Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TEORIA EWOLUCJI. Wierzyć czy nie???
Autor Wiadomość
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #166
 
TOMASZ32 napisał(a):Człowiek nie powstał z małpy, ale stworzył go Bóg i dał mu życie, stworzył takze cały świat i trzeba przyznać, ze zrobił to wspaniale.
Ja się nie z tym nie zgodzę, z tego co pamiętam z wykładów jeszcze, to teoria ewolucji nie jest niezgodna z Biblią. Jak dokopię się gdzieś do notatek to coś więcej napiszę.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
05-10-2005 12:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #167
 
TOMASZ32 napisał(a):Człowiek nie powstał z małpy,


Teoria ewolucji nic nie mówi o tym, że człowiek powstał od małpy. To prostacki skrót myślowy z upodobaniem stosowany przez przeciwników teorii ewolucji nienajlepoiej świadczy o ich samych. Bo teoria ewolucji nic nie mówi o tym , żeby człowiek od małpy pochodził, czy bogobojni katolicy,baptyści,kwakrzy i amisze ruszą trochę głową? Albo tyłkiem, żeby znaleść i przeczytać o czym jest teoria ewolucji; a teoria e. mówi, że: człowiek i małpa mają wspólnego przodka
05-10-2005 13:06
Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #168
 
/\/\ax napisał(a):Czyli uważasz, że życie powstalo samo,a czlowiek powstal z malpy???

Skąd masz takie infortmacje, bo nawet ewolucjonista Darwin wyparł się w końcu owego twierdzenia. Jak dla mnie - to ewolucjonizm, nie musi się kłucić z biblijną koncepcją życia.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
05-10-2005 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #169
 
kłucić się może, ale może lepiej żeby się nie kłócił :krzywy:
05-10-2005 13:43
Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #170
 
semper_malus napisał(a):kłucić się może, ale może lepiej żeby się nie kłócił :krzywy:

No tak masz rację =D> Duży uśmiech

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
05-10-2005 14:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #171
 
msg napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):Człowiek nie powstał z małpy, ale stworzył go Bóg i dał mu życie, stworzył takze cały świat i trzeba przyznać, ze zrobił to wspaniale.
Ja się nie z tym nie zgodzę, z tego co pamiętam z wykładów jeszcze, to teoria ewolucji nie jest niezgodna z Biblią. Jak dokopię się gdzieś do notatek to coś więcej napiszę.

A dobrze by było msg, bardzo mnie ciekawi ta kwestia ewolucji człowieka. Czy nie jest sprzeczna z Biblią? Będę czekał aż coś przekonywującego zamieścisz.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
05-10-2005 14:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #172
 
W sumie poniższe zdanie działa na mnie uspokajająco w tej kwestii - jedn temat "z głowy":

Walka duchowa przeciw niewolniczym mocom :evil: , egzorcyzm nad światem oślepionym :shock: przez złe duchy, należą nierozdzielnie do posłannictwa Jezusowego i stanowią centrum zarówno Jego misji, jak i Jego uczniów. Postać Jezusa, Jego sylwetka duchowa, nie zmienia się, bez względu na to czy słońce Szczęśliwy obraca się dookoła ziemi, czy ziemia porusza się wokół słońca, czy świat powstał na drodze ewolucji czy nie.


Materiały źródłowe:
SŁUŻYĆ PRAWDZIE - Józef Kardynał Ratzinger
05-10-2005 15:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
/\/\ax Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #173
 
Wojtek37 napisał(a):
/\/\ax napisał(a):Czyli uważasz, że życie powstalo samo,a czlowiek powstal z malpy???

Skąd masz takie infortmacje, bo nawet ewolucjonista Darwin wyparł się w końcu owego twierdzenia. Jak dla mnie - to ewolucjonizm, nie musi się kłucić z biblijną koncepcją życia.
Czego Darwin się wyparł???

Jeśli ewolucja nie kłóci się z Biblią to uważasz, że życie wyewoluowalo samo???
Najpierw myśl potem pisz.

Zapraszam na moje FORUM
05-10-2005 21:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #174
 
/\/\ax napisał(a):Jeśli ewolucja nie kłóci się z Biblią to uważasz, że życie wyewoluowalo samo???
Nie samo, ale może stopniowo.Uśmiech

"Bóg jest wielki!"
11-10-2005 11:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
/\/\ax Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #175
 
A ewolucja zaklada, że samo.

Zapraszam na moje FORUM
11-10-2005 16:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #176
 
ks. Darek napisał(a):Bardzo często odwiłujemy się do teorii Darwina (chciałbym bardzo mocno zaznaczyć, że w dalszym ciągu jest tylko teoria, choć bardzo prawdopodobna, a to co jest teorią nie jest diowiedzione w 100%)

Zgadzam się i co więcej dodam że to teoria która tylko wygląda na bardzo naukową a tak naprawdę jest bardzo słabo udokumentowana naukowymi DOWODAMI . Polecam też poczytać na temat okoliczności historycznych powstania Darwinowskiej teorii (czasy powstawania socjalizmu , komunizmu , racjonalizmu, humanizmu itd) taka teoria idealnie wpisywała się w tamte czsy i nikt nie dociekał jej naukowej poprawności byle by była poprawna ideologicznie (takim ogromnym zwolennikiem Darwina był Fryderyk Engels).

Ps .
Osobiście skłaniam się do teorii kreacjinistów która coraz bardziej zyskuje w świecie naukowców a kożystając z wątku zapraszam na:

II Konferencję Kreacjonistyczną

Miejsce: Aula AWF w Poznaniu, ul. Królowej Jadwigi
Czas: 22 Październik 2005 , Sobota, godz. 17.00
:-({|=

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
11-10-2005 22:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
/\/\ax Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #177
 
TE nie jest w ogóle udokumentowana. Wszystkie dowody to wynik spekulacji myślowych i balamutne wnioski morfologii porównawczej.
Jeśli ktoś z tym się nie zgadza to proszę podać jakikolwiek dowód na ewolucje

Zapraszam na moje FORUM
11-10-2005 22:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #178
 
Max - Darwin wyparł się pod koniec życia jakoby człowiek miał pochodzić od małpy. Uważał, że co najwyżej mogliśmy mieć wspólnego przodka.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
12-10-2005 11:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #179
 
Wojtek37 napisał(a):Max - Darwin wyparł się pod koniec życia jakoby człowiek miał pochodzić od małpy. Uważał, że co najwyżej mogliśmy mieć wspólnego przodka.


Hmm... a co to za różnica ??? To tak jakby powiedzieć że nie pochodzę od mojego kuzyna tylko mamy wspólnego dziadka . Chciałbyś być spokrewniony z szympansem ??? :shock:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
12-10-2005 11:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #180
 
Cichociemny napisał(a):Hmm... a co to za różnica ??? To tak jakby powiedzieć że nie pochodzę od mojego kuzyna tylko mamy wspólnego dziadka . Chciałbyś być spokrewniony z szympansem ???

morfologicznie widać wyraźnie różnice między szympansem, a człowiekiem - genetycznie te dwa gatunki są niemal nie do odróżnienia.
12-10-2005 23:05
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów