Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki - co czytacie najczęściej?
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #76
 
Pewnir - najfajniej to mi sie czytało 4 na raz - jedna po niemiecku, jedna po angielsku, Harry Potter i o walce duchowej Duży uśmiech - na każdą okazję mogłam coś kontynuować Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
24-11-2005 18:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #77
 
Hmm, zawsze można wadę w zaletę przedzierzgnąć:)Ja akurat uważam to czytanie kilku rzeczy naraz za problem,bo potem czasami mi sie wątki mieszają, albo pamietam jakiś, ale nie pamiętam gdzie go czytałam Szczęśliwy (jak np."chodzący mi po głowie" wątek zakonnicy jadącej w pociągu z zepsutym laptopem :? )Niestety nie potrafię skupić się na treści czytając książki po angielsku wiec porzuciłam ten proceder:)Chylę czoła przed wielbicielami fantastyki i różnych Harrych Szczęśliwy, bo to zdecydowanie nie dla mnie (jedyną książką o znamionach "fantastycznych", którą przeczytałam i zrobiła na mnie wrażenie było "Bóg zapłacz" W. Kowalewskiego)No i z ulubionych ostatnio pozycji nie wymieniłam jeszcze "Adieu" i "Trufli" Grzegorczyka, a to pozycje, któe zdecydowanie cenię Uśmiech
25-11-2005 11:07
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #78
 
lizzy napisał(a):(jedyną książką o znamionach "fantastycznych", którą przeczytałam i zrobiła na mnie wrażenie było "Bóg zapłacz" W. Kowalewskiego)

Ooo, super! Mój rodzimy pisarz :mrgreen: Też mi się ta książka bardzo podobała. Moim zdaniem pomysł autor miał niezły :roll2:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-11-2005 14:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Upiorzyca Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #79
 
Będąc małym cielątkiem zaczytywałam się ‘’Tomkami’’ Alfreda Szklarskiego. Była to mania prawdziwa, na szczęście w wieku dziesięciu lat trafiłam na ‘’Wiedźmina’’ Sapkowskiego. Tomek poszedł w kąt a ja wczepiłam się zębami i pazurami w fantastykę. Na moje nieszczęście, książki są drogie, a ja czytam bardzo szybko. Czasami więc pozostaje niedosyt...

Co do ulubionych pozycji...Dużo tego Język
-Wiedźmin, Narrenturm, Boży Bojownicy- Andrzej Sapkowski
-Rozmaite historie ze Świata Dysku Terry’ego Pratchetta (Śmierć rządzi Język)
-Joanna Chmielewska – te starsze tomy, niestety autorka trochę się ,,zepsuła’’
-opowiadania Jonathana Carolla
-Zjawa Mastertona. Moim zdaniem lepszy niż King, tylko nie bijcie
-Mistrz i Małgorzata. Zdecydowanie.

W dodatku lubię wszelkie tomiszcza z literatury dla szkół wyższych. Romantyzm, Oświecenie itede. Albo Literatura Współczesna – Podręcznik dla maturzystów Oczko
Ostatnimi czasy zakochałam się w ‘’Adieu’’ Grzegorczyka. Zaczynam ciułać na Trufle Uśmiech


Pozdrawiam.

Szukam, Szukania mi trzeba,
Domu z gitar? i piórem.
A góry nade mn? jak niebo,
A niebo nade mn? - jak góry.
09-03-2006 14:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #80
 
Ja właśnie dziś dostałam z internetowego antykwariatu książkę Josepha Rotha "Legenda o świętym pijaku i inne opowiadania". Bardzo ciężko było ją dostać, właściwie w normalnej księgarni internetowej nigdzie nie było. Kupiłam ją ze względu na opowiadanie o tytułowym świętym pijaku. Film nakręcony na podstawie tej książki zdobył wiele nagród i wbrew pozorom zarówno książka jak i jej filmowa adaptacja jest bardzo uduchowiona i refleksyjna. O życiu i umieraniu. Chyba już dziś się zabiorę do czytania Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-03-2006 15:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #81
 
coby uczciwie rzecz- to już tu pisałem, ale fakt faktem, że ja takie zestawienia robić wielbię, więc może jeszcze raz
kolejnośc przypadkowa:
Mistrz i Małgorzata!!! - wiadomo
Zbrodnia i Kara (i reszta Dostojewskiego)- ponadczasowe
Świat według Garpa- z sentymentu
Oczywiscie Władca P. oraz Narnia (z czasów przed filmowych- wybitnie usypiający film)
oczywiscie Umberto Eco- szczególnie Baudolino, też- reszta (imię r., wyspa..., wahadło f.)
dickens- trochę, za klimat
Goethego- za romantyzm
.
.
.
itd. może jeszcze się coś przypomni

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
09-03-2006 20:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #82
 
a ja sobie własnie czytam wszystko co dotyczy zaśnięcia, smierci i wniebowzięcia Maryi... szczególnie polecam Apokryfy Nowego Testamentu... naprawde ciekawa sprawa :diabelek:

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
09-03-2006 21:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #83
 
Obecnie:"Czas Ducha Świętego w ambiwalencji Jego eschatologicznego wypełnienia według Dziejów Apostolskich"!Ciężkie,ale genialnie dogłębnie tłumaczy pneumatologię w Dziejach Apostolskich.

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
06-04-2006 16:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #84
 
przed chwilą rozpakowałem przesyłkę z merlina i już czytam "Baltazara" S. Mrożka - ledwo zacząłem, a już jestem nią zafascynowany...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
06-04-2006 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Upiorzyca Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #85
 
rozpakowałam, otworzyłam i wsiąkłam z kretesem: ,,Niebo dla akrobaty''

Szukam, Szukania mi trzeba,
Domu z gitar? i piórem.
A góry nade mn? jak niebo,
A niebo nade mn? - jak góry.
07-04-2006 15:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #86
 
"Duch Święty w Nowym Testamencie" O. Augystyna JankowskiegoUśmiech

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
07-04-2006 16:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 222
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #87
 
Teraz to ja czytam, a właściwie staram się czytać:

- wszelkie możliwe podręczniki do historii i WOS-u - matura
- opracowania lektur - żeby wszystkie lektury z liceum sobie przypomnieć
- historię filozofii, ksiązki o św. Franciszku - również matura, tyle że ustna
- "Zdążyć przed Panem Bogiem" H.Krall, "Dżuma" Camusa i inne lektury, które mi zostały

A oprócz spraw maturalnych to kolejny raz czytam "Dzienniczek" św. siostry Faustyny i jakoś nie mogę się zabrać za encyklikę "Deus caritas est".
08-04-2006 10:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #88
 
a ja teraz czytam wszystko co jest związanie z Wniebowzieciem Maryi (czas oddania magisterki zbliża się nieubłaganie) , ponazdto przeczytałam już kilkakrotnie encyklike Deus caritas est, w ramach rpzygotowania do zajęć :/

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
08-04-2006 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #89
 
Ja ostatnio przeczytałem "Zaklęte rewiry" Worcella i "Nekroskop: Bracia Krwi" Lumleya.
Poza tym "Zeznania sekretarki Hitlera" Ch. Schroeder i autobiografię Rudolfa Hoessa.

Niedługo idę do biblioteki to znowu coś fajnego pożyczę.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
10-04-2006 13:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #90
 
Mrożek przeczytany, teraz Andrzej Chwalba "III Rzeczpospolita Raport Specjalny"

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
12-04-2006 12:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów