w nim nic złego tym bardziej że był podczas nabożeństwa a nie mszy. A kiedyś w czasie rekolekcji aby przeżyć głębiej adoracje też kapłan stał z Panem Jezusem w monstrancji i mogliśmy się do Niego dotknąć i to dla mnie było wielkie przeżycie bo czułam się jakby mnie przytulił. No i co z tą msza na dworze :?: Czasami byłam w takiej sytuacji że mszę odprawialiśmy na dworze gdzieś w górach bądź na łące i to było planowane.
Trochę się pogubiłam widząc te zdjęcia i czy ktoś mógł by mi to wyjaśnić :?:

"Rozmy?lam nad mi?o?ci?
co ?wiat znaczy?a moc?
i ucze si? pojmowa? j?" ^_^
26-10-2005 09:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
W tym roku na Lednicy nie byłem ale miałem okazje być tam dwa lata temu. Nie znam kontekstu tych zdjęć i nie wiem czy są one wykonane w czasie samej Mszy czy przed jej rozpoczęciem. Pamiętam że przed samą Mszą dzieją się tam takie rużne dziwactwa i niema w tym nic złego jeżeli nie dzieje się to w czasie Mszy.
Osoiście podobają mi się niewiasty w ubrane tylko w prześcieradła, ale własnie dlatego uważam że na Mszy powinny być ubrane nieco inaczej Duży uśmiech Nawiasem mówiąc na samej mszy zachowanie wiernych często woła o pomste do nieba. Osobiście widziałem ludzi wcinających kanapki w czasie podniesienia :twisted:
Co do umywania nóg to jest to praktykowane w liturgii Wielkiego Czwartku. Przeczytaj dokładnie w jakim kontekscie jest to napisane na tej stronie.
Msza w plenerze może być odprawiona godnie ale te na zdjęciach napewno nie są. Pisałem już o tym wcześniej.
Pozdrawiam
26-10-2005 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
Nie jestem znawcą przepisów liturgicznych. Ale sądzę że są w nich zawarte pewne reguły, jak choćby to że kapłanem nie może być kobieta. Na zdjeciach z linków podanych przez inkwizytora jest przy ołtarzu jakaś kobieta - czyli jest to wbrew przpisom i ustaleniom Vaticanum II. Nie rozumiem więc czemu winić Vaticanum II za nadużycia na które on wcale nie pozwalał.

A osobiście tez się boję "ekperymentowania" z Mszą Św. Nie może ona zatracić sakralnego charakteru. Ale trzeba tu tez troche elastyczności. Jeśli jesteśmy na pielgrzymce to Msza polowa jest na miejscu - no ale o tym już było.

I ja troszkę bym się bała aż tak bardzo krytykować niektóre decyzje Kościoła. Wiadomo, wiele rzeczy możę byc niedoskonałych, wiele trzeba poprawić, usunąć błędy - nie można patrzec bezkrytycznie. Ale myślę że dobrze mieć choć ciut zaufania że skoo coś postanowił sobór to Duch Święty nie pozwoliłby na jakieś wielkie błędy.

Są plusy i minusy zmian soborowych. Byłam na Lednicy kilka razy i rzeczywiście, ludzie jedzą kanapki na podniesieniu. No ale z drugiej strony jednak tłum młodych ludzi przyszedł i uczestniczył we Mszy - posłuchał choć strzępków zdań z Ewangelii, może cos z tego wyniósł. To jest ważne.

Pozdrawiam Uśmiech

I jescze jedno, moim skromnym zdaniem przynajmniej kilka fragmentów stron podanych przez inkwizytora jest naciąganych, są czysto subiektywnymi opiniami autora. Oczywiście ma prawo uważać że Neokatechumenat jest "be" ale nazwa "sekta" to już prawie że oszczerstwo. Szczególnie że to wspólota uznana przez Kościół.
26-10-2005 12:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #52
 
Sporo tych zdjęć to faktycznie przegięcie, ale jest wśród nich sporo też i takich, do których nie mam żadnych zastrzeżeń...

Co do pochodzenia niektórych zdjęć to mimo wszystko wydaje mi się, że były robione podczas uroczystości protestanckich a nie katolickich. Stąd moze te "odchyły".

A czy z tego powodu, że na kikadziesiąt tysięcy ludzi znajdzie się kilkadziesiąt osób, które nie wiedzą po co i gdzie są, to należy nie odprawiać Mszy :?: To moze w ogóle parafialne zarzucić, bo sporo ludzi i tak nie wie, co gdzie i jak się odbywa i dzieje ...

Bez zbytniego pobłażania, ale i bez "przesadyzmu" :mrgreen:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-10-2005 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
Cytat:Co do pochodzenia niektórych zdjęć to mimo wszystko wydaje mi się, że były robione podczas uroczystości protestanckich a nie katolickich. Stąd moze te "odchyły".
Niestety to są zdięcia z uroczystości katolickich a raczej pseudo katolickich, bo z katolicyzmem nie mają nic wspulnego
28-10-2005 01:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
inkwizytor napisał(a):
Cytat:Co do pochodzenia niektórych zdjęć to mimo wszystko wydaje mi się, że były robione podczas uroczystości protestanckich a nie katolickich. Stąd moze te "odchyły".
Niestety to są zdięcia z uroczystości katolickich a raczej pseudo katolickich, bo z katolicyzmem nie mają nic wspulnego

To co rzeczywiście zalicza się do nadużyć liturgicznych napewno będzie krytykowane przez katolików, bo jest to niezgodne z prawem ustanowionym przez Kościół. Jednak nie wszystko moze być poddane krytyce, bo niektóre elementy są zgodne z prawem Kościoła. Dlatego trzeba by było po kolei omówić poszczególne fotki, ocenić je, które a zgodne a które nie.
Warto pamiętać,że niektóre elementy liturgiczne są stosowane przez różne wspólnoty i nie zawsze są one nadużyciami liturgicznymi. Moze jutro zajrzę jeszcze raz do tych fotek i przejrzę je dokładniej.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-10-2005 01:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #55
 
inkwizytor napisał(a):
Cytat:Co do pochodzenia niektórych zdjęć to mimo wszystko wydaje mi się, że były robione podczas uroczystości protestanckich a nie katolickich. Stąd moze te "odchyły".
Niestety to są zdięcia z uroczystości katolickich a raczej pseudo katolickich, bo z katolicyzmem nie mają nic wspulnego

Co chcesz przez owe nadużycia pokazać???????

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
28-10-2005 08:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
Cytat:Co chcesz przez owe nadużycia pokazać???????
Że są, że wielu księży się ich dopuszcza, że wielu biskupów przymyka na nie oczy. Wreszcie że nie jest tak cukierkowo jak niektórzy sądzą i że istnieje coś takiego jak kryzys w Kościele.
Pozdrawiam
28-10-2005 11:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
Ale czy ktoś twierdził, że jest "cukierkowo"? Przecież Kościół tworzą grzeszni ludzie. No i pozostaje jeszcze pytanie, czy ma być "cukierkowo"?

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
28-10-2005 11:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #58
 
inkwizytor napisał(a):Że są, że wielu księży się ich dopuszcza, że wielu biskupów przymyka na nie oczy.

To znaczy ilu?????????

inkwizytor napisał(a):Wreszcie że nie jest tak cukierkowo jak niektórzy sądzą i że istnieje coś takiego jak kryzys w Kościele.

Kryzysy to rzecz normalna tylko jaki kryzys masz na mysli i czym spowodowany???

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
28-10-2005 13:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
msg napisał(a):Ale czy ktoś twierdził, że jest "cukierkowo"? Przecież Kościół tworzą grzeszni ludzie. No i pozostaje jeszcze pytanie, czy ma być "cukierkowo"?

Dokładnie msg, Kościół tworzą grzeszni ludzie i nie zawsze ci, którzy stoją najwyzej wiedzą co się dzieje niżej. Ale wątpię by wszyscy przymykali oczy na jakies nadużycia. Myślę,że jeśli takowe występują, to napewno to szybko się rozejdzie i dotrze takze do Watykanu. A druga sprawa to to,że nawet jeśli nadużycia występują, a tak jest, to takie sprawy rozwiązują ci, którzy zostali do tego powołani. Nawet taki Synod biskupów nic nie może zmienić, bo synod nie ma takiej możliwości zmian w prawie, może jedynie przedstawić ważne kwestie dotyczące takich nadużyć lub spraw, które bulwersują innych.

Może nie zawsze te ustalenia praw i nakazów wydanych przez Kościół są właściwe, ale wypada wierzyć,ze ci ludzie czynią to z pełną odpowiedzialnością za swoje postępowanie i że napewno mają świadomość tego,że zostaną z tego rozliczeni, ale nie przez nas, tylko przez Boga.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-10-2005 14:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
Moje inkwizytorskie oko wypatrzyło kolejny twór deprawatorów liturgicznych :hm:
http://www.leforumcatholique.org/message.php?num=159724
Nie mam nawet pomysłu na nazwanie tego tworu ale mam nadzieje że Wy coś wymyslicie.
Najleprze pomysły zostaną nagrodzone Duży uśmiech
Nagrodą główną jest KOKOSANKA!!
02-12-2005 01:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów