Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki - co czytacie najczęściej?
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Masz rację Andrzeju, warto wspominać książki religijne, na których opiera się swoją wiedzę. Po za Biblią, bardzo lubię czytać książki Gabriela Amortha : "Wyznania egzorcysty", "Nowe wyznania egzorcysty". Naturalnie żywoty świętych - tutaj jest wiele zbiorów takich żywotów, więc trudno tutaj wymieniać wszystkie. Encykliki papieży, szczególnie Jana Pawła II (narazie poszukuję encyklik Pawła VI i Jana XXIII).

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-09-2005 21:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #32
 
To ja moją listę książek religijnych zrobię któregoś dnia, bo to cała półka i trochę to zajmie Duży uśmiech

Lolu
, Dlaczego nie możesz strawić Chmielewskiej :?: Ją się tak lekko czyta - komedia, aż się zwijać można. Na początek polecam "Wszystko czerwone", t o akurat śmieszne bardzo , ale ona w ogóle extra pisze. No i jeszcze "Przeklęta bariera" też leciutka. Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
25-09-2005 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
chyba dlatego że tu wszystko wokół religii się obraca :wink: to wolałabym na przykłd ja podyskutować o czymś niekoniecznie religijnym Szczęśliwy

ale też sie wypowiem, ale to za tydzieńUśmiech

Abyście uwierzyli - Brige McKenna - tak, tak fajna pozycja

"Śladami ducha" ojca Kozłowskiego - może to niezupełnie książka ale przewodnik oparty na ćwczeniach duchowych ignacjańskich - MEGAAAA

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
25-09-2005 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Lola napisała:

Cytat:chyba dlatego że tu wszystko wokół religii się obraca to wolałabym na przykłd ja podyskutować o czymś niekoniecznie religijnym

Moze nie wszystko, ten temat jest ogólny i nie dotyczy tylko spraw religijnych, wytarczy poczytać wcześniejsze posty, by to zauważyć. Napewno sprawy religijne są dla nas katolików, szczególnie tutaj bardzo istotne, ale życie to nie tylko religia, to wszystko co nas otacza, więc ten temat dotyczy wszystkich gatunków literackich, róznych dziedzin. Mozna się więc dzielić swoimi przykładami.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-09-2005 22:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Ja najczęściej czytam to, co muszę, czyli lekturki Język
Ale literatura romantyczna, bardzo mi się podoba... Coraz więcej książek z tej epoki czytam :> Dlatego też j. polski w szkole nie jest dla mnie taki uciążliwy w tej chwili Język
Na wakacje czytałam kryminały, lubię ten dreszczyk emocji i pojawiające się pytania podczas czytania oraz często zaskakujące zakończenie :>
Też bardzo lubię poezję, większość wierszy :-)

A poza tym to, co mi ktoś szczególnie poleci (zwykle te książki mają w sobie elementy fantastyczne - jest ciekawiej) :mrgreen:
To tyle ;-)

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
25-09-2005 22:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aydamusek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Książki Uśmiech Uwielbiam czytać. Zawsze uwielbiałem. Czyszczębiblioteki z ksiażek wyczytując co tylko znajdę ciekawego. Coraz z tym trudniej, bo książki drogie i biblioteki mało kupują nowości, wiec trza ciągle zmieniać biblioteki.

Lubię poezję. Czytam jąod wielu lat i zbieram te najpiękniejsze wiersze, które jakoś do mnie przemówiły. Mam tego już całkiem wielkie pudło. Ciężkie.

Poza poezją czasem czytam dramaty. Głównie Szekspira i współczesny polski - Mrożek, Gombrowicz, Witkacy.

Bardzo lubie literature japońską, ale trudno do neij dotrzeć. A jest co poczytać. No może nie wszystko warto, ale przełożono parę naprawde niezłych książek.

Sporo czytam Fantazy i SF. Jestem coraz bardziej wybredny, bo coraz wiecej tu chłamu się niestety pojawia.

Nie lubie kryminałów i sensacyjnej. Rzadkko można tu poczytać coś wartościowego.

Czytam sporo literatury fachowej. Naukowej i popularnonaukowej. I tutaj zakres jest dość szeroki. Głownie jednak jest to teologia i duchowosć chrześcijańska, filozofia i psychologia. I jak wszędzie są ksiażki dobre i złe. Szczególnie w psychologii jest sporo tzw. szajsu, pseudopsychologii, pseudonaukowości, przemycania idei new age itp. Coraz trudniej dorwać coś sensownego w tej dziedzinie.

Czytam sporo ksiązek róznorakich z szeroko pojętej informatyki. Czasem sięgam po rózne dziedziny nauk przyrodniczych czy formalnych. Czasem dla przyjemności, czasem w poszukiwaniu czegoś tam, co akurat jest mi potrzebne.

Lubie czasem poczytać jakąś porządną biografie, autobiografie, albo jakąśantologięlistów kogoś znajomego.

[center]www.aydam.org - Serwis i Forum dla Ciebie [you][/center]
[list]JP II
Benedykt XVI
Teologia
Sekty
Poezja
Czytelnia
Rower
Kulinaria
Inne[/list:u]
26-09-2005 11:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
no ja czytam ksiażki naukowe, encykliki rownież i inne dokumenty koscioła, ale raczej w ramach przygotowywania się do zajęć.

bardzo ciekawa jest książka ks. Seweryniaka "Świadectwo i sens"

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
26-09-2005 19:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
loukas Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 39
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
"Azaliz osob bylo mrowie a mrowie?"....

Moja kochana Chmielewska... :roll2: A poza tym to wsrod ulubionych wymienilbym i Szklarskiego i Tolkiena i Pratchetta i Koontza... i jeszce mnostwo innych.
Ogolnie czytam duzo - przede wszystkim lubie fantastyke i fantasy, choc literatura podrozniczo-przygodowa tez mi sie podoba. Nie pogardze biografia (kiedys mi wpadla w rece doskonala biografia Dostojewskiego czy tez "Przezylam" - Wandy Osieckiej).

Polecam cykl Eddingsa - Belgariade (Belgarath Czarodziej, Polgara Czarodziejka i potem jeszcze dwa razy po 5 tomow) i tegoz samego autora Diamentowy tron, Rubinowy rycerz i Szafirowa roza oraz pozniejszy cykl Tamuli. DO tego doloze jeszcze cykl pani Robin Hobb (Kupcy i ich zywostatki i jeszce cale mnostwo innych, ktorych dokladnie nie pamietam).

Jak mi cos jeszce przypomni sie to dopisze.

A z religijnej to Brandstaetter: Jezus z Nazarethu, Krag biblijny oraz Dobraczynski: Cien ojca, Listy Nikodema.

Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, poniewa? beze Mnie nic nie mo?ecie uczyni?.
J 15,5
04-11-2005 11:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Lubie Garcia Marqeza i Hermana HessaUśmiech

[ Dodano: Pią 04 Lis, 2005 11:04 ]
Oczywiście Gabriel GarciaOczko

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
04-11-2005 12:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Ja teraz czytam "Wilki za progiem" Aleksandra Baumgardten'a...
Książka o wojnach polskich...

Ostatnio właśnie preferuję książki wojenne Oczko

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
04-11-2005 12:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #41
 
Loukas, to mamy podobne choć częściowo upodobania czytelnicze Szczęśliwy

Ja UWIELBIAM Chmielewską, mam prawie wszystkie jej książki i czytam je po wielokroć. Tak samo rok temu odkryłam Koontza, niestety w okolicy już nic jego nie mam do czytania Smutny

Oprócz tego polecam Anne McCaffey, szczególnie serię o Pernie i jeźdźcach smoków - fani Tolkiena powinni byc zadowoleni Uśmiech Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-11-2005 14:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
a ja czytam kolejną książkę H. Krall - Hipnoza - polecam Uśmiech

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
04-11-2005 22:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Ja polecam też wszystkie książki Grzesiuka - gość naprawdę przekonująco pisze Uśmiech

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
05-11-2005 12:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #44
 
Znaczy Kapitan K.O. Borchadt
05-11-2005 15:34
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
Harpoon napisał(a):Ja polecam też wszystkie książki Grzesiuka - gość naprawdę przekonująco pisze Uśmiech

Jasne Harpoon, Grzesiuk jest "THE BEST" wśród literatury wojennej i obozowej. Jest ich tylko trzy, a chciałoby sie więcej, bo to zabawny gość, ja nawet płytę jego mam,jest równie dobra co książki. Polecam

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
05-11-2005 23:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów