Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki - co czytacie najczęściej?
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Książki - co czytacie najczęściej?
Myślę, że era techniki oraz sytuacja w naszym kraju nie wpłynęła na nas aż tak bardzo, abyśmy nie znaleźli czasu na czytanie książek. A więc pytanie: jakie książki lubicie czytać najczęściej?
Jaka jest wasza ulubiona książka lub też jaki gatunek książek lubicie najbardziej czytać?
Może ktoś znajdzie coś dla siebie ciekawego.

Zachęcam do dyskusji.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-09-2005 23:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
ja jak przystało na skrzywionego zawodowo pedagoga bardzo lubię czytać książki o tematyce pegagogicznej, psychologicznej i terapeutycznej. Ale raczej nie koniecznie podręczniki.
Dla osób zainteresowanych problemami młodych i rodzin polecam książki Doroty Terakowskiej "Poczwarka" i "ono"

Ponadto interesuję się problematyką uzależnień, a szczególnie zagadnieniem po części z tego gruntu czyli Dorosłymi Dziećmi. Altualnie czytam książkę Jima Conway'a "Dorosłe Dzieci Rozwiedzionych Rodziców". Sprawa jest o tyle poważna, że w swoim otoczeniu często spotykamy Dorosłe Dzieci, ale nie wiemy o ty, że nimi są (często oni sami też tego nie wiedzą). Znajomośc tego zagadnienia pomaga w zrozumieniu innych i daje większą możliwość pomocy takim osobom. Korzystna taka wiedza jest również w przypadku, kiedy pracuje się z dizećmi czy młodzieżą (można im pomóc wygrać życie, pomimo iż dom rodzinny troche wypaczył w nich prawdziwy obraz świata)

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
20-09-2005 23:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ja potrafię zadowolić się każdym gatunkiem, jeśli spełnia kryteria ksiązki godnej polecenia Uśmiech Szmatławców i mało ambitnych powiastek nie lubię.

Jak byłam młodsza namiętnie zaczytywałam się w powieściach Jacka Londona. Później był William Wharton. To były takie okresowe szały na tych autorów, aczkolwiek nie powiem, że już po ich książki nie sięgam, bo sięgam nadal i sobie je chwalę. Nie wszystkie oczywiście, ale większość Uśmiech
Lubię czytać literaturę religijną, o ile napisana jest jasnym, obrazowym i przystępnym językiem. Lubię od czasu do czasu poczytać dobre horrory (w stylu sprawdzonych autorów od horrorów czyli np. Kinga czy Koontza) i książki kryminalne - teraz na przykład zabrałam się za całą trylogię o Hannibalu Lecterze :mrgreen: Lubię też książki i poradniki z dziedziny psychologii i pedagogiki, a także biologii-anatomii-medycyny => lubię po prostu wiedzieć co we mnie i w przyrodzie siedzi Uśmiech Mogę też poczytać książkę historyczną, ale tylko taką, która jest we wciagający i jasny sposób napisana. Zaczęłam jakiś czas temu czytać biografię Hitlera i nie mogę przebrnąć, bo zbyt wiele tam szczegółowych faktów w których po prostu się nie orientuję, a o samym Hitlerze mało ;P Lubię literaturę o II wojnie światowej, a także cudownie klimatyczne powieści wiktoriańskie :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-09-2005 23:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ja ostatnio skupiam się na książkach religijnych, a w szczególności żywotach świętych. Bardzo lubię książki o górach (nie dziwne, skoro założyłem taki temat Szczęśliwy).
Bardzo podobają mi się książki o tematyce obozowej z czasów II wojny światowej. "Opowiadania " Borowskiego czy Stanisława Grzesiuka "Pięć lat kacetu" (pozostałe części tego autora także bardzo mi się podobają). Książki z zakresu psychologii także mnie interesują, jednak nie wszystko czytam, ponieważ niektóre są dla mnie niezrozumiałe (ten naukowy język jest zawsze ogromną przeszkodą w czytaniu, zarówno dotyczy to książek psychologicznych jak i religijnych - język teologiczny).

Bardzo lubiłem i lubię czytać książki przygodowe, ale niestety co raz rzadziej po książki takie sięgam.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
21-09-2005 00:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
kiedys byłam zafascynowana Stachurą i Grzesiukiem, przezytałam prawie wszystko. Teraz zagadnienia teologiczne czytam, bo... magisterka czeka do napisania. Tak, że teraz to bardziej z musu niż z przyjemności czytam podręczniki do mariologii. Ponadto książki o św. Franciszku... (ale to juz dla przyjemności)

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
21-09-2005 09:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
ja swego czasu wczytywalem sie w kazda ksiazke Krola Maya jaka udalo mi sie zdobyc Uśmiech
wprost przepadalem za jego ksiazkami potrafiem siedziec po nocach i czytac je Uśmiech
ostatnio jednak z przygodowek zmienilem styl na przygodowao-fantastyczne i tak dla poniektorych wcale one nie mialy na mnie zlego wplywu no i moja mama sie cieszyla ze nie siedze przy kompuerze Oczko
ostatnimi czasy jednak jakos juz nie ciagnie mnie do ksiazek sam nie wiem dlaczego chyba z lenistwa Smutny
21-09-2005 12:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Gonzo napisał(a):ostatnimi czasy jednak jakos juz nie ciagnie mnie do ksiazek sam nie wiem dlaczego chyba z lenistwa Smutny

A mnie z kolei ciągnie, ale jakoś nie mogę się zabrać za nie :/

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-09-2005 12:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ja też bardzo lubiłem czytać książki Longina Okonia o wodzu indiańskim Tecumsehu. Mozna by uznać, ze to trochę dziecinne opowiadanie, ale zapewniam, że ta historia jest bardzo pouczająca i można by się wiele z niej nauczyć, tym bardziej, że sama główna postać jest autentyczna. Naprawdę warto sobie o tym poczytać.
Bardzo lubiłem i lubię Szklarskich, którzy także napisali kilka fajnych książek (przynajmniej dla mnie nie wszystkie się podobają).

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
21-09-2005 16:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Zdecydowanie jest to Biblia, a obecnie Komentarz, Żydowski do Nowego testamentu. To taki NT przetłumaczony przez Żyda Mesjanicznego wraz z komentarzami - jest to niesamowita skarbnica wiedzy.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
21-09-2005 17:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
TOMASZ32 napisał(a):Bardzo lubiłem i lubię Szklarskich, którzy także napisali kilka fajnych książek

to Oni napisali opowiadania o Tomku tak :?:
jesli tak to przeczytalem chyba wszystkie czesci Duży uśmiech :roll2:
21-09-2005 17:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Tak Gonzo, to Szklarscy napisali te książki o przygodach Tomka, ale ja czytałem inne, też bardzo ciekawe.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
21-09-2005 19:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
No to wyjdzie, że jestem odmieńcem. Ale co tam.

Ja generalnie nigdy nie lubiłem czytać :? Ale czytałem wszystkie lektury, a od czasu do czasu coś ponad to.

Najbardziej lubię książki fantastyczne: fantasy i science fiction, czasem popularnonaukowe.

Bardzo podoba mi się "Rok 1984" Orwell'a. Jak dla mnie to książka wręcz kultowa i nietuzinkowa, szczególnie zważyszy na czas jej powstania.
A książki fantastyczne lubię, bo mam bardzo bujną wyobraźnię, a czytanie takich książek doskonale z nią współgra, przynajmniej w moim przypadku Uśmiech Weźmy dajmy na to "Władcę Pierścieni": te opisy krajobrazów, zdarzeń - ja to wszystko doskonale widzę oczyma mojej wyobraźni, a Tolkien pisze wręcz genialnie, idealnie napędzając moją wyobraźnię podczas czytania.

Ostatnio czytałem "Teoria wszystkiego" Stephen'a Hawking'a. Jest to najwybitniejszy fizyk naszych czasów, a w tej pozycji pisze o powstaniu wszechświata, budowie czarnych dziur, galaktyk, korelacji praw fizyki klasycznej z kwantową. Pozycja bardzo ciekawa, gdyż stara się pisać językiem zrozumiałym dla zwykłych ludzi o rzeczach dość trudnych do pojęcia ludzkim umysłem. Po lekturze mogą w końcu zwykli ludzie (nie fizycy) zrozumieć, jak powstał wszechświat i jak jest zbudowany. W książe jest sporo cudownych fotografii. Najciekawsze są ostateczne wnioski. Przytoczę je w moim wolnym skrócie: że gdzieś nad całym wszechświatem musi czuwać Bóg, bo sam się nie stworzył i nie doszedł do takiej perfekcji jaką jest, bo to jest nie możliwe :!: A przecież Howking jest ateistą :?:

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
21-09-2005 19:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
A gdzież tam Ravi, każdy czyta to co mu odpowiada i co go fascynuje. Powiem więcej, fajnie, ze ktos czyta takie nietypowe książki,zawsze jest jakieś urozmaicenie. Możesz dzielić się tą wiedzą z innymi, którzy nie mają o tym pojęcia, może ktoś sie tym zainteresuje, tak jak ty.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
21-09-2005 20:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
1. Mistrz i Małgorzata- Bułhakow;
2) Świat według Garpa- Irving;
3) Faust- Goethe;
poza tym oczywiście Władca Pierścieni, szczególnie teraz, kiedy na nowo odkryłem jego chrześcijańskie przesłanie, i z takiego samego powodu- Opowieści z Narnii.
to jest dla mnie kanon. więcej, jak sobie przypomnę Uśmiech
pozdrawiam!

[ Dodano: Sro 21 Wrz, 2005 22:42 ]
no i zapomiałem o najważniejszym- umberto eco!!!

zadziwia mnie erudycja tego człowieka, i przy tym zdolność do konstruowania fantastycznej, wielowarstwowej fabuły....
a 'baudolino' to dla mnie jedna z najlepszych książek, jakie czytałem- podobnie jak 'imię róży', 'wyspa dnia poprzedniego' i 'wahadło focault' .

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
21-09-2005 21:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Widze Aslan, ze mamy identycza pierwszą trójkę Uśmiech Ja w ogole bardzo lubię Irvinga, podoba mi sie jego czarny humor. Z literatury wojennej to czytuje sobie Kirsta, a tak po polsku to lubie sobie poczytać Kołakowskiego.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
22-09-2005 15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów