Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki - co czytacie najczęściej?
Autor Wiadomość
Upiorzyca Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #91
 
z przymusu: kodeks rodzinny i opiekuńczy i kodeks cywilny...brrr....

Szukam, Szukania mi trzeba,
Domu z gitar? i piórem.
A góry nade mn? jak niebo,
A niebo nade mn? - jak góry.
20-04-2006 18:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #92
 
JORGE AMADO - "Pasterze Nocy"

Jedyny pisarz z Ameryki Łacińskiej jakiego trawię.Wszystkie Cortazary i Marquezy przy nim mogą sie schować.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
20-04-2006 19:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #93
 
Upiorzyca napisał(a):z przymusu: kodeks rodzinny i opiekuńczy i kodeks cywilny...brrr....

W wieku 16 lat takie rzeczy jako obowiązkowa lektura ??
Polecam może dla odmiany Dorota Dąbek Prawo miejscowe samorządu terytorialneg. Przyda się coś z prawa publicznego a przy okazji jakas teoria a nie tylko suche teksty ustaw Szczęśliwy
Dodam jeszcze Czesław Martysz ,,Postępowanie administracyjne przed organem samorządu terytorialnego Ładną książkę napisał też pan Hubert Izdebski Ustrój samorządu terytorialnego .


A dla higieny umysłu polecam też Małgorzata Stolarczyk Iran - państwo a religia . Świetna analiza irańskiego konstytucjonalizmu ( w aneksie jest nawet pełny tekst ich Konstytucji ). Niestety, praca bardzo eurocentryczna. W dobie globalizacji dobrze zainteresować się kulturą prawną obcych państw. W miesięczniku Samorząd Terytorialny trafiają się czasem dobre artykuły o lokalnej władzy w różnych krajach.Nie tylko europejskich.

Z lżejszych ksiązek przeczytałem ostatnio Paweł Smoleński Irak - piekło w raju polecam.
Oriana Fallaci Wywiad z samą sobą
Rebeca ( nazwiska nie pamiętam ) Saddam Husajn ( średnia jakość ).
Ryszard Kapuściński Chrystus z karabinem na ramieniu oraz Kirgiz schodzi z konia a także Szahinszach przymierzam się do Imperium ale nie umiem znaleźć. Przy czym uwaga - jeśli chodzi o Szahinszaha oraz Chrystus ... rozdział o Gwatemalii to jest bardzo straszny więc nie polecam kobietom w ciąży ani karmiącym.

A z religijnych

Ostatnio Jan Wierusz Kowalski Wczesne chrześcijaństwo . Trochę heretycka, ale fajna.
Poza tym:
Andrzej Micewski biografia prymasa Wyszyńskiego
Daniel Rops Kościół pierwszych wieków polecam jeszcze Kościół wczesnego średniowiecza tegoż samego autora.
Jan Paweł II Pamięć i tożsamość - rewelacja.
ks. Tadeusz Dajczar Rozważania o wierze - rewelacja. Obowiązkowa lektura każdego porządnego katolika !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szczepan Włodarski 7 pierwszych Soborów . Trochę heretycka ( poglądy na papiestwo ) ale rewelacyjnie przedstawia podstawowe dogmaty I milenium czyli to wszystko, co dotyczy boskości Jezusa, relacji osób Trójcy Świętej, boskiej i ludzkiej natury oraz woli Jezusa.
Stefan Świeżawski - Św. Tomasz na nowo odczytany Postać ( tzn autor ) kontrowersyjna, ale ta książka jest chyba bezpieczna.

To tyle, co mi się z dorobku minionego roku przypomniało...

A i jeszcze Maria Składankowa Bogowie, bohaterowie i demony dawnego Iranu , ale przyznam, że trochę ciężko się czytało .... a w pewnym momencie to już miałem potworny mętlik we łbie.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
20-04-2006 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #94
 
"Mój Lublin" Róży Fiszman-Sznajdman.

Fascynujący opis mojego rodzinnego miasta z lat międzywojennych ze szczególnym wskazaniem na klimat nieistniejącej już dzielnicy żydowskiej.
Jest to swego rodzaju pamiętnik autorki, która urodziła się i dorastała w Lublinie, z mnóstwem szczegółów, nazwisk itp. Taka "kronika żydowskiego Lublina". Polecam.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-04-2006 06:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Upiorzyca Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #95
 
Adam napisał(a):W wieku 16 lat takie rzeczy jako obowiązkowa lektura ??

Nie...brat pisze prace licencjacką z prawa alimentacyjnego. Miał zacząc we wrześniu - zaczał pod koniec marca Uśmiech terminy gonią więc cała rodzina i znajomi zostali zagonieni do pomocy - ja porównuje paragrafy Oczko
Rany, jak można coś takiego studiować?! Oczko

Szukam, Szukania mi trzeba,
Domu z gitar? i piórem.
A góry nade mn? jak niebo,
A niebo nade mn? - jak góry.
21-04-2006 21:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
baranka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 214
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #96
 
o.Augustyn Pelanowski "wolni od niemocy"
o.Stinissen "Panie naucz nas modlic sie" -p o l e c a m -nibyo modlitwie, ale tak naprawde o nas Uśmiech 'od podstaw' ze tak powiem. Bdb dla wątpiących. W ogole ten autor......
22-04-2006 10:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #97
 
"Nowe ruchy religijne" Eileen Barker

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
22-04-2006 11:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #98
 
"Ojciec Pio, Gospodarz Pana Boga" - Antonio Pandiscia :aniol:

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
22-04-2006 13:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #99
 
Ja osobiście bardzo lubię czytac ksiązki ... Duży uśmiech szczególnie tematyka historyczna....oraz tematyka teologia, ...obecnie czytam ksiązkę " Henryk VIII"....do gustu przypadły mi dziela Tołstoja Lwa i Aleksija..bardzo przepadam za literatura francuską, niemiecką... Pozdrawam ... 8)
27-04-2006 17:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #100
 
Lem - "Cyberiada", "Bajki robotów", "Dzienniki gwiazdowe" i cała reszta

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
28-04-2006 11:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #101
 
niestety ja jestem zmuszona polubić "CHłopów" i takie podbne bzdury :roll:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
28-04-2006 11:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #102
 
Harpoon napisał(a):niestety ja jestem zmuszona polubić "CHłopów" i takie podbne bzdury :roll:
No co Ty - "Chłopi" to jedna z moich ulubionych książek. Serio-serio! Uśmiech
Jest świetna.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
28-04-2006 11:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #103
 
Ja się tak zaczytywałem w "Lalce", ale "Chłopi" czy też Lem to dla mnie bardzo ciężka i trudna lektura. Oczywiście mówię o prozie Lema, ponieważ jego felietony zawsze dobrze mi się czytało

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
28-04-2006 12:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #104
 
msg napisał(a):Ja się tak zaczytywałem w "Lalce", ale "Chłopi" czy też Lem to dla mnie bardzo ciężka i trudna lektura. Oczywiście mówię o prozie Lema, ponieważ jego felietony zawsze dobrze mi się czytało
Lem - to zależy. Przez niektóre z jego książek po prostu nie mogłem przebrnąć ("próżnia doskonała"). Inne czyta się jednym tchem ("Bajki robotów", "Cyberiada"). W każdym razie Stanisław Lem był pisarzem wszechstronnym i bardzo inteligentnym i wielka szkoda, że zabrakło go wśród nas.

Co do "Chłopów" - bardzo podoba mi się styl w jakim została ta powieść napisana - bo tam nie tylko dialogi ale i narracja jest pisana w gwarze wiejskiej. Prawdopodobnie dlatego dla niektóych ludzi jest to b. ciężka lektura. Ja ją bardzo lubię - są swietne opisy przyrody, zwyczajów "wsiowych", wspaniale ukazana jest mentalność ludzi z tego okresu, no i film na podstawie tej powieści tak wrył mi się w świadomość, że czytając o Macieju Borynie mam przed oczami Władysława Hańczę...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
28-04-2006 12:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #105
 
Wiesz, może to jest spowodowane tym, że Chłopów czytałem jako lekturę obowiązkową i naprawdę robiłem to wyłącznie z obowiązku. Może teraz, po latach Uśmiech jakbym się zabrał za czytanie, to inaczej bym na to juz patrzył. W ogóle dopiero po skończeniu szkoły odkryłem na nowo wiele lektur szkolnych, które czytałem już jako nie-lektuę. Sorry, że zrobiłem lekki OT.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
28-04-2006 13:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów