Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TEORIA EWOLUCJI. Wierzyć czy nie???
Autor Wiadomość
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #421
 
Józef Stalin (największy sowiecki dyktator i zbrodniarz - ok. 60.000.000 ludzi na sumieniu)
"W bardzo młodym wieku, będąc nadal uczniem w szkole kościelnej, w Towarzyszu Stalinie rozwinęło się krytyczne myślenie i rewolucyjne sentymenty. Zaczął czytać Darwina i stał się ateistą. G. Glurdżidze, przyjaciel Stalina z lat chłopięcych, opowiada: "Zacząłem mówić o Bogu, Józef mnie wysłuchał, i po chwili ciszy powiedział: 'Wiesz, nabierają nas, nie ma żadnego Boga...' Byłem zdumiony tymi słowami, nigdy przedtem nie słyszałem nic podobnego. 'Jak możesz mówić takie rzeczy, Soso?' wykrzyknąłem. 'Porzyczę ci książkę do poczytania; ona ci pokaże, że świat i wszystkie żywe rzeczy są całkiem inne od tego co sobie wyobrażasz, i całe to gadanie o Bogu jest najzwyklejszą bzdurą,' powiedział Józef. 'Co to za książka?' zapytałem. 'Darwin. Musisz to przeczytać,' przekonywał mnie Józef."

Lew Trocki (fanatyczny komunista, najbliższy współpracownik Lenina - znany prześladowca chrześcijan)
"Darwin zniszczył ostatnie z moich ideologicznych uprzedzeń... Teoria ewolucji... ogarnęła mną całkowicie... Darwin stał dla mnie jak potężny odźwierny przy wejściu do świątyni świata... Byłem jeszcze bardziej zdumiony, gdy przeczytałem..., że on [Darwin] zachował swoją wiarę w Boga. Abolutnie nie byłem w stanie zrozumieć tego, jak teoria powstania gatunków na drodze selekcji naturalnej i selekcji płciowej oraz wiara w Boga mogły się pomieścić w jednej i tej samej głowie."

Mao Tse-tung (twórca i dyktator komunistycznych Chin, faktycznie największy zbrodniarz ludzkości - ok. 80.000.000 ludzi na sumieniu)
"Chiński socjalizm jest założony na Darwinie i teorii ewolucji."


"Wyższa rasa podporządkowuje sobie niższą rasę... prawo, które widzimy w naturze, i które możemy uważać za jedyne wyobrażalne prawo."
ze zjazdu partii w Norymberdze, 1933 rok

"Wyzwoliłem Niemcy od głupich i poniżających mitów sumienia i moralności... Wyszkolimy młodych ludzi, przed którymi świat będzie drżał. Chcę młodych ludzi zdolnych do przemocy - władczych, nieustępliwych i okrutnych."
cytowany przez Ravi Zacharias, "Can Man Live Without God?", 1994, str. 23

mój chomik
16-04-2011 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #422
 
I w jaki sposób to dowodzi nieprawdziwości teorii?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-04-2011 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #423
 
W tym jest właśnie problem, że ci ludzie zawłaszczyli sobie owa teorię przeciwstawiając ją Bogu. Tymczasem ona absolutnie się Bogu nie przeciwstawia.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
16-04-2011 19:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #424
 
obalenie teori ewolucji
http://www.youtube.com/watch?v=zA8op-G_iNo

mój chomik
17-04-2011 09:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #425
 
Ten czlowiek został skazany na 10 lat, miał w sumie 50 zarzutów, taki biblista że nie wie że Jezus kazał...podatki płacić.Jest też krytykowany przez wielu...kreacjonistów za ignorancje i mówienie że wg ewgolucji "człowiek pochodzi od skały", rozmowa tutaj jest na znacznie wyższym poziomie więc darujmy sobie jego argumenty...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
17-04-2011 10:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #426
 
http://potop-exodus.w.interia.pl/stworze...surdy.html

mój chomik
17-04-2011 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #427
 
Absurdalne absurdy :diabelek: .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
18-04-2011 21:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oświecony Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 1
Post: #428
RE: TEORIA EWOLUCJI. Wierzyć czy nie???
Moim zdaniem teoria stworzenia człowieka jaka jest w biblii jest po prostu nie realna.
Jestem za teorią ewolucji, że człowiek powstał z prymitywnych stworzeń człeko-kształnych a one z bakterii itd.

"To Dla CIEBIE PANIE MÓJ..." Anioł
LD-55 Serce
08-02-2012 21:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #429
RE: TEORIA EWOLUCJI. Wierzyć czy nie???
A kto powiedział, że jedno z drugim się wyklucza?

Btw. niezły przeskok, tu bakterie, a tu organizmy człekokształtne (np. co, yeti? Duży uśmiech).

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
08-02-2012 22:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #430
RE: TEORIA EWOLUCJI. Wierzyć czy nie???
yeti nie bo ograniczony zasięg klimatem, ale wielka stopa - czemu nie? A formą pośrednią była moja makrela jako żywy dowód na losową kombinację ewoluujących form organicznych Oczko

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
08-02-2012 22:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #431
RE: TEORIA EWOLUCJI. Wierzyć czy nie???
(08-02-2012 21:11 )Oświecony napisał(a):  Moim zdaniem teoria stworzenia człowieka jaka jest w biblii jest po prostu nie realna.
Jestem za teorią ewolucji, że człowiek powstał z prymitywnych stworzeń człeko-kształnych a one z bakterii itd.
W Biblii nie ma "teorii stworzenia człowieka", w Biblii jest stwierdzenie, że Bóg jest Stwórcą wszystkiego (w tym człowieka) i że to on utrzymuje wszystko w istnieniu - nauka temu nie zaprzecza - Biblia nie jest podręcznikiem biologii, historii, ani kosmologii - tym zajmuje się nauka.
Świat nauki i świat wiary to dwa rozdzielne światy, opisujące dwie odrębne rzeczywistości (duchową i fizyczną)
Jeśli ograniczymy się do ewolucji człowieka, to jest ona dość słaba -
jeśli my to homo sapiens sapiens (powstał 40 -30 tyś lat temu) to wiesz, kto według naukowców był naszym najbliższy "przodkiem" ? - neandertalczyk

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2012 00:30 przez Dezerter.)
09-02-2012 00:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oświecony Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 1
Post: #432
RE: TEORIA EWOLUCJI. Wierzyć czy nie???
(08-02-2012 22:05 )omyk napisał(a):  Btw. niezły przeskok, tu bakterie, a tu organizmy człekokształtne (np. co, yeti? Duży uśmiech).

Tak.Według mnie i nauki prawie wszystko powstało z organizmów jednokomórkowych.

(09-02-2012 00:26 )Dezerter napisał(a):  jeśli my to homo sapiens sapiens (powstał 40 -30 tyś lat temu) to wiesz, kto według naukowców był naszym najbliższy "przodkiem" ? - neandertalczyk

Wiem. I Co z tego?Uśmiech
09-02-2012 17:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #433
RE: TEORIA EWOLUCJI. Wierzyć czy nie???
Oświecony- któż cię iluminował?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
09-02-2012 18:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oświecony Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 1
Post: #434
RE: TEORIA EWOLUCJI. Wierzyć czy nie???
(09-02-2012 18:39 )sant napisał(a):  Oświecony- któż cię iluminował?

Koledzy, Nauka, Biologia, Fizyka, Religia w Szkole, ludzie z forum o EzoteryceUśmiech
Skąd te pytanie?
09-02-2012 19:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #435
RE: TEORIA EWOLUCJI. Wierzyć czy nie???
Nie o to mi chodziło drogi Oświecony. Chodziło mi o to, że piszesz o tym, że człowiek powstał z organizmów człekokształtnych (czyli jakich? podaj przykłady, co to za organizmy? żyją one jeszcze? albo są dostępne dowody na ich temat?), a one same - z bakterii. Mam rozumieć, że była sobie bakteria i nagle z wtorku na środę ewoluowała w "organizm człekokształtny", a ten z soboty na niedzielę zrobił niespodziankę kolegom i stał się pierwszym człowiekiem?

Nie wiem, czy Cię nie zaskoczę, ale człowiek - H. sapiens sapiens - należy do nadrodziny człekokształtnych. To współcześnie żyjąca nadrodzina, do której należą gibonowate i człowiekowate. Człekokształtny jest goryl, orangutan, szympans, gibony i człowiek. Stąd pytanie od którego z nich Twoim zdaniem pochodzi człowiek, skoro pochodzi od człekokształtnych. A może źle się wyraziłeś? Szczęśliwy

Piszesz, że wg Ciebie i nauki prawie wszystko powstało z organizmów jednokomórkowych.
No to seria krótkich pytań:
1) Skoro PRAWIE wszystko, to co z nich nie powstało?
2) Czy piasek i skała również powstały z organizmów jednokomórkowych? A co z wodą?
3) Co współczesne bakterie mają wspólnego z prakomórką i czym różnią się archeany od eubakterii?
4) Która z tych linii dała początek eukariontom?
5) Skąd wzięła się pierwsza prakomórka?

No bo skoro już dyskutować podpierając się nauką, to chyba merytorycznie.
Aha, nie proszę o zbiór Twoich poglądów i chciejstwa, tylko o konkrety - prace naukowe, dokumentacja doświadczeń, mogą być odnośniki do czasopism naukowych, ale solidnych, a nie paranaukowych.

Dorzucę gratis kilka pytań, żeby zobaczyć, czy wiesz o czym mówisz:
Co z grzybami? Z jakiej linii ewolucyjnej się wywodzą, czy zaliczamy je do roślin czy do zwierząt?
Co z protistami?
Czym różni się makroewolucja od mikroewolucji?
Co to jest specjacja?
Czy ewolucja jest procesem odwracalnym? A jeśli tak, to w jakiej części i dlaczego?
Czym różni się fenotyp od genotypu, co to jest mutacja, czym jest rekombinacja i czym dobór naturalny?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2012 19:25 przez omyk.)
09-02-2012 19:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów