Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki - co czytacie najczęściej?
Autor Wiadomość
Bilziałka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #541
 
Osobiście odkąd zaczęłam chodzić do szkoły przeczytałam tony książek,żadnej bibliotece ''nie podarowałam''. aktualnie mam trochę mniej czasu na czytanie ale wieczorami znajduję choćby godzinkę,ostanio czytam dożo biografii świętych,książka o Ojcu Pio naprawdę mnie wciągnęła i spowodowała że w inny sposób zaczęłam patrzeć na swoje życie,teraz czytam o św.Franciszku ale już kończę i zabieram cie za gazetkę-Głos Ojca Pio też polecam! czytać czytać i jeszcze raz czytać. Książki=wiedza. Szczęśliwy

Tęsknię do Ciebie Jezu co raz bardziej
05-11-2009 11:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #542
 
Staram się czytać FerdydurkęOczko

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
12-11-2009 13:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #543
 
Przeczytałam "Pachnidło"

[Obrazek: mysz4.gif]
14-11-2009 15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #544
 
Kończę czytać Domosławskeigo i jego "Chrystus bez karabinu" i zaczynam Kapuścińskiego "Autoportret reportera". Całkowicie różna, odmienna literatura faktu. Domosławskiego polecam osobom które uwielbiają sztywne fakty, cytaty, daty i pojęcia. Nie dla mnie. Natomiast Kapuściński... Chyba tego pana nie muszę przedstawiać. Klasa. I coraz większy apetyt na pracę redaktorską, dziennikarską w przyszłości rośnie wraz z przerzucaniem stronic "Autroportretu.. ". Polecam.

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
14-11-2009 19:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
traszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #545
 
Zaczęłam serię Świata Dysku Pratchetta, zachęcona przez znajomych. Jak na razie fabła średnia, ale podoba mi się jego (autora) ironia, zabawa paradoksem.

Czytam głównie klasyczne kryminały (Christie), lubię także bardzo K. Reichs i jej serię, na podstawie której powstał serial "Kości". Bardzo lubię ksiązki psychologiczne i obyczajowe. Rzadko sięgam po historyczne, ale moja ulubiona literaturą jest ta dla dzieci.
14-01-2010 12:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #546
 
Christie też lubię i najbardziej oczywiście Poirota!

[Obrazek: mysz4.gif]
15-01-2010 11:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #547
 
Ja polubiłem książki ks Twardowskiego. Szczególnie podobają mi sie książki pisane dla dzieci - gdy im czytam to naprawdę, nawet dorosły może wiele się z nich nauczyć. Są pisane w ciekawy sposób, prosty i przyjemny, często nawet wesoły. Podobnie książki B.Ferrero są ciekawie pisane. Gdy czytałem takie książki swoim maluchom to zastanawiałem się dlaczego kazania do ludzi nie sa w tak jasny sposób przedstawiane, więcej osób by zrozumiało sens przekazu a jakby nie patrzeć my jesteśmy jak dzieci, które cały czas potrzebują przypominania, karcenia, aby coś zrozumieć. Duży uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
07-02-2010 22:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #548
 
traszka napisał(a):Zaczęłam serię Świata Dysku Pratchetta, zachęcona przez znajomych. Jak na razie fabła średnia, ale podoba mi się jego (autora) ironia, zabawa paradoksem.

Czytam głównie klasyczne kryminały (Christie), lubię także bardzo K. Reichs i jej serię, na podstawie której powstał serial "Kości". Bardzo lubię ksiązki psychologiczne i obyczajowe. Rzadko sięgam po historyczne, ale moja ulubiona literaturą jest ta dla dzieci.

Jeśli lubisz książki psychologiczne, to polecam książkę John'a Fowles'a "Mag" - wbrew tytułowi bez ezoteryki, ale tak pokręcona, głęboka, i dająca do myślenia książka, że dopiero po drugim przeczytaniu (niebagatelne 600 stron) człowiek w pełni dostrzega niuanse sytuacji.

Polecam gorąco!

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
09-02-2010 10:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #549
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Ja polubiłem książki ks Twardowskiego. Szczególnie podobają mi sie książki pisane dla dzieci
Bo nam dorosłym trzeba czasem wejść w świat dzieci, by bardziej zrozumieć świat nasz - dorosłych. A już szczególnie lektura książek ks. Twardowskiego dużo nam może wyjaśnić i pomóc w zrozumieniu tego świata.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
09-02-2010 15:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #550
 
Ostatnio czytam książki o tematyce hmm.. psychiatrycznej. Wczoraj przeczytałam "Przerwaną lekcję muzyki", obecnie "Szklany klosz" Sylvii Plath. Obie książki warte przeczytania.
09-02-2010 16:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #551
 
"Pro memoria" kard Wyszyńskiego, polecam wszystkim którzy chcą poznać historię kościoła, heroiczną walkę o jego byt w latach księdza prymasa, oraz co rzutowało na jego kształt również na chwilę obecną.

Św. Josemaria Escriva "Droga Bruzda Kuźnia"- głębokie, bardzo dobre przemyślenia i prawdy życiowe.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
13-02-2010 13:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #552
 
Ostatnio czytam książki związane z patrologią..

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
25-03-2010 18:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #553
 
Literaturę psychiatryczną.
28-03-2010 18:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #554
 
Zapomniałam napisać, Poczwarka - Dorota Terakowska. Super książka. Polecam szczególnie rodzicom i rodzeństwu które w rodzinach mają dziecko zespołem Downa.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-03-2010 22:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #555
 
Polecam do przeczytania "Niespokojny umysł" Jamison Kay Redfield. Książkę napisała kobieta, która cierpiąc na chorobę afektywną dwubiegunową, leczyła innych ludzi, została naukowcem w tej dziedzinie.
29-03-2010 08:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów