Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ja, Jezus Chrystus, mam grupę krwi AB
Autor Wiadomość
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Ja, Jezus Chrystus, mam grupę krwi AB
A co wy na To??

http://kiosk.onet.pl/art.asp?DB=162&ITEM...72&KAT=240
24-08-2004 20:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
Jezus żyje!!!
Bardzo ciekawy artykuł.
Choć ja osobiście praktycznie niczego nowego się z niego nie dowiedziałem, bo te fakty były już wcześniej mi znane.
Ale jak najbardziej polecam wszystkim aby go przeczytali.

kiosk.onet.pl napisał(a):A On, jakby stanął przed nami i zdaje się pytać ciągle tak samo: „Co chcesz, abym Ci uczynił”. Odpowiedź może być właściwie tylko jedna „przymnóż mi wiary. Panie, abym przejrzał”.
Mi te słowa z tego artykułu zapadły w pamięci.
Cuda się zdarzają i Jezus często czyni cuda, aby nam przymnożyć wiary.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
25-08-2004 13:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Robi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Jeslibym nie wierzyl, to te badania rowniez do niczego by mnie nie przekonaly, bo przeciez skad wiadomo, kim byl ykrzyzowany czlowiek.

drugi wniosek, jaki mi sie narzuca: po co ludzie ida czcic relikwie? tego wlasnie nie moge zrozumiec w naszej wierze. co komu da bicie poklonow przed skrawkiem materialu? przeciez to tylko rzecz. bez ducha, bez ciala. mi to podchodzi pod balwochwalstwo. chyba sobie zaraz temat zaloze
25-08-2004 16:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Robi napisał(a):po co ludzie ida czcic relikwie?
Mi się zdaje, że czcimy relikwie z banalnego powodu.
Człowiek z natury chce wszystkiego doświadczyć, poczuć namacalnie, dotknąć (w końcu nie jesteśmy istotami duchowymi). Z natury jest też ciekawy świata, wiele rezczy chce ogarnąć rozumem. Wiara nie daje się zamknąć w te ramy. Tu trzeba pewnego zaufania. Ale człowiek często wątpi, jest niedowiarkiem. Dlatego właśnie Bóg daje nam znaki, żywy obraz jego obecności wśród nas, aby na ich podstawie można było nam łatwiej "uwierzyć". A skoro są to znaki od Boga, to należy się im pewnego rodzaju szacunek.
A po co je czcimy (relikwie)?
Należy sobie uświadomość pewną kwestię, że nie czci się samego skrawka materiału, bo to przdmiot, ale czci się prezcież Jezusa, który w tym skrawku został pochowany, czci się Jego czyny i pamięta całą historię z tym skrawkiem związaną. Nie czci się tylko samego przedmiotu.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
25-08-2004 22:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Tak ale kiedy modlimy sie nad relikwiami jakis swietych to dla mnie takie dziwne. Niewiem. Niby jestem katolikiem ale nie rozumiem zabardzo kultu swietych. Nie mam nic przeciwki czczenia calunu, czy drzewa krzyza na ktorym nas sam Jezus zbawil. Ale np kiedy byl u nas misjonarz od sw. Braci Meczennikow i sie mnie spytal czy calowalem juz relikwie powiedzialem, ze nie to kazal mi pocalowac. A wsumie nie wiedzialem nawet dlaczego.
czczac calun nie czcze materialu tylko calego Jezusa jesli biorac to co napisal przedmowca, czyli czczac meczennikow relkiwie czcze samych meczennikow ale to dla mnie nie to samo.
26-08-2004 10:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Rasta napisał(a):Ale np kiedy byl u nas misjonarz od sw. Braci Meczennikow i sie mnie spytal czy calowalem juz relikwie powiedzialem, ze nie to kazal mi pocalowac. A wsumie nie wiedzialem nawet dlaczego.

To dlaczego nie spytałeś go, po co masz całować relikwie? Po co trwać w nieświadomości?
Gdy coś nurtuje człowieka należy szukać odpowiedzi....

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
26-08-2004 11:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Robi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Gregoriano napisał(a):
Rasta napisał(a):Ale np kiedy byl u nas misjonarz od sw. Braci Meczennikow i sie mnie spytal czy calowalem juz relikwie powiedzialem, ze nie to kazal mi pocalowac. A wsumie nie wiedzialem nawet dlaczego.

To dlaczego nie spytałeś go, po co masz całować relikwie? Po co trwać w nieświadomości?
Gdy coś nurtuje człowieka należy szukać odpowiedzi....

po to chyba mamy to forum Duży uśmiech
26-08-2004 11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Zamieszcony link daje nam zywe dowody na to, ze Jezus istanial wykluczajac nawet fakt historyczny. Ale daje tez mozliwosc pokazania, ze On jest Bogiem. Sami naukowcy nie potrafili sobie odpowiedziec na zaistaniale sytauacje.
26-08-2004 14:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Umieszczajac ten artykol chcialem zwrocic wlasnie uwage na kult swietych. Jak dla mnie sa oni traktowani jak Bogowie. A nasza religia to chyba reigia w jednego Boga. Znaczy ja nie chce przeginac no ale nie widze wstawiennictwa swietych.
Przepraszam...
Wierze w Boga i mocno go kocham ale pare spraw nie rozumiem. Smutny
26-08-2004 15:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Robi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
dziwne tez fogle, ze ludzie sobie zaszufladkowali swietych. krzysiu od kierowcow, michal od smakow i tak dalej.
27-08-2004 11:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Robi napisał(a):dziwne tez fogle, ze ludzie sobie zaszufladkowali swietych. krzysiu od kierowcow, michal od smakow i tak dalej.

Od smokow chyba, a nie smakow Szczęśliwy

Kult swietych to kolejny przyklad przyswajania przez Kosciol Rzymsko-katolicki poganskich wierzen i adaptowania ich na wlasny uzytek w zaleznosci od potrzeb "rynku", czyli wiernych. Np. w wielu religiach byla porzebna bogini, wiec KRK podniosl Maryje do praktycznie takiej roli. W religiach poganskich istnialo wiele duchow opiekunczych, albo bogowie od konkretnych spraw (np. w Grecji Posejdon od morza, Hades od umarlakow, Hefajstos od ognia itp itd.) - tutaj taka role nadano swietym...

www.malach.tox.pl
27-08-2004 12:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ale tamte mitologiczne postacie byli bogami. A u nas jest kult swietych a nie boszkowanie czy jak to nazwax. Dla nas swieci nie sa Bogami tylko swietymi. Nie modlimy sie do nich tylko o wstawniennictwo ich.
27-08-2004 20:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Daidoss napisał(a):Nie modlimy sie do nich tylko o wstawniennictwo ich.
Jak to nie? A co z modlitwami "do sw.xxxxxxx"? A co z tekstami maryjnymi w stylu "i od wszelkich zlych przygod racz nas wybawic"? Jakby Maryja byla w stanie to zrobic... A przeciez to jest "dzialka" samego Boga.

A co do porownania z mitologia, to tam tez poszczegolne bostwa odpowiadaly za cos konkretnego, zupelnie jak swieci w KRK.

www.malach.tox.pl
27-08-2004 20:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Przepraszam za zgryżliwość, ale powiem co chcę powiedzieć!!!!!!!!!

Gerwaz tak trudno ci zaglądnąć do Katechizmu Kościoła Katolickiego?! Poczytaj sobie tam co oznacza kult świętych, Maryi. Nawet jeśli nie jesteś katolikiem, to choćby dla poznania jak inni to postrzegają. Taka droga jaką ty preferujesz wybacz, ale to łatwizna! Nie znasz tego co głosi Magisterium Kościoła, ale ty od razu z pozycji wszystko wiedzącego: Maryja to bogini itd. Twoje poglądy to twoje, jeśli to deprecjonujesz, twoja sprawa, ale na litość, zobacz najpierw chociaż jaka jest nauka, teoria, póżniej osądzaj!!!!!!!!!

Mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś, to dla dobra dyskusji. Wiem uniosłem się, ale chodzi mi o odrobine naszego wysiłku a będziemy rozmawiać o konkretach. Cytat z KKK i dyskusja, a nie tylko nasze teorie, które do rzeczywistości mają się nijak. A to, że jacyś ludzie przeginają nie oznacza, iż tak jest!!!!!!

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
27-08-2004 21:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Ja nie napisalem, ze tak jest w KKK. Pisze tylko o tym, jakie mechanizmy tu dzialaly.

[ Dodano: Pią 27 Sie 2004 22:25 ]
A te mechanizmy to wlasnie samowolne "wyjscie naprzeciw" potrzebom tzw. religijnosci ludowej. Szkoda tylko, ze Kosciol w wystarczajacy sposob tego nie prostuje...

www.malach.tox.pl
27-08-2004 22:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów