Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki - co czytacie najczęściej?
Autor Wiadomość
Rubinka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #556
 
Mnie interesują bardziej książki religijne o różnej tematyce. Lub książki biograficzne.

"Wybrałem cię, gdy planowałem stworzenie świata."
Ef 1,11-12 Serce
01-04-2010 11:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #557
 
Ja też czytam książki biograficzne, na ogół związane z życiem i twórczością autorów literackich.
01-04-2010 12:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rubinka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #558
 
Może wiecie gdzie można nabyć książkę o św. Gemma Galgani?
Jak dotychczas nie znalazłam w internecie żadnej publikacji o tej świętej.

"Wybrałem cię, gdy planowałem stworzenie świata."
Ef 1,11-12 Serce
08-07-2010 19:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 54
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #559
 
Ja chciałabym polecić ksiażki Jodi Picoult, podejmuje ważne a trudne tematy. Warto przeczytać Uśmiech

Wierzę, że droga, którą idę,
Jest Panie jedną z Twoich dróg.
Zamykam oczy, żeby widzieć,
Otwieram serce na Twój cud.
Do Ciebie wołam w trudną chwilę
Ufam Ci kiedy ziemia drży,
08-07-2010 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #560
 
Artykuł w GN zwrócił moją uwagę na św. Kaśkę ze Sieny. Chcę się z nią lepiej poznać, polecacie coś konkretnego na początek? Uśmiech

Zawiodłam się ostatnio na książce o. Badeniego "Uwierzcie w koniec świata". Myślałam, że będzie ciekawa, tym bardziej, że tematyka Paruzji bardzo mnie interesuje, a tu lipa, wieje nudą i dużymi ambicjami autora. Książeczka cieniutka, a mimo tego od prawie tygodnia nie jestem w stanie jej przeczytać. Jestem w połowie, czytam po kilka stron i zasypiam. Nudy Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-07-2010 16:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #561
 
Jeśli o o. Badeniego chodzi to ja wyskoczę teraz z inną opinią, książka: PROSTA MODLITWA.

Fajna, przystępna, zawiera na prawdę świetne rozdziały. Niezbyt, długa, wciągająca, oparta na prawdziwym przeżywaniu wiary, a nie klepaniu paciorków, z dużym dystansem autora i napisana przystępnym językiem. Polecam gorąco.

Jestem w trakcie czytania: "O kapłaństwie, celibacie i małżeństwie z rozsądku" zapowiada się znów ciekawie.

Pozycji, którą opisuje omyk nie czytałem.

Wziąłem się też w końcu za: "Przypadek Adolfa H." E.E. Schmidta - tym razem gruba, porządna książka, zapowiadająca się bardzo ciekawie.

No i w końcu zaczynam zastanawiać się, czy nie sięgnąć po Władcę Pierścieni, szczególnie, że - o święty Paradoksie, nie oglądałem jeszcze filmu i może być ciekawie ;]

Po za tym regularnie staram się czytać Filokalia, O naśladowaniu Chrystusa, w kolejce czeka "Noc ciemna" św. Jana od Krzyża, "Życie duchowe" o. T. Mertona.
Przeczytałem także książkę Pierre Descouvemont`a "CUDA I ZMARTWYCHWSTANIE" - polecam ze względu na przystępny język, ciekawie poruszane tematy, badawcze podejście z nutką "naukowizmu" i bardzo logiczne i spójne ujęcie argumentów.

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
26-07-2010 21:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #562
 
Dawid napisał(a):Jeśli o o. Badeniego chodzi to ja wyskoczę teraz z inną opinią, książka: PROSTA MODLITWA.

Fajna, przystępna, zawiera na prawdę świetne rozdziały. Niezbyt, długa, wciągająca, oparta na prawdziwym przeżywaniu wiary, a nie klepaniu paciorków, z dużym dystansem autora i napisana przystępnym językiem. Polecam gorąco.

Tak z ciekawości - ta książka traktuje ogólnie o modlitwach czy skupia się na Chrześcijańskim spojrzeniu na modlitwy?

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
27-07-2010 11:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #563
 
"Do Santiago. O pielgrzymach, Maurach, pluskwach i czerwonym winie".
Lepiej iść z mężem czy z osłem? Ile dziewic składano w daninie Maurom? Jak medyk z Kordowy odchudził króla Sancha? Dlaczego rycerze z Zakonu Santiago byli żonaci? Jak byki egzekwują zakaz parkowania? Co jest gorsze: pluskwy czy nyktofobia? Co ślubował Krzysztof Kolumb? Jakie części ciała powinien obmywać pielgrzym?
Znacie odpowiedzi? Oni też nie znali, dopóki nie postawili pierwszego kroku na Camino de Santiago. Emilia i Szymon Sokolikowie postanowili na miesiąc przenieść swoje życie małżeńskie z Warszawy na górskie i polne ścieżki północnej Hiszpanii. Przeszli nimi osiemset kilometrów, podążając cały czas za żółtymi strzałkami w kierunku Atlantyku, do grobu jednego z trzech najbliższych uczniów Jezusa - świętego Jakuba Apostoła.
Podróżując śladami średniowiecznych pielgrzymów, spotkali wędrowców z całego świata: wierzących i niewierzących, starszych i bardzo młodych, samotnych i idących w grupie. W drodze towarzyszyli im templariusze, królowie Kastylii, Maurowie, Mozarabowie, rycerze rekonkwisty, czarownice, rastafarianie, miłośnicy korridy, archanioł Rafał, a nawet gejsza. Wędrując w poszukiwaniu niezwykłych legend, wydeptywali rzymskie trakty, uciekali przed krowami i pluskwami, odkrywali groby świętych i papieskiego syna, odkręcali kran z darmowym winem, zdobywali Przełęcz Przebaczenia, podziwiali płeć przeciwną i widzieli Graala.

W czasie wyprawy odkryli też coś ważnego dla siebie. Podobnie jak miliony pielgrzymów z całego świata, którzy już od ponad tysiąca lat wyruszają na największy pieszy szlak pielgrzymkowy w dziejach chrześcijaństwa – Camino de Santiago.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
05-08-2010 14:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
baskowska
Unregistered

 
Post: #564
 
Mi wpadły w łapki ksiązki br Rafała SzymkowiakaUśmiech są fantastyczne Uśmiech
05-08-2010 15:22
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #565
 
To prawda, poza najnowszą czytałam wszystkie i są naprawdę pomocne Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-08-2010 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
baskowska
Unregistered

 
Post: #566
 
Mi osobiście najbardziej pomogła "Spowiedź jest spoko" Annnika widzę że jesteś z krk jeśli bedzie od października okazja to może się spotkamy?Uśmiech a co do najnowszej ksiązki brata też jest kapitalnie napisana w trakcie jej czytania pare razy spłyneły mi łzy....
06-08-2010 00:13
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #567
 
KrK = Kościół Rzymskokatolicki (rubryka nazywa się wyznanie Duży uśmiech )

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
07-08-2010 14:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #568
 
może baskowska zamierza od października wyruszyć na włóczęgę po świecie, i spotykać się tylko z tymi z krk Szczęśliwy

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
07-08-2010 14:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
baskowska
Unregistered

 
Post: #569
 
Niestety ale studiuje w krkUśmiech więc z tąd propozycjaDuży uśmiech
07-08-2010 15:21
Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #570
 
Ostatnio raczej nie czytam książek Język Nie chce mi się.
19-08-2010 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów