Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
8 Błogosławieństw - czym one są dla was?
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #1
8 Błogosławieństw - czym one są dla was?
Każdy chyba pamięta kazanie Jezusa na górze, wtedy też uwzględnił osiem błogosławieństw. Pytanie więc dotyczy tych błogosłwieństw.
Czym one są dla was? Czy są one drogowskazem dla naszego życia?
Czy w swoim życiu kierujecie sie tymi błogosławieństwami?

Zapraszam do dyskusji

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-09-2005 19:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Dla mnie osiem błogosławieństw to obietnica, że Pan może we mnie wzbudzić nowego człowieka. To także wskazówka do czego powinienem dążyć. I ogólnie jest ok, ale na konkretnych sytuacjach życiowych wykładam się jak długi...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
19-09-2005 19:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #3
 
To takie wyzwanie przeciw dziesiejszemu światu: silny jest tym słabym a słaby - silnym . Biedny jest naprawdę bogaczem, a bogacz godny politowania...

Nie czytam tego fragmentu zbyt często ,ale zawsze jest mi on bliski szczególnie Uśmiech

To może być tester sumienia. Czy wzbudza żal, gniew, opór, czy radość, nadzieję Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-09-2005 22:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Dla mnie jest to drogowskaz życia, tak jak Dekalog. Trudno jednak z niego korzystać, ale napewno warto i staram się to robić, tylko to trochę nieudolnie wychodzi, jednak pragnienie jest ogromne i widzę, że Bóg stara mi się w tym pomagać.
Błogosławieństwa są dla mnie uzupełnieniem dekalogu,jego rozszerzeniem.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-09-2005 23:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ja nigdy nie przykładałam zbyt dużej wagi do 8 błogosławieństw.
Zwróciłam na nie większą uwagę jedynie wtedy, kiedy musiałam się ich nauczyć na pamięć na którąć z lekcji religii... Chociaż i tak nigdy nie były one dla mnie jakimś drogowskazem, czy słowami, którymi powinnam się kierować... Może pora to zmienić...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
19-09-2005 23:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Napewno warto spróbować, napewno na początku idzie to nie udolnie, ale wierz, że Bóg będzie cię w tym wspierał i ci pomagał.
Sam człowiek jest słaby, ale z Bogiem może bardzo dużo.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-09-2005 23:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ale ja tak szczerze mówiąc tych 8 błogosławieństw nie rozumiem...
Przynajmniej niektórych...
Np. "Błogosławieni którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni"...
O co tu chodzi :?:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
20-09-2005 21:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Cytat:"Błogosławieni którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni"...
O co tu chodzi Pytanie
Spieszę z wyjaśnieniem. Otóż Chrystus, jako Bóg( z natury wszechwiedzący) ma świadomość tego, że życie człowieka nie jest łatwe. Są w nim i takie momenty, których co słabsi ludzie pod naciskiem szatana nie potrafią wytrzymać psychicznie. Wtedy załamuje się i przeżywa kryzys życiowy. Jezus wiedząc, że tak może im pomóc obiecuje im nagrodę za życie w cierpieniu.
Pamiętasz może przypowieść, w której był bogaty i bezdomny(Zachariasz)? Tam, w życiu doczesnym prym wiódł bogacz, lecz po śmierci to Zachariasz znalazł się w raju, a bogaty płonął w ogniach piekielnych. Oto pocieszenie dla strapionych. Oni mają nadzieję przyszłej nagrody, a bogaci już tu, na ziemi mają swoją nagrodę.
Mam nadzieję, że nieco pomogłem, pozdrawiam. Uśmiech

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
20-09-2005 21:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
8 błogosławieństw- zachęta do wychodzenia światu naprzeciw.
jednocześnie obietnica, że życie zgodne z Ewangelią przyniesie radość w tym Lepszym Życiu.
otucha, która wypełnia serca tych, którzy cierpią, którzy płaczą, którzy oddali swe życie jako ofiarę Panu.
ostoja cierpiących, zalążek radości, której udziałem staną się oni w przyszłym życiu.
Błogosławieństwa są ważne w moim życiu.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
20-09-2005 21:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Aslan napisał(a):8 błogosławieństw- zachęta do wychodzenia światu naprzeciw.
A dla mnie jest wręcz czymś przeciwnym.
Od zawsze głoszono że błogosławieństwem dla człowieka jest szczęscie, stytość pochodzi z zaspokojenia, zadowolenie jest skutkiem spełnienia pragnień, a cześć rodzi się z szcunku. Natomiast w kazaniu na górze Jezus mówi że błogosławieństwem dla człowieka jest być nieszczęsliwym, że sytość rodzi się z poczucia głodu, zadowolenie z niespełnionych pragnień, a cześć z nieposzanowania i pogardy. A wszystko to w przyszłej zapłacie.
Dlatego dla mnie kazanie na górze odrywa się od wszystkiego co ludzkie, materialne i ziemskie, jest wyzwolone z cech przyziemnych a pełne jest świata niematerialnego Boskiego.

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
13-10-2005 11:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #11
 
No ja tego tak nie przyjmuję. Nauczyłam sie juz, że kiedy urągano mi z powodu Boga, nauczyłąm się przez to wytrwałosci i pokoju. Duze kłopoty finansowe mojej rodziny nauczyły mnie zaufania Bogu, i faktycznie, choćby nie wiem, jak było źle, to i tak spadam na 4 łapy Uśmiech Mogłabym mnożyć przykłady. Njwiększa tragedia uczyła mnie czegoś na przyszłość.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-10-2005 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Oczywiście zgadzam się z Tobą ale zobacz nad tymi wszystkimi problemami góruje Bóg i Jego miłość i tylko On daje siłę aby powstać po upadku.
Dla mnie niesamowita jest ponadczasowośc 8 błogosławieństw patrząc na dzisiejszy swiat opętany wprost pogonią za pieniądzem, karierą, zaszczytani i popularnością. A Jezus mówi: to nie tak żyj inaczej, poniżenie przyjmij z pokorą, miej czyste intencje i nie szkukaj nagrody ani pochwał za to że coś dobrego ucziniłeś, nie szukaj poklasku i popularności. Zobacz jaki w dzisiejszym świecie jestem niepopularny jak często zwalczany i wyśmieany, ale ty nie zważaj na nic tylko konsekwętnie dąż do celu jakim jest życie wieczne. :aniol: :aniol:

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
13-10-2005 16:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Tak Tomku, te błogosławieństwa są ponadczasowe, są aktualne w kazdym czasie i są drogą do zbawienia,ponieważ zawiera w sobie wszystko to, czego Bóg od nas oczekuje. Oparte są na miłości do bliźniego i na wszystkich cnotach, które prowadzą do takiej miłości. Ukazują także nasze miejsce w niebie, to wszystko co otrzymamy kierują się tymi błogosławieństwami. Są one uzupełnieniem Dekalogu. Przynajmniej dla mnie.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
14-10-2005 19:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów