Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki - co czytacie najczęściej?
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #181
 
Offca napisał(a):Fajne? Mam tą książkę od dawna i jakoś nie mogę się do niej zabrać. Film mi się podoba.
Nie oglądałam filmu. Książka mi się bardzo podoba. Tzw.lekkich ... szybo się ją czyta. Dobra odskocznia, jak dla mnie.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-12-2006 02:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #182
 
Ja aktualjnie zgłębiam"Adwokata diabła". Film to tylko zbierzność tytułów.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
15-12-2006 16:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #183
 
Dzisiejszego dnia zaczełam czytać książke "Człowiek , który stworzył Hitlera" Davida Lewisa .

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-12-2006 20:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rafalafar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 111
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #184
 
http://www.mwjelenia.republika.pl/ksiazki.html
Myśli Nowoczesnego Polaka powinien przeczytać każdy prawdziwy Polak Uśmiech
31-12-2006 03:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #185
 
A ja jestem po lekturze "Poczwarki" D. Terakowskiej. Doskonała książka! O upośledzonym dziecku. Lepsza, niż nie jeden podręcznik z ped. specjalnej.

Teraz czytam "Hobbita" ;P

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
01-01-2007 15:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Natalia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 0
Post: #186
 
Niestety większość czasu poświęcam na podręczniki akademickie... ale ostatnio wzięłam się za "Braci Karamazow" Dostojewskiego...

A niedawno przeczytałam "Rozważania o wierze" ks. Tadeusza Dajczera =D>

Bo?e, daj mi si??, aby mog?a zrobi? wszytsko, czego ode mnie ??dasz. A potem ??daj ode mnie czego chcesz...
01-01-2007 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #187
 
Wlasnie skonczylam czytac ksiazke " tylko dla lajdakow" Ks. Stefana Czerminskiego i Joanny Kucharczak.
Polecam bardzo ta ksiazke. Po takiej lekturze czlowiek musi sie zastanowic nad swoim zyciem.

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
02-01-2007 02:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #188
 
Po raz nie wiem już który - "08/15" Kirsta - ileż można ale książka wyśmienita.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
02-01-2007 10:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #189
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Po raz nie wiem już który - "08/15" Kirsta - ileż można ale książka wyśmienita

jak tak polecasz, to i ja musze ja przeczytac. 8)

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
03-01-2007 02:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #190
 
Bardzo polecam. Tego samego autora polecam również "Fabrykę Oficerów" - moim zdaniem to najlepsza książka Kirsta, "Bunt żołnierzy" - powieść o próbie zamachu na Hitlera w Wilczym Szańcu, "Prawo Fausta" czy "Bohater w wieży".
Świetne książki, z akcją dziejącą się podczas drugiej wojny światowej wśród żołnieży niemieckiego Wehrmachtu, a jednak działania wojenne nie są tu pierwszoplanowym bohaterem - Kirst w tych powieściach ukazuje bezsens wojny, zagrożenie jakie płynie z fanatyzmu ideologicznego oraz przede wszytskim tragedię ludzi, którzy w mundury wojskowe zostali "wtłoczeni" bez specjanegp pytania się ich o zgodę.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-01-2007 08:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #191
 
Dzieki DARTH_HELMUTH za informacje. Z tego co piszesz to faktycznie interesujaca lektura. Teraz bede miala maly "project"- czyli dostac te ksiazki. #-o

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
04-01-2007 02:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #192
 
Anna Świderkówna Nie tylko o Bibilii
Kazania proboszcza z Ars

W planach :

Maria Składankowa Zrozumieć Iran
Bogdan Dolnicki Samorząd Terytorialny :diabelek:

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
07-01-2007 15:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #193
 
W trakcie lektury:

"Adwokat diabła"

"Szatan przed trybunałem"

"Święty i diabeł"

"Dom Ech" ( horror)

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
07-01-2007 15:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #194
 
DARTH_HELMUTH, a co sądzisz o książce "Noc długich noży" Kirsta?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-01-2007 15:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #195
 
A mnie coś ostatnio S.King kusi ;P Teraz, oprócz obowiązkowych na studiach tekstów, czytam "Hobbita" i zaraz po nim biorę się właśnie za Kinga, a dokładnie za "Zieloną Milę". Z tego co patrzyłam to film jest całkiem wierną ekranizacją, dlatego tym bardziej i chętniej ją przeczytam :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-01-2007 18:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów