Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki - co czytacie najczęściej?
Autor Wiadomość
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
msg napisał(a):Widze Aslan, ze mamy identycza pierwszą trójkę Ja w ogole bardzo lubię Irvinga, podoba mi sie jego czarny humor. Z literatury wojennej to czytuje sobie Kirsta, a tak po polsku to lubie sobie poczytać Kołakowskiego.

to się bardzo cieszę z tego! o mistrzu i małgorzacie można jeszcze pogadać, co do irvinga to zupełnie się zgadzam. Świat wg. Garpa to majstersztyk!
Kirsta mam w domu sporo, ale jakoś nie mogę się zebrać, żeby się do tego zabrać.
za kołakowskim natomiast nie przepadam, nie podoba mi się jego, hm... światopogląd.
z Bogiem!

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
22-09-2005 22:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #17
 
Ja troche skaczę po autorach, aktualnie na tapecie jest Koontz, King, Briskin.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
23-09-2005 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Ciekawa lektura Gepardziku, czy mam uważać na ciebie i zrobic zabezpieczenia w swoim kompie? Szczęśliwy Czy tylko takie rzeczy czytasz?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
24-09-2005 01:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
To i tak trzeba się zabezpieczyć przed takimi stworzeniami, którym tylko głupoty w głowie.
Ja jak czytam takie książki informatyczne, to nie mogę nic z nich pojać, szczególnie jak koleś mi pokazywał ten cały kod HTML to była to dla mnie czarna magia: matematyka połączona nie wiem z czym, fizyką? Dlatego zastanawiałem się nad tym co napisałeś, że czytasz takie informatyczne książki. I podziwiam cię, że to czytasz, bo ja nic bym z tego nie zrozumiał. Ale to kwetia zainteresowania.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
24-09-2005 01:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #20
 
Do Harry'ego Pottera też często wracam, ale jako dorosła osoba Oczko - wiec skakanie z dachu z miotłą mi nie grozi Uśmiech

No i często posilam się duchowo literaturą religijną, lubię książki Gabriela Amortha, ale też podejście z rozsądkiem; literaturę religijną z Imprimatur, oczywiście Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
24-09-2005 18:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
ja to generalnie zawsze byłam fanką beletrystyki, bardzo lubiłam i lubię nadal klimaty np. Emily Bronte czyli czasy dawne :wink:
niepowtarzalne wrażenie zrobiła na mnie np. powieść Steinbecka - Na wschód od Edenu....czy też wspomniana już książka - Mistrz i Małgorzata
lubie też Mika Waltari
jestem więc fanką literatury skandynawskiej
choć jak narazie zaniechałam jej czytania na rzecz literatury religijnej w dużej mierze:)czytam właśnie o realiźmie duchowym św. Teresy od Dzieciątka Jezus

jednocześnie też czytam H. Krall Dowody na istnienie - reprotaże nt. Żydów, generalnie z okresu wojny, skończyłam też reportaże E. Owsiany, chyba Nic straconego był tytułUśmiech
w każdym razie polecam

natomiast nie trawię Whartona - zmęczyłam Ptaśka i Spóźnionych kochanków, zaczęłam Tato i powiedziałam sobie stanowczo: dość! :twisted:

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
25-09-2005 09:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ptasiek mi się bardzo podobał, potem jeszcze czytałem Ala, czyli ciąg dalszy Ptaśka i potem jeszcze Tato i coś tam jeszcze, ale już miałem dosyć, bo one wszystkie są takie do siebie podobne, a jak jeszcze przeczytałem biografię Whartona i otworzyły mi sie oczy, że wszystkie jego książki są autobiograficzne, to już przestałem czytać.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
25-09-2005 10:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Wharton, Johnatan Carrol, i być może wspominany, ale nie lubiany przeze mnie Coelho- to wszystko są autorzy samopowtarzalni, wszystkie książki są identyczne w formie, języku, nawet w treści, także w samej konstrukcji akcji.
taka ciekawostka- mało kto poza granicami Polski słyszał o Whartonie, tylko przy okazji filmu. nie jest on wcale rozpoznawanym pisarzem, ani tak popularnym jak w Polsce.
podobnie Johnatan Carrol- chociaż muszę przyznać, że kiedyś chętnie czytałem jego książki.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
25-09-2005 12:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
a ja sobie teraz czytam "podręcznik kierowcy" polecam jako lekturę do poduszki, świetnie sie przy niej zasypia Duży uśmiech

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
25-09-2005 12:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Aktualnie przeglądam atlas świata i uczę się państw i stolic- katorga z Afryką Szczęśliwy

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
25-09-2005 12:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
ja chyba kolejny raz zabiore sę do czytania "Psyhologii kobiety" Karen Horney coby pozostać w dziedzinie psychologicznej. Naroawdę warto przeczytać, by chociaż po części dowiedzieś się co w kobiecie siedzi Duży uśmiech (panowie do książki Język)

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
25-09-2005 12:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #27
 
Właśnie skończyłam kolejną Agathę Christi

Zapomnaiął mo mojej ukooooooooooochanej autorce, Joannie Chmielewskiej :!: Każda ksiażka przeczytana z 6-7 razy Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
25-09-2005 15:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
podziwiam Cię za Chmielewską...naprawdę podziwiam...bo ja nie mogę jej przetrawić :wink:

a dla pani psycholog czy pedagog polecam Schizofrenię A. Kępińskiego :wink: -jeśli naturalnie jeśli nie czytała 8) zresztą nie tylko tą jego pozycję....

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
25-09-2005 20:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
Lolu... podejrzewam, że to alibi to było do mnie.. czytałam coś Kępińskiego, ale nie pamiętam co... nawet nie było takie straszne...

Jean Vaniere "Wspólnota", też dość ciekawa... jeśli ogoś interesuje tematyka wsolnot Wiara Swiatło

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
25-09-2005 20:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #30
Moje propozycje
Tomasz32 napisał(a):Ja ostatnio skupiam się na książkach religijnych

No właśnie. Trochę mnie dziwi że mało kto wymienia tu pozycje religijne. Skąd więc czerpiecie swoją wiedze na tematy o Bogu, Kościele i religii ? :coo:

Moja lista:
------------------------------------
1."Dzienniczek" - św. Faustyny
2."Dzieje Duszy" - św.(mała) Tereska
------------------------------------
Święte siostrzyczki w swoich pamiętnikach duchowych pięknie i prosto pokazują i uczą drogi do świętości. Uśmiech
------------------------------------
3."3 Okresy Życia Wewnętrzego" - R.Garrigou-Lagrange
4."Noc jest mi światłem" - Wilfrid Stinissen
5."Wielkie Nawrócenia XX wieku" - Emilie Griffin
6."Noc Ciemna" - św.Jan od Krzyża
7.Różne pozycje Thomasa Mertona
------------------------------------
Pozycje, która ukazują i wyjaśnia wszystkie etapy drogi do świętości. Zdobyłem tu ważne dla mnie informacje. Nikt inny i nigdzie indziej o tym tak nie pisze.
-------------------------------------
8."W domu najlepiej" - S. K Hahn
-------------------------------------
Ta pozycja mocno ugruntowała mnie w wierze iż tylko kościół katolicki jest tym właściwym. Polecam szczególnie protestatom
-------------------------------------
9."Święty i Diabeł" - W.Huenermann
-------------------------------------
Ta pozycja z kolei ukazuje ideał kapłana. Opowiada historię życia św. Jana Vianneya - probosza z Ars.Polecam wszystkim księżom i zachęcam do naśladownictwa.
-------------------------------------
10."Wielka Cisza" - Doroty Szczerby
11."Abyście Wierzyli" - Brige McKenna
-------------------------------------
Książki świadectwa - życie modlitwą i zaufaniem Bogu.
-------------------------------------
12."1800 Mil z Jezusem" - Pawła Niedźwiedzkiego
-------------------------------------
Wspaniałe świadectwo nawrócenia. Lektura uczy nas większego zaufania Bogu. Fajnie się czyta. Super !
------------------------------------
13."Lata więzienne Kardynała S.Wyszyńskiego"
14."Błogosławiony Ojcie Pio" - Rino Cammilleri
------------------------------------------
Fajnie umacniają naszą wiare.
------------------------------------------
15."Byłam w Karmelu" - Iwona Kowalska
------------------------------------------
Dla wszystkich zaciekawionych życiem w klauzurze. Autorka opisuje swe przeżycia z poziomu nowicjuszki. Ciekawie opowiada o wszystkim co ją tam zaskoczyło i zdziwiło. Bardzo fajnie się czyta.
------------------------------------------
Julia napisał(a):"Psyhologii kobiety" Karen Horney coby pozostać w dziedzinie psychologicznej. Naprawdę warto przeczytać, by chociaż po części dowiedzieś się co w kobiecie siedzi (panowie do książki)

Ostatnio z powodu braku dobrych pozycji religijnych sięgam po inne książki.
------------------------------------------
seria:"Dlaczego" - Allan i Barbara Pease
------------------------------------------
W ciekawy sposób ukazane są różnice pomiędzy kobietą a mężczyzna. Uwarunkowania psychicze i hormonalne, inne funkcje w rodzinie. Nieporozumienia w dialogu płci wynika często w niezrozumieniu specyficznego postrzegania danej rzeczywistości inaczej przez kobietę a inaczej przez mężczyznę. Dużo ciekawych wiadomości przydatnych szczególnie w małżeńskim dialogu.Wogóle trzebaby założyć nowy topik żeby napisać tu o wszystkim.
------------------------------------------
To narazie tyle... Uśmiech

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
25-09-2005 21:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów