Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TEORIA EWOLUCJI. Wierzyć czy nie???
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #316
 
Zabicie zwierzęcia, przez inne zwierze nie jest grzechem. Nawet jeśli zwierze zabije człowieka- nie ma grzechu, nie ma tutaj więc też mowy w Miłosierdziu i patrząc pod tym względem to co piszesz sensu nie ma. Biblia za to mówi o procesie stwarzania, w wtedy faktycznie był okres kiedy człowieka nie było.

Jeśli ktoś chce głębszego spojrzenia:
Cytat:Benedykt XVI o ewolucji wszechświata pod okiem Opatrzności
DODANE 2008-11-01 07:23 Radio Watykańskie/a.
Jak należy właściwie rozumieć stworzenie i ewolucję, Ojciec Święty wskazał uczestnikom rozpoczętej 31 października sesji plenarnej Papieskiej Akademii Nauk. Jej tematem jest naukowe podejście do ewolucji wszechświata i życia.

Papież przypomniał, że już jego poprzednicy Pius XII i Jan Paweł II zwracali uwagę, iż nie ma sprzeczności między wiarą w stworzenie a danymi nauk empirycznych. „Twierdząc, że powstanie świata i jego rozwój jest dziełem opatrznościowej mądrości Stwórcy, nie wiąże się stworzenia tylko z początkiem historii świata i życia” – powiedział Benedykt XVI. Oznacza to raczej, że Bóg, który stworzył ten rozwój, stale go podtrzymuje.

„«Ewoluować» znaczy dosłownie «otwierać zwój», czyli czytać księgę – zauważył Papież. – Obraz natury jako księgi, mający korzenie w chrześcijaństwie, drogi był wielu naukowcom. Galileusz widział w naturze księgę, której autorem, tak samo jak Pisma Świętego, jest Bóg. Historię, ewolucję, «zapis» i znaczenie tej księgi «odczytujemy» zgodnie z różnymi podejściami nauk, zakładając równocześnie stojącą u jej podstaw obecność Autora, który pragnął się w niej objawić. Obraz ten pomaga nam zrozumieć, że świat nie powstał bynajmniej z chaosu, ale przypomina uporządkowaną księgę. Jest ona kosmosem. Daje się to «odczytać» pomimo elementów nieracjonalnych, chaotycznych czy niszczycielskich w długim procesie przemian w kosmosie. Jest weń wbudowana «matematyka». Ludzki umysł może zatem zajmować się nie tylko «kosmografią», badając wymierne zjawiska, ale również «kosmologią», rozpoznając dającą się dostrzec wewnętrzną logikę kosmosu”.

Papież zwrócił uwagę, że dzięki naukom przyrodniczym coraz lepiej zdajemy sobie sprawę z jedynego, wyjątkowego miejsca, jakie zajmuje w kosmosie ludzkość. Przypomniał ponadto, że zgodnie z nauczaniem Kościoła każda dusza ludzka jest bezpośrednio stworzona przez Boga, nie będąc zatem „produktem” rodziców, a co za tym idzie, jest nieśmiertelna.
http://info.wiara.pl/doc/180192.Benedykt...patrznosci

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
20-02-2011 14:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #317
 
paxor napisał(a):Ewolucja naucza, że istoty żyły i umierały przez miliony lat zanim człowiek zaczął istnieć.

Pierwsze słyszę, problem ewolucji jest podnoszony i mieszany z Biblijnym opisem stworzenia raczej przez osoby walczące z Chrześcijaństwem. Generalnie ewolucja odnosi się raczej do rozwoju bytów cielesnych na "przestrzeni wieków," tym samym owa teoria zapoczątkowana przez Darwina nie jest sprzeczna z nauczaniem Kościoła bądź Pismem Świętym. Wrażenie takie to, moim zdaniem, zasługa wywodów ateistycznej części naukowców.
20-02-2011 15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #318
 
paxor napisał(a):
Cytat:. Innymi słowy grzech Adama mógł mieć w naszym świecie "skutki wstecz".
Ja osobiście nie zgadzam się z tym a to choćby dla tego co wcześniej pisałem:
Paxor napisal
Cytat:W Księdze Rodzaju 1:31 Bóg powiedział, że [...]
sprzeczne z naturą Boga, jaka objawiona została nam w Piśmie Św.
Nic w tym, co "wcześniej pisałeś", nie przeczy zacytowanemu na początku zdaniu.

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
20-02-2011 19:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paxor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #319
 
scot napisal
Cytat:Zabicie zwierzęcia, przez inne zwierze nie jest grzechem. Nawet jeśli zwierze zabije człowieka- nie ma grzechu, nie ma tutaj więc też mowy w Miłosierdziu i patrząc pod tym względem to co piszesz sensu nie ma
Nie powiedziałem że zabicie zwierzęcia przez zwierzę jest grzechem,ale gdzie tu jest ukazana dobroć Boża.Bo przecież ,,Bóg powiedział że było to dobre".Czy dobrocią jest eliminacja słabszych i zjadanie.
Ponadto czy człowiek z Newraski ,lub człowiek z Portladn lub neardentalczyk byl zwierzęciem i czy miał duszę zgodnie ze słowami Benedykta 16 które zacytowałeś

,,Przypomniał ponadto, że zgodnie z nauczaniem Kościoła każda dusza ludzka jest bezpośrednio stworzona przez Boga, nie będąc zatem „produktem” rodziców, a co za tym idzie, jest nieśmiertelna.'''

Następny problem z wypowiedzią Benedykta to od kiedy dusza była nieśmiertelna.

shou napisal
Cytat:Pierwsze słyszę, problem ewolucji jest podnoszony i mieszany z Biblijnym opisem stworzenia raczej przez osoby walczące z Chrześcijaństwem.
Czyli według ciebie wszystkie osoby które głoszą że wierzą w Biblijne stworzenie opisane
opisane w księdze rodzaju są przeciwne Chrześcijaństwu.
Kiedyś jak chodziłem na lekcję religii ksiądz uczył mnie że stworzenie świata było tak jak
jest to opisane w Księdze rodzaju i bardzo lubiłem to czytać.Żdziwiłem się bardzo kiedy to po ras pierwszy J.P.II zgodził się że ewolucja mogła mieć miejsce i nie ma w tym żadnej sprzeczności,co do dziś dnia nie uznaję za zgodne ze Słowem Bożym i wielu katolików tego nie uznaje choćby z grona moich znajomych.
Ostatnio w Boże Narodzenie gdy słuchałem jednej z piękniejszej kolędy Wśród nocnej ciszy padają tam słowa,,CzTERY TYSIĄCE LAT WYGLĄDANY""Zastanowiło mnie to dla czego cztery tysiące.Wniosek jest prosty kiedyś kościół wierzył że ziemia ma około 6 tysięcy lat ,od grzechu Adama do przyjścia Jezusa minęło około 4 tysiące lat.
20-02-2011 22:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #320
 
paxor napisał(a):Ostatnio w Boże Narodzenie gdy słuchałem jednej z piękniejszej kolędy Wśród nocnej ciszy padają tam słowa,,CzTERY TYSIĄCE LAT WYGLĄDANY""Zastanowiło mnie to dla czego cztery tysiące.Wniosek jest prosty kiedyś kościół wierzył że ziemia ma około 6 tysięcy lat ,od grzechu Adama do przyjścia Jezusa minęło około 4 tysiące lat.
drżyjcie ewolucjoniści! obalimy wasze tezy "dowodem z kolędy" Oczko

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
20-02-2011 22:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #321
 
paxor napisał(a):głoszą że wierzą w Biblijne stworzenie opisane opisane w księdze rodzaju

paxor ja także w to wierzę. Przyjmuję za prawdę wszystko to co Bóg przekazał człowiekowi w Biblii. Mówię tylko iż nie jest to sprzeczne z ową Darwinowską teorią co zresztą potwierdziła sama głowa Świętego Kościoła Katolickiego.
20-02-2011 22:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paxor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #322
 
shou napisał
Cytat: Mówię tylko iż nie jest to sprzeczne z ową Darwinowską teorią co zresztą potwierdziła sama głowa Świętego Kościoła Katolickiego.
Owszem jest to sprzeczne bo w księdze rodzaju 1,29-31 czytamy.
I rzekł Bóg: Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem. (30) A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona. I stało się tak. (31) A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre

Obserwując dzisiejszy świat, zauważamy, że wiele zwierząt zjada inne zwierzęta. Ludzie również spożywają ciała zwierząt. Ewolucjoniści taką walkę nazywają przeżyciem najsilniejszych". Widzą ją jako część procesu ewolucyjnego. Dla teistycznych ewolucjonistów mięsożerne zwierzęta mają być częścią tego stworzenia", jakiego Bóg miał rzekomo używać w walce wiodącej ku ewolucji człowieka.
Po za tym jakie to by było bardzo dobre gdzie wielu ludziom obecnie się nie podoba zabijanie i zjadanie zwierząt.Czyżby Bóg miał upodobanie w krwawej arenie jak to czynili Cesarze Rzymscy.Czyżby w raju jak i przed rajem myśląc tokiem ewolucjonisty miał panować mord i zniszczenie.
Jak że odmienne jest stworzenie opisane w Biblii człowiek i zwierzęta zostały stworzone jako wegetarianie. Taki pogląd pasuje oczywiście do faktu, że przed upadkiem Adama nie było śmierci, gdyż była ona następstwem wkroczenia grzechu na świat. Grzech wpłynął na świat tak bardzo, że Bóg sprawił, iż na Ziemię za karę spłynęła woda
M.Ink.napisal
Cytat:drżyjcie ewolucjoniści! obalimy wasze tezy "dowodem z kolędy
Nie podważam tu wiary ateistow,gdyż oni w Boga nie wierzą.
Tylko tych którzy twierdzą że ewolucja nie jest sprzeczna z Biblią, czyli ludzi wierzących.
21-02-2011 12:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #323
 
paxor napisał(a):Owszem jest to sprzeczne bo w księdze rodzaju 1,29-31 czytamy.
I rzekł Bóg: Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem. (30) A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona. I stało się tak. (31) A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre

Ale nie widzę tu żadnej sprzeczności po między teorią ewolucji, a opisem stworzenia. W zacytowanym przez Ciebie fragmencie Bóg Ojciec oznajmia Nam tylko iż wszystko co Nas otacza jest Jego dziełem, które z samej swej natury jest dobre. Nie mówi natomiast w jaki sposób i w jakim czasie owe stworzenie się dokonało. Jak wziąźć jeszcze poprawkę na to iż Księga Rodzaju to dzieło mające charakter opisowy, słowo mające trafić i być zrozumiane dla starożytnych prostych ludzi to.. Uśmiech
Druga sprawa to fakty do których doszedł sam człowiek poprzez rzetelną naukę - dar od Boga. Jak w takim razie paxor odniesiesz się do faktu zaobserwowania poszlak potwierdzających proces ewolucyjny na podstawie skamielin. W formacji skalnej Hell Creek w Montanie odnajdywano nie raz szczątki zwierząt, tego samego gatunku, rozłożone na dość dużej przestrzeni czasowej. I te odkryte 3 mln lat wcześniej od pierwotnie znajdowanych różnią się często w jakiś znaczny sposób od tych leżących najpłycej.
Proszę także byś nie porównywał rzeczywistości materialnej, stworzonej dla człowieka, z racji wygnania z tą inną duchową - no chyba, że jak Arabowie wierzysz iż Eden znajdował się gdzieś nieopodal Zatoki Perskiej.
21-02-2011 14:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #324
 
paxor napisał(a):scot napisal
Cytat:
Zabicie zwierzęcia, przez inne zwierze nie jest grzechem. Nawet jeśli zwierze zabije człowieka- nie ma grzechu, nie ma tutaj więc też mowy w Miłosierdziu i patrząc pod tym względem to co piszesz sensu nie ma

Nie powiedziałem że zabicie zwierzęcia przez zwierzę jest grzechem,ale gdzie tu jest ukazana dobroć Boża.Bo przecież ,,Bóg powiedział że było to dobre".Czy dobrocią jest eliminacja słabszych i zjadanie.
A to zło nie jest grzechem? Cechujesz coś moralnie-dobro i zło, podczas gdy nie ma tekiej oceny kiedy zwierze zje zwierze, albo jak zwierze zabije człowieka. Nie wziąłeś pod uwagę że to Ty tak to widzisz? Ze Bóg to tak stworzył w konkretnym celu? Że to co widzisz jako brutalne, jest po prostu normalne?

paxor napisał(a):Ponadto czy człowiek z Newraski ,lub człowiek z Portladn lub neardentalczyk byl zwierzęciem i czy miał duszę zgodnie ze słowami Benedykta 16 które zacytowałeś

,,Przypomniał ponadto, że zgodnie z nauczaniem Kościoła każda dusza ludzka jest bezpośrednio stworzona przez Boga, nie będąc zatem „produktem” rodziców, a co za tym idzie, jest nieśmiertelna.'''

Następny problem z wypowiedzią Benedykta to od kiedy dusza była nieśmiertelna.
No ja tu widzę tylko kolejny element stwarzania. Z błota.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
21-02-2011 17:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paxor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #325
 
shou napisał
Cytat:Ale nie widzę tu żadnej sprzeczności po między teorią ewolucji, a opisem stworzenia.
A ja widzę ,gdyż ewolucja naucza że człowiek powstał poprzez,mordowanie zabijanie i zjadanie innych istot.
Natomiast Bóg w k.r. naucza że,,Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem.A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona.
Czyli pokarmem wszystkich zwierząt jak i czlowieka były rośliny,owoce nasiona i trawa.
Cytat:W zacytowanym przez Ciebie fragmencie Bóg Ojciec oznajmia Nam tylko iż wszystko co Nas otacza jest Jego dziełem, które z samej swej natury jest dobre
Co jest dobre mord i zniszczenie panujące na ziemi.
Cytat:Nie mówi natomiast w jaki sposób i w jakim czasie owe stworzenie się dokonało.
To że Bóg stworzył ziemię ,wyczytałeś ,a to że w szóstym dniu zakończył dzieła to już ominąłeś.
Cytat:Jak wziąźć jeszcze poprawkę na to iż Księga Rodzaju to dzieło mające charakter opisowy, słowo mające trafić i być zrozumiane dla starożytnych prostych ludzi to.
Czyżbyś chciał powiedzieć że Adam oraz ludzie po nim byli ewolucyjnie gorszego gatunku niż ludzie obecni.Niestety badania archeologiczne potwierdzają że starożytni mieli bardzo zaawansowane technologie niektóre do dziś nie są wyjaśnione.Owszem był czas niewiedzy w średniowieczu ale wiadomo z jakiej przyczyny.
Cytat:Jak w takim razie paxor odniesiesz się do faktu zaobserwowania poszlak potwierdzających proces ewolucyjny na podstawie skamielin.
Powiedz mi na podstawie czego datowane są skamieliny.
21-02-2011 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #326
 
paxor napisał(a):
Cytat:drżyjcie ewolucjoniści! obalimy wasze tezy "dowodem z kolędy
Nie podważam tu wiary ateistow,gdyż oni w Boga nie wierzą.
Tylko tych którzy twierdzą że ewolucja nie jest sprzeczna z Biblią, czyli ludzi wierzących.
...dlatego napisałem ewolucjoniści, a nie ateiści...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
22-02-2011 00:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #327
 
No do mojego postu nawet się nie odniosłeś. Brak argumentów? Bo to co piszesz w myśl teologii moralnej sensu nie ma po prostu...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
22-02-2011 01:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paxor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #328
 
Scott napisał
Cytat:łA to zło nie jest grzechem? Cechujesz coś moralnie-dobro i zło, podczas gdy nie ma tekiej oceny kiedy zwierze zje zwierze, albo jak zwierze zabije człowieka. Nie wziąłeś pod uwagę że to Ty tak to widzisz? Ze Bóg to tak stworzył w konkretnym celu? Że to co widzisz jako brutalne, jest po prostu normalne?
Zabijanie zwierząt obecnie nie jest grzechem gdyż grzech wkroczył po upadku Adama przed Upadkiem zwierzęta nie mogły umierać być zabijane, gdyż 8 część Listu do Rzymian przypomina nam, że zepsucie i zniszczenie wkroczyły na świat wraz z grzechem.

Dla osoby która wierzy w ewolucję Bóg praktycznie nic nie stworzył .Ziemia powstała z wybuchu,ty powstałeś jak napisałeś z błota,wiec gdzie i po co Bóg,oni nie wierzą w Boga.Nauka o ewolucji jest pozbawiona projektanta.
Ponadto jak jusz wcześniej pisałem. ,,Poprzez Swoje Zmartwychwstanie Jezus odniósł zwycięstwo w odkupieniu człowieka. Jeśli śmierć i przelew krwi istniałyby zanim człowiek zgrzeszył, wtedy orędzie Odkupienia byłoby nonsensem.""
Paxor napisał
Cytat:Ponadto czy człowiek z Newraski ,lub człowiek z Portladn lub neardentalczyk byl zwierzęciem i czy miał duszę zgodnie ze słowami Benedykta 16 które zacytowałeś
,,Przypomniał ponadto, że zgodnie z nauczaniem Kościoła każda dusza ludzka jest bezpośrednio stworzona przez Boga, nie będąc zatem „produktem” rodziców, a co za tym idzie, jest nieśmiertelna.'''
Następny problem z wypowiedzią Benedykta to od kiedy dusza była nieśmiertelna.
Scott napisal
Cytat:No ja tu widzę tylko kolejny element stwarzania. Z błota.
Ja cię tu nie pytalem czy ty powstałeś z błota tylko od kidy człowiek miał duszę jk pisał B16
Bo nie wiem czy Aborygenów, Neardentanczykow,człowiek z Newraski,a może Lussi miala duszę,nie wiem bo ja w ewolucję nie wierzę i nie mam z tym problemu ,więc wyjaśnij mi.
22-02-2011 10:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #329
 
paxor napisał(a):nie wiem bo ja w ewolucję nie wierzę i nie mam z tym problemu
A czy ty przypadkiem nie próbujesz ograniczać Boga? - Zamykać Go w swoim rozumie? Czemu Bóg przy stwarzaniu nie mógł posłużyć sie ewolucją? Nie dałby rady? Za skompikowane to dla Niego było?
I nie mów że nie masz z tym problemu. Bo w jakim celu tak zażarcie bronisz swoich tez? Czy nie w celu utwierdzenia się w swojej teorii?
Przecież Biblia nie zajmuje sie aspektem historycznym, tylko przekazem wiary. Owszem jest historą, ale historią zbawienia a nie powszechną. Tę ostatnią zostawia nauce.
paxor napisał(a):Dla osoby która wierzy w ewolucję Bóg praktycznie nic nie stworzył .Ziemia powstała z wybuchu,ty powstałeś jak napisałeś z błota,wiec gdzie i po co Bóg,oni nie wierzą w Boga.Nauka o ewolucji jest pozbawiona projektanta.
Totalny absurd. Dla mnie który wierzy że Bóg stworzył świat w sposób ewolucyjny, to On jest Stwórcą, ale też Odkupicielem i Ojcem. To On zaprojektował świat wspaniale, do tego stopnia, że jabłonka kwitnie w innym terminie niź śliwka, czy czereśnia, by nie nastąpił galimatias. Że po kolei wszystko nastepuje, zgodnie z Planem, który zgodził sie w Jego Umyśle. Co do błota, to przeholowałeś, ponieważ, już Genezis o tym mówi, że człowiek powstał z gliny, czyli błota, a glina znaczy tyle samo co "humus", czyli żyzna gleba. A od Humusu juz blisko do homo sapiens. Humus i homo, mają ten sam źródłosłów.
Cytat:.... pytalem od kidy człowiek miał duszę ...
A do czego ci taka wiedza potrzebna? Czyżbyś zamierzał korzystać z owoców Drzewa Poznania Dobrego i Złego? Pan Bóg tchnął wtedy kiedy uznał to za stosowne i nam nic doJego decyzji. To nie ma najmniejszego znaczenia kiedy. Znaczenie ma fakt że Bóg jest dawcą życia i że Bóg obdarował człowieka duszą nieśmiertelną. I to jest ważne. A takie dociekania kiedy i czy Lucy czy neandertalczyk miał duszę, raczej od złego pochodzą. Te dywagacje przypominaja mi średniowieczny problem - ile diabłów zmieści się na czubku szpilki, albo czy Adam miał pępek czy też nie.
paxor napisał(a):Zabijanie zwierząt obecnie nie jest grzechem gdyż grzech wkroczył po upadku Adama przed Upadkiem zwierzęta nie mogły umierać być zabijane, gdyż 8 część Listu do Rzymian przypomina nam, że zepsucie i zniszczenie wkroczyły na świat wraz z grzechem.
Coś nie tak - może masz na myśli świadomość grzechu? Adam poza tym nie jest postacią historyczną lecz personalizacją procesów zachodzących w człowieku. I tworzenie sobie takich teorii jakie snujesz na podstawie starego hymnu (a więc poezji liturgicznej) Hebrajczyków epoki Sędziów jest po prostu wynikiem braku podstaw wiedzy zwiazanej z Biblią. Choćby z tym czym ona jest, a czym nie jest i skąd się wzięła. Jak powstała, albo precyzyjniej: jak powstawała. I dlaczego posiada taki a nie inny kształt.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
22-02-2011 14:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #330
 
paxor napisał(a):Scott napisał
Cytat:
łA to zło nie jest grzechem? Cechujesz coś moralnie-dobro i zło, podczas gdy nie ma tekiej oceny kiedy zwierze zje zwierze, albo jak zwierze zabije człowieka. Nie wziąłeś pod uwagę że to Ty tak to widzisz? Ze Bóg to tak stworzył w konkretnym celu? Że to co widzisz jako brutalne, jest po prostu normalne?

Zabijanie zwierząt obecnie nie jest grzechem gdyż grzech wkroczył po upadku Adama przed Upadkiem zwierzęta nie mogły umierać być zabijane, gdyż 8 część Listu do Rzymian przypomina nam, że zepsucie i zniszczenie wkroczyły na świat wraz z grzechem.
No to po co piszesz o Miłosierdziu jak nie było wtedy grzechu? Gdzie tu jakaś spójność logiczna?

paxor napisał(a):la osoby która wierzy w ewolucję Bóg praktycznie nic nie stworzył .
Mylisz się, Bóg stworzył wszystko, i wszystko podtrzymuje w istnieniu. Gdyby Bóg mnie nie kochał w jednej chwili przestałbym istnieć.
paxor napisał(a):Ziemia powstała z wybuchu,ty powstałeś jak napisałeś z błota,wiec gdzie i po co Bóg,oni nie wierzą w Boga.Nauka o ewolucji jest pozbawiona projektanta.
Po raz kolejny się mylisz. Faktycznie są takie uproszczenia ale to ideologia nie nauka, jak Dowkins. Odpowiedź masz wyżej.
paxor napisał(a):Ponadto jak jusz wcześniej pisałem. ,,Poprzez Swoje Zmartwychwstanie Jezus odniósł zwycięstwo w odkupieniu człowieka. Jeśli śmierć i przelew krwi istniałyby zanim człowiek zgrzeszył, wtedy orędzie Odkupienia byłoby nonsensem.""
Pisz po polsku nie polskiemu. Nie rozumiem co ma wynikać z tego co napisałeś?
paxor napisał(a):Cytat:
No ja tu widzę tylko kolejny element stwarzania. Z błota.

Ja cię tu nie pytalem czy ty powstałeś z błota tylko od kidy człowiek miał duszę jk pisał B16
Bo nie wiem czy Aborygenów, Neardentanczykow,człowiek z Newraski,a może Lussi miala duszę,nie wiem bo ja w ewolucję nie wierzę i nie mam z tym problemu ,więc wyjaśnij mi.

Nie wiem. Pokory troche, przyznaj że niektórych rzecz nie ogarniasz i nie oragniesz. Uśmiech

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
22-02-2011 17:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów